Keresés

Részletes keresés

Iapa Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1746

Jogos a 2 pont :-) Itt ténylegesen csak a köztársaságról van szó, de Dom Guss biztos tud segíteni

Előzmény: egerszegi (1745)
egerszegi Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1745

hat en visszaolvastam vagy 20 oldalt, igaz atfutva az egeszet, de kizarolag a Dominikai Koztarsasagrol talaltam infot...szoval nem arrol szol hogy nem vettem a faradtasagot...

 

De konkret kerdesek:

 

- apartmant-t berelt-e valaki mar Dominikan?

- onellatashoz milyenek a boltok?

- Berelt-e valaki hajot mar 1 napra (ugy hogy nem o vezette), kicsit, 3-4 szemelyeset, Martinique-ra kene atmenni. Ha igen, ez kb mibe faj, es berelt-e valaki elore itthonrol, van-e megbizhato cime?

- tud-e valaki jo terkepet ajanlani turazashoz amit be lehet itthonrol szerezni?

 

Megyszer, NEM Dominikai Koztarsasag(Santo Domingo, Puerto Plata, Punta Cana), hanem Dominika(Roseau, Morne Trois Pitons NP) erdekelne.

Előzmény: Iapa (1744)
Iapa Creative Commons License 2011.07.19 0 0 1744

Hát akkor talán vedd a fáratságot és olvassál vissza, ne csak pár oldalt. Itt elégsokmindent megtudsz az országról, de ha nem megy akkor kérdezzél biztos lesznek rá válaszok.

Előzmény: egerszegi (1743)
egerszegi Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1743

viszonylag gyorsan latszik a forumrol, hogy ez nem Dominikarol, hanem a Dominikai Koztrasasagrol szol...:)

 

Van valaki aki volt Dominikan, es tudna meselni?

zuzi84 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 1742

Kedves Dom Guss!mi most megyünk július 25-augusztus 4 Occidental Grand Punta Cana hotelba és érdeklődni szeretnék,hogy nem-e tudnál írni róla pár sort,mert olvastam róla pozitív,de negatív recenziókat is.Megköszönném,ha tudnál küldeni ajánlatot még szabad  fakultatív kirándulásokból:) Köszönettel zuzi  

csillagvirag69 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 1741

Hali!Oktoberben,vagy novemberben készülök valamerre,csak még nem döntöttem el,hogy merre induljak.

Balin gondolkodom erösen,de majd meglátom.Olyan sok mindent nem láttam még Dominikán,ugyhogy az is csábitó. :-))

 

Előzmény: Dom_Guss (1733)
Dom_Guss Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1740

Zozo! Nagyon el vagyok havazva, rengeteg a munka. Úgy terveztem hogy megyek arra de sajnos meghiusult nem tudtam szabadságra menni, talán jövöre, úgy hogy a szobámat tartsd fenn nyugodtan!!! Azt sem bánnám ha te jönnél biztosan nem unatkoznánk....

Előzmény: lacoste28 (1734)
Dom_Guss Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1739

Én csak jót akarok hidd el nekem...azért köszönöm hogy hallgatsz rám.

 

Tenerife, Gran Canaria 100x jobb mint Mallorca, nekem nagyon sok kliensem van onnan, a tegnapi csoportom pont onnan volt azt mondták hogy kezd visszaállni a régi helyzet, egyre több látogató van, és ök teljesen mások mint a peninszulai ösök....

 

Ezt egy nagyon jó ötletnek tartom.

 

 

Ha mindenképpen messzebre akartok menni akkor pedig Mexico, Playa Carmen , Cancun ezeket tudom ajánlani.

 

Costa Rica szintén felfutóban van, és nem egy rossz hely, Panama ha vállalkozni akarsz akkor az maga a paradicsom...

Előzmény: eszter.mallorca (1736)
eszter.mallorca Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1738

:))))))))))))))) tényekkel alátámasztott igazság.sok ember csak mond hetet havat és ha visszakérdeznek akkor csak néz hülyén, de komolyan ez mögött érzödik a tudás és a tájékozottság!!!! wow még több ilyent!

