Keresés

Részletes keresés

Falusi1 Creative Commons License 2019.07.09 0 0 1095

Én is ezt szedem reggelente, de a hatása éjszakára szerintem már nem érvényesül. Várnom kell míg megindul a vizelet és többnyire nem ürül ki teljesen a hólyag és van úgy, hogy 5-6 alkalommal ki kell mennem.

Előzmény: Petykó50 (1094)
Petykó50 Creative Commons License 2019.07.09 0 1 1094

Úgy gondolom, h. főleg nappal (reggel veszem be a Tamsulosint) jól kiürül, éjjel talán kevésbé.

 

A napokban volt egy ultrahang vizsgálatom más okból, és a hólyagot nem tudták vizsgálni, mert üres volt.

 

Különben újra elkezdtem szedni a Prostamol-t, mert úgy tapasztaltam, ha szedem, akkor kimarad az időnként rám törő SÜRGETŐ vizelési inger. Egy dobozzal beszedtem (30 db-os volt), segített, majd egy hétvégén nem kaptam a patikában, kihagytam a szedését, 3-4 nap után megint előjöttek a fenti tünetek. Tehát, inkább szedem, ártani nem árt.

Előzmény: madsanyi (1093)
madsanyi Creative Commons License 2019.07.09 0 0 1093

Úgy értettem, hogy a hólyag rendesen kiürül? Postamol Uno-t én is szedtem, de egy idő után már semmit nem ért.

Előzmény: Petykó50 (1092)
Petykó50 Creative Commons License 2019.07.08 0 1 1092

Időnként van olyan, hogy sürgető ingerem van, főleg olyankor, amikor már tudom, h. mosdó közelében vagyok.

 

A besugárzás óta szedem a Tamsulosin gyógyszert, az nagyon sokat segített. Évekig csaj Saballo -t szedtem (Prostamol Uno).

Előzmény: madsanyi (1091)
madsanyi Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1091

Gratulálok! És a vizelési problémáid is megszűntek vagy az nem is volt?

Előzmény: Petykó50 (1090)
Petykó50 Creative Commons License 2019.07.08 0 1 1090

Egy éve  volt az alacsony kockázatú prosztatarák (Gleason 6) miatti CYBERKNIFE készülékkel 5 alkalommal történt sugárkezelésem.

 

A kezelés előtt 8,5 ng/ml PSA érték a kezelés után három hónappal 3,67, majd 6 hónappal 3,22, most, 1 évvel a kezelés után 1,54 ng/ml lett!! 

 

Mellékhatás szinte semmi, újabb kontroll PSA mérés 6 hónap múlva.

OldPiet Creative Commons License 2019.06.27 0 0 1089

Ha kiürül a hólyag , akkor az azt jelenti, hogy a prosztata nem nyomja a húgycsövet.

Előzmény: madsanyi (1088)
madsanyi Creative Commons License 2019.06.20 0 0 1088

Igen, de a hólyag azért nem ürül ki, mert a prosztata körül öleli a húgycsövet és nagyobbodás esetén a húgycsőt összenyomja. És, ha már alig bír vizelni az illető, akkor szoktak TURP-ot csinálni. Faragnak le a prosztatából és utána egy darabig minden rendben van. 

Előzmény: MárkG (1087)
MárkG Creative Commons License 2019.06.20 0 0 1087

Hát ezt nem értem én sem. A hólyag kiürül, a prosztatám normál nagyságú (30*39*26), mégis van egy szűkület, ami miatt ajánlják a TURP-ot. A hólyag viszont nagyon kicsi, az biztos. Nemrég kellett vizelési naplót vezetnem. Ebből az derült ki, hogy általában 110 ml jön ki egyszerre, de a "rekord" is csak 380 volt, de akkor már úgy éreztem, hogy szétdurran a hólyag. Ez így nem állapot, hogy állandóan felkelek éjszaka meg a teli hólyagtól nem tudok normálisan aludni. Most felírtak egy gyógyszert, egy hónapig kell szednem. Egy hete szedem, eddig semmilyen változást nem tapasztaltam.

