Keresés

Részletes keresés

FNZ Creative Commons License 2013.02.20 0 0 7525

hali!

 

voltam az eurobenefit-nél. sajnos betegen mentem, ezért annyira nem tudtam odakoncentrálni, mert maradtak kérdéseim utólag, amit ott nem tettem fel nekik.

 

kezdődött a szokásos jópofizással, majd a lényeg.

2 db 2 fős üdülési jogot be tud cserélni 1 db 4 fős hajdúszoboszlóira + 1M ft-ért, mert most a románok baromira viszik és így hamarabb eladom. itt kellett volna felajánlanom, hogy OK, de ne a 4 főst ajánlja nekem + 1 M-ért, hanem csak egy 2 főst a másik 2-ért cserébe ráfizetés nélkül.

próbáltak győzködni, hogy az 1M kofidiszes hitel és ők vállalnak minden garanciát, ráadásul csak max 1 évig kellene fizetnem a törlesztő részletet, mert annyi idő alatt eladják, meg a különbözetet megkapom, stb. de számomra elég zagyvaság volt az egész. sőt felajánlották, hogy csak jövőre kezdődne az üdülési jog, így az idei fenntartási költséget nem is kellene kifizetne, cserébe elintéznék, hogy egy másik hotelban azért lemehessek 1 hétre nyaralni ingyé.

mondtam neki, hogy ezt hagyjuk és most nézzük a telefonban ígért fizetés nélküli feltételeket, mert elég nehezen akarták megérteni, hogy nem fizetek semmit előre.

a nemfizetős csak akkor működik, ha valaki pont azt a hetet és pont azt az apartmant akarja megvenni, ami az enyém és akkor eladhatom rajtuk keresztül.

a telefonban 4 lehetőséget említettek, de csak 2-ig jutottunk.

győzködtek, hogy még 10 ft-ot sem akarok fizetni? mondtam nekik, hogy nem. ez egy elvi kérdés nálam, mondtam nekik hogy igen, erre ők: akkor nem fogom tudni eladni, erre én: akkor megmarad és elbúcsúztunk.

 

 

prime holiday:

irodaépület 1 igazgató + külön szobában egy fiatal, dekoratív hölgyike. semmi jópofizás, rögtön a lényeg (na nem az amire gondoltok).

az egyik üdülési jogom eladhatatlan, azzal nem foglalkoznak.

 

a másiknál  2 féle lehetőség:

1.ha külföldön (svájc,usa, stb) hirdetik, akkor valszeg  a vételár duplájáért el tudják adni kb 8 hónapon belül, de a hirdetési költség felét nekem kell fizetni ami 90.000 + áfa és 10 százalék az övék eladás után. vagyis megbízási szerződés 8 hónapra 90.000 + áfáért, ha nem adják el, akkor 2 hónappal meghosszabbodik a szerződés. ha akkor sem adják el, akkor eladhatatlannak minősítik.

 

2.belföldön hirdetik, de akkor csak a vételár feléért értékesítik, mivel itthon nincsen kereslet. ekkor nem kell fizetnem semmit sem, még az ügyvédi és hirdetési díjat sem, de ha eladják (gondolom elég jó pénzért bepaliznak valakit) akkor az én fél vételáram feletti teljes összeg őket illeti meg.

 

garancia nincs az eladásra, ez csak a hirdetésre megbízás.

megköszöntem a tájékoztatást és elbúcsúztunk.

Előzmény: wolfocska (7397)
FNZ Creative Commons License 2013.02.20 0 0 7524

hali!

 

na, voltam ennél a gyönyörű szép eurobenefit cégnél. sajnos betegen mentem, ezért annyira nem tudtam odakoncentrálni, mert maradtak kérdéseim utólag, amit ott nem tettem fel nekik.

 

kezdődött a szokásos jópofizással, majd a lényeg.