Előzmény: Dom_Guss (1728)
eszter.mallorca Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1737

kedves töled hogy ezt írod :)), a spanyolokkal "nincs baj" alapból ök csak egyszerüen és általánosítva olyanok mint nálunk otthon a kisebbség. abból is a rosszabbik fajta.remélem érted. én nem akarok ezzel senkit megsérteni!!magyarok között is van igénytelen , ingyenélö , vagy segélyböl 6 gyerekkel...a velünk szembe levö lakásba úgy költözött be egy "kisebb család, "spanyolok, eredetiek, hogy az ember fogta a feszítövasat, feltörte az ajtót, lecserélte a zárat és ott élnek már három hónapja minimum.ingyen.az áramot lopják.ebben az edificioban(9 szintes) az 5. emeletnek nincsen villanyórája, az összes ott lakó a szolgáltatót nyúlja le. nemrég volt kint a rendörség , mert a spanyol lakók nagytöbbsége annyi adóságot felhalmoz, nem hülyeség 4-5-6 ezer eurós tartozások, lakás és rezsi!!tipikus spanyol mentalitás.otthon ha nem fizeted a csekket még nyilvánosan meg is köveznek , mialatt kikapcsolják az áramot...

annyira semmirevaló népség, és lusta , csak a fiesta..egy évben annyi szünnapjuk van hogy otthon a felének örülnének.ha spanyol vendéglátóhelyre mész el lehet felejteni a higiéniát, úgy kapod meg az italod hogy az ember ujja mikor kihozza belelóg a pohárba, mert nem tálcán kapod..mindenhol szemét, az utcán fogja magát akkorát köp, az orrát a tenyerébe fújja..szóval a spanyolokkal csak ennyi a gond.

a németek, akikkel tele van a sziget , az a veszélyes. mosolyog mosolyog, kihasznál,aprópénzért dolgoztat, meglop, de megteheti ,mert a sziget jelentös része német tulajdonban van. annak idején régen a spanyolok sokmindent eladtak nemetkézbe, most meg sírnak, hogy mennyire nincs pénzük, látván hogy a németek gusztustalanul meggazdagodnak.az összes nagy diszkó, sörsátor étterem és a fontosabb helyek német tulajdonban vannak.megtehetnek bármit.én platja de palman lakom arenalban, ez a legkeresettebb hely a szórakozni vágyóknak. rengeteg ember, a minöség nem számít csak adjanak el mindent. tele az utca néger szemüvegárusokkal, akik amíg vásárolsz meglopnak.a rendörség korrupt a végtelenségig.nem egyszer láttam már rendör által csak úgy elrakott 50 euróst. persze a turista az egy hete alatt nem akar elözetesben lenni, ezért inkább megkeni a zsarukat mindenki jól jár.a spanyol a spanyolt nem bünteti.de a külföldit még azért is ha rosszul veszi a levegöt...parkoltunk egy helyen, vészvillogó 5 percet vártunk, mellettünk spanyol fiatalok parkoltak.a rendör hozzánk odajött, rossz helyen való várakozásért 50 euro bünti,nekik odaintett és ment tovább...és sorolhatnám. szóval én mar azt gondolom hogy ennnél csak jobb lehet máshol. köszönöm mégegyszer.legyen szép napod és neked is sikerüljenek a terveid!!!

Előzmény: lacoste28 (1735)
eszter.mallorca Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1736

sajnálattal hallom , hogy a helyzet ott nálatok is ugyanaz , ha nem rosszabb. itt nálunk az ideszületetteknek van jó élete,a külföldi meg talpal, megalázkodik ...ami nem magyar bevett szokás.de a pénz még mindig sokkal jobb (sajnos) mint otthon..otthon csak az árak uniosak, nem a fizetések. no komment...az eurot is szerintem azért nem vezetik még be oda mert lejjebb kéne faragni az árakból és a becsödölt gazdaság még jobban becsúszna a béka segge alá.olcsóbb itt , mallorcán , a turistaparadicsomban az élelmiszer , mint otthon!!!ez vicces!

köszönöm az infókat.még év végéig van egy pár hónap hogy hogy legyen.tervbe van még teneriffa, egyiptom és costa rica.egyszer majdcsak megtaláljuk.szép napot meg sok kitartást! én úgy gondolom, hogy sok magyarban élö hazánkfia fog még kivándorolni ide oda a nagyvilágba.