 

Ha jól gondolom a TURP olyanoknak kell, akiknek nem ürül ki a hólyag, ugye? 

Előzmény: OldPiet (1086)
OldPiet Creative Commons License 2019.06.11 0 0 1086

Ha kiürül a hólyag, akkor nincs gondod a prosztatáddal, nincs prosztatanagyobbodásod, ami  a húgycsövet leszükitené.Mennyit vizelsz egyszerre, mérted már, ha nagyon tele van , akkor  1 liter is lehet benne. Lehet, hogy nem tágul a hólyag eléggé?  Ezt a TURP.ot járd mégegyszer körbe, lehet, valamit nem mondtak el?

Előzmény: MárkG (1081)
OldPiet Creative Commons License 2019.06.11 0 0 1085

Ha kifaragják hasonló lesz mint mikor még nem volt semmi gondod. Nekem ugyan úgy kiürül mint régen, de lassabban, ülve még percekig tudok csurgatni, de egész éjjel vagy egész nap is kibirom. Igen nekem 3x volt TURP 14 éve  aztán most 2 éve, de az nem sikerült mert egy lebeny belógót a holyagkijáratba és elzárta, igy  pár hét múlva még egyszer faragtak rajta.( az utolsó műtét előtt rengetegszer volt prosztatagyulladásom, még szerencsém volt, hogy az antibiotikum mindig gyorsan hatott, de még igy is sokszor úgy begyulladt, hogy katéter kellett.)  Kicsit félreértetted a radikális eltávolitást: nem pénzkérdése, hanem egyszerüen csak ha rákos vagy akkor veszik ki, hogy megmentsék az életedet (ez nem kerül külön pénzbe). A férfiasság elvesztésében (ebben humánus okokból nem támogatnak) és ezen túl sok más hátulütője is tud lenni, és nagy műtétnek számit.

 

Előzmény: Öregember59 (1082)
madsanyi Creative Commons License 2019.06.09 0 0 1084

Ha a hólyag neked tökéletesen kiürül, akkor neked nem a prosztatáddal van baj.

Előzmény: MárkG (1081)
pisti.75 Creative Commons License 2019.06.08 0 0 1083

Én úgy tudom kardiológiai gond is okozhat sűrű vizelés. 

Előzmény: MárkG (1081)
Öregember59 Creative Commons License 2019.06.07 0 0 1082

Szis! Szeretném megkérdezni, hogy irtad többször volt a faragás. Mennyi ido alatt? Evek? Hónapok? A doki nekem azt mondta (most voltam nála) hogy döntsem En el, hogy mikor akarom?! Azt is mondta, hogy ha ki faragják, sürgős vizelési ingerem van, akkor bocsánat a kifejezésért, bepisilhetek! Akkor most Bem tudom mit csináljak! Kb 10-14 éve szenvedek, 3aljalommal volt prosztata gyulladás. Ebből 2 alkalommal majd En “meghaltam!!” Igazabol mi akartam vetetni, de nem veszik, mert a TB nem támogatja, csak daganatnal! Magán uton milliós nagyságrend!! Nagyon kivancsi vagyok a válaszokra!!!

Előzmény: OldPiet (1080)
MárkG Creative Commons License 2019.06.07 0 0 1081

Köszönöm ismét a választ! A vicc az, hogy nekem a hólyag tökéletesen kiürül. Többször is csináltak residium mérést, és abból kiderült, hogy semmi, vagy minimális mennyiség maradt benne. De aztán gyorsan megtelik újra, amitől nem tudok aludni. Ha picikét is több folyadékot iszok (pl. nem egy pohár víz ebéd után, hanem kettő), máris kell mennem a WC-be. Nem is értem, hogy akkor nekem miért kellene a TURP! Szerintem inkább azt kellene vizsgálni, hogy miért telik meg olyan gyorsan a hólyag... de hát nem vagyok orvos. Felírtak valami gyógyszert, elvileg az tágítja a hólyagot is. Nagy dilemmám van, hogy elkezdjem szedni, vagy ne, és menjek TURP-ra. Július 17-re vagyok kiírva a Péterfybe.

