Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2012.12.12 0 0 63641

mivel nem sorba kotod a radiator tagjait, hanem parhuzamosan, minnel tobb van belole, annak kisebb az ellenallas. a haromsavos utnak is kisebb az ellenallasa mint az egysavosnak.

 

Vajk

Előzmény: kockás (63640)
kockás Creative Commons License 2012.12.12 0 0 63640

Sziasztok!

 

A kiindulási alap a 63630-as hozzászólásom volt, kérem aki nem olvasta és van egy kis ideje, vessen rá egy pillantást.

 

Eddig három visszajelzést kaptam a nem kifűthető tanterem kérdéskörben, melyekre a további gondolatébresztés céljából az alábbi válaszokat/kérdéseket írnám:

 

Engner írja

"Sokkal olcsóbban és gyorsabban jöttök ki, ha meghagyjátok a mostani radiátorokat és azok elé szereltek szelepeket (esetleg késöbb vandálbiztos termofejeket vesztek rá)."

 

 De milyen eredményt érhetnénk el, ha a három 600mm hosszú radiátor teljesen kinyitott hagyományos szelepek mellett, jelenleg sem tudja kifűteni a tnatermet?

 

Halaloszto írja:

"a nagyobb radiatornak nem nagyobb hanem kisebb az aramlasi ellenallasa!!!"

 

  Ez tuti? szerintem egy nagyon radiátor a benne lévő nagyobb víztömeg miatt jelentősebb áramlási ellenállást képvisel. Meg tudná ezt cáfolni, vagy erősíteni valaki?

 

Morgen66 írja:

"És mit szól ehez az üzemeltető vagy a fentartó?

 

Mi cégünk üzemeltet egy pár iskolát, de a sejhajunkat szátrúgnák ha ilyen lenne.

 

Lényeg nagyobb radiátor vagy belső szigetelés,vagy az előtte lévő termek beszabályozása.

 

Ytongnak van egy belső szigetelő rendszere. http://www.ytong.hu/hu/content/1288.php

 

Radiátorok méretezéséről  http://www.radiator-arak.hu/static/radiator-meretezes  

És mit szól ehez az üzemeltető vagy a fentartó?

 

Mi cégünk üzemeltet egy pár iskolát, de a sejhajunkat szátrúgnák ha ilyen lenne.

 

Lényeg nagyobb radiátor vagy belső szigetelés,vagy az előtte lévő termek beszabályozása.

 

Ytongnak van egy belső szigetelő rendszere. http://www.ytong.hu/hu/content/1288.php

 

Radiátorok méretezéséről   "http://www.radiator-arak.hu/static/radiator-meretezes

 

-Morgen, a jogi oldalától tekintsünk el. Üzemeletető a város, pénz nincs, a gyerekek meg 17 fokba ülnek...

- belső szigetelés mint tudjuk nem jó megoldás, amellett nem milliomos szülő próbálkozásáról van szó, így max radiátorcsere férne bele, ha nem is ez a legjobb megoldás.

- nagyobb radiátor..... méretezés.... hm. Ezt értem, de hogyan mértezzek, ha most (ahogy írtam) 3db 680mm magas, 13 tagos, 60cm hosszú tagos lemezradiátor van fenn, melyek majd 20 fokos hőlépcsővel és 30fokos középhőmérséklettel ( (Tbe+Tki)/2-Tszoba )dolgoznak. Ez durván 60%-os korrekciót eredményez az alap 75/65/20 -as teljesítményértékhez. Ha ilyen paraméter mellett számolok DK-s radiátort a 140m3-re, 50Wattal és 30 fokos középpel, akkor az  eredmény11700W körül szóródik. Ebből 3x2400mm(x600mm) -es DK-s radiátor jön ki, ami írreálisan soknak tűnik. Emellett a most meglévő nem kicsi hőlépcső miatt, félő, hogy a nagyobb radiátorok okozta jelentősebb áramlási ellenállás miatt, az új radiátorok alsó fele hideg lenne, ezzel értelmetlenné téve az egész rekonstrukciót.

 

Akinek van ötlete ne fogja vissza magát please

 

Köszönöm!

Előzmény: kockás (63630)
elemes2 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 63639

egy negatív ajánlás: a (20) 374 9084-es számon rengeteg helyen reklámozott gyorsszervizt ne hívjátok.

1. úgy hirdetik magukat, hogy "nincs kiszállási díj", viszont "karbatartás tisztításért" kérnek 20-25 ezer forintot.

2. egyszerű hibát sem tudnak megjavítani, a kiszámlázott tisztítást, karbantartást sem végzik el rendesen.

3. amikor panaszt teszek, minősíthetetlen hangon küldenek el (nem idézem, a moderátor miatt).

szopacs.