Előzmény: Dom_Guss (1732)
lacoste28 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1735
Jo kis tortenet,sajnalom,h nem jo eddig a vege.Ha ennyire kitartoak vagytok,akkor szerintem probalkozzatok tovabb.Ne haragudj meg,de Szerintem Ne Dominikaval.Voltam Spanyolban tobbszor,Dominikan 1szer.Haaat!Igazabol nem tudom,h D-an mihez kezdenek.Dom Guss tudna meselni.Szerintem ezzel az akarassal probaljatok meg egy fejlettebb es gazdagabb orszagot,majd Dominikara nyaralni menjetek!De Ne legyen igazam,mert ha megis ott kottok ki,akkor kivanom,Hogy valosuljanak meg a celjaitok,almaitok!
Előzmény: eszter.mallorca (1730)
lacoste28 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1734
Dom Guss!Azota is varom az e-mailed,vagy a hivasod!Z
Dom_Guss Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1733

Szerintem csatlakozhatsz....mi a pálya jössz a nyáron???? Télen???

Előzmény: csillagvirag69 (1729)
Dom_Guss Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1732

...gondolod hogy ez itt mind nem így van??? dehogynem ugyanez a köbön...végül is dominika spanyol gyarmat volt ha nem tévedek, ti tudjátok próbáljatok szerencsét....

Előzmény: eszter.mallorca (1730)
eszter.mallorca Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1731

köszönöm ,holnap írok

Előzmény: sosua (1724)
eszter.mallorca Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1730

nagyon köszönöm az infót. igen , úgy szeretnénk dominikára menni hogy csak úgy odamegyünk. 5 évvel ezelött azt mondtam a fönokömnek magyarba hogy elmegyek haza máris jövök, beültem párommal a kocsiba és elindultunk spanyolba, egy cigányasszony által beszervezett paradicsomszedésre amit 5000 forintért vesztegetett. 3 hónapig bírtuk a "paradicsomban" aztán , mivel a párom német magyar,kitaláltuk hogy átmegyünk mallorcára, mert tömve van németekkel. szóval irány a kis csapat mallorcára ( a paradicsomban még csatlakozott pár honfitárs hozzánk)eljöttünk ide az audi a5 bemutatójára kerestek takarító teamet. elvállaltuk..laktunk 7en egy pecóban, éltünk 20 eurókból , volt még amikor ennyi se volt....a fönökünk lehúzott minket több ezerrel, mindig ígérgetett, te meg ott álltál és ohne nyelvtudással csináltad tovább a dolgod....szóval maradtunk a sok emberböl 4en mi ketten és egy másik pár. nekünk azóta jó helyünk van.takarító kisvállalkozás,kocsi stb, de ez a mallorca igazán nem olyan jó mint amilyennek sokan látják. ha valaki csak idejön és hasat süttet persze, de itt lakni ezek között az igénytelen korrupt haddnesoroljam milyen emberek között az nem valami felemelö. a hetedik bört is lehúzzák rólad, én kettö helyen dolgozom, reggel korán és este, de igy jön össze egy normális havi fizu. a cégünk hol megy , hol stagnál..a törvényeik és az összes hivatalos dolguk a spanyoloknak kusza, átláthatatlan, a rendörség a végtelenségig igazságtalan....szóval elég volt.európa szemetesvödre, sajnos ..sajnos nem a magyaroknak jutott ez a sziget hanem spanyolok kapták annak idején..nem becsülik.pont most csinálok a facebookra egy "mallorca másik arca " albumot. hát ajánlom majd megnézni, mert ez is mallorca.szemét, kupleráj...sajnos nem tudunk " csak úgy üdülni menni " dominikára mert az elég nagy beruházás.. inkább csak úgy odaköltózünk.mallorcan csak nyáron van élet, télen az egesz sziget halott. dominika nem..már ez egy igen nagy elöny. nem kell munkanñelülire várnod minden télen..

üdv. legyen szép napotok

csillagvirag69 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 1729

Csak nem rosszalkodni akartok :-))

Ha igen csatlakozhatok?