2 db 2 fős üdülési jogot be tud cserélni 1 db 4 fős hajdúszoboszlóira + 1M ft-ért, mert most a románok baromira viszik és így hamarabb eladom. itt kellett volna felajánlanom, hogy OK, de ne a 4 főst ajánlja nekem + 1 M-ért, hanem csak egy 2 főst a másik 2-ért cserébe ráfizetés nélkül.

próbáltak győzködni, hogy az 1M kofidiszes hitel és ők vállalnak minden garanciát, ráadásul csak max 1 évig kellene fizetnem a törlesztő részletet, mert annyi idő alatt eladják, meg a különbözetet megkapom, stb. de számomra elég zagyvaság volt az egész. sőt felajánlották, hogy csak jövőre kezdődne az üdülési jog, így az idei fenntartási költséget nem is kellene kifizetne, cserébe elintéznék, hogy egy másik hotelban azért lemehessek 1 hétre nyaralni ingyé.

mondtam neki, hogy ezt hagyjuk és most nézzük a telefonban ígért fizetés nélküli feltételeket, mert elég nehezen akarták megérteni, hogy nem fizetek semmit előre.

a nemfizetős csak akkor működik, ha valaki pont azt a hetet és pont azt az apartmant akarja megvenni, ami az enyém és akkor eladhatom rajtuk keresztül.

a telefonban 4 lehetőséget említettek, de csak 2-ig jutottunk.

győzködtek, hogy még 10 ft-ot sem akarok fizetni? mondtam nekik, hogy nem. ez egy elvi kérdés nálam, mondtam nekik hogy igen, erre ők: akkor nem fogom tudni eladni, erre én: akkor megmarad és elbúcsúztunk.

 

 

másnap másik cég, prime holiday:

irodaépület 1 igazgató + külön szobában egy fiatal, dekoratív hölgyike. semmi jópofizás, rögtön a lényeg (na nem az amire gondoltok).

az egyik üdülési jogom eladhatatlan, azzal nem foglalkoznak.

 

a másiknál  2 féle lehetőség:

1.ha külföldön (svájc,usa, stb) hirdetik, akkor valszeg  a vételár duplájáért el tudják adni kb 8 hónapon belül, de a hirdetési költség felét nekem kell fizetni ami 90.000 + áfa és 10 százalék az övék eladás után. vagyis megbízási szerződés 8 hónapra 90.000 + áfáért, ha nem adják el, akkor 2 hónappal meghosszabbodik a szerződés. ha akkor sem adják el, akkor eladhatatlannak minősítik.

 

2.belföldön hirdetik, de akkor csak a vételár feléért értékesítik, mivel itthon nincsen kereslet. ekkor nem kell fizetnem semmit sem, még az ügyvédi és hirdetési díjat sem, de ha eladják (gondolom elég jó pénzért bepaliznak valakit) akkor az én fél vételáram feletti teljes összeg őket illeti meg.

 

garancia nincs az eladásra, ez csak a hirdetésre megbízás.

megköszöntem a tájékoztatást és elbúcsúztunk.

Előzmény: mérges vagyok (7439)
július13 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 7523

Azért nem írtam, h kik hívtak meg, mert nem derült ki... nem mutatkoztak be, csak az sms-ből sejtem, hogy Hotel Sales kft lehet

Steevler Creative Commons License 2013.02.18 0 0 7522

Végrehajtási eljárást csak fizetési meghagyás kiadatása után lehet elindítani, ami ellen a postai értesítéstől számított 15 napon belül fellebezni lehet, ami automatikus bírósági eljárást von maga után. Tudnád kicsit részletezni, hogy történt meg a végrehajtás? Egyszer csak ott termett a végrahajtó?

Előzmény: Morgó53 (7521)
Morgó53 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 7521

A fenntartási díj fizetéséről annyit, hogy én a 2011 évi fenntartási díjat valamilyen ok ( feledékenység, téves kommunikáció stb) miatt nem fizettem be és végrehajtót küldtek a nyakamra, egy részét a nyugdíjamból tiltatták le . Nem elég , hogy késedelmi kamatot számítanak fel, ezen kívül cca.70.000.- Ft - t vartak a nyakamba különböző jogcímelken.

