Keresés

Részletes keresés

Hy Creative Commons License 2021.02.12 0 1 166836

És?
Mi köze ennek ahhoz, hogy ez is a régi, pogány, majd sokistenes hiedelmekből átvett mesék?
1 írás, amely semmi nem bizonyít.

Előzmény: bethsabé (166824)
Hy Creative Commons License 2021.02.12 0 1 166835

Ezt hogy sikeredett összehozni a tehénnel?

Nincs jogom hozzá asztatotmonni, hogy szenteste?
Így legalább a ... is megérti. A téli napfordulóval kissé komplikáltabb lenne, azt az 1könyvesek nem értenék.

Jelesül épp szentreggel ért sokk, mert megőrült a PC-m, elszállt belőle a lélek. Több órába tartott, míg sikerült föltámasztani, így elrohantam venni egy lapostopot, biztos-biztos, ne maradjak gép nélkül a majd két hetes ájtatos zár-ünnepsorozat alatt.
Azután következett a mély hibakeresés, majd az iskoláztatás, hogy tudjon is valamit!
Ráadás, ezt 2 gépen.
Elszoktam már ettől.

Előzmény: bethsabé (166823)
tappancsmancs Creative Commons License 2021.02.12 -2 1 166834

Ha nem tudnál róla, akkor elárulom: egy standup-ost idéztem.

 

Mondjuk azt gondoltam, hogy nem Hofit idézted. Ennél azért még neki is jobb poénjai voltak :)

Előzmény: Elminster Aumar (166831)
kitadimanta Creative Commons License 2021.02.12 0 1 166833

Ugye, azt tudod, hogy ezerféleképp ábrázolták a frigyládát és rajta a kerubokat...

Te az egyik ábrázolást töltötted fel, amelytől sokféle eltérő változat létezik.

 

Pl így is: https://biblicatheologia.com/2014/10/05/a-szovetseg-ladajanak-utja-az-1-2sam-ben/.    (első kép)

Meg így is: http://biblia.hu/az_oszovetseg_a_muveszetekben/a_szent_sator.  (második kép)

Így is:  https://www.astronet.hu/tenyek-talanyok/vallasok/hol-lehet-a-frigylada-43695/. (harmadik kép)

 

 

Nem találsz hasonlóságot az itteni, és a korábban általam feltöltött képek között?

Előzmény: bethsabé (166829)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2021.02.12 0 1 166832

Ami meg a bélgázt illeti, valójában jobb kiengedni. No persze nem nyilvános helyen.

Előzmény: Elminster Aumar (166831)
Elminster Aumar Creative Commons License 2021.02.12 0 1 166831

"Nyilván valami frappáns hasonlattal akartad alátámasztani a véleményedet,"

 

Ha nem tudnál róla, akkor elárulom: egy standup-ost idéztem.

Amúgy van egy másik hasonlat is a véleményre, az meg a segglyukkal példálózik...

Előzmény: tappancsmancs (166828)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2021.02.12 0 1 166830

Női kerub? :-)

Előzmény: kitadimanta (166827)
bethsabé Creative Commons License 2021.02.12 -5 1 166829

 

 

 

Előzmény: kitadimanta (166826)
tappancsmancs Creative Commons License 2021.02.12 -2 3 166828

Mondom: ha nem tudod bizonyítékokkal igazolni az álláspontodat, akkor az csak vélemény. Az meg olyan mint a fing: jobb bent tartani.

 

Nyilván valami frappáns hasonlattal akartad alátámasztani a véleményedet, de nem hinném, hogy belegondoltál annak következményeibe, ha valaki ezt a szerinted "jobb" megoldást választja :)

Előzmény: Elminster Aumar (166644)
kitadimanta Creative Commons License 2021.02.12 0 1 166827

"A legkiválóbb művészi munkával jelenítették meg a dicsőségesen szép angyali teremtményeket, és minden részletükben azt a ’mintát’ követték, amelyet maga Jehova adott Mózesnek"

 

Például így?

   

Előzmény: bethsabé (166824)
kitadimanta Creative Commons License 2021.02.12 0 1 166826

"Mindkettőnek két szárnya volt, amelyet kiterjesztettek fölfelé. Úgy fedték be a fedelet, mintha őrködnének és oltalmat nyújtanának"

 

Így néztek ki?

