Keresés

Részletes keresés

morpet Creative Commons License 2000.11.06 0 0 128
Akkor te young vagy, az old csak kamu? Vagy jelzi az egész viszonylagosságát?
Előzmény: YoungOld (127)
YoungOld Creative Commons License 2000.11.06 0 0 127
Szia morpet!

Az "Azt mondta az apukám" asszem Illés sláger volt (ez nem biztos) a 60-as évek végén. A szövege valami olyan, hogy: "azt mondta az apukám, hogy nem tetszik a frizurám, óóó jaj." Valami hasonló. Nyugi morpet, én nálad is fiatalabb vagyok (na nem sokkal...), valahol hallottam, talán egy régi kazin.

Előzmény: morpet (126)
morpet Creative Commons License 2000.11.06 0 0 126
Nem tudom, mi az az "Azt mondta az apukám" - talán túl fiatal vagyok.
Előzmény: YoungOld (117)
YoungOld Creative Commons License 2000.11.05 0 0 125
a fene a csillagokba! Aszittem viszi. Azok vastagon olvasandóak! :)))
YoungOld Creative Commons License 2000.11.05 0 0 124
Idézet:

"Young old! Én csak akkor írkálok, ha hozzá tudok szólni egy KW témához." Hááát, ez megtörtént. De ez érdekes: akkor most te énhozzám képest jobban hozzá tudtál szólni a KW témához? De egyáltalán: miért ne lehetne írkálni ide bármit, ami valahogyan a témához kapcsolódik, és LEGALÁBB van valami realitás tartalma. (Igaz, néha sokat dumálok feleslegesen:)))
A TÉMÁHOZ: Szerintem igaza van Youwine-nak, már csak azért is, mert gondoljatok már bele: a Kraftwerk nem *kifejezetten* német nyelvű együttes, hanem elég sok nyelven adtak ki lemezt, de a német és az angol (és néha a japán és francia) verziók egyenrangúak (viszonylag). És hát, ha azt vesszük, annak a bizonyos mozgalomnak nem hiszem hogy tetszettek volna pont ezek a nyelvek. Szóval egyértelmű kontraszt.

Amúgy pedig *YoungOld* és nem Young old.

Csík Dániel Creative Commons License 2000.11.05 0 0 123
Én nem beszennyezni akartam ezt a topicot, hanem egy kérdést tettem fel, miszerint apámtól hallottam egy érdekes hírt. Ha megsértettem vkit, bocsánat, nem szándékos volt!
Ü
Youwine Creative Commons License 2000.11.05 0 0 122

Most mi bisztos? Az, hogy APUKÁDTÓL hallottad? Vagy az, hogy ez egy "pletya" ? APUKÁD talán tagja az általad említett pártnak, innen a tutti infó? Jó lnne nem szennyezni a topikot. Jó, Dani?

A Man Machine borítóján ki vannak rúzsozva, na ez nem bisztos, hogy a 30-as évek Németországában menő lett volna.

No meg. Hütter is, Schneider is kimondottan gazdag nagypolgári családi származnak, az egyetem elvégzése óta gyakorlatilag a kedvtelésüknek élnek, ez a Kraftwerk. Nincsenek rászorulva "támogatásra".

Előzmény: Csík Dániel (118)
Csík Dániel Creative Commons License 2000.11.05 0 0 121
Apám nem monda, honnan tudja (nem is kérdeztem) ,de annak idején, még nállam nál is nagyobb KW. rajongó volt. Nekem is eszembe jutott a TEE borítójával kapcsolatban, hogy mennyire (tudnának) hasonlítan Hitler apánkra, ha "belesegítenénk".
Előzmény: GroundZero (120)
GroundZero Creative Commons License 2000.11.04 0 0 120
Ja, és még egy kérdés: apukádnak milyen forrásai vannak, amelyek olyan, tutibiztos infokkal szolgálnak, amelyek sehol máshol nem jelentek meg? Mert ez...

Bár... Ha van nálatok valami képfile, amin a TEE borítója láccik, rajzoljatok csak Hitler-bajuszt mind a négy tagnak, az egyik kísértetíesen fog hasonlítani a modellre :))))
Persze, ez csak vicc.