Előzmény: OldPiet (1080)
OldPiet Creative Commons License 2019.06.07 0 0 1080

Szia! 10-től reggel 6-ig simán kibirom és nem arra ébredek, hogy menni kell. Az egésznek nálam már 15 éves előzménye volt többször volt TURP (részben tovább nől a prosztata ill. nem faragták ki eléggé, egy lebeny belógott és elzárta a húgycsővet.) Amikor nem volt gyulladás akkor is fel kellett kelni 2-3x .Az ok, de ezt tudod, hogy a húgyhólyag nem ürül ki, a szükület miatt és pangó vizelett marad bent, ha az sok az veszélyes. A hólyagban ha van 1 liter és 2 dl-t üritesz akkor marad 0,8 liter, a 2dl pótlódhat 1-2 óra alatt....

Előzmény: MárkG (1079)
MárkG Creative Commons License 2019.06.06 0 0 1079

Köszönöm a gyors választ! És a TURP előtt? Akkor hányszor kellett felkelned éjjel? És most reggel arra ébredsz, hogy ki kell menned, vagy csak hogy egyszerűen reggel van? Hány órát alszol egyhuzamban?

 

Bocs, hogy túl kíváncsi vagyok, de ezt a műtétet nagyon jól át kell gondolnom... (Mit nem adnék érte, ha egyszer végig tudnám aludni az éjszakát és reggel kipihenten ébrednék...)

Előzmény: OldPiet (1078)
OldPiet Creative Commons License 2019.06.06 0 0 1078

Sehányszor, nem kell kimennem, fogmosáskor a wc-én ülve van az utolsó csurgatás és reggelig kibirom. 67 éves vagyok.

 

Előzmény: MárkG (1077)
MárkG Creative Commons License 2019.06.06 0 0 1077

Sziasztok!

 

A TURP-on átesett kollégáktól szeretném kérdezni: hányszor kell éjszakánként felkelni vizelni? Ha még az életkorotokat is hozzátennétek, örülnék!

 

Ugyanis nekem éjszaka majdnem folyamatosan vizelési ingerem van és ettől nagyon rosszul alszom. Az egyik orvos javasolja a TURP-ot, mert azt mondja, hogy meg fogja ezt szűntetni ezt az érzést, a másik szerint nincs értelme és kockázatos. Én, mint laikus, nem tudom, hogy kinek higgyek. És még csak 45 éves vagyok.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Attis0314 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 1076

koviattis@gmail.com

Előzmény: babyke1 (1075)
babyke1 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 1075

Sziasztok! Egy baratomnak probalok azzal segiteni,hogy olyan embereket keresek,akik a velemenyuket mar el tudjak mondani mutet utani,merevedesi problema miatt,egy beultetheto hydraulikus penisz implantatumrol.Nem meri elvegeztetni a mutetet,amig nem hall masoktol velemenyt,tapasztalatot.Sokat segitenetek,ha meselnetek rola,mar ha van koztetek olyan.Akar a privi emailre irva,akar ide,masokkal is tapasztalatot megosztva.Koszonom mindenkinek!

Ba-Ben Creative Commons License 2019.05.15 0 1 1074

János55! köszönöm a választ, megyünk kontrollokra.

 

Az esetleges "potencia helyre állásában" reménykedünk. Vannak olyan információk, hogy 1-2 év is szükséges lehet a javuláshoz. Jó lenne elérni!

Nálunk az első év elmúltával, folyamatos javulást észleltünk. Helyre állt a vizelet tartás, 100%. Nem kell betét, nincs éjjeli vizelés, 4-5 óra autózás, gyalogtúra simán megy pisilés nélkül.

