Keresés

Részletes keresés

zsongika Creative Commons License 2007.04.26 0 0 292

Szia MóniSz!

 

Azt a kép képet, amit látsz a fórumban megkaptam, és szenzációsan szépek (lesznek, ha egyszer majd elkészülök velük).

Ha ezen kívül neked van még más is, azt szívesen veszem, nekem nagyon bejöttek.

 

Előre is köszi,

zsongika

 

Előzmény: MóniSz (278)
hakansukur Creative Commons License 2007.04.25 0 0 291
És mindegyik meghívóhoz csináltál egy ilyen hímzést? Gartula, biztos maradandó emlék lesz azoknak akik kaptak.
Előzmény: bogiott (289)
bogiott Creative Commons License 2007.04.25 0 0 290
Gyűrűpárnát is készítettem hozzá:

gyűrűpárna

bogiott Creative Commons License 2007.04.25 0 0 289
Az esküvői meghívóm..
bogiott Creative Commons License 2007.04.25 0 0 288
Egyébként az Anchorra haragszom egy kicsit, mert méreg drága, és bár egyszer próbáltam ki, csalódtam benne. Halvány rózsaszínt vettem, némelyik motringban egy-egy szakasz barnás árnyalatú volt. Ráadásul villanyfénynél nem is látszott, úgyhogy kis szakaszokat ugyan, de ki kellett bontani és újravarrni. Lehet, hogy csak egy rossz szériát fogtam ki..
És amit az Anchor fonallal varrtam, ill. varrtunk édesanyámmal:

esküvői meghívónk
bogiott Creative Commons License 2007.04.25 0 0 287
Veszprémben van az említett bolt, a Kossuth utcán a 20 emeletes alatt, Bástya üzletház, azt hiszem Kavalkád rövid- és méteráru üzlet... Az igazat megvallva annyira tüzetesen én sem néztem meg, de bíztató volt.. Felcsigáztatok, ezek után mindenképpen kipróbálom! :)


Előzmény: Némakertész:) (284)
ZsebiB Creative Commons License 2007.04.25 0 0 286

Amúgy tud valaki egy olyan rövidáruboltot, ami nem 10-6ig van nyitva (9-17.30ig tart a munkaidőm, a Mechwart ligetnél vagyok), nem drága (bár ez viszonyítás kérdése), és nem a Westendben vagy nagyobb Plaza-kban van?? Esetleg még a választéka is nagy?

 

Woow, micsoda igényeim vannak :)))

 

Köszike!

 

Üdv,

 

ZsebiB

ZsebiB Creative Commons License 2007.04.25 0 0 285

Szia!

 

köszi az átváltókat!! :))

 

Szinte bizti hogy a DMCvel volt a gond, mert a barna foltok 4-4 oszlopon, fonalkezdettől fonalvégig tartottak, nagyon szabályosak voltak. Szerintem ha a többi fonal engedte volna a színét, nem lett volna olyan szabályos a folt és nem tartott volna fonalkezdettől fonalvégig...

 

Ja, és ami még a slusszpoén az egészben: a BLANC fonalból DMC B5200 szín lett a mosás után, ami az eggyel világosabb verzió a BLANCnál. a BLANC ugye kicsit "koszosabb" fehér, míg a B5200 az rikítóan fehér.

 

Ezt az összehasonlítást véletlen tudtam megtenni, mert az üzletben ahol vettem a fonalat, a BLANC színhez tette valaki nagyon okos a B5200 színt is, én meg ugye lazán lekaptam az állványról, hogy az az a szín, ami  nekem kell, és mikor észrevettem, hímzés közben, hogy nem jót vettem (persze ez már akkor volt, mikor majdnem befejeztem az egész munkát), na forrtam megint egy jót, bonthattam fel az egészet és még 3 napot rá kellett dolgozni, hogy kész legyen.

 

Szóval mosáskor BLANCból B5200 szín lesz, ezt jó bekalkulálni :))

 

Üdv

 

ZsebiB

Előzmény: MóniSz (281)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.04.24 0 0 284
Szia Bogi!