 

Előzmény: bethsabé (166824)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2021.02.12 0 1 166825

Így van, csak én nem is állítottam hogy evora nincs bizonyíték, csak idéztem mástól.

Előzmény: Lacoid (166822)
bethsabé Creative Commons License 2021.02.11 -4 1 166824

- A kerubok magas tisztséget betöltő teremtmények az angyalok között, és különleges feladataik vannak. Rangjuk különbözik a szeráfokétól. A magyar nyelvű Új világ fordítás 93-szor említi őket. A Bibliában először az 1Mózes 3:24-ben esik szó róluk.

 

-Miután Isten kiűzte Ádámot és Évát az Édenből, a kert k. bejáratához kerubokat (héb.: keru·vímʹʹ ) állított egy lángoló pengéjű karddal, „hogy őrizzék az élet fájához vezető utat”. Az, hogy két vagy több kerub őrködött ott, nem derül ki a beszámolóból.

 

 

-A kerubok mint ábrázolások a pusztában felállított hajlék berendezéseihez is hozzátartoztak. A láda fedelének két végén egy-egy vert aranyból készült kerub emelkedett ki. Egymással szemben helyezkedtek el, és mintegy imádatot bemutatva borultak le a fedél felé. Mindkettőnek két szárnya volt, amelyet kiterjesztettek fölfelé. Úgy fedték be a fedelet, mintha őrködnének és oltalmat nyújtanának (2Mó 25:10–21; 37:7–9). A hajlék sátorlapjainak belső oldalán és a szenthelyet a szentek szentjétől elválasztó függönyön ugyancsak hímzett kerubok voltak (2Mó 26:1, 31; 36:8, 35).

 

 

-Ezek nem a környező pogány nemzetek által imádott, szárnyas szörnyek képmására emlékeztető, groteszk figurák voltak, ahogy azt némelyek állítják. A régi zsidó hagyományok egybehangzó tanúsága szerint ezeknek a keruboknak emberi alakjuk volt, bár a Biblia nem tér ki erre. A legkiválóbb művészi munkával jelenítették meg a dicsőségesen szép angyali teremtményeket, és minden részletükben azt a ’mintát’ követték, amelyet maga Jehova adott Mózesnek (2Mó 25:9).

 

-Pál apostol úgy ír róluk, mint ’dicsőséges kerubokról, akik beárnyékolják az engesztelési fedelet’ (Héb 9:5). A Biblia ezeket a kerubokat Jehova jelenlétével hozza összefüggésbe: „És ott jelenek meg neked, és ott beszélek veled a fedél fölül, a két kerub közül, mely a bizonyság ládáján van” (2Mó 25:22; 4Mó 7:89). Ezért olvassuk, hogy Jehova „a kerubokon” vagy azok „között ül” (1Sá 4:4, Rbi8, lábj.; 2Sá 6:2; 2Ki 19:15; 1Kr 13:6; Zs 80:1; 99:1; Ézs 37:16).

 

-A kerubok jelképesen szólva a Jehova által irányított ’szekér ábrázolásaként’ szolgáltak (1Kr 28:18). Szárnyaik őrködést, oltalmat és gyorsaságot jelentettek a haladáskor. Költői énekében Dávid meg is fogalmazta, hogy milyen gyorsan sietett segítségére Jehova: „Kerubon ülve jött, szállva érkezett”, igen, „szellem szárnyain” (2Sá 22:11; Zs 18:10).

 

 

-Salamon fenséges templomában, a szentek szentjében a részletes építési tervek szerint két hatalmas kerubot kellett felállítani. Ezek olajtartalmú fából készültek, és arannyal lettek bevonva. Tíz könyök, vagyis 4,5 m magasak voltak egyenként. Mindkettő K felé nézett, és azon a képzeletbeli vonalon álltak, amely é–d. irányban szelte át középen a helyiséget. Bár tízkönyöknyire voltak egymástól, a helyiség közepén az egyik kerub bal szárnya hozzáért a másik kerub kiterjesztett jobb szárnyának hegyéhez. Így árnyékolták be az alattuk elhelyezett szövetségládát és annak rúdjait. Az egyik kerub az é., a másik a d. falat érintette külső szárnyával, tehát a kerubok szárnyai átérték a 20 könyök széles helyiséget. (Lásd: TEMPLOM.)

