Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5040

Én is ott dolgozom, majd minden részén :-)

Előzmény: vecserom (5037)
tsy28 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5039

Sziasztok!

 

Érdeklődnék tőletek,hogy tudtok-e olyan albérletes oldalt/oldalakat,ahol nem kérnek munkáltatói igazolást?

Most költöznénk ki,de addig nem tudunk munkát válalni,amíg nincs bejelentett lakcímünk,de

munkáltató meg bejelentett lakcímmel venne fel...

Mindenképpen bécsi lakcím kellene,mert az ingázás nem megoldható.

Van valamilyen ötletetek?

zhiera Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5038

Ez már jobban hangzik, korrektebb ár :) Köszönöm szépen az infót! 

Előzmény: Törölt nick (5036)
vecserom Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5037

Szia! A hozzászólásodból ítélve Tirolban dolgozol? Ha igen, melyik részén?

Előzmény: webmot1 (5026)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5036

Kisebb falvakban 20-25 Euró/fö/éj a szállás reggelivel.

Előzmény: zhiera (5035)
zhiera Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5035

Jesszus!

Köszönöm, Nachtstern! Akkor máris elvetettem az ötletet :( azt reméltem, hogy olcsóbb lesz talán (nálunk - amerre én jártam eddig az országban - többségében olcsóbbakkal találkoztam, mint egy panzió, persze attól függ, hogy nálunk is merre van az adott motel.. volt ahol drágább)

Akkor te azt mondod, hogy falvakban nézzünk körül? Köszönet a tippért! :)

Előzmény: Törölt nick (5034)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5034

http://www.landzeit.at/

 

Pl ilyen van az autópályák mellett, de olyan 80-100Euró körül van egy éjszaka, vagy a testvér cég is hasonló:

http://www.rosenberger.cc/

Előzmény: Törölt nick (5033)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5033

Az út melletti Motelek horror áron vannak, kb 5x-ös árral számolj, mint ha barmelyik faluban vennél ki egy szobát.

Előzmény: zhiera (5029)
zhiera Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5032

Kedves flash.gordon! Neked is ezer köszönet! :)

Nem szándékozunk részegen vezetni, sőt, párom még szilveszterkor sem issza meg a kortynyi pezsgőt, olyan szinten nem érdekli az alkohol, én meg nem tudok motort vezetni, úgyhogy ezzel nem lesz baj :)

Szállás tekintetében pedig ebben bíztam! Köszi nagyon a válaszodat, és a segítségedet! :)

Előzmény: flash.gordon (5031)
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5031

Hogyne lennének. Ez Európa nem kalahári sivatag. A garni szállótól az 5 *-ig mindent megtalálsz. Úgy mint otthon.

Előzmény: zhiera (5029)
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5030

semennyire. De ha részegen vezetsz megbüntetnek.

Előzmény: zhiera (5028)
zhiera Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5029

Ez lemaradt:

Motelek vannak-e? Pl nagyobb forgalmú utak mentén? És mit gondoltok, érdemes-e ott keresni szállást (olcsóbb-e), vagy inkább bent a városban (pl Bécsben), esetleg a város környéki kisebb településeken?

zhiera Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5028

És új kérdés :)

Nem tudjátok véletlenül, mennyire szekálják a kinti rendőrök a magyarokat? Számíthatunk-e spéci ellenőrzésekre a kiúton, vagy már odakint, főleg, ha motorral szándékozunk menni? Mennyire nézik a rendszámot, mennyire piszkálják a magyarokat ilyen szempontból?

zhiera Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5027

Sziasztok megint! :)

 

Mi a magunk részéről első útra Bécs-Graz és a kettő közti területekre koncentrálunk. E tájt valakinek valami infója? :)

Előzmény: webmot1 (5026)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5026

Az egy dolog,hogy papíron esetleg nincs akadálya.Attól az életben még van(legalábbis Tirolban).Nem szabad összehasonlítani a határkörnyékkel.

Előzmény: Törölt nick (5021)
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5025

Amikor kijöttem én is ugyanezt az infót kaptam mint webmot, hogy vagy itt van lakcímed vagy ingázó vagy. De hivatalos forrásból nem tudom alátámasztani.

