Keresés

Részletes keresés

zsazska Creative Commons License 2009.09.14 0 0 56283
Sajnos valószínű, hogy nem ok nélkül:-(
Előzmény: Tomahawk_ (56282)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.09.14 0 0 56282

Nemrégiben én is olvasgattam egy oldalt, ahol elsősorban humán halottaikért, de többek között elhunyt kutyáikért is gyújtanak virtuális gyertyát (boá) a gazdik. Nem tudtam nem észrevenni, hogy a megemlékezés "tárgyai" túlnyomórészt az angol bulldogok és a boxerek közül kerülnek ki.

 

 

Előzmény: zsazska (56281)
zsazska Creative Commons License 2009.09.14 0 0 56281

Sziasztok!

 

Veranéne! Öröm nézni, hogy milyen jól egymásra találtak a kutyik:-) Nagyon helyesek együtt. Persze, aggódhatsz is, hátha történik valami, de egy biztos: csak akkor lehetnénk egészen nyugodtak, ha egy búra alatt tartanánk őket, és soha, senkivel nem engednénk játszadozni. Természetesen benne van a pakliban, hogy történik egy malőr, de ezen én nem agyalnék fölöslegesen. Az élet minősége sokkal fontosabb annál, mintsem hogy emiatt óvjuk őket mindentől. Biztos vagyok benne, ha Nyomika beszélni tudna, és feltennéd neki a kérdést, hogy az újdonsült kisbarátot választja-e, vagy a biztonságot, tuti hogy az előzőt választaná!:-)

 

Ani! Viccesnek tűnik, de sajnos nem az! Egy érdi állatorvos ismerősöm, aki bulldogokat tenyészt, ő mondta, hogy így lehet őket biztonságosan felnevelni. Régebben volt egy bulldog kanom, aki fedezte az ő szukáját, és az ő kölykeikre is felkerült a konzervdoboz.:-(  Szegénykéim, nagy árat fizetnek azért, hogy mi később egy pöfögő-röfögő-döcögő furcsaságnak örvendezhessünk. Hollandiában már meg is változtatták a fajtasztenderdet, és míg nálunk a minél nagyobb fejű, és rövidebb lábú, rövid orrú egyedeket részesítik előnyben, addig ott már csak az újtipusú, kisebb fejű, hosszabb orrú,  és hosszabb lábú példányokkal lehet tenyészteni. Azok állítólag már sokkal életképesebbek, császár nélkül ellenek, és nincs szükség ilyen praktikákra a felnevelésükhöz.

 

Fidra és Rudmi! Gratulálok az apróságokhoz!:-)

Előzmény: veranéne (56273)
Fidra Creative Commons License 2009.09.14 0 0 56280
Jaja!Az első akkora mint a másik 2 bézs egybe véve....:)Annyira cukorkák!!!!!
rudmi Creative Commons License 2009.09.13 0 0 56279

Annyira édesek!!!!!!!!!!!!!!!

 

:-)))))

 

Hihetetlen, hogy az első milyen dagi. Rudinak is megmutattam és nagyon büszke a kis családra. :-)

Előzmény: Fidra (56278)
Fidra Creative Commons License 2009.09.13 0 0 56278
Fidra Creative Commons License 2009.09.13 0 0 56277
Szép estét mindenkinek!Látom az apuka gyorsabb volt de azért én is bejelentem hogy ma hajnalban megszültünk!Gyors és könnyű szülés volt,mindenki jól van.Midra ügyes és jó anyuka a picik cucli-bajnokok!
rudmi Creative Commons License 2009.09.13 0 0 56276

Sziasztok!

 

A múlt éjszaka megszülettek Midra és Rudi kölykei. Tündériek! 2 fekete szuka, 2 beige szuka és egy beige kan. Midrus nagyon ügyes volt és szépen gondozza a piciket.

 

Maomopsz Creative Commons License 2009.09.13 0 0 56275

Nagyon aranyosak együtt! :))))

Az aggodalmad viszont szerintem sajnos jogos.

Egyik ismerősünk mopsza nemrég csunyán megsérült a szemén, 1 hétig le volt a mopszlány szeme varrva,  még most sem tudják hogy a látása megmaradt e. :(

A sérülést egy mésik kutya okozta.

 

Előzmény: veranéne (56273)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.13 0 0 56274

Igy van! A mopszink 10. napra kinyitotta mind a két szemét. Buleszok csak a 14. napra.

:DD Ezen a konzervdobozba öltöztetésen jót mosolyogtam! 

