Keresés

Részletes keresés

kramoto Creative Commons License 2015.12.02 0 1 119553

Ja, és fúvóka a reduktornál is van, ott is lehet dugulás.

Előzmény: kramoto (119552)
kramoto Creative Commons License 2015.12.02 0 1 119552

A légmennyiség szabályozó lemez nem csúszott nagyon előre?

Akkor szokott ez bekövetkezni, ha sok levegőt kap.

 

Húzd hátra, hogy majdnem zárja a levegőmyílás ablakait és ha begyulladt akkor lassan told előre, ezzel növeld a levegőnyílást a szép kék lángszínig.

 

Perzse lehet nem a levegő sok, hanem a gáz kevés (Gondolom, ha állítható a reduktorod az állítócsavart is maxra állítottad). Fűvóka kiszerelés, tisztítás, seprűből kitépett cirokszállal vagy bármivel ami nem fém.

Azért vedd ki a fúvókát, mert ha kívúlről visszanyomod a koszt akkor egy darabig ugyan jó lesz, de a gázáramlás a dzsuvát ismét oda fogja sodorni a fóvóka furatához.

Előzmény: Nyquist333 (119551)
Nyquist333 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 119551

Sziasztok!

Gázpalackcsere után problémába ütköztem. A gázzsámoly - sokadik próbálkozásra is - begyújtáskor durran egyet és "visszaég" a fúvókáig. Régebben is előfordult ilyen egyszer-kétszer, de nem tizenpárszor egymás után.

Mi okozhatja a hibát, hogy tudom begyújtani helyesen a zsámolyt?

Előre is köszönöm a válaszokat.

varadyz Creative Commons License 2015.12.02 0 2 119550

Ahogy Bödőcs Tibor mondta a pálinkából lehelt maga köré szkafandert ganalyhordás közben az idősebb generáció, szomeliés aloe verással nem lehetett ganalyt hordani.

Előzmény: pierog (119532)
Berzeg Creative Commons License 2015.12.02 0 0 119549

Úgy legyen.

Fontos a tapasztalat szerzés.

Amit írtál, hogy erősödik ..... na ez egy felbomlott állapot átrendeződése, új egyensúlyi helyzet kialakulása.

Nagyon sok kémiai folyamat nem pillanatszerűen zajlik le, néha napok, hetek, hónapok alatt alakul ki egy nyugodtabb egyensúlyi állapot, mennek végbe a reakciók.

 

Gondoljatok csak a lenolaj, lenolajkence száradására, vagy a konyhában a kifröccsent étolaj sorsára.

 

Előzmény: vasbogre (119548)
vasbogre Creative Commons License 2015.12.02 0 0 119548

Nekem a meggy főzés után nagyon finom szokott lenni, kb. 1 hónap után elkezd erősödni benne a magíz. Tervezem egyszer mag nélkül főzni próbaképpen.

Előzmény: Berzeg (119547)
Berzeg Creative Commons License 2015.12.02 0 0 119547

Ezt tekintsük  egy jelenségnek, hogy az okai mik lehetnek nem tudom.

Pld. bor esetében nem változik annyit a tárolás körülménye, hogy ezzel lehetne magyarázni.

Számomra érdekes és rejtélyes jelenség. Palackozott bor esetében ezt nem tapasztaltam (ugyan abból a borból).

Kérjük meg a többieket írjanak ha volt ilyen tapasztalatuk, vagy a következő kóstolásoknál erre is gondoljanak!

Előzmény: endrepp (119546)
endrepp Creative Commons License 2015.12.02 0 0 119546

Ezt szeretném megérteni. Legalább nagy vonalakban.

Előzmény: Berzeg (119545)
Berzeg Creative Commons License 2015.12.02 0 0 119545

Az illat hullámzás jelenségről még nem sok irodalma van, talán nincs is. De pld. fehér illatos boroknál is tapasztalható ez a jelenség. Az én megfigyelésem szerint olyan 3 hónapos ciklusokban történik a változás.

Minden esetre nagyon érdekes jelenség!

Előzmény: zsorsz (119544)
zsorsz Creative Commons License 2015.12.02 0 0 119544

"egy darabig miért húzódnak vissza az aromák, engem érdekelne."....ez az aroma eltünés jelenség a pálinka érése folyamán több hullámban is megvan.Pl. a s.barack 1 hónapos korában a legfinomabb,aztán cirka 1-2 hétre jellegtelen, szinte vitriol lesz.A birsnél ez már durván a 2. hétnél bekövetkezett,most 3 hetes és megint finom. Volt is ebből kellemetlenség,az Öregcimbi németbe akart feszíteni a jó hazai barackpálinkával és pont hullámvölgyben volt,a dolog egy kicsit faramucira sikeredett.