 

-A templom falait és ajtóit szintén kerubokat ábrázoló, arannyal bevont, vésett faragványok díszítették, és a rézből készült vízszállító kocsik oldalait is kerubok ékesítették (1Ki 6:23–35; 7:29–36; 8:6, 7; 1Kr 28:18; 2Kr 3:7, 10–14; 5:7, 8). Ugyanígy az Ezékiel látomásában szereplő templom falait és ajtóit is faragott kerubok díszítették (Ez 41:17–20, 23–25).

 

 

-Ezékiel még számos látomást leír, amelyekben szokatlan kinézetű kerubok jelennek meg. Először úgy beszél róluk, mint ’élő teremtményekről’ (Ez 1:5–28), aztán ’kerubokként’ azonosítja őket (Ez 9:3; 10:1–22; 11:22). Ezekben az eleven látomásokban a kerubok szoros kapcsolatban állnak Jehova dicsőséges személyével, és szüntelenül neki szolgálnak.

 

 

-Prófétai könyvében Ezékiel arra is utasítást kapott, hogy ’kezdjen gyászdalba Tírusz királya felett’. Énekében a királyt dicsőséges oltalmazó kerubnak hívja, aki egykor „Édenben, Isten kertjében” volt, de akit megfosztottak szépségétől, és hamuvá tettek a földön. „Így szól a legfőbb Úr, Jehova: ». . .Te vagy a felkent, oltalmazó kerub, én jelöltelek ki. Isten szent hegyén voltál, tüzes kövek között jártál. Feddhetetlen voltál útjaidban megteremtésed napjától fogva, mígnem igazságtalanság találtatott benned . . . Eltávolítalak Isten hegyéről mint megszentségtelenítettet, és elpusztítalak. . ., ó, oltalmazó kerub! . . .«” (Ez 28:11–19).

 

 

-Így járt a Sátán is.

Előzmény: Hy (166818)
bethsabé Creative Commons License 2021.02.11 -3 0 166823

-Kinek mi a szent. Neked a "szent este" a szent, ateista létedre. Vagyis minden év december 24.-e a szent.

Miért is "szent este" a december 24.-e Neked? Miért is mondod, hogy "szent estén"?

 

 

 

 

--

Előzmény: Hy (166818)
Lacoid Creative Commons License 2021.02.11 -2 0 166822

"evóra sincs olyan bizonyíték, ami az itteni feltételeknek megfelel"

Lehet, de ez nem is az

"Evo létezésének bizonyítékai?" Topik

:)

Előzmény: Egy nagy felhő (166782)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2021.02.11 0 0 166821

Bizony a judaizmus vett át elemeket Babilonból is, és valószínűleg a perzsa zoroasztrianizmusból is. (Részleges dualizmus, pokol stb.)

Előzmény: Mustkeatly (166814)
kitadimanta Creative Commons License 2021.02.11 0 1 166820

"Sem a meggyőződés, sem a meggyőződik  - nincs úgy leszabályozva, hogy te bárki meggyőződését =mint meggyőzőződést) megvétózhatnád."

Pedig de. Minden fogalom, így a meggyőződés is le van szabályozva. Pont azért, hogy mindenki ugyan azt értse alatta amit a definíció meghatároz.

Szíves figyelmedbe ajánlom a második mondatot!!!

 

"Állásfoglalás a személyiség által elfogadott, bizonyított és jóváhagyott elvek mellett, amely az adott egyén cselekedeteinek, tetteinek meghatározó mozgatója. Hibás elvekből v. az elvekből levont hibás következtetésekből is válhat meggyőződés. Ezeket igen nehéz megváltoztatni, mert az egyének meggyőződésüket szervesen sajátjuknak érzik. Mind a helyes, mind a hibás meggyőződéshez az ember érzelmileg is viszonyul. A meggyőződés szélesebb értelemben a valóság törvényszerűségeinek bizonyítás útján való elfogadása." http://www.kislexikon.hu/meggyozodes.html

 

"A tiéd bír még jónéhány bővítménnyel,"

Igen, a tény definíciójával, meg a tudományos módszertan által alkalmazott kritériumokkal. De Te még ezen egyszerűsített változattal sem tudsz megbirkózni....