Morgó53 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 7520

Az Online Resort ugyanolyan lehúzós cég mint a többi üdülési jog értékesítő. A rendeletben foglaltaknak ők is fittyet hánynak. Ha valakit bepaliztak jogilag megtámadhatók, mert az elállási jog időtartamán belül nem kérhetnek és nem fogadhatnak el pénzt. Ezt egyik cég sem tartja be.

wolfocska Creative Commons License 2013.02.18 0 0 7519

Örülj neki, addigse kell fizetni:-)

Máskor mikor szoktál kapni?

Nem tudok róluk semmit, de, ha Te megtudsz valamit, kérlek tedd közkinccsé!

Előzmény: Gabriella68 (7518)
Gabriella68 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 7518

szia Wolfocska. Mi még mindig nem kaptunk fentartásiköltséget,lehet ,hogy valami turpisság van a dologba.Eddig még nem volt rájuk panasz.Tudsz róluk valamit.

Előzmény: wolfocska (7513)
mérges vagyok Creative Commons License 2013.02.16 0 0 7517

Kedves július 13!

 

Csak azt nem irtad meg,hogy melyik cég volt a meghivó?

 

Üdv,:"mérges maradok"

Előzmény: július13 (7516)
július13 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 7516

Sziasztok!
Hála nektek, sikerült tegnap nem átvágatnom magam. Leírom, mi történt velem.Kb 7 évvel ezelőtt vettünk egy üdülési jogot Dobogómajorra. Én akkor se akartam ezt, akkori párom beszélt rá, hogy jó lesz ez nekünk... nem lett jó. Nemsokkal utána különváltunk, azóta se használtuk az üdülési jogunkat.Épp ezért örültem neki, mikor múlt héten felhívott egy call-centeres hölgy, hogy épp ilyen jogot keresnek, menjek el egy helyre és időben, és ott el tudom majd adni. Egyből rávágtam, hogy jó, ott leszek. Azért ez a hölgy szerdán felhívott, hogy biztosra megyek-e. Persze, már megígértem múltkor is. Na ha eddig nem is volt gyanús az egész sztori, akkor azzá vált, mikor pénteken (tegnap) egy másik call-centeres hölgy is felhívott, hogy úgy tudja mennék xy helyre, és neki kell egy megerősítés, h megyek. Mondom már szerdán felhívott a kolleganője, akinek már megerősítettem, h megyek. Ja őneki ezt nem mondták, és hogy másfél órára készüljek. Ráadásképp kaptam egy smst Hotel?sales címről. Nem sok időm volt, úgyhogy elkezdtem olvasgatni ezt a fórumot,kb 15 oldalig visszamenőleg. Feljegyeztem minden számomra fontosnak tűnő dolgot.Este megjelentem a helyen és időben,azzal fogadtak, hogy mivel nem jött el a +1 fő új időpontot kell kérnem. Micsoda? Én vagyok a jogosult (100%-ban az én nevem alatt fut a szerződés,anno így csinálták meg,nem is értem) és elég ha én itt vagyok. Ja jó. Adtak egy nőt, akinek fogalma sem volt a dolgokról, el se mondta kicsodák micsodák. Elkezdett a magánéletemről kérdezni, meg egy papírt kitölteni. Amikor a foglalkozásomhoz ért,visszakérdeztem, h mi köze annak ahhoz, h el akarom adni az üdülési jogomat. Ja hogy nekem már van egy üdülési jogom? Azt se tudta, miért jöttem. Még megkérdezte az üdülési szokásaim is, majd elkezdett beszélni hogy Hévízre mennyi ukrán (ezt már olvastam alant is) vesz üdülési jogot. Ácsi, nekem nem Hévízem van! Nembaj, egy körzet. Ezután odahívott egy pénzügyes nőt, aki először jópofázott, majd otthagyott a béna nővel, h ő elmegy számolni és majd visszajön egy 2013-as ajánlattal.Már vártam mi lesz ebből, kiderült. Wellness kártya. 1+2 év, 13-23 ezer /alkalom félpanzióval 3 nap 2 éjszakás szállodai üdülés + 2.000Ft foglalási díj. 15* lehet menni évente.Ha nem használod ki első évben, akkor fizess 10.000Ft-ot. Ha következő évben sem, akkor újabb 10.000Ft. Itt kérdeztem rá, mi az az 1+2 év, akkor derült ki, hogy 1 évre bízom meg őket, hogy adják el a jogomat. Előtte kérdeztem, h ez egy megbízás, bérbe adás, mert azt nem szeretném. Tagadott a nő, majd ezzel szólta el magát. Még megkérdeztem azt is, mi van ha nem tudják eladni. Akkor hosszabbíthatok még 1 év szerződést,amíg a Wellness kártya révén kapcsolatban leszek velük. És ha a 3. év után se? Ilyen nem lesz, de ha mégis, akkor elcserélhetem az üdülési jogom egy másikra!!! Mondom ez vicc???? Hogy mentse a bőrét, hívta a pénzügyes nőt vissza. Aki szintén felírta a lapra, hogy Hévíz, és a dupla árat, mint amit anno fizettünk érte. Ismét elmondtam, h nem Hévíz, nembaj, egy körzet. Tehát a dupla árból 80% a mienk, 20% pedig az ő nyereségük. És fizessek a Wellness kártyáért 230.000Ft-ot!!!!! Eddig a fórumon csak 100ezer körül olvastam, ezek annyira durván nyomják, hogy már a dupláját kérik!Ekkor, 35 perc után felálltam, hogy nem érdekel.
Remélem az ott levő többi emberből is csak kevesen estek csapdába (az ültetéssel is mahinálnak, nem ülhetsz ám akárhova az asztalnál, a lényeg, h hátast legyél és ne lásd, ne halld a másikat, én is másik székbe akartam ülni.) 
Szóval köszönöm a fórumnak és a fórumozóknak a korábbi hozzászólásokat.