Előzmény: zsazska (56271)
veranéne Creative Commons License 2009.09.13 0 0 56273
na még ezt.. nyomi egyáltalán nem irigy, vagy féltékeny, habár kicsit tartottam ettől mert elég elkényesztetett kislány :D



viszont, én lehet hülye vagyok csak, de féltem nyomi szemét! ahogy játszanak, tökre aggódom nehogy véletlen megkarmolja, belekapjon, beleHARAPjon, aztán esetleg elvesztené a szemét vagy ahhhhh... :(( jogos ez az aggodalom? :(
Előzmény: veranéne (56272)
veranéne Creative Commons License 2009.09.13 0 0 56272
közkívánatra néhány kép.. :D

nyomika támad


így alukáltak valamelyik nap :)


most is itt alszanak mellettem (az ágyban persze..) :D
egyébként azóta már megszépítettem -amennyire lehetett...:D- megszabadítottam a babatollaktól, megfürdettem... rövid selymes szőre lett, egész csinos kis öleb.. :D

hát, 10hetesnek saccolták, én nem tudom.
maximum közepes lesz, ez tuti a kis ropi lábakból.. kizártnak tartom hogy írfarkas méretűre nő :D
hozok majd friss portrét.. :D, csak most kölcsön van adva a fotoapparátom.

awwwwwwwwww, és pont ilyenkor nincs itt a gép..... annyira cukin összebújtak, miközben írtam ezeket a sorokat... :D
zsazska Creative Commons License 2009.09.12 0 0 56271

Dehogy hangzik hülyén!:-) Ez a dolgok rendje!

Majd meglátod, hogy a bulldogok mennyivel lassabb tepóban érnek. Ők pl. később tudnak csak lábra állni, és mindennel egy kicsit lemaradnak a többi fajtától. Ez főként a testalkatuknak köszönhető. Képzeld el, hogy sok tenyésztő egy konzervdobozt húz köréjük, mert van úgy, hogy különben a mozgásképtelenebb egyedek elfekszik a saját mellkasukat, és tüdővizenyőben elpusztulnak. Ezekkel a kicsikkel úgy látom, hogy nem lesz ilyen probléma, mert hol háton, hol hason vannak.

Előzmény: Maomopsz (56270)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.12 0 0 56270

Nagyon szeretik mindannyian a simogatást, becézgetést! :)

Ugy látom most még csak szimatolással fedezik fel a világot, a harapdálással felfedezésnek még nem jött el az ideje. :)

Már most a szivemhez nőttek! Hülyén hangzik, de olyanok mintha a mieink lennének.

 

Előzmény: zsazska (56269)
zsazska Creative Commons License 2009.09.12 0 0 56269

Szia Ani!

 

Csodálatosak ezek az apróságok:-)) De meggyömöszölném valamennyit! Látszik, hogy mindnek elegendő a tejci. Majd kicsattannak!:-)

Nem csodálom, ha nehezedre esik majd megválni tőlük. Gondolom, mire eljön az ideje, a kis buleszok is a szívedhez nőnek majd! Élvezz ki addig minden percet, amit tudsz!

Előzmény: Maomopsz (56267)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.12 0 0 56268

Ma, és holnap van itt Kecskeméten a CACIB!

Jön valaki esetleg?

Előzmény: Maomopsz (56267)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.12 0 0 56267

Szia!

Tényleg igy van! :) Nem győzöm dicsérgetni a Dominót hogy milyen ügyes! :)

Igen, mostmár kezdenek a buleszok mászkálni, nyitva van a szemük is.

A kis mopi meg már mindent tud...! szalad, birkózik, ugat! :) vagy inkább vakkant, üldögél, nézelődik.

Hát igen, az elválás nehéz lessz. Van jelentkező a kis mopi lányunkra, és az aggódás máris eluralkodott rajtam.

Hoztam képeket!

Alvó poziturák! :D  

Előzmény: aviii (56266)
aviii Creative Commons License 2009.09.11 0 0 56266

Sziasztok!

