Keresés

Részletes keresés

mjevsrsh Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63311

Ha 3 m a belmagasság és 50W/m3-el számolunk akkor igen 15kW-os kazán kell, de ahogy W8 úr is írta ezt lehet csökkenteni a ház szigetelésétől függően akár 25W/m3-re is(új építésű jól szigetelt ház).

Előzmény: egonca (63308)
aned Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63310

Üdv mindenkinek, gyors segítséget, ötletet várnánk: vegyes kazán zárt rendster összekötve egy kombi cirkóval tágulásu tartály stb 2 visszacsapó szelep, a jelenség: kattogó kerepelő hang a visszacsapoktól. Természetesen jó irányba állnak.

morgen66 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63309

Lehet ezzel is szigetelni http://www.ursa.hu/_files/Alukasirozott_uveggyapot_szorolap.pdf

 

de lehet polifoam tekercsel is https://www.sin-us.hu/ipari-muanyagok/szigetelo-anyagok/polifoam-tekercsek.html

 

én a polifoammot ajánlanám könnyebb vele dolgozni,viszont elég drága egy tekercs.

 

Itt vannak árak is http://www.adhesive.hu/termekek.html

Előzmény: Manóúr (63307)
egonca Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63308

Hát én nem tudom mi az a winwatt...

Mindenesetre 50W/m3 -el, 100m2 -t számítva 15.000 jön ki. Akkor ez 15KW, ha jól számolom. Vagyis ekkora kazán "illik" a fűtéshez?

Előzmény: mjevsrsh (63304)
Manóúr Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63307

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék kérni egy 1000 literes puffer szigetelése ügyében.A vegyes tüzelés+kondenzációs gázkazán lett beépítve,és csak a vegyessel történne a puffer felfűtése,abból lenne keringtetve a fűtés amíg ez le nem hűl annyira hogy ekkor automatikusan átáll a rendszer gázfűtésre.Az egész gépészeti cucc a pincében van,nulla fűtéssel,mivel az egyik szaki azt mondta hogy majd a puffer tartály befűti a helyiséget(kb45négyzetméter),ezért ne szigeteljük be a tartályt.Viszont ha nincs beszigetelve akkor ki fog hamar hűlni és nem érvényesül a víz melegentartó funkciója..Másik szaki szerint feltétlenül be kell szigetelni,viszont akkor kellene egy radiátor a helyiségbe mert minusz akárhány fokban elfagy a bejövő hidegvíz.Milyen szigetelő anyaggal "tekerjem be" hogy tényleg meleg maradjon az a meleg víz?Valami spéci cucc kell rá?Gondolom a bojlerekhez hasonló szivacsot-habot itthon nem tudok rátenni..

Köszönettel.

Wassernyolcas Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63306

Egyetértek azzal, amit leírtál. Csak arra szeretném a figyelmet felhívni, hogy a "régebbi szakik" fogalom attól függ, hogy mennyire régebbiek. A nagyon régiek, akik kb. 25 évvel ezelőtt saccoltak az akkor épült épületekhez, ők annak idején 45-50 W/m3 értéket mondtak. A manapság épült épületek esetében ez a szám már nagyon nagy baklövésnek számítana, mivel a hőszigetelések miatt jóval kisebb hőveszteséggel kell számolni. 

Tehát, valóban szükséges szakemberrel hőveszteség számítást végeztetni annak érdekében, hogy jól illeszkedjenek az említett berendezések egymáshoz. Viszont az is igaz, hogy egy-két ilyen számítási eredmény ismeretében a járatosabbak meg tudják becsülni a fajlagos hőszükségletet (W/m3 vagy W/m2), ha ismerik az épületszerkezet rétegrendjét, a nyílászárók megválasztását... stb.W8.

Előzmény: mjevsrsh (63304)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63305

Nem lesz jó, ha fordított állásban szereli fel valaki. A melegvíz elvételnek fent kell történnie, a hidegvíz bevezetésnek alul kell érkeznie. Ez mindkét készüléknél így van kialakítva. Ha fordított állásban lesz az egyik felszerelve, akkor a csonkok nem ott lesznek, ahol lenniük kellene. Ez a csonkelrendezés a víz hőmérséklet szerinti rétegződése miatt van és a kiszorítás elve miatt is. W8.

Előzmény: zordonC3 (63301)
mjevsrsh Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63304

Fűtési hőigényt kell számoltatni szakemberrel, winwattal vagy kézzel így meghatározható a radiátor szükséges mérete egy helyiségben és utána csak össze kell adni a helyiségek hőigényét. Ez lesz a kazán szükséges teljesítménye. Régebbi szakik ezt légköbméter alapján megsaccolják, de a számítás azért pontosabb :)

Előzmény: egonca (63303)
egonca Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63303

Sziasztok!