molandi Creative Commons License 2013.02.15 0 0 7515

1Kedves Nyutyibátyi!

Valamikor nov.-ben kaptunk egy levelet, hogy visszamenőlegesen mennyi Áfa lett elszámolva, pontosan nem tudom most fejből, talán 2-4 évi. Majd mikor jan.-ban megjött a fenntartási díj befizetéséről szóló számla abban benne volt, hogy mennyi lenne, mennyit vonnak le, így annyival kevesebbet kellett fizetni. Külön nem kellett kérni, írták maguktól egyszercsak.

Előzmény: Nyutyibá (7512)
mérges vagyok Creative Commons License 2013.02.15 0 0 7514

Kivelvan szerződésük?

Csak abban az évben kell fenntartási dijat fizetni,amelyik évre szől a jog.

KÉT ÉVESNÉL CSAK KÉT ÉVENTE!

"MÉRGES VAGYOK"

Előzmény: Nyutyibá (7512)
wolfocska Creative Commons License 2013.02.15 0 0 7513

Van! Sajnos:-(

Kreisberg-Murau.

Igen fizettem már ezévre, jan. 31-e volt a határidő, és valamikor novemberben-decemberben, jó korán! jött a számla.

 

Előzmény: Gabriella68 (7509)
Nyutyibá Creative Commons License 2013.02.14 0 0 7512

Tisztelt Molandi.

Nagyon szeretném ha elárulná,hogy milyen formában sikerült elérni a karbantartási dij csökkentését,ill. a korábbi visszatérítést. Mi is rendkívül magasnak tartjuk.  Két évente van egy hetünk,kettő fős a Birdland Villaparkban. Minden évben fizetni kell. Ne tudjuk,hogy jogos e. Az idei évre / 18.hét. /  tavaly 58 000. Ft.-ot fizettünk. Erre az évre pedig 61 000. Ft.-ot kérnek. Ez már őrület.

  Ezért is szeretném ha tájékoztatna erről a dologról egy kicsit bővebben.

  Tisztelettel : Nyutyibátyi.   Email : parragi.gyula@gmail.com 

Előzmény: molandi (7435)
mérges vagyok Creative Commons License 2013.02.14 0 0 7511

Arra nem feleltél,hogy előre menyi pénzt kértek,

 

Kösz. a választ.

"mérges vagyok"

Előzmény: Vicuka1946 (7505)
tkisgyongyi Creative Commons License 2013.02.12 0 0 7510

Még mindig nem kaptam E-mailt. Úgy látszik tényleg nem látszottunk átverhetőnek...