 

Előzmény: Dom_Guss (1715)
Dom_Guss Creative Commons License 2011.07.05 0 0 1728

Csakhogy veled is kötekedjek....:-)))

 

 

Punta Cana vs. Puerto Plata ez egy réges régen lerágott csont, tudja mindenki nagyon jol hogy északra akkor kell menni ha már unod a feherhomokos tengerpartokat es szeretsz kimozdulni...a Punta Cana-i hotelek verhetetlenek, akárhányszor megyek PP-ra inkább Santiagon alszok, az ottani hotelek, az itteniek utan diákszállo minösítést érdemelnek...

 

 

 

Nem csoda hogy Spillberg (Spielberg!!!) itt forgatta a Yurassik  (Jurassic!!!) Park dínós jeleneteit.

 

Az tényleg csoda lenne mert hogy azokat a filmeket a Hawaii szigeteken forgatták, Kauai sziget, aztan jott a hurrian Iniki és átkoltoztek Oahu szigetere, a maradek pedig Werner Bross studio, igaz Charles a WB tulajdonosa itt garazdalkodik dominikan, Casa de Campon, raadasul o volt aki Altos de Chavon epitette itt La Romana-n.

 

 

bemenbtübk csónakkal a Mangrove erdőbe. Lélegzet elállító volt a látvány ahogy a fákat a gyökerüktől a lobkoronájukig egyszerre és egyben láttuk.

 

Ha ez a Laguna Gri Gri volt, na akkor ott a Tarzan filmek egy reszet forgattak...

 

Megnéztük azt a helyet ami filmkét is a Kék laguna-ként lett híres és ismert.

 

Azt pedig a Fiji szigeteken es Jamaican forgattak, mindket film forgatasi helyszinen jartam, igazabol hogy az egyetemen idegenveztoket tanitok sokszor ok is jonnek ezekkel a turistacsalogato mesekkel, nem tartom korrektnek, ma meg plane nem az internet vilagaban....

 

JA, BACCARDI sziget, olyan nincs, azt Cayo Levantadonak hivjak, annak az a neve, Bacardi (helyesen) az egy Puerto Rico-i rum, talan arrafele is ismerik, igaz a reklam egyes reszeit itt forgattak de attol meg ez a neve, egyebkent meg a hires Bounty reklamot pedig ´saona szigeten forgattak...

 

A Saoma szigetre viszont en is kivancsi vagyok mert azt meg en sem lattam....

Előzmény: elvi68 (1719)
Dom_Guss Creative Commons License 2011.07.05 0 0 1727

fakultatív programokról , 8 és 11 napos dominikai körutakról, transferröl képes, magyarnyelvü tajekoztató igenyelhetö, ahol maximalis részletességgel megtalalható minden szükséges informació.

 

Email:muchoviaje_rd@live.de

 

www.muchoviaje.es.tl

 

Tel: (00-1)809-864-5862

 

A fakultativ programok katalogusa most már a honlapról is letolthetö!!!

 

CSAK AZOK IRJANAK AKIK PUNTA CANA, BAVARO vagy pedig BAYAHIBE resortjaiba jönnek.

 

Aki északra megy az keresse Józsit!!!

 

Lassan elkészül az új honlap, új programokkal, új szolgáltatásokkal es a katalogus is rajta lesz kiteritett formaban nem kell majd letoltogetni...viszont a rendeleshez majd a hitelkartyat is elo kell keresni, mint irtam lejebb....hanem hát majd jönnek mások:-)))

 

 

UJ, Magyarok számára is elérhetoek lesznek a programok Samana-rol!!! Eddig csak spanyoloknak volt, de ugy latom arra is szallingoznak mar magyarok!!!

Dom_Guss Creative Commons License 2011.07.05 0 0 1726

Az jó hogy ha nem szólaltok meg, majd azok is azt fogják mondani, nézd a hülye magyarok meg sem szólalnak...nem értem hogyan lehet elöitéletekkel élni...nem mindenki egyforma. Nálam a magyar kliensek igenis nagyon rendes emeberek, le a kalappal elöttük...

 

Ha a világot meg akarod változtatni, elöször saját magadon változtass...