Titok , hogy melyik ez a bolt vagy elárulod? Szívesen kipróbálnám, ha ennyire jónak tűnik :)
Előzmény: bogiott (283)
bogiott Creative Commons License 2007.04.24 0 0 283
Sziasztok!

Pont a napokban figyeltem fel az egyik üzletben, ahol osztott hímzőt szoktam vásárolni, az előbb említett Rosace fonalra. Először Anchornak néztem, szép fényes, elég jó minőségnek tűnik, és 69 Ft, mint a Puppets (mínusz 10 % törzsvásárlói kedvezmény :)).
Lehet, hogy kipróbálom.
Nekem is szükségem lenne DMC-ből és/vagy Anchorból Puppetsra váltó táblázatra és ezúton köszönöm a kínai oldalakat, gyönyörű minták vannak ott! Többek között ezért is jönne jól az átváltó.

Üdv: Bogi
RKata Creative Commons License 2007.04.24 0 0 282

Nagyon dícsérnek egy Rosace márkanevű fonalat, feleannyiba kerül mint a DMC és állítólag ugyanolyan jó a minősége. Nem első kézből származó infó, mert én márkahű vagyok. :) Én sem tapasztaltam még soha, hogy engedte volna a színét, pedig néhány képen már túlvagyok...

Ha DMC fonal elérhetőség érdekel, esetleg keress meg priviben.

 

Előzmény: MóniSz (281)
MóniSz Creative Commons License 2007.04.24 0 0 281

biztos, hogy a DMC-vel volt a gond, nem lehet, hogy a többi szín engedett, és attól lett barna?

 

persze a Venus sem egy csúcsfonal, de a puppetsnél sokkal kezelhetőbb, nem szöszösödik, és csillogóbb, a puppets matt. Nekem jobban bejön a V, de kinek mi, persze szívesen hímeznék DMC-vel vagy Anchorral, de azok jelenleg elérhetetlenek számomra.  Majd mennek az átváltók...

Előzmény: ZsebiB (280)
ZsebiB Creative Commons License 2007.04.24 0 0 280

Szia!

 

A közeli nagyvárosok fél-1 órás vonatútra vannak szülővárosomtól, és ugye a vonat sem ingyen van (már).

 

Köszönöm, szívesen fogadom az átváltótáblázatot! :) Venust még nem használtam.. Az jó?

 

Amúgy nekem a Puppets-cal az a bajom, hogy lényegesen jobban csomósodik, mint a többi, nehezebb szétszedni 3 szálra, vagy 2-re és amúgy is a tapintásán látszik, hogy nem valami nagy szám...

 

Amúgy a DMC is engedi a színét.. A BLANC színűvel jártam pórul; hímeztem egy evangélikus templom kérésére egy nagyon szép Luther-rózsát. A fehér részt DMC BLANC-kal hímeztem, és mielőtt átadtam a templomnak, gondoltam, átmosom kézzel langymeleg vízben, babasamponnal. Hát a fehér részben több helyen is barnás foltok jelentek meg. Mondanom sem kell, hogy felment bennem a pumpa rendesen...

1 hónapos munkám volt a Rózsa, ha emiatt mondták volna azt a templomban (és jogos is lenne, mert nem az ő hibájuk sem nem az enyém), hogy nem kell, akkor nagyot robbantam volna!

 

De Hála Égnek, mihelyst kivittem a napfényre, semmi nem látszott a barnás foltokból és a templom elfogadta :)))))

 

Szóval, óvatosan a DMCvel is, szerintem az állványos tárolással gondok lehetnek, az erős fény, ami az üzletekben van (neonlámpa, stb..) tönkreteszi a fonal színét.

 

Üdv,

 

ZsebiB

Előzmény: MóniSz (279)
MóniSz Creative Commons License 2007.04.23 0 0 279

Szia

 

Közeli városban sincs Venus fonal? A puppetsre sokan panaszkodnak, hogy mosáskor engedi a színét. Venus-DMC és Venus-Anchor átváltóm az van, ha esetleg kéne vkinek.