Előzmény: Csík Dániel (118)
GroundZero Creative Commons License 2000.11.04 0 0 119
Nézd, ha ezt nem hallottad volna, csak a szöveg alapján ez eszedbe jutott volna valaha is? Mert nekem sohasem. Mindössze a ManMachine borítója gyanús picit. Na, ott télleg mintha kicsit náci-lookjuk lenne.
Előzmény: Csík Dániel (118)
Csík Dániel Creative Commons License 2000.11.04 0 0 118
Young old!
Én csak akkor írkálok, ha hozzá tudok szólni egy KW témához. Most csak azért nem írtam, mert vidéken vótam. Ott amúgy hallottam egy pletykát is a Kraftwerkről:
állítólag őket a Német Új Fasiszta Mozgalom támogatta. Ezt akitől hallottam (APUKÁMTÓL) azt mondta, ez biztos.
Ez tényleg igaz, vagy sem?
Előzmény: YoungOld (102)
YoungOld Creative Commons License 2000.11.04 0 0 117
Na, mit találtam már megint (már megint a napsterrel)? Ezt:
Kraftwerk - Electric Cafe (Theme from Sprockets, SNL).mp3 3,93Mb 128 kbps. Felhasználták valamelyik filmben az Electric Cafe-t?! Melyik film ez a Sprockets? Ja, és mi az a SNL? Emberek! Annyi Kraftwerk remixet találtam, hogy csak na. És némelyik egész hallgatható, sőt. Ja, igen: senki nem vette észre azt az "Azt mondta az apukám"-at? (111-es hozászólás).
Youwine Creative Commons License 2000.11.03 0 0 116
A többi eredeti, habár a remixek kevés kivétellel nem "hivatalosak", van köztük házilag gyártott is ,de egész tűrhető DJ által készített is. A Kevorkian remixek tudtommal a zenekar engedélyével készültek és maxi single-n ki is adta az EMI azokat.
Előzmény: YoungOld (115)
YoungOld Creative Commons License 2000.11.03 0 0 115
És a többi szám eredeti?
Ma hajnalban levakartam a Elektrisches Roulette-t, a Kristallo-t, és a Tanzmusikot is teljesen. Hát, ilyen zenéket miért nem tudnak mostanában más együttesek csinálni? És vaj'h miért nem játszik egyik zenei rádió sem ilyen zenéket? Fantasztikus. Ebből azért látszik, hogy attól, hogy valami nem a legújabb, hanem régi zene, még lehet jó. És halleluja, most végre elkezdi letölteni a Beethovenes számot. Vééééégre.
Előzmény: Youwine (114)
Youwine Creative Commons License 2000.11.03 0 0 114
Tisztázott, hogy nem.
Előzmény: morpet (113)
morpet Creative Commons License 2000.11.03 0 0 113
A Toccata Electronica nem hamis, csak kalóz. A 10 Kleine Neger esetében nem tisztázott, eredeti-e.
Előzmény: YoungOld (112)
YoungOld Creative Commons License 2000.11.02 0 0 112
Na végre! Ezt az aktivitást szeretem.
Az a 83-as Techno Pop is kalóz? Nagyon jó a dallama, de tudjátok, mire emlékeztet engem az énekhang? Az "Azt mondja az apukám" című ős slágerre. De nem?! Most ez az én flashem, vagy ti is halljátok a hasonlóságot? Bár lehet, hogy most csak én vagyok megkergülve:)))
A Sex Objectnek én eddig csak az album verzióját hallottam, az annyira nem ragadott meg, nem tudom miért.
Toccata: Ha kalóz, és a 10 kicsi indián is hamis, akkor a többi szám is? Azért kérdem, mert egy csomó szám után van írva, hogy mikori meg milyen remix. (Pl. François Kevorkian Remix). Meg a Metropolis is ha élő, akkor feltételezem, az az övéké, nem hamis. Most akkor a tracklista egyik része kamu, a másik meg valódi KW? (Megint értetlenkedem itt nektek, bocs).
morpet Creative Commons License 2000.11.02 0 0 111
Na igen, a Tour de France-nak is megjelent a remix maxija, aztán...
Előzmény: Euro Zero (110)
Euro Zero Creative Commons License 2000.11.02 0 0 110
ha most megjelenik az uj maxi, akkor nem hiszem, hogy a kozeljovoben uj album :(
Youwine Creative Commons License 2000.11.02 0 0 109
A daft punkról már korábban is volt legenda, akkor úgy szólt, hogy a KW a vadonatúj (és azóta is megjelenésre váró) anyagát adta volna oda a DP-nek remixelésre. Az a hír is meg ez a mostani is hápog szerintem.
Előzmény: Euro Zero (107)
GroundZero Creative Commons License 2000.11.02 0 0 108
Ne szégyelld, ha nem ismered őket, egy egészen más világ: a 70-es és 80as évek egyik nagy popcsapata volt, a zseniális Jeff Lynne egíüttese. Nekem azért jelentenek sokat, mert durván fogalmazva őtőlük tanultam meg az angol kiejtést. Hasonló okoknál fogva szeretem a Supertramp nevű bandát is, hasonló zenével.
Előzmény: YoungOld (100)
Euro Zero Creative Commons License 2000.11.02 0 0 107
jartam mar erre, kb 12-18. beszolas:)
szal az FM4 radiot hallgatom, ha tehetem, az url az o homepage-ukrol szarmazik
2001 januarjaban jelenik meg az uj Daft Punk album, allitolag Kraftwerk kozremukodessel
Youwine Creative Commons License 2000.11.02 0 0 106
Szia YO, vagyok, olvasok, ha nincs miről, nem írok. A Toccata teljesen kalóz, de télleg érdekes dolgok vannak rajta. Pl. a 10 kleine negerlein, aminek köze nincs a KW-hez, kamu. De a Technopop nagyon lyó, olyan Europe Endless stílusú. Na és a Meropolis élő verziója? Nem soxor jáccották ám élőben. Dentaku...Les Mannequins... plusz kretén mixek. A borítón egy Ray Man fénykép, amolyan Metropolis hangulatban.
Előzmény: YoungOld (102)
morpet Creative Commons License 2000.11.02 0 0 105
A Toccata Electronica sajnos kalóz. De kitűnő válogatás. És a Technopop demó azzal a dallammal... hát, enyhén szólva óriási. Mekkora lehetett volna a '83-as Technopop lemez... A Sex Objekten azzal a kicsit gagyi, de annál jobb hangszínnel a főmotívum esetén. És a vége fele már ott az a gitárszerű rész... Hmmmm
Előzmény: YoungOld (102)
morpet Creative Commons License 2000.11.02 0 0 104
Allemande (fra) annyi, mint német, vagyis ez a német nyelvű verzió
Előzmény: YoungOld (102)
YoungOld Creative Commons License 2000.11.02 0 0 103
Felhívás!