 

"Mindegy, a tiédet magad csináltad, ezért mondtam, hogy ne a definícióra hivatkozz, mert azt is te gyártottad."

NEM én gyártottam b+!!! Járj utána!

 

"Nincs abban olyan szamárság, hogy minden épeszű embernek megfeleltetés, meg elégséges tudással bíróknak megfeleltetés, stb.  - elfogadod? "

Hol vannak ezek a definícióban? Sehol.

Előzmény: fhrfl (166812)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2021.02.11 0 1 166819

Igen. A mai korhoz félig igazodó fundik szeretik képes beszédnek látni ezeket, de nem, ez keményen ókori világkép.

Nem lehet egyszerre szó szerint elfogadni az ószövetséget, meg a modern tudományt. Nem hibridizálható a kettő.

Előzmény: Elminster Aumar (166810)
Hy Creative Commons License 2021.02.11 -2 0 166818

Segítsünk neki!
A kerubok az egyiptomi és/vagy görög-római mitológiából átvett keverék állat időnkint ember forma lények amelyek már évezredekkel Mózes kikosarazása előtt léteztek.
.
Ma is van, ahol szent állat a tehén.

/Nálunk meg sok a marha./

Előzmény: Mustkeatly (166814)
Hy Creative Commons License 2021.02.11 -1 0 166817

Kérdés az alapos laposokhoz!
Hun az északi, hun a délisarok, és hogy lehet körbe repülni a Földet, ha palacsinta?

https://www.youtube.com/watch?v=XBPjVzSoepo

https://www.youtube.com/watch?v=FG0fTKAqZ5g

Hy Creative Commons License 2021.02.11 0 0 166816

Bepisilt a kis szentem.

Előzmény: manófrici (166794)
Mustkeatly Creative Commons License 2021.02.11 -2 0 166815

Neked  CSAK KITALÁCIÓID VANNAK!

RETTENET!

Napok óta semmit nem tettél le az asztalra, TE és Isten kapcsolatában.

Tudás?

Vagy dudás? /már ha nő vagy;-)

Hit?

Az is semmi más, mint a hiszi a piszi kategória!

Te elhiszed? A TE szinteden persze, mert megvezettek, mint puskagolyót a puska csöve.

Lám, én 12 éves koromra kinőttem, amiért itt vered a billentyűt, mitom hány évesen...

13?

:-)

Előzmény: fhrfl (166813)
Mustkeatly Creative Commons License 2021.02.11 -2 0 166814

Röviden, észt adni lehetetlen!

Ha valaki egy ókori mitológiai mű főszereplőjét valósnak véli....

Ha valaki holmi abszolútum termékének tartja a világot...

És bizony ebből a táborból, a fiatal Föld, Özönvíz mese hívei... holmi szellemi lények, angyalok és ördögök benyalói kerülnek ki.

Igaz, a kerubról nem tudnak, ha tudnak is, nem mernek érdemben, bőségben nyilatkozni!

Kezdem azt HINNI, a KERUB, az titokzatosabb, mint az Isten, mert arról lehet írogatni, de a Kerub az hülyét csinál a hívőkből:-)

Bár tudom, kevesek, mint mackósajtban a brummogás, hogy rendesen, értelmesen leírják, mi/ki az kerub, minek van és mit csinál:-)

Előzmény: fhrfl (166812)
fhrfl Creative Commons License 2021.02.11 -3 0 166813

"Ugyan úgy, ahogy ez az ima esetében is megtörténik, hiszen ott is tapasztal valamit az illető, de annak már nem jár utána, hogy ez a megtapasztalás ténylegesen miről szól."

    - ezeket mi a rossebnek írod? Hiszen csupán a te kitalációid. Rettenetet. 

Előzmény: kitadimanta (166811)
fhrfl Creative Commons License 2021.02.11 -3 1 166812

Ezen már Elminsterrel egyszer végigmentünk. 

Sem a meggyőződés, sem a meggyőződik  - nincs úgy leszabályozva, hogy te bárki meggyőződését =mint meggyőzőződést) megvétózhatnád. 

Nincs mit kezdened valaki meggyőződésével, és senkinek sem kell sehogy bebizonyítania feléd, hogy tényleg meggyőződött. Mindenki szabad ebben, te is. 

