Keresés

Részletes keresés

portoocsi Creative Commons License 2015.01.12 0 0 11654

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee máááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááár

 

Előzmény: Bumburnyák (11631)
káBell Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11653

Inkább csak sima Kardos-kapusok.

Előzmény: Törölt nick (11651)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11652
Köszönöm szépen Öcsibáá,vettem hogy vetted:-)
Előzmény: portoocsi (11649)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11651
Szia/Sziasztok!
Gyerekként volt ilyenem.Bonyolult volt,vagy inkább kicsi voltam hozzá (12?)
Most hogy így eszembe juttattad:nagyon hiányzik!
A rögbis játékot én is láttam az olx-én engem kicsit megoszt.
Jól néz ki az biztos...
De miből vannak a játékosok:fodorra ragasztott kardos plexisnek nézem?
A másik énemnek Kádár János szavak jutnak eszébe:
"A krumplileves az legyen krumplileves":-)
Előzmény: szkali85 (11638)
nj Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11650

Az Aranycsapat bő keretéből (1952-es olimpiai keret + 1954-es VB-keret + Kotász, Tichy és Sándor) már csak Tóth József és Várhidi Pál él.

portoocsi Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11649

Csak József Attila jut eszembe: " világosodik lassacskán az elmém, a legenda oda "

Nem Ő halt meg, hanem valami véget ért amit mi Magyarok gyerekként magasztaltunk !!!!

A FOCI .   

 

Ott fent most újra összeáll, nekünk meg ........ marad a néma csend.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11648)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11648
Félre ne értse senki:Tiszteletére írtam!!!
Előzmény: Törölt nick (11647)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11647
Egyszerre írtuk!Főt hajtok előtte:-(
Előzmény: Törölt nick (11646)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11646
...hát most sajnos az következik ami ellen állandóan hadakozok:
"halálozási rovat"
A Blikk írja a Facebookon " elhunyt Buzánszky Jenő:-(
káBell Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11645

Senki nem meri beírni?!

 

Elhunyt Buzánszky Jenő.

 

káBell Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11644

Az egyik haveromnak volt ilyen Taktika társasa, de körülményes volt a játék, úgyhogy sokat nem használtuk.

 

A sakktábla szerű pályához:

Gyerekkoromban próbálkoztunk a hasonló mintázatú konyhakövön, de legfeljebb 1-2 alkalommal. Valamilyen kupak volt a labda és addig pöckölhettél, amíg az adott színű kockára tudtad juttatni, utána az ellenfél jött.

Előzmény: szkali85 (11638)
vito1899 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11643

Változatlanul cserélném ezeket. (vito1899@citromail.hu)

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11642

...én részemről nagyon sajnálom ezt a bejelentést....

....az hogy szerkesztgetek azt BUMBInak meg ARSENALnak köszönhetem .

 

.....csak remélni tudom ,hogy ez olyan lesz ,mint mikor egy nagyon kedves ismerős 

elutazik egy távoli országba ,talán hoszzabb rövidebb időre,de aztán vissztér........

Előzmény: Bumburnyák (11631)
arsenal4 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11641

Személy szerint nagyon sajnálom a döntésed de elfogadom.Bízom benne azért "benézel" néha . Akár képpel akár anélkül... Minden szépet és jót kívánok !

Előzmény: Bumburnyák (11631)
arsenal4 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11640

Nekem meg van ez a játék.Ha érdekel megnézhetem mi a pontos játék menete?

 

Előzmény: szkali85 (11638)
robbie.taylor Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11639

Ez valami módosított játék, ennél azért bonyolultabb volt az tuti.

Előzmény: szkali85 (11638)
szkali85 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11638

Ilyesmit találtam:

 

http://hosaka.uw.hu/taktika.html

 

Az eredeti tábla egy kis műanyag stadionba ragasztott fémlap, mivel a játékosok mágneses figurák. A tábla mérete kb. 26*35 cm. A pályán egyenes vonalakkal összekötött köröcskék találhatók, ezeken mozoghatnak a játékosok. A mozgás és a labda ellövése kockadobások segítségével történik. 1 D6 eldobása után a kidobott értéknek megfelelő kört mozoghatnak a játékosok (elosztható több játékosra is, tehát ha 6-ost dobsz, azt lelépheted 3*2 formában). Utána a labdának is mozognia kell, ugyanennek a dobásnak megfelelően. (Az előbbi példánál maradva, a labdával is 6-ot kell lépni!) A labda csak egyenes vonalban haladhat a köröket összekötő utakon, és csak saját játékoson változtathat irányt. A szabályok kitérnek a partdobás, szöglet, 11-es, kirúgás esetére is.