 

Nem olyab régen volt egy lány aki szintén ide akart jönni, javasoltam neki hogy menjen Mexicoba, most már eltelt majdnem egy év, nagyon jól beilleszkedett és örült hogy inkább odament...végül is itt a buvárkodás nem nagyon megy, nem ugy mint mexicban, a 3 étterem ami van az elég jól pang...a tisztaságra pedig abszolúte nem adnak....azért nem akarom elhinni hogy mallorca olyan rossz lenne..onnan ide az olyan mintha holnap átköltöznék haitire...

Előzmény: eszter.mallorca (1723)
Dom_Guss Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1725

Azért azt el sem lehet képzelni hogy esetleg dolgozunk azért nem válaszulonk nem?

 

Dominikán biztos hogy nem lessz ellenség a magyar mivel olyan nagyon sok nincs belöle, de ne idegeskedj a dominikai sem gyenge ellenfél....

 

 

Ezen a fórumon általban az idelátogatók írnak, akinek egy kis fogalma van a helyi körülményekröl az általában nem szokott ezzel a témával nyúzni bennünket. Sok ember az életben azért esik el mert egyszerüen felrúgják a józan ész szabályait...dominikára készülsz de nem tudom hogy milyenek a lehetöségek, nem tudod hogy milyen az élet és a közbiztonság, nem tudod van-e munka (nem sok) nem tudod milyen drága az élet (k.drága)...egyszerüen a fórumozók azért nem írnak mert egyszerüen nem értik a logíkát...

 

Ha rám hallgatsz, Mallorcán megkeresed vagy a Soltour vagy a Travelplan irodát, elég jó áron kinálnak utakat, kijössz , élvezed a tengerpartot és utána eldöntöd hogy itt bizony nem egyszerü az élet....ez csak egy jótanács de visszaolvasva a forumot sokmindent elolvashatsz, igaz egy kicsit idöbe telik...de megéri...

 

Az hogy meg spanyolul beszélsz talán megkönnyítené a helyzeted mert direkt tudnál infókat összeszedni, vannak spanyol fórumok is de ott megint csak össze fogunk futni....

Előzmény: eszter.mallorca (1723)
sosua Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1724

A www.lovedominica.hu-n keresztul elerheto vagyok. Ha irsz oda, akkor a valasz emailben szivesen elmondom az en velemenyemet.

Udv; Jozsi

 

Előzmény: stormx (1721)
eszter.mallorca Creative Commons License 2011.07.03 0 0 1723

azért ha valakinek van egy kis ideje írhatna, itt mallorcán a magyar legnagyobb ellensége a magyar. sajnos már úgy vagyunk , ha magyar hangot hallunk inkább nem szólalunk meg... máshol is ez van???

eszter.mallorca Creative Commons License 2011.07.01 0 0 1722

Hola!!

 

Eszter vagyok Mallorcáról és szeretnék valakivel beszélni a dominikai letelepedéssel kapcsolatban. A télen költöznénk ki párommal, ö búvároktató , én a vendéglátásban dolgozom és van egy kisebb takarítócégünk.Spanyolul mind a ketten beszélünk, 5 éve Mallorcán élünk.

Köszönöm elöre is!

Szép napot mindenkinek !

Eszter :)

stormx Creative Commons License 2011.06.29 0 0 1721

Sziasztok!

 

Főleg a szervező kollégáktól kérdezném, de másolnak a tapasztalata is érdekelne, hogy érdemes-e elmenni Dominikára saját szervezésben, kiadó apartmanba önellátással, autóbérléssel? Természetesen a látnivalók és programok tekintetében a helyi profikra hagyatkoznánk :)

sosua Creative Commons License 2011.06.28 0 0 1720

Nahat Kati...ezt bizony szepen megirtad..:D

koszonom szepen, es varlak benneteket februarban is..."balnagolni"

Udv: J.

Előzmény: elvi68 (1719)
elvi68 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1719

Üdv Mindenkinek!

A Dominikai Köztársaságban voltunk nyaralni a barátnőmmel.

Nem Punta Canán, ahogy a nagy többség, hanem Puertó Platán.

Két hétig voltunk, s ez a két hét nagyon kevés lett, mert annyi látnivaló van , hogy az 1/3-át nem tudtuk megnézni.