Előzmény: endrepp (119535)
sogi01 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 119543

                                                 vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

 

Előzmény: sogi01 (119485)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119542

Értem én,,,azért is tettem idéző jelbe. :) Pálinka gyümölcsök közül az alma, a leg-aroma szegényebb jellemzően. Te meg nem kóstoltad a szilvámat. (kis szeműből van, talán a leg-aromásabb szilva) :-))) Az mindent meg szilvásítana, tiszta parfüm, nem is adnám ilyen célra, de nem is lenne alkalmas.

Előzmény: pierog (119539)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 0 1 119541

Vannak most 1,5 hónapos érlelésű zöld dióim, 62%-os szeszben eltéve, fűszerezés nélküliek. 1 litert, a kísérlet kedvéért beáldozok, lenyomok kuktával. Próbaképpen. Hátha. 

   Én a cefrébe tettem több zöld diót, a cefrét, meg ugye, nem rohasztgatjuk hónapokig. 6 naposan lett kifőzve, teljes erjedés után. Úgy nem lett diós. Ha valami jó aroma lett volna a dióban, azt ki kellett volna tolnia így is, szvsz.

Előzmény: norris53 (119538)
pierog Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119540

A sikertelenség kódolva volt :-)

Ez volt az itt korábban leírt eljárás.

Előzmény: norris53 (119538)
pierog Creative Commons License 2015.12.01 0 1 119539

olyan "semleges" ízt ad, mint az alma cefre

Nem kóstoltad még a Jonathan alma pálinkámat...

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatot.

Előzmény: Törölt nick (119533)
norris53 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119538

A sikertelenség kódolva volt :-)

 Azért az amit csináltál az messze van a "geiszt" től - ha pl két kiló zöld dióra amit még át lehet szúrni villával rá öntesz 3 liter 80 - 90 % os pálinkát és azt 2- 4 hét múlva 25% osra hígitva ki finomítod biztos nem alma pálinkád lesz :-) próbáld ki  !

Előzmény: Törölt nick (119533)
pierog Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119537

Engem is érdekelne. A dologban benne lenne néhány év kutatás.

Az biztos, hogy a hirtelen elhidrolizálnak, majd visszaésztereződnek folyamatnak semmi köze a valósághoz.

Előzmény: endrepp (119535)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 0 2 119536

Őseink a 4 napos mélyhűtés után a nyereg alatt pépesítették,majd a csata végén mikorra már kiforrt kifőzték ,és áldomást ittak győzelemre:))

Előzmény: cloaked (119534)
endrepp Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119535

Azért tettem be eredetibe, hogy utána tudj nézni a forrásnak.

Kifejthetnéd, ha van kedved/időd, hogy mi történik hígításkor, egy darabig miért húzódnak vissza az aromák, engem érdekelne.

 

 

Előzmény: pierog (119530)
cloaked Creative Commons License 2015.12.01 0 1 119534

Milyen őseinkre gondolsz? A minőségi szeszfőzés a 19. századi kereskedelmi főzésben jelent meg; őszintén szólva nem tudom, akkoriban milyen cefreadalékokat használtak az igényesebb főzdék, de akkor már tudományos alapokon működött a szakma. A falusi főzdékben viszont még az 1900-as évek elején is jellemző volt a hűtőspirál nélküli lepárló, képzelheted milyen finomakat főztek...

Előzmény: kökény 1 (119525)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119533

Sziasztok! Múltkor valaki írta itt a dió pálinkát, színtelen verzióban. (tehát nem a fekete színű ismert likőr, hanem a zöld dió, cefrébe téve, majd geistelve is). 90 liter cefrébe, ami majdnem olyan "semleges" ízt ad, mint az alma cefre, (tritikálé), tettem a javasolt 2/3 reklámszatyor zölddió helyett 3,6 kg fagyasztott zöld diót, ágaprítóval megőrölve. Az alszesz sem volt a kívánalmaknak megfelelően diós, ha akartam éreztem valamit, ha akartam, nem, szinte csak az élesztő észtereit lehetett érezni, némi olyan dióhéj ízzel, ami a dióbelet választja el, és ráharapsz a fás részre, kis kesernye. Ha többet tettem volna, akkor sem lett volna ez valami über fasza termék, mert ennyiből azért már van rálátása az embernek, hogy mi is várható. 