Hogy kell megállapítani azt, hogy a radiátorok darabszáma/mérete és a kazán beállított teljesítménye összhangban van-e beállítva?

Köszi

gabrielke Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63302

Hehe, gondoltam, hogy valami okosság lesz a dologban, hát ez az :)

 

Előzmény: zordonC3 (63297)
zordonC3 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63301

az oké, csak tekintve hogy ugyanaz a tartály, ugyanaz a fűtőszálmegoldás, ugyanolyan anód és ugyanolyan burkolat, ugyanolyan termosztát, hőkorlátozó... Akkor mi is különbözik az áron kívül ? :)

 

Kérdezhettem volna úgy is hogy mi van ha ZA10-est fejjel lefelé fordítva üzemeltetek, vagy ZF10-est fejjel lefelé a mosdó alatt... Hiszen zárt rendszerű, és a leírásában csak annyi van hogy függőlegesen szerelendő (ez is elsősorban a levegőbuborékok miatt)

 

 

Előzmény: Wassernyolcas (63300)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63300

A Hajdu ZF 10 felső, a Hajdu ZA 10 alsó elhelyezésű készülék. W8.

Előzmény: zordonC3 (63294)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63299

Ha egy fűtési rendszerbe túl gyakran kell városi vizet tölteni, azaz utántölteni, ez azzal a veszéllyel járhat, hogy elvízkövesedik a rendszer, romlik a hőátadás, csökkennek az áramló keresztmetszetek. Friss oxigén jut a rendszerbe, korrózió is jobban kialakul. Az utántöltést igénylő rendellenes állapotot minél előbb meg kell szüntetni. W8.

Előzmény: jetik (63290)
csepel-viz Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63298

Sziasztok!

Demrad prometheus parapetes gázkonvektor (új) begyújtást követően nem sokkal elalszik. Mi lehet a hibája? Most lett kiépítve hozzá a gázvezeték. A gázszerelő szerint ez tipikus hiba és 15-20ezer között javítaná. Mi a véleményetek? Ismeri valaki ezt a típust? (Magánszemélytől vettem így nem tudok sajnos garanciát érvényesíteni)

Előre is köszi

zordonC3 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63297

ravasz a kialakítás: 200L-es Hajdu bojler megfordítva (fűtőszál felül, csak a felső kb 50L-t fűti vezéreltről), a kimenet és bemenet természetesen fel van cserélve, mintkét ponton + a fedőlapon is van légtelenítő. A két kivezetett szár egyrészt megy a csaptelepek felé, másrészt össze van kötve egy szivattyúval + a ZF10-essel. A ZF10-esben lévő alacsony fesz fűtőszálat direktben hajtja a napcella, hőfokkülönbség esetén kapcsol a szivattyú és a bojler hideg vizes ágát megszívva a ZF10-esen át az abban lévő melegvizet felülről a meleg oldalon belenyomja a nagy bojlerbe.

 

Extra igény esetén (vendégsereg) a szivattyút simán a vezéreltről meghajtva keringetni tudom a 200L-es bojlerben a vizet, ezáltal a felső fűtőszál átfűti a teljes bojlert.

 

Felhős idő esetén a vezérelt kisegít. Ebből minden megvan és működik, a ZF10-est a Bricoban vettem marha jó áron, kérdés hogyan tudok fűtőszálat cserélni benne :P

Előzmény: gabrielke (63295)
Pocok75 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63296

Drazice tartályt át kell öbögetni? Elég olajszagú a víz ami jön belőle.

gabrielke Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63295

Mit nyersz azzal, ha kisebb teljesítményű a fűtőszál? Mi a célja az átalakításnak?

 

 

Előzmény: zordonC3 (63294)
zordonC3 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63294

Sziasztok

 

bojler témában tudna vki kisegíteni?

 

- miért drágább általában a Hajdu ZF10 mint a ZA10? (más a felépítésük)?

 

- a még nem beüzemelt bojlerből kivenném a vadi új fűtőszálat, és 24/48V-os, kisebb (200W körüli) fűtőszálat tennék bele. Tudna vki segíteni hogyan lehetséges ez?

 

(ha jól tudom a ZF10-ben menetes fűtőszál van, ezért adapterekkel belevarázsolnék vmi törölközőszárító vmit, de ha nem menetes neki sem kezdek mert soha nem lesz nyomásbiztos a megoldásom)

 

Köszi szépen

Gyurco78 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63293

Könnyen lehet, gondolom 75 fok a vége.

Előzmény: egonca (63291)
janman Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63292

Nekem egy Renova Mini C12-m van. Szerintem a kazán tágulási tartályában lévő nyomás esett le. Hasonló nyomáscsökkenésnél a kazán hátsó részén lévő kis tágulási tartályba szoktam levegőt pumpálni, fűtökör nyomás mentesítése után, ca. 2 bar-ra (nálam max 2,9bar lehet a tágulási tartály nyomása). A felpumpálás után újra nyomás alá helyezed a fűtőkör víznyomását, vagyis feltöltöd vízzel.