Előzmény: ZsebiB (277)
MóniSz Creative Commons License 2007.04.23 0 0 278

szia

ha még aktuális nekem vannal MP képeim, van ami jobb, van ami rosszabb minőségben, nagyon imádom, a greek island-et most fejeztem be, és el is tudnám küldeni, ha még nem kaptad meg. Most járok itt nálatok először, majd otthonról teszek fel pár képet is:) üdv. Móni

Előzmény: zsongika (266)
ZsebiB Creative Commons License 2007.04.19 0 0 277

Sziasztok mindenki!

 

Tudtok esetleg olyan átváltó táblázatról amiben Puppets, DMC és/vagy Anchor és/vagy Madeira fonalak színskálája van egymásra átváltva? Lényeg az lenne, hogy a 3 jobb (és drágább) fonalról Puppetsre átváltani, sajnos szülővárosomban csak Puppets-et árulnak. :(

 

Köszi szépen előre is!!

 

Üdv,

ZsebiB

ZsebiB Creative Commons License 2007.04.18 0 0 276
Köszííííííííí!!! :)))))))))))
Előzmény: RKata (275)
RKata Creative Commons License 2007.04.18 0 0 275
Küldtem. :)
Előzmény: ZsebiB (274)
ZsebiB Creative Commons License 2007.04.18 0 0 274

Szia Rkata!

 

Igen, a profilos mailem jó, arra küldheted ha esetleg Neked van!! :))))

Párom kedvenc figurája, neki szeretnék meglepit készíteni! :))

 

Köszi szépen!

 

Üdv

 

ZsebiB

Előzmény: RKata (273)
RKata Creative Commons License 2007.04.17 0 0 273
Csehszlovák. :) A profilodban lévő mailcím élő?
Előzmény: ZsebiB (272)
ZsebiB Creative Commons License 2007.04.17 0 0 272

Sziasztok!!

 

Tudtok valahonnan Kisvakondos (a szlovák rajzfilm hős - asszem szlovák) keresztszemes mintát? De gobelin is jó lenne...

 

Köszi szépen!!

 

Üdv

 

 

ZsebiB

Némakertész:) Creative Commons License 2007.04.17 0 0 271
klassz:D
mindjárt gondoltam, hogy nem valami "tipikus" lesz :D
Előzmény: katafa (270)
katafa Creative Commons License 2007.04.17 0 0 270
Képkeretet! Kicsit bonyi lenne most elmagyarázni, de ha egyszer kész lesz, majd bemutatom alkalmas helyen - minthogy nem fog rajta látszani, hogy kongré.
Előzmény: Némakertész:) (265)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.04.16 0 0 269
szívesen :D (én sem jártam arra vagy fél évig, pedig nem vagyok otthon anyukaként)
Előzmény: zsongika (266)
Anyus4 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 268
Szia Ihajnil!

Mail ment.
Előzmény: lhajnil (256)
Anyus4 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 267
Szia !


Mail ment.
zsongika Creative Commons License 2007.04.16 0 0 266

Némakertész, köszi az infót.

Mióta itthon vagyok a gyerekkel, azóta kicsit lassabban reagálok az üzletek bezárására :)

 

Előzmény: Némakertész:) (265)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.04.15 0 0 265
katafa, mire fogod használni?? (ha nem titok)
Előzmény: katafa (264)
katafa Creative Commons License 2007.04.15 0 0 264
Köszönöm a "nagylyukú" választ. Ma bementem a Sugárban lévő röltexben, és volt olyan, amit elképzeltem. Tényleg "subaalap"-ként említette az eladónő. Egyetlen baj, hogy az elképzeltnél drágább volt (2200 Ft métere). Még egyszer kösz mindenkinek.
Előzmény: zsongika (259)
RKata Creative Commons License 2007.04.15 0 0 263
Létezik, hogyne, csak nem tartanak mindenütt, mert ritkábban keresik. Célszerű felhívni az üzleteket, mielőtt mész.
Előzmény: Némakertész:) (262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!