    Az alszeszbe finomításkor tettünk további 20 szem zöld diót, ami kalapáccsal zacskóban szét lett nyomva+20 szem nagyszemű, pucolt dió belet. Ugyanaz lett az eredmény, ízben, semmivel sem másabb, vagy intenzívebb. Szerintem a csóka, aki "elárulta" a titkot, valami aromát használt mégis csak, védve a mundér becsületét,,,hogy hát,, aztán,,, ez igazi ám,,,, szóval, azért írtam, hogy senkinek ne legyenek illúziói ezzel kapcsolatosan, nem érdemes sokat készíteni, mert nem jó. 

    Zöld diós likőrnek viszont, még mindig jó az alapszesz, azt hála istennek nem cseszte szét nagyon, alkalmas a célra, még mindig. Diós könyvet olvasgatva, múltkor, láttam valami német italt "geist nuss" néven,, gondoltam, hogy ha a németek készítik, biztos jó lehet, olyan szép volt képen az üveg címkéje. Aztán, az is lehet, hogy tört, pucolt dióból készítik. No, meg az is lehet,,,hogy az sem ízlene. 

   A zöld dió likőrt szeretem, az finom diós. A diót is szeretem.

pierog Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119532

Őseink többnyire rettenetes kerítésszaggatókat főztek, a pálinka fénykora most van.

Előzmény: kökény 1 (119525)
Fabeer Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119531

Köszönöm a tanácsot. De már megy amúgy az erjedési folyamat. Kézmeleg víz megteszi?

Amúgy 1 napos a cefre, holnap fogok csak pektinbontót rakni bele....

Előzmény: kökény 1 (119523)
pierog Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119530

Le is tudod fordítani?

Erre mondják magyarul, hogy addig állj fél lábon...

Olyan meg végképp nincs, amit itt elképzel a közönség, hogy egy egyensúlyi reakció túlszalad, majd visszafordul.

(Szép lassú átészterezés van, de az hónapok kérdése, nem olyan hogy beleöntöm a vizet és máris megtörtént.)

Előzmény: endrepp (119516)
endrepp Creative Commons License 2015.12.01 0 1 119529

Ittál ilyen pálinkát? Van még belőle? Rettegek ettől a témától, eddig bárminek utána mentem, mindig kiderült, hogy a dicső múltat megszépítette az idő.

Krúdy gasztronómiai értekezései, Goethe úti leírásai..lerántják a leplet erről a dicső múltról, attól tisztelet az ősöknek. Mi az etalonja a magyar kisüstinek?

Előzmény: kökény 1 (119525)
Bárk_i Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119528

Amit leszűrtem,az a víz és a pektinbontó.Pár napig fagyott mifelénk,magán a bokron sok volt az aszalék ,lehet nem jól tettem de azt hagytam a madaraknak.Mindenesetre köszönöm.

Előzmény: kökény 1 (119525)
...:: PEGI ::... Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119527

Megpróbálok kisebb mérőhengert felhajtani valahonnét, de ez idáig nem sikerült.

A gyújtópróba nekem nem sikerült.

Igaz nem a sisakon, hanem kiskanálban próbáltam meggyújtani, de még az 50°-ost sem sikerült. Volt egy pillanatnyi láng, aztán ennyi.

 

Majd az idő meghozza... :-)

Előzmény: endrepp (119524)
Figyelget2 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119526

Az őseink "petkin" bontót sem használtak! :-))

Amúgy meg mit értesz vegyszerek alatt?

Előzmény: kökény 1 (119525)
kökény 1 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119525

Mélyhűtő szekrény 4 napig utána pépesítés csak kizárólag petkin bontó irhat itt bárki bár mit nem kell tulkomplikálni a pálinka készítést

Őseink nem ismerték a különböző vegyszereket még is finom pálinka volt.hagyni kell a pálinka alapanyagot saját magátol beindul

mikor a gyümölcs a cefre aljára lemegy főzés !!!

Előzmény: Bárk_i (119509)
endrepp Creative Commons License 2015.12.01 0 0 119524

Az a gyűrű, amit látsz nem olaj, ha lenne látnád, zavaros trutyi, darabos zagy.

A fügét ellen példának írtam, nem mindenki akar megszabadulni az olajtól, nem minden esetben kell erre törekedni, szőlőnél ki kell dobni, szilvánál nekem nincs, almánál kevés van.

Szerválj egy kisebb mérőhengert és mintázz a végén ha nincs eprüvettád, klasszik: freccsentsd a sisakra és öngyújtó, ha már nem ég, elzár.

Az elválasztást azt majd ízlésre végezd, ahogy a linkelt doksiban van, ne siesd el, ráérsz másnap is, én napokig szürcsölöm, nem mindegy.

Előzmény: ...:: PEGI ::... (119522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!