Előzmény: jetik (63290)
egonca Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63291

Akkor, lehet, hogy a 4-es érték 60 fokot jelent...

Előzmény: Gyurco78 (63289)
jetik Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63290

Van egy Renova Star F 24 E BT kombi turbó cirkónk. Egy rejtélyes hibajelenséget produkál.

A nyomásmérő szerint kb. 3 naponként a beállított 1,5-1,8 bar nyomás lecsökken 1,0 bar

alá. Nem várjuk meg az üzemzavar jelzést és utána töltünk. A nyomásmérő természetesen nagy késéssel jelzi az eredményt. A radiátorok nem levegősek, sehol egy csepp csöpögést nem lehet észlelni. A távozó füstgázban sincs semmi gőznek még csak jele sem.

Mi lehet a nyomáscsökkenés oka?

 

A válaszokat előre is köszönöm: jetik

Gyurco78 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63289

Lehet, hogy 18 fokon nincs ideje elérni a 60 fokot.

Előzmény: egonca (63288)
egonca Creative Commons License 2012.11.27 0 0 63288

Sziasztok!

Meg tudná valaki magyarázni mi lehet az oka annak, hogy a cirkó kazánom, - amely 18 és 20 fokra van beállítva a termosztáton, illetve 4-es előremenő víz fokozaton (1-7 értékek vannak) - miért fűt 18 fokon 40 fokos, 20 fokon 60 fokos vízzel? Az előremenőnek nem ugyanannyinak kellene lennie mindkét hőfokon? (remélem érthetően fogalmaztam)

Köszi

morgen66 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 63287

Van megoldás csak pénzbe kerül,200literes puffer kell a rendszerbe és megszünik a kazán kapcsolgatása,

legalábbis nem percenként fog kapcsolgatni,ha még kondenzációs lenne a kazán az még a fogyasztásodon is meglátszana.

 

 

Előzmény: panelfarmer (63286)
panelfarmer Creative Commons License 2012.11.26 0 0 63286

Wassernyolcas, morgen66 logikus amit írtok, csak néhány fontos részletet elhallgattam. Összesen 5 radiátorunk van, 4db 800-as és 1db 1600-as. Sajnos nem hőveszteség számítás, hanem négyzetméter alapon lett "méretezve" a rendszer. A központi szoba a szigetelés óta egyszerűen nem igényel fűtést, mert kevés a hűlő felület és 3 oldalról fűtött helyiséggel van körülvéve. Ez azt is jelenti, hogy az 1600-as radiátoron (ami a teljes hőleadó felület 1/3-a) a termosztatikus szelep szinte mindig zárva van, ezért hiába veszem le az előremenő hőmérsékletét, a kazán kapcsolgatni kezd (annak ellenére, hogy 4kW-ra is le tud modulálni). Ezért akarok plusz vízmennyiséget betenni a rendszerbe (de a szélekre, nem a központba).

morgen66 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 63285

Megvolt a hőszigetelés és még pluszba akarsz egy radiátorhoz kötni még egy másikat?

 

Megoldható de nem értem miért,ha le van szigetelve a ház és még pluszba akarsz radiátort felszerelni,ha 

jól értem.

 

Radiátorokat esetleg megcserélni?

Előzmény: panelfarmer (63279)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.11.26 0 0 63284

Kedves Csabi! Egy fűtésszabályozó felszerelése, beüzemelése és a felhasználó kezelésre történő kiokítása szakember dolga. Ez az említett kezelési útmutató első oldalán olvasható is. Én azt javasolom, erre kérjél fel egy szakembert a márkaszervíztől. Az kétségtelen, hogy fizetned kell majd érte, de legalább fogod tudni, hogy mit és hogyan kell csinálnod. Így távoktatásban szerintem nehéz ügy lesz, de meg lehet próbálni. Üdv. W8.

Előzmény: Csabi1111 (63276)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.11.26 0 0 63283

Egy ház hőszigetelését követően csökken a fűtési hőigény és a fűtési teljesítmény igény. Ebből az is következik, hogy az eddigi beépített kazánteljesítmény, a hőleadó felületek egyből nagyok, túlméretezettekké váltak. Emiatt alacsonyabb előremenő vízhőmérséklettel is biztosítani lehet a fűtési hőigényt, ha változatlanok a hőleadó felületek. Ha éppen nem aktuális, hogy kisebb teljesítményűre cseréld a kazánt, akkor ne nyúlj a hőleadókhoz. W8.

Előzmény: panelfarmer (63279)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.11.26 0 0 63282

A vegyes tüzelésű kazánnal kapcsolatban csak annyit, hogy én fatüzelés párti vagyok. W8.

Előzmény: Tschaby (63238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!