Előzmény: Törölt nick (5012)
zhiera Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5024

Mindent értek :)

A vendéglátást csak példaképp mondtam, tényleg nem tudom, mi vár majd kint, mi lesz az a lehetőség, ami szembejön, és elfogadjuk (vagy nem, vagy ők nem minket, többesélyes a dolog). 

A próbanap az, amit én is gondolok, és utána elválik. 

Örülök, hogy neked ilyen szerencséd volt :) Szállás témában esetleg tudsz valamit mondani? Hol érdemes 2-3-4 napra keresgélni, ami megfizethető addig is, míg munkát nem kapunk, és tovább fizetni tudjuk? Vagy mennyire készüljünk necces helyzetekre? (néha ilyenkor elfog a félsz, hogy úristen, mire készülünk?! látatlanban a nyakunkba a "világ.." :D őrültség lehet, de nem lankadok :D)

Azt sejtem, hogy albérlet szerűhez minimum x hó kaució kell előre, stb.. Na, nekünk kimenetelkor még erre így nem lesz pénz szerintem, de nem hagyom, hogy a pesszimizmus győzzön, valaminek sikerülnie KELL! :)

Előzmény: Törölt nick (5023)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5023

Gondolom probanap vagy valami teszt. De igazabol semmi ralatasom nincs a vendeglatasra. Engem behivtak interjura (rendszergazda), ott volt szakmai teszt is, majd par nap mulva hivtak, hogy meg egy kor lenne, ott mar foleg az anyagiakarol es az egyeb feltetelekrol beszeltunk, majd kb. 1 het mulva hivtak, hogy ha tudok kovetkezo hetfon kezdeni, fel vagyok veve. De ez meg a nyitas elott volt, amikor meg kevesebben jottek, mert munkavallalasi engedely kellett.

Előzmény: zhiera (5019)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5022

Hogy megadhatsz-e ideiglenes, be nem jelentett, kvazi levelezesi cimet, azt nem tudom, de azt tippelnem, hogy igen. A szerzodesben termeszetesen a mindenkori adataid kell, hogy szerepeljenek, kulonben nem lenne ervenyes, szerintem. De nekem ilyen gondjaim nem voltak. Az biztos, hogy nekem Sopronba siman kipostaztak az E-cardot.

 

Előzmény: zhiera (5018)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5021

Megprobalom lassan irni, hogy megertsd. :) Adminisztrativ es jogi akadalya nincs a dolognak. Hogy felvesznek-e vagy nem, az attol fugg, hogy mennyire van rad szukseguk. Ami a lakcimet illeti, barmelyik EU-s orszagban tartozkodsz 3 honapot barmilyen okbol, akar munka okan is, azonban ha 3 honapnal tovabb tartozkodsz az adott orszagban, akkor be kell jelentkezned a lakohelyed szerinti illetekes hivatalban.

 

Senki nem fogja elhinni, hogy Sopronbol ingazol majd Bludenz-be, mivel nem is kell elhinnie. De attol meg alkalmazhat soproni lakcimmel, a munkavallalasnak nem feltetele az osztrak lakcim. Te meg nyugodtan bejelentkezhetsz amiutan talaltal mar munkat. Sokszor addig azt sem tudhatod biztosan, hol fogsz lakni, melyik telepulesen, hiszen lehet, hogy 30 kilometerrel odebb talalsz csak munkat, es akkor majd koltoznod kell.

Előzmény: webmot1 (5020)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5020

Te dolgoztál már magyar lakcímmel a nyugati  országrészben?Fel is vettek?Mert én ilyet nem ismerek. Senki nem hiszi el,hogy ingázol.Ha pedig nem ingázol 3 napon belül be kell jelentened a lakcímed.

Előzmény: Törölt nick (5017)
zhiera Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5019

Még egy kérdés. Ott kint, ha beállítok valahová meló után érdeklődni, általában kérnek bármilyen végzettséget? Mármint bizonyítványt, vagy ha pl itthon dolgoztam már vendéglátásban mondjuk pincérnőként, akkor referenciát, vagy valamit kell bemutatnom, vagy elhiszik, és beraknak a melóba (ha mázlim van :D), és bizonyítsak? 

zhiera Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5018

Szia!