Gabriella68 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 7509

Tisztelt Wolfocska szeretnék érdeklődni a felól,hogy neked van -e üdülési jogod,amit a Club Holidayval kötöttél.Ebbe az évbe fizettél fentartási költséget ,mert mi még nem kaptunk semmit.Mert most már Proholiday néven fut.Előre is köszi a tájékoztatót.Üdv.manó

Előzmény: wolfocska (7453)
JGab Creative Commons License 2013.02.12 0 0 7508

Saját nevükre vették meg a jogot?

Előzmény: Vicuka1946 (7505)
Wormie Creative Commons License 2013.02.12 0 0 7507

Azért nagyjábóli árarányokat írhatnál......

 

 

Előzmény: Vicuka1946 (7505)
Nyutyibá Creative Commons License 2013.02.11 0 0 7506

Helló. Szevasztok.

Szeretném ha segitene olyan valaki aki a Bükfürdői villaparki üdülőjog karbantartási díját nem fizetve szabadult meg az egész gyalázatos " jogtól ".  

  Azt is keresem aki korábban jelezte ,hogy sikerült számukra a karbantartási dijat csökkentetni ,visszatéritést is kapot. 2012.ben már alacsonyabb karbantartási díjat fizettek.

  Kérem,hogy aki tud konkrét segiséget nyujtani,az itt vagy az : parragi.gyula@gmail.com e-ail ben jelezze segítő szándékát.

   Egyéb segitő hozzászólást is nagyon meg köszönném.

   Tisztelettel : Nyutyibá.

Vicuka1946 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 7505

Üdvözlet!

Egy régi Harkányi szövetkezet volt,és egy olyan Balatonfüred,amit azért vett Édesanyám pár évvel ezelött,mert azt

igérte egy másik cég,hogy jó befektetés!Nem volt jó befektetés,mert buktunk rajta!

Ezt a kettőt átvették tőlünk,és egy Hajdúszoboszlóba beleszámolták.Ezt sikerült aztán tovább adni.

Százalékot nem kértek,de tudom hogy sokkal drágábban adták el,mint amennyit mi kaptunk,de ez nem is érdekel...

Üdv.

Előzmény: mérges vagyok (7502)
tkisgyongyi Creative Commons License 2013.02.11 0 0 7504

Hát eléggé gyanús nekem is ez az egész, noha biztosítottak róla, hogy ez nekünk egy fillérünkbe nem fog kerülni, mert ők nem olyanok, mint némelyik cég. Én mondtam is, hogy nem szándékozunk az eladásra egy forintot se költeni,semmiféle jogcímen. A hölgy mondta, hogy E-mailben küldi az aláírnivalókat, a megbízásról, hogy eljárhatnak a nevünkben. Azóta eltelt 5 nap, de nem küldött semmit. Én elég  részletesen faggattam az ügymenetről...lehet, hogy úgy látta, nem tud minket átrázni és nem is küld semmit?

kiránduló57 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 7503

Tisztelt Vicuka!

A hogyan engem is érdekelne, mert nekünk az Eurobenefit olyan variációt ajánlott, hogy a miénk helyett Hajdúszoboszlót kellett volna venni, és nem mertünk belevágni.

Előzmény: mérges vagyok (7502)
mérges vagyok Creative Commons License 2013.02.11 0 0 7502

Tisztelt vicuka 1946!

 

örömmel értesültemarról,hogy valakinek sikerült az eladás.De lenne néhány kérdésem:

 

-elárulható-e,hogy hová és mikrra szolt az üdülési jog,

-menyit kért előre a cég?  Forintban.

-hány % jutalékot kért?

 

A konkrét ár nem érdekel az magánügy.

 

A választ elöre is köszönőm.

 

"mérges vagyok"

Előzmény: Vicuka1946 (7496)
Wormie Creative Commons License 2013.02.11 0 0 7501

.Valamiért viszont nem indítják el, nem viszik bíróság elé. És hogy miért? Már az előttem szólok leírták: annak ellenére, hogy nem tartjuk be a szerződésben leírtakat, az a szerződés amit aláirattak velünk formailag nem állja meg a helyét a bíroságon, sőt, még nekünk lenne keresni valónk...