A véleményedet nyilván mondhatod, de ez nem holmi vétójog.

 

 

Az a tény, dolog, adat, érv v. körülmény, amely az igazság kiderítésére, vmely állítás igazolására v. vmely vitatott tény(állás) tisztázására, eldöntésére alkalmas. 

 - én ezt helyeseltem, ezt és ennyit is mondtam. Elfogadom. 

A tiéd bír még jónéhány bővítménnyel, amik miatt hiába mondod, hogy tartod, mert nem tartod. Alkalmatlan a bizonyításra. Mindegy, a tiédet magad csináltad, ezért mondtam, hogy ne a definícióra hivatkozz, mert azt is te gyártottad. Ha azt, ami az MTA csinálta szótárban van, elfogadod úgy, ahogy van, akkor nincs is tovább vitánk azon, mi a bizonyíték.  Nincs abban olyan szamárság, hogy minden épeszű embernek megfeleltetés, meg elégséges tudással bíróknak megfeleltetés, stb.  - elfogadod? 

 

A bizonyíték nem a tudományos módszertanban meghatárott akármik függvénye. Csak nem akarod átírni a nyelvet, Kitadimanta. 

Előzmény: kitadimanta (166805)
kitadimanta Creative Commons License 2021.02.11 -1 1 166811

"Hoppá! A "tudás" alapdefiníciójának akkor most az első feltétele nem teljesül. Ez a "hamis tudás", ami így csak puszta hit episztemológiailag."

Viszont pont ugyan az a helyzet, mint az ima esetében.

Amúgy fószer a második tételnél csúszott el, mert amit a bizonyítékoknak gondolt (sárga, nehéz, csillog), nem bizonyítékok. Nem elégítik ki a definíció követelményeit.

Ő csak azt hitte, hogy azok bizonyítják a gyűrő arany voltát.

Ugyan úgy, ahogy ez az ima esetében is megtörténik, hiszen ott is tapasztal valamit az illető, de annak már nem jár utána, hogy ez a megtapasztalás ténylegesen miről szól.

Ugyan ez igaz a fekete négyzetes példádnál, az ezzel hasonló elven működő auralátással (korábban írtam róla), stb...

Ha nem ellenőrzöd, elhiszed, hogy a négyzetek között a sarkoknál, szürke a papír.

Előzmény: Elminster Aumar (166745)
Elminster Aumar Creative Commons License 2021.02.11 -1 2 166810

"Az összes hívő közül csak a lapsföldesek az igazán fundik."

 

A Fiatal-Föld Kreacionisták ugyanaz az eset pepitában.

Valójában már az Özönvíz megtörténtében való hit is a valóságtagadás egyik megnyilvánulása. A Bibliai mese ugyanis az előbb leírt laposföldes világban "esett meg", ahol a földkorong alatt ott voltak a "mélység vizei", az égkupola felett pedig a fenti vizek, így aztán semmibe nem került, hogy a "mélység forrásain" keresztül a lenti, az "ég csatornáin" keresztül a fenti vizek teljesen elárasszák ezt a picike lapos földkorongot. Ugyanis tévedés ne legyen: amikor a mese az "ég csatornáit" emlegeti, akkor nem képes beszéddel a felhőket meg az esőt értették alatta, hanem konkrét vízlevezető csatornákat, amik keresztülmennek az ég kupoláján!

Előzmény: Egy nagy felhő (166806)
Mustkeatly Creative Commons License 2021.02.11 -1 0 166809

Rohadt lassan!

Hiszen egy ókori teóriába belezakkantak.

Előzmény: Egy nagy felhő (166806)
Mustkeatly Creative Commons License 2021.02.11 -1 0 166808

Annyira jó, hogy a Biblia elején a szent izéke már lebeg a víz felett:-)

Víz már volt, de a sötétséget, a világosságtól, még szeparálnia kellett Jenő bának:-)

Ki teremthette a vizet?????

:-O:-P

Előzmény: Elminster Aumar (166803)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2021.02.11 -1 0 166807

Én is csak azt mondom, hogy megenged igazságtalanságot. De te azt igazságosnak mondtad.

Előzmény: fhrfl (166800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!