Bár a hosszból lecsíptek kb 4-5 cm, egyre jobban megindult a maradékban az érzékenység és inger hajlam. 1/3 részben (a hegye felé) pedig a vérkeringés, merevedés. A hajókötélnél sokkal jobb, de a fenntartható merevség várat magára. Ja, és ebben a "közepes" merevedésben már a méret sem elhanyagolható. El nem bízzuk magunkat, a remény, az meg van! :) A legtöbbet a masszázs használ, főleg zuhanyzáskor!

Előzmény: János55 (1071)
János55 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 1073

Kösz az infot.

Előzmény: La Goméra (1072)
La Goméra Creative Commons License 2019.05.13 0 0 1072

Szia.

Mostmár elkészültek az igazolások. Mindenkinek az Ambuláns lapjára van ráirva a végleges állapot. Ezzel kell elmenni a háziorvoshoz, aki az érvényes IGAZOLÁST a rendeketnek megfelelően aláirja és lepecsételi. Tehát nyugodtan értemehetsz, mert elkészültek, A titkárnő adja át. A háziorvosnak a formanyomtatványt jó ha elviszed, nem biztos hogy már találkozott ilyennel.

Én már a mai nap az ÖNELLENŐRZEST 4 évre visszamenőlegesen be is adrtam a NAV-nak, 

Sok sikert. Üdv.

Előzmény: János55 (1070)
János55 Creative Commons License 2019.05.12 0 1 1071

Nekem négy éve volt 60 évesen. Két évig negyedévente, azóta félévente kontroll, PSA mindig, röntgen, UH időnként.

Csepegés azóta is van, nem sok, de betétet használok.

Merevedés azóta sem, semmi, két évig jártam, próbáltam mindent, nem javult. Egyébként is a hossza fele lett a műtét után. Egy biztos, hogy nem partner probléma.

A "nem adjuk fel" milyen próbálkozást jelent?

Mert nekem nincs már ötletem.

Minden esetre sok sikert a 71.-év ellenére!

 

 

Előzmény: Ba-Ben (1058)
János55 Creative Commons License 2019.05.12 0 0 1070

Engem is ott műtöttek - Dr Flaskó T.  - éppen készültem elmenni az igazolásért.....pont egy vezető kórházban nem adják?

Előzmény: La Goméra (1067)
La Goméra Creative Commons License 2019.05.10 0 0 1069

Köszönöm.

Előzmény: azp123 (1068)
azp123 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 1068

Szia! 

 

Csak ott tudják kiadni, ahol kezeltek. Én a JAHN FERENC kózházból kaptam!

Üdv

AZP

Előzmény: La Goméra (1067)
La Goméra Creative Commons License 2019.05.08 0 0 1067

Szia,

Melyik kórházhoz fordulsz az igazolás kiadásáért. 

Debrecenben még nem adják ki az igazolást.

Előzmény: azp123 (1066)
azp123 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 1066

Szia! 

A bevallásnál az átlagos kiutalási idő 30 nap, eddig minden évben tartották. (Eredeti bevallás esetén. Eddig több évben kaptam vissza az önkéntes pénztári. és a NYESZR  számlámra.) Így neked is már utalniuk kellett volna, vagy ha nem akkor küldik az ellenőrzést. Ez se jött? 

Én holnap megyek az igazolásért, de nemtudom, hogy mikortól állitják ki, mert a mütétem december közepén volt. Ha megkapom holnap önellenörzök és küldöm én is.

( bevallés 45 sorba kell beirni, havi 6900 ft/2018 ha legalább 1 napig fennállt)

 

Akinek a NAV készitette, vagy saját maga az alábbi helyen az önellenörzés gyorsan elvégezhető és beadható. Az első kicsit idöigényesebb elkésziteni, a többi gyorabban megy. (https://eszja.nav.gov.hu/app/login/#login

 

Üdv

 

AZP

Előzmény: Attis0314 (1046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!