 

 

Jó barátom a Google! :)

Előzmény: szkali85 (11636)
robbie.taylor Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11637

Nem tudok sajnos segíteni, már nekem sincs meg.

Előzmény: szkali85 (11636)
szkali85 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11636

Tudnál küldeni e-mailbe valami leírást-szabályt hozzá?

Nagyon érdekelne!

Köszönöm!

Előzmény: robbie.taylor (11635)
robbie.taylor Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11635

Gondolom hasonlóképp működött mint a Taktika nevű társasjáték. 22 játékos, egy labda és egy dobókocka.

Előzmény: szkali85 (11634)
szkali85 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11634

Én szeretek egyéb társas játékokkal játszani

pl. sakkozni is, de ez a sakktábla szerű foci

pálya elgondolkodtatott. Hogy lehet ezzen

játszani? Volt valakinek ilyen?

szkali85 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11633

Mit szóltok ehhez a kreatív ötlethez?

Gimis koromban én is kutattam, hogy miként lehetne gombfoci játékosokkal

kosarazni vagy kézilabdázni, de Ő megtalálta a módját, hogy hogyan kell

rögbyzni gomb játékosokkal.

Zseniális! :)

szkali85 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11632

Üdv Mindenkinek!

Érdeklődöm, hogy nem e bővült új Békés megyei taggal a fórum közössége?

Játékra és csere-bere céljából várnám jelentkezéseket.

szkali85@gmail.com

VIHARSAROK ÉBREDJ FEL!!! :)

Bumburnyák Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11631

..ebbe a topikba 2004. 01. 20-án írtam először..az volt a topik 152-ik hozzászólása..és azt hiszem, minden önvállveregetés nélkül állíthatom, részem volt abban, hogy  mára 11.600-nál több hozzászólás van..

 

..az elmúlt majd 11 év alatt..sok barátot és ellenséget szereztem..és nagyon sokat tanultam..

 

..mindenkinek köszönöm, aki bármivel is hozzájárult ennek a remek játéknak a népszerűsítéséhez..

 

..most elegem lett..

 

..szevasztok..

aki9013 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11630

ebbe a magyarok a nagyvilágban dologba én is beszállok majd a másik fórumon :)

 

amúgy kis segítséget szeretnék kérni!

 

Az alábbi Liverpool hiányzóját keresem: Grobbelaar, Lawrenson, Hansen, Neal, Thompson, Souness, Lee Dalglish, Rush, Hodgson

 

ebből a Fradiból a két hiányzót: Dózsa, Szántó, Rab, Pogány, Ebedli, Rubold, Kvaszta, Murai, Pölöskei

 

ehhez az európa válogatotthoz az egyik játékos nevét nem tudom elolvasni: Shilton, Gerets, Kaltz, Pezzey, Conti, Stielike, Francis, Platini, Boniek, Rossi (a hiányzó neve ha jól látom úgy kezdődik, hogy "Ro...")

 

a képek scannelve is érdekelnek, ha kell küldök a csapatokról képet a beazonosításhoz! :) köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 11629
...magyarok a nagyvilágban...benne vagyok,beszállok a játékba...
remek ötletnek tartom...hamarosan a másik csatornára...:-)
Előzmény: FCFRBD (11626)
raatali Creative Commons License 2015.01.10 0 0 11628

Köszönöm a dícsérő szavakat, őszintén szólva jól esik. Férfiasan be kell valljam, hogy a torna vis maior okok - nagyobbik kisfiam műtéte, karácsonyi készülődés két kisgyerek mellett, vállgyulladásom és Jimmy Jump (másfél éves fiam :) ) előre nem kalkulált tevékenysége miatt megtorpant a torna, de ha ahalsztva is természetesen lejátszásra kerül.

Az események eredmények, kedves szavaitoknak hála közzé lesz téve, ha nem itt, akkor máshol más formában. :)))

Előzmény: nj (11623)
mestalla Creative Commons License 2015.01.10 0 0 11627

Na most,hogy minden happy játszottam az asszonnyal egy meccset:

 

 

CHILE-PERU   0-0

 

 

:D :D 

FCFRBD Creative Commons License 2015.01.10 0 0 11626

Örülök, hogy kezd visszatérni a megbékélés, a topikba.