 

Maomopsz! Tündiériek a picik és nagyon jó, hogy az anyuka is ilyen lelkiismeretes a befogadott buleszekhez :) Gondolom, hogy az érdekesebbik része még csak most kezdődik, ahogy kezdenek mocorogni, járkálni, és majd játszani. nehéz lesz őket elengedni :(

De arról még nem írtál, hogy Balázs mit szólt ehhez a pár jövevényhez???? :))

 

Veranéne! Muki nagyon kis édes :) Igazi kis UV kutyus (utcai vegyes) :) Kb. mennyi idős, azt lehet tudni? És én is várom a portrét róla :)))) Biztosan nagyon mókás kis eb :)

Maomopsz Creative Commons License 2009.09.10 0 0 56265

Várunk még róluk képeket tőled!!!! :)

Mukiról egy portrét szivesen megnéznék! :)

 

Előzmény: veranéne (56254)
zsazska Creative Commons License 2009.09.10 0 0 56264

Sajnálom, hogy a mesterséges táplálást választotta, bár biztos megvolt rá az oka:_(

Annyira édesek ezek a kis csöppek:-)))

Előzmény: Maomopsz (56260)
FoxxyC Creative Commons License 2009.09.10 0 0 56263
Az a bizonyos "játszótér" lesz a legjobb!:)
Csak nehogy megtartsatok egy kicsit.:D
Előzmény: Maomopsz (56261)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.10 0 0 56262
Előzmény: Maomopsz (56261)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.10 0 0 56261

Mi is nagyon reméljük hogy minden rendben lessz velük.

Bár az egyik nagyon bágyadt volt mikor ideérkezett, de azóta ő is szépen eszik.

Az egyik ma kinyitotta a szemeit! Már ők is mászkálnak. Hamarosan nagy játszotér lessz itt! :DDDD

Előzmény: juditka21 (56259)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.10 0 0 56260

Szia!

Nagyon köszönöm hogy megpróbáltál segiteni!

 Azt mondta sokan jelentkeztek, de ugy döntött hogy ő eteti inkább őket cumisüvegböl.

 

Előzmény: zsazska (56258)
juditka21 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 56259
:') De jó, reméljük szép, egészséges nagy malackák lesznek mindannyian.
Biztos a ti picúrotoknak is jobb, hogy van játszótárs.

Ki szokott mopsztalin fényképezni? Mert csinált Elvisről képet és kíváncsi lennék rá.
Szép napot mindenkinek!:)
Előzmény: Maomopsz (56252)
zsazska Creative Commons License 2009.09.09 0 0 56258

Sziasztok!

 

Ani! Sajnos nem sikerült dajkát találnom, ezért nem is hívtalak! Remélem, hogy közben már megoldódott!

Tüneményesek az újabb képek is! Öröm nézni őket!

 

Veranéne! Hadd gratuláljak a kis borzashoz!:-) Nagyon érdekes kinézete van, és amint látom, remekül beilleszkedett!:-)

Maomopsz Creative Commons License 2009.09.09 0 0 56257

Tejtestvérek?! :DDDD Ez jó! Tényleg azok!

Mao is nagyon érdeklődő volt első perctől fogva.

Ahogy bekerültek az alomba azonnal megtisztogatta őket.

A csaj el sem akarta hinni hogy kan. :DDD

Mondtam neki hogy -pedig ő az apuka! :DDD

A bulldogok antibiotikumot kaptak ami érződik a vizeletükön is, ezért most én tisztitom őket.

Van velük meló az igaz, de nagyon cukik! :) 

Előzmény: Bszandra (56256)
Bszandra Creative Commons License 2009.09.09 0 0 56256

Nem is kérdeztem, hogy a szülők hogyan fogadták a mostohagyerekeket?

Úgy látom, Dominó jól elvan velük, a pici gondolom örül, hogy vannak haverok (tejtestvérek). És a kispapa, Mao? :)

 

(Ja, és bocs a félregépelésekért, esténként az erkélyen irogatok, és csak annyi fényem van, amennyit a laptop képernyője ad...)

Előzmény: Maomopsz (56252)
Henry mackó Creative Commons License 2009.09.09 0 0 56255

jaj de jó!  Akartam írni, ha időd engedi hozzál nekünk még képet!:))

 

Előzmény: Maomopsz (56252)
veranéne Creative Commons License 2009.09.09 0 0 56254
Nagyon cuki képek :)))))
biztos jó neki, hogy odabújhat a többi aprósághoz, mint az első képen :)


köhm, muki.. :D hasonló reakciókat vártam, de jót derültem :D
mopszos egy pici sincs benne, épp azt mondogattam hogy tökéletesen ellentétei egymásnak :P olyan kis vézna ropilábú.. sztem 2 kiló sincs. amire én tippelnék, az pl foxi, a fülei, meg a hosszú farok.. meg olyan kis ugribugri.. :D nem baj, jól karban tartja a lusti mopsz asszonyságot :D meg valami öleb havanese is lehet benne.. meg még a fene tudja mi.. igazi KORCS korcs :D hihihi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!