Köszönöm a válaszodat, megnyugodtam :)

De! Akkor tegyük tisztába a gyereket: ha kimegyek, és szerzek melót, automatice az ottani munkáltatóm intézi a szintén ottani TB-met is, igaz? Remélem, jól értettem :) Ez így tök logikusnak is tűnik. Szuper!

És amíg ott kint nem vagyok fixre bejelentkezve sehová, addig csak a magyar címemet adhatom meg, ha pl szerződést kötnek velem? (kötnek ott is szerződést? van gondolom, próbaidő, meg ilyesmi.. és ahhoz nyilván kellenek az ember adatai..) Vagy azt a címet, ahol akár bejelentve, akár nem, de ideiglenesen álomra hajtom a fejem odakint?

(Tudom, hogy hülyének tűnök, de tutira akarok menni, ezért a sok értelmetlennek tűnő kérdés, és baromi hálás vagyok, hogy segítetek :) )

Szívem szerint már ma indulnék :D

Előzmény: Törölt nick (5017)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5017

Minek az EU-s TB kartya? Ha lesz allasod, akkor mar itt is biztositva vagy, az itteni TB kartyat (E-card) kikuldik a megadott cimedre. Addig meg gondolom ugysem fogsz kikoltozni.

 

Lakcim: semmi koze a munkavallalashoz, EU-s szabaly, hogy ha egy masik EU-s orszagban 3 honapnal tovabb tartozkodsz, be kell jelentkezzel. Ehhez persze kell, hogy legyen lakcimed, ahova. De ez akkor is igy van, ha nem dolgozol, ha nincs munkad. A munkavallalasnak viszont nem feltetele a lakcim, igen, borsodi lakcimmel is fel fognak venni, ha kellesz nekik, legalabbis adminisztrativa es jogi akadalya nincs.

Előzmény: zhiera (5015)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5016

Ugy, hogy magyar allampolgaroknak nem a munkavallalas feltetele az osztrak lakcim. Sem a hatarmenti magyar lakcim.

Előzmény: webmot1 (5013)
zhiera Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5015

Sziasztok, köszi a jókívánságokat, Dani :)

Ha lesz valami tutibb, pontosabb infóm, mesélem :))

 

Most ezzel a lakhely dologgal megfogtatok.. Ha úgy állítok oda valahova, akárhova, hogy kéne meló, ez meg ez, meg is kapom, akkor CSAK amiatt el fognak utasítani mégis, ha nincs ott kint bejelentett, akármilyen (akár ideiglenes, akár fix) lakcímem? Nehogy már..  Vagy hogy van ez most akkor pontosan??

 

A másik, amivel kapcsolatban még nem vagyok okos: a TB. Ugye ki kell váltanom az európai egészségbiztosítási kártyát? Mi a tapasztalat, ez mennyi idő alatt készül el?

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5014

Írta, három hónapig...

Előzmény: webmot1 (5013)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5013

Ezt hogy érted? Egy borsodi ember hogyan dolgozhatna pl. Tirolban osztrák lakcím nélkül?Ingázónak minősül?:)

Előzmény: Törölt nick (5012)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5012

Ez igy nem igaz, magyar allampolgar barmilyen lakcimmel vallahat munkat Ausztriaban, nem kell a hatar menten lenni a bejelentett lakcimnek. BAZ-i lakcimmel is felvesznek, csak 3 honapon belul be kell jelentkezned, ha itt laksz. Anelkul meg nem tudsz ugye itt dolgozni, hacsak nem ingazol. De a munkavallalasnak nem feltetele a lakcim.

Előzmény: flash.gordon (5010)
Danijooo Creative Commons License 2012.10.01 0 0 5011

Szia!

Sok szerencsét nektek! Remélem beválik Ausztria! Mi is a barátnőmmel szeretnénk kijutni mihamarabb! Ha bármit megtudsz a kinti dolgokról, mint munkaügyben, mint bármi egyéb és tájékoztatnál, azt nagyon megköszönném! Email: kolompardaniel92@freemail.hu

Természetesen, ha én tudok meg valamit előbb, én is tájékoztatlak a megadott email címeden!

Üdv: K.D.

Előzmény: zhiera (5009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!