M.Marci Creative Commons License 2012.12.12 0 0 63638

Sziasztok! Tudna valaki segíteni, tanácsot adni? Van egy Kludi Topara mosdó egykaros csapom, ami a kar alatt szivárog és mikor kivettem a betétet, akkor sajnos még a betét alatt maradt valami mőanyag alkatrész a csapban és nem jött ki a betéttel együtt. Lehet a betét része az is? Azt roncsolás nélkül ki lehet venni? Új betétet ha veszek az jár hozzá vagy külön kell vennem azt is? Válaszotokat köszönöm.

Tisztelettem: Márton

Dunit Creative Commons License 2012.12.12 0 0 63637

  morgen66válasz | megnéz 2012.12.12 10:27:20 © (63634)

 

 topiktárs feltett egy radiátor méretezési módszert . Olvasd el !!

Előzmény: das Regal (63597)
MT_34 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 63636

 

szia mjevsrsh!

 

koszonom segitseged, es a kepet is!

 

udv

Előzmény: mjevsrsh (63611)
MT_34 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 63635

szia  Morgen66!

 

koszonom segitseged! attanulmanyzom a pdf-et.

 

udv

 

Előzmény: morgen66 (63596)
morgen66 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 63634

És mit szól ehez az üzemeltető vagy a fentartó?

 

Mi cégünk üzemeltet egy pár iskolát, de a sejhajunkat szátrúgnák ha ilyen lenne.

 

Lényeg nagyobb radiátor vagy belső szigetelés,vagy az előtte lévő termek beszabályozása.

 

Ytongnak van egy belső szigetelő rendszere. http://www.ytong.hu/hu/content/1288.php

 

Radiátorok méretezéséről  http://www.radiator-arak.hu/static/radiator-meretezes 

Előzmény: kockás (63630)
nemere Creative Commons License 2012.12.12 0 0 63633

Aha. Na majd ma este újra ránézek. Lehet látnom kéne egy szakboltban kiszerlet állapotban, hogy úgy tekergetve mit csinál.

Előzmény: morgen66 (63620)
enginer Creative Commons License 2012.12.12 0 0 63632

Sokkal olcsóbban és gyorsabban jöttök ki, ha meghagyjátok a mostani radiátorokat és azok elé szereltek szelepeket (esetleg késöbb vandálbiztos termofejeket vesztek rá).

Előzmény: kockás (63630)
halaloszto Creative Commons License 2012.12.12 0 0 63631

a nagyobb radiatornak nem nagyobb hanem kisebb az aramlasi ellenallasa!!!

 

Vajk

Előzmény: kockás (63630)
kockás Creative Commons License 2012.12.12 0 0 63630

Sziasztok!

Szeretném kikérni a nálam jártasabb szakérők véleményét a következőkben.

Adott egy osztályterem, ami egy legalább 30 tantermes, ebédlővel és tornateremmel is bíró iskola része. A suli a 80-as évek elején, panelből épült, nem kis méretű műanyag  ablakokkal. A fűtési rendszer 90%-ban tagos radiátorokból áll, torló szelep természetesen mutatóban sincs…

Az alap probléma, hogy az említett sarkon lévő, északi fekvésű (és természetesen nem a hőkozpont mellett lévő) tanteremben a gyerekek 0 fokos külső hőmérséklet esetén is csak 18 fokban ülnek.

A helyiség 140m3-es, a fűtést jelenleg 3db, 680mm magas, 13 tagos, 600mm hosszú tagosradiátor látná el… A rendszer 60 fok körüli előremenő vízhőmérséklettel dolgozik (ami a fűtőtesteknél ~57fok), a radiátorokon a hőlépcső közel 20 fok.

Mivel az épület szigetelésére és nyílászáróinak cseréjére nincs lehetőség, így szülői összefogás keretein belül radiátorcserében gondolkodnánk, ami azért jónéhány kérdést vet fel.

Mekkora radiátor kerüljön a régiek helyére?

Ugye az épület paraméterei miatt az 50W/m3 –es érték nem túlzó (?), ami 4-5 méter összhoszt adna. Ellenben az amúgy sem kicsi hőlépcső miatt vélhetően pl. egy 3x1500mm-es, DK-s radiátoros megoldás keresztbekötés esetén is a nagyobb áramlásiellenás miatt visszaüthetne, nem kizárt, hogy a fűtőtestek alsó fele már hideg lenne.