 

 

Nagyon jó a meglátásod!

 

 

Előzmény: Steevler (7491)
Wormie Creative Commons License 2013.02.11 0 0 7500

Azt meg baromira nem kell elhinni, amit a telefonban mondanak. TS-ben alapszabály, hogy onnan lehet tudni, hogy hazudnak, hogy mozog a szájuk.

 

 

TS-alapszabály! :-) Mármint vevői oldalról.

 

És tegyük hozzá: nem szimplán írásban, hanem tértivevényes levélben!

 

 

Előzmény: JGab (7487)
Wormie Creative Commons License 2013.02.11 0 0 7499

de ott van az a kitétel, hogy ezirányú üdülési szándékodat legalább 3 hónappal előre be kell jelentened, és ezután is csak akkor veheted igénybe, amennyiben az adott időszakban a szálloda kihasználtságának mértéke ezt megengedi.

 

 

Magyarul :méz a madzag végén....

Ígéretnek szépen hangzik, de éppen akkor, éppen ott, "jajj, sajnálom nincs szabad hely".

 

:_(

Előzmény: vidi313 (7486)
Wormie Creative Commons License 2013.02.11 0 0 7498

Bőven elég, ha az alattad lévő, általam linkelt néhány műsort végignézed. Vagy ha van még rá egy fél órád, olvass vissza itt a topikban, meg a másik 2-3-ban.

 

Time sharing; RCI; üdülési jog; tulajdon

Üdülési Jog

Holiday Club Hungary

 

stb.

 

Eddig még minden ilyen beígért "eladásról" az derült ki, hogy egy orbitális parasztvakítás. Nemhogy nem adják el, de még "aládcsúsztatnak" egy újabb üdülési jogot. Azaz: vetetnek veled egy újabbat - és az eladás továbbra is csak reményhal marad!

 

Lehet, hogy ez volt a beetetés.... Aztán majd jönnek a kínálattal is..... Akkor majd esetleg előadják, hogy milyen nehéz ma eladni, de ha aláírsz egy másik vételt, akkor bezzeg......

 

Nagyon kifinomult csalási módszerek ezek, légy résen!

 

Ha a legutóbbi panaszönyv műsort megnézed (kb. 3 hsz-sal alattad linkeltem), láthatod, hogy iparszerűen megy ez a CSALÁS!

 

 

Előzmény: tkisgyongyi (7497)
tkisgyongyi Creative Commons License 2013.02.11 0 0 7497

Ha valakinek van tapasztalata, kérem írja meg,mert nem szeretnénk újabb csalás áldozatai lenni. Van egy üdülési jogunk Brac-on, amit tulajdonképpen nagyon szeretünk és eddig ki is használtunk.(32. hét/2 fő)

Felhívott egy cég minket, hogy el tudják adni nekünk 2,6 millióért. Elmentünk, egy irodaházban egyetlen szobában egy nő ült egyedült, elmondta, hogy alá kell írnunk egy meghatalmazást az eladáshoz és ha megvan a vevő írunk adásvételi szerződést amiben rögzítjük a fizetési feltételeket(!) és amikor a pénz megkaptuk egy lemondó nyilatkozatot.

Nekem kissé gyanús ez az ügylet, mivel gyakorlatilag "eladhatatlanok" ezek az üdülési jogok.

 

Kérek szépen segítséget vagy véleményt a dologról!

Vicuka1946 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 7496

Üdvözlet!

Kénytelen vagyok hozzászólni,mert úgy látszik ez a fórum csak a negatív embereket gyűjti maga mellé!

Megvédem a céget,mert az Édesanyámnak is sikerűlt több év után végre megszabadulni az üdülési jogától.

Igaz az EuróBenefites ügynök 1/2 évet ígért,amit nem tartott be,egy teljes év lett belőle!

Édesanyámra haragudtam az elején,hogy minek ugrott bele,ezért különösen örülök,hogy pénz lett belőle,mert evvel megoldottam a deviza hitelemet.

Mindenkinek legalább ennyi sikert kívánok!

Előzmény: kerekgyar (7319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!