Emberek! Ha van olyan, aki nem szokott beírni a topicunkba, de szereti a Kraftwerket, írjon már be, mert a végén kiveszünk! Biztosan tud valami olyat írni a Kraftwerkről, amit valamelyikünk még nem tud. Élménybeszámolók, vagy emlékek is jöhetnek!

YoungOld Creative Commons License 2000.11.02 0 0 102
A Napsterrel próbálgatok leszedni KW számokat, hellyel közzel sikerül is. Ezekről lenne 1-2 kérdésem (tényleg: Youwine hova tűnt?):
1. A Tour de France-nak valami Allemande Version-ja.
2. Autobahn Peoples Car Mix.
3. Neon Lights (Tone-up mix).
A kérdés: ezek eredetiek, vagy feketék? És mikor hol min jelentek meg?
Naná, hogy a Beethovenest meg nem engedi leszedni :)))
A Tanzmusik-ot is meghallgattam, hát emberek, az valami fantasztikus. Olyan egyszerű, és szép dallam, hogy na. Ananas Symphonie szintén. Bizony, bizony, be kellene szereznem már végre a Ralf & Floriant eredetiben!
Hopsz, a Toccata Electronicáról nem is beszélve. Arról meg a Techno Pop 1983-as verzióját (azt a dallamot miért kellett kihagyni az album verzióról?), meg a Zehn Kleine Negerlein-t (ez inkább érdekes és nevetséges, mint jajde. Komoly volt ez a részükről?!) hallgattam meg. Mikor jelent meg a Toccata Electronica és egyáltalán: miért lehet olyan ritkán hallani róla. Nem kalóz, ugye?
Kár, hogy 1-2 számnak nincs meg a vége :(((
YoungOld Creative Commons License 2000.11.02 0 0 101
Hoppá!

Euro Zero: Meghallgattam a remixdarabokat, le is vakartam a netről. Érdekesek. Hogyan akadtál arra az oldalra? Amúgy téged még nem láttalak itt. Most fedezted fel a topicot, vagy nem vagy nagy fan, és csak beírtál? Mindenesetre ezer hála a címért.

Előzmény: Euro Zero (99)
YoungOld Creative Commons License 2000.11.02 0 0 100
Nah, megint itt vagyok.

GroundZero: Nekem nincs meg az ELO lemez, sőt, szégyenszemre be kell vallanom, nem is igazán ösmerem őket, csak felszínesen és hallomásból. Egyébként csak egy Pop Classicos Best Of-ról van szó, nem album.

Euro Zero Creative Commons License 2000.11.01 0 0 99
innen le lehet tolteni az expo 2000 remix reszleteit
http://fm4.orf.at/electricindigo/23927/main?tmp=13671

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!