Mit gondoltok, miként lehetne megtalálni a legkedvezőbb megoldást, persze tudva azt, hogy egy komlex rendszerbe nem illik belepiszkálni, de látva azt is, hogy 18fokban sem ideális a gyerekek hibernálása.  Már az is segítség lenne, ha valaki hozzájuttatna egy tagos radiátor teljesítmény táblázathoz (vagy megmondaná, hogy ilyen körülmények között mit adlak le a jelenlegi fűtőtestek)

Köszönöm!

 

Dunit Creative Commons License 2012.12.12 0 0 63629

 Bizony így van !!

 

 Nálam is huszon valahány éve a gáztervező kapásból kiírt egy 24 kW -os kazánt.

 Aztán amikor látom a terven, hogy azon az a 24  kW -os van, mondom oda egy C12 lesz a maga 12 kW -jával.

Meghökken a tervező - mondom írja csak nyugodtan oda. Látom sértődött, mondja aláírat velem valamit,  mondom semmit nem irok alá. A feladata a gázterv készítése volt és nem a fűtési rendszer mértezése.

Végül ráirta, mivel azért pénz nélkül nem akart maradni !!

 Az óta olyan 9 kW -tal menegetek !!

 95 m2 -en.

Előzmény: Törölt nick (63614)
forme Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63628

Húúúú! Inkább ne menjük bele mélyen. Tavaly rengeteg eszmecserém volt a pelletes fórumban a kazán és forgalmazójával kapcsolatban és a végén én voltam a "rosszindulatú vásárló" egy két fórumozó (valószínű kereskedő) szemében. A forgalmazó lezárta annyival a dolgot, hogy ez a kazán ennyit tud, vegyek egy puffert és a problémám meg fog oldódni. Nos a puffert megvettem, hogy minden stimmeljen megvettem drágább, de biztonságosabb megoldásként a laddomatot, beépíttettem a kéménybe egy huzatszabályozó szerkezetet (le sem merem írni, hogy ez a három eszköz a hozzá való csövel, idomok, munkadíj mennyibe került) és a problémám csak nőtt, mert már kátrányosodik is a kazán. 

A forgalmazót próbáltam hívni, de nem tudom elérni, bár fölösleges is, mert tavaly arra is hivatkozott, hogy valószínű túl nagy a kazán a házamba. (220nm a ház, 200liter HMV tároló, 23 kW kazán és 1000 liter puffer)

Előzmény: morgen66 (63627)
morgen66 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63627

Az nem baj ha több helyre írsz,így több helyről kaphatsz jó választ.

 

Szerintem próbáld meg az alsó csonkba tenni,ha nem Ok akkor jön a felső,

így nehéz meghatározni de kisérletezni csak ta tudsz vele.

 

Amúgy a pufit mikor beszerelték Ők mit mondtak hova kell tenni?

A cég nem elérhető hogy számon tudd kérni Őket?

 

Egy pellet kazán azért nem olcsó,illene elérni a forgalmazót persze ha nem no- ném kazán.

Előzmény: forme (63625)
forme Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63626

Fasza! Akkor azt hiszem nem kevés pénzt dobtam ki az ablakon! :(

Előzmény: mjevsrsh (63622)
forme Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63625

Végső elkeseredésemben már írok mindenhova! :)

 

Buta kérdést fogok feltenni! 4 csonkom van, így pont nincs középső. Inkább akkor a közepétől lejjebb, vagy a közepétől feljebb? :) Vicces, de komolyan kérdezem.

Előzmény: morgen66 (63624)
morgen66 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63624

 

Láttam hogy a pufferes topikba is feltetted a kérdést,ott tapasztaltabbak vannak,

de szerintem a pufi közepébe kellene tenni és 55 fokra állítani.

Előzmény: forme (63623)
forme Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63623

Nos! Puffert azért vettem, mert sokan állították (többek között a kazán forgalmazója is), hogy az meg fogja oldani a túlmelegedéses problémámat. Elméletileg megoldódott, mert így nem a radiátorokba tolódik a túlmelegedett víz, hanem a pufferban tárolódik. Fél megoldás, de megoldás. 

A laddomat lényege, hogy adott hőmérséklet alatti vizet (nálam 62 fokos patron van benne) nem enged vissza a kazánba. Tehát nálam ez sem lehet gond. Pelletet többet is próbáltam idén, de mindegyikkel ezt produkálta a kazán. Tanácstalan vagyok!!! :(

Azért köszönöm a segítségnyújtást.

Arra esetleg, hogy a pufferen hova rakjam a hőfokszabályozót és mennyire állítsam?

Előzmény: morgen66 (63621)
mjevsrsh Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63622

Jogos. Szerencsésebb lett volna egy fix 60 vagy 65 fokos keverőszelep a kondenzáció elkerülésére és akkor a szivattyút meg lehet olyat amilyen kell. Szóval ennél a pelletes kazánnál az a lényeg hogy hasonlóan a gézkazánhoz, ezt is jól lehet szabályozni. Szóval ezért írtam hogy nem kell a puffer, mert igazából anélkül is jó hatásfoka lenne magának a kazánnak. A kazánosok alatt a céget értettem ahol vetted a kazánt.