Hozzá kell tennem,nagyon, de nagyon jó volt az idegen-és egyben a túrista vezetőnk. Nem is ezzel a titulussal jellemezném, hanem inkább a "szárazdalykánk" volt. Nem tudtunk olyat kérni tőle, amit ne teljesített volna, persze a mi időnk és pénztátcánk lehetőségeivel. Ezeket a látnivalók ajánlásával mindíg figyelembe vette.

Már a megérkezésünknél várt bennünket a repülőéren, Ő vitt bennünket a szállodába, s jóformán az egész 2 hetet nekünk szentelte.Nagyon figyelmes és segítőkész embert sikerült találnunk.

Egy rövid ismertetés amit sikerült megnéznünk, s legfőképpen azért, hogy akik Dominikára utaznak elgondolkodjanak, hogy nem érdemesebb-e az északi partot választani a pihenésük és dominika megismeréséhez.

Mert valószínű csodás Punta Cana is/ én még ott nem voltam, de oda is szeretnék majd elmenni/ de ez a vadregénye táj amit északon lát az ember , leírhatatlanul gyönyörű.

Nem csoda hogy Spillberg itt forgatta a Yurassik Park dínós jeleneteit. Valóban olyan szép mint a filmben, az ember szinte hallja a dínók jellegzetes űvöltéseit.

Elmentünk Punta Russiába ahol beültünk egy csónakba s átmentünk Paradise Islandra.Ez egy ici-pici sziget, de körbe lehet sznorizni és csodálatos az élővilága , visszafelé bemenbtübk csónakkal a Mangrove erdőbe. Lélegzet elállító volt a látvány ahogy a fákat a gyökerüktől a lobkoronájukig egyszerre és egyben láttuk.

Megnéztük azt a helyet ami filmkét is a Kék laguna-ként lett híres és ismert.

Voltunk El Solte Delo-n és az El Lemon vízesésnél.Nem régen játszották nálunk a Sanctum c. filmet. Ezt is itt fotgatták az El Dudu nevezetű barlangrendszerben. itt is voltunk.De voltunk Saoma szigetén,a Baccardi szigeten, megnéztük Santiágót áés még sok minden mást.

S ami a legkellemesebb volt, hogy nem kellet 15-20 másik emberhez alkalmazkodnunk, mert a vezetőnk a saját autójával vitt bennünket ezekre a helyekre. Csak max. másik 4 emberhez kellett igazodni alkalmazkodni.Akkor álltunk meg amikor nekünk jól esett, ott fürödtünk ahol éppen szépnektaláltuk a vizpartot, vagy épp úgy hohy megrendeltük az ebédünket és miközben frissen készítették addig mi megmártóztunk.

Nagyon sokat köszönhetünk a vezetőnknek aki már az első naptól inkább a barátunk volt.

Itt is gyönyörű a part és tiszta. Én legalábbis sehol nem tapasztaltam mást.

Mindenkinek aki ezt a részt választja Dominikának, nagyon nagy szeretettel tudom ajánlani azt az embert aki ezt a csodálatos országot így bemutatta, és megmutatta nekünk.

Az Ö elérhetősége.

Lovacsi Józsefnek hívják, és a    < Planner.dr@gmail.com>  vagy a www.lovedominika.hu

oldalon tudjátok felvenni vele a kapcsolatot.

Mindenkinek tiszta szívemből tudom ajánlani, nem fog benne semmilyen téren csalódni.Amire kíváncsiak lesznek Dominikából / emberek, helyek, látványosságok,gasztronomia/ megmutatja. Senki nem fog csalódni benne és a tudásában sem.

További csodálatos nyaralást,kikapcsolódást mindenkinek,

Üdv.,Kati

 S mindezeket úgy sikerül

Bigbri Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1718

Szia Lacoste28!

 

E-mail címem: bigbri@citromail.hu

 

Előre is köszönöm a segítségedet!

 

Brigi

Előzmény: lacoste28 (1717)
lacoste28 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1717
Bigbri!Ha adsz egy e-mail cimet,akkor adok egy-ket tanacsot privatban.Nagyon ajanlom Punta Canat!
Előzmény: Bigbri (1716)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!