Én is a két topikos felállás mellett szavazok, a képek néha tömegével jelenhetnek meg "odaát", és itt lehet vitázni, keres/kínál, meccsjegyzőkönyv olvasás, Gombfocigyűjtők és Képszerkesztők Országos Találkozója szervezése stb.

 Eszembe jutott, hogy néha gyerekként is nagy felháborodás, vérre menő vita alakult ki egy-egy helyzet megítélése miatt gombfocizás közben, vagy ha valaki a másik számára kedvezőtlen új szabályt próbált bevenni a játékba. Mondjuk nálam ez elég ritka volt, de előfordult.

 Tény, néha bealszik a fórum, és nincs új téma, ha valaki megpróbál életet lehelni belé - legyen mondjuk a jegyzőkönyv beírása - nem kell rászállni, meg kell fogalmazni a kritikát, a másik félnek pedig vagy elfogadni, vagy érvelni a saját bejegyzése mellett.

 Őszintén szólva, ha olyat látok, mint mondjuk Bumburnyák egy bejegyzése, az év vége felé, hogy már nem, vagy csak ritkábban fog képeket közzétenni, az azt vetíti elém, hogy még lejjebb degradálódik a fórum.

Ha vagyunk összvissz 20-an, akkor mindenkit meg kell becsülni, ha valakit nem tart itt egy-egy téma, vagy nem érdekel valami, másnak még érdekes lehet.

 

Talán időről-időre kéne ötletelni, mint a humoristák, hogy mivel lehetne felpezsdíteni a közösséget. Ezt meg lehetne vitatni, és amire többen "harapnak" azt végig vinni, majd ha ez kifulladt, feldobni más, új témát. Kreatívan és termékenyen. Mi akik csak nagy ritkán szólunk, talán, mi is aktívabban belefolyhatnánk, de meg lehet érteni, ha csak áhitattal nézzük a profikat, vagy csak egyszerűen azért nem szólunk, mert nem érdekel minket a téma :-). Továbbá van úgy, hogy nem sok idő jut arra, a napi feladatok mellett, hogy a gombfocival foglalkozzunk. Új tagok keresése lehetne még kihívás, de ez elég kilátástalannak tűnik, mert a régi barátok már nem foglalkoznak ezzel, max annyira, hogy "de jó régen mennyit játszottunk", aztán mennek tovább a dolguk után, a fiatalabb korosztály pedig inkább FIFÁzik, ha focis játékról van szó. Azért ha a topik elejére pörgetünk, a tagság azért cserélődött némileg.

 

Feldobok egy témát: Magyarok a Nagyvilágban, és aki érez késztetést szerkeszt egy csapatot, vagy többet, ahol magyar játékos szerepelt. Ez akkor jutott eszembe amikor az ünnepek alatt csapatképeket kerestem, és rátaláltam néhány magyarra. Már volt korábban Real Madrid Puskással, Barcelona Kubalával, Kocsissal.

 Én lehet egy Ekerent csinálnék Kovács Ervinnel, vagy IFK Mariehamn Gruboroviccsal, Genk Brockhauserrel, Gent Petryvel, Haka Babócsy - Vilnrotter - Andrással, és találtam egy képet a Vidi egykori védőjével, Varga Ernővel (most nem emlékszem melyik finn csapatban játszott) és  ezeket ki-ki a saját stílusában megszerkesztené, vagy pl. egy adott stílusban: brazil, x-es/kispoharas fekete-fehérben, színesben, háttérrel, háttér nélkül, vagy a saját kedvenc korszakának stílusában. Vagy egy másik ötlet: magyarok/magyar csapatok az európai klub kupákban, és ellenfeleik. Sajnos szerkeszteni, fórumozni a dolgos hétköznapokban nem mindíg lesz idő, újra indul a mókuskerék a munkahelyeken

Lehet az ötleteimet is vitatni, bírálni, támogatni ;-).

 

Ezúton is Kívánok Minden Topiktársamnak Békés Boldog (Gombfoci)Eredményekben Gazdag 2015-ös Évet.

 

arsenal4 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 11625

Csatlakozom az elöttem szólóhoz. Nekem is tetszett a mérközések leírása.ÜGYES !!!

Előzmény: nj (11623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!