Előzmény: forme (63616)
morgen66 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63621

Szerintem is a pelletes kazános cégnek kellett volna szólni a hiba miatt,nem vagyok kazánszerelő de szerintem

a kazán hibás a túlmelegedés miatt.

 

Kátrányosodásra,nem én írtam

 

 

"Egyrészt a nem eléggé kiszáradt fától lehet, másrészt a visszatérő víz hőmérséklete túl alacsony, emiatt a viszonylag hidegebb felületre a füstgázokból kicsapódik a korom. 
Ha évek óta száradó fával is fennáll ez a probléma és durván kátrányosodik a kazán (folyik le a kazán belső oldalán), akkor egy ESBE keverőszelep megoldhatja a problémát. 
Ez a szelep azt csinálja, hogy a visszatérő ághoz az előremenőből annyi forróvizet kever, hogy a hőmérséklete ne essen egy előre beállított érték, általában 50-60°C alá."

 

Nálad a pellet lehet nedves,ha jól tudom minél szárazabb annál jobb.

Előzmény: forme (63608)
morgen66 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63620

El kell hogy zárjon,ha jobra tekered.

Probléma lehet a műanyag elzáró elforog a szelepszáron.

Előzmény: nemere (63607)
morgen66 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63619

Helyileg hol laksz?

 

BP tervezőt tudok,a gázt is megtervezi.

Előzmény: das Regal (63613)
morgen66 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63618

Hogy számolod ki a radiátorok méretét?

 

Pl: egy 3mx4m szoba belmagasság 2,7m

 

tehát 3x4=12x2,7=32,4 lm3

 

Kondenzációs kazánnál nagyobb radiátor szükséges , mivel kevesebb az előremenővel érdemes fűteni.

 

32,4x50=1620 wattos radiátor szükséges ebbe a szobába,de biztos elég meleget tudsz csinálni,és nem fogja az

asszony a fejedhez vágni hogy jól el....tad.

 

Tudom most sokan azt mondják majd ezt az 50 túl sok,de szobánként 2000ft plusz költség nem nagy költség.

 

Különben a Bri......torba most olcsóak a radiátorok,nem csúcsminőség de szerintem türhető.

 

Lehet kövezni.

Előzmény: das Regal (63597)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63617

Örülök, hogy tervezőhöz fordulsz. Ne haragudj az előbbi hozzászólásom miatt. Első olvasásra indulatból jött ki belőlem. Láthatod, mások is megfontolást javasolnak. A kazánt és a radiátorokat magad is beszerezheted, de előbb konzultálj a tervezővel. Nem mindegy, hogy milyen típust és milyen méretűt vásárolsz majd. 

Természetesen egy családi ház fűtési rendszerét ki lehet építeni terv nélkül is, de akkor nagyobb az esélye annak, hogy kisebb-nagyobb hibák becsúszhatnak. W8.

Előzmény: das Regal (63613)
forme Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63616

Puffer nélkül hogyan (mire) dolgozna a laddomat szivattyúja? Hogy érted, hogy a kazánosokat kellene keresnem? Itt a fórumban?

Előzmény: mjevsrsh (63612)
Lacivill Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63615

Keresd itt a fórumon Wattocsak-ot

Előzmény: das Regal (63613)
das Regal Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63613

Köszi a kielégítő választ...és a többieknek is.

Nos, én nem akarok saját magam össze eszkábált rendszert. Nem értek hozzá, szakemberrel fogom elvégeztetni.

A kazánt és a radiátorokat én akarom beszerezni, ezt nem akarom a "kiadni" a szerelő cégnek.

Ezeket a szerelés előtt szerettem volna megvenni (gondoltam majd én kiszámítom hova milyen radiátor kell),

de a hozzászólásokból úgy látom, hogy kell a tervezés.

 

Mennyibe kerül egy ilyen terv?

Tud valaki ajánlani jó tervezőt?

 

 

Előzmény: Dunit (63602)
mjevsrsh Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63612

Elsőnek a kazánosoknak kellett volna szólni, mert a (valószínüleg nem olcsó) kazán hibája ez. Pont az a lényege ennek a kazánnak hogy annyira ég amennyire kell. A Laddomat jó ötlet volt, a puffer igazából felesleges volt...

Aztán most csak mondanak valamit a többiek is:)

Előzmény: forme (63608)
mjevsrsh Creative Commons License 2012.12.11 0 0 63611

Előzmény: mjevsrsh (63610)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!