Keresés

Részletes keresés

rézműves1 Creative Commons License 2015.12.04 0 0 119613

Köszi a tippet, lehet, hogy kipróbálom. A kénsav nem tesz jót a ruhának..DD...

Előzmény: barkócza (119612)
barkócza Creative Commons License 2015.12.04 0 0 119612

Annak, akinek van pH mérője: oldjon föl vízben egy kis citromsavat, majd ammónium-hidroxiddal (szalmiákszesz) állítsa be pH8-ra. Állítólag szuperül tisztít.

Előzmény: rézműves1 (119611)
rézműves1 Creative Commons License 2015.12.04 0 0 119611

Tucsókám a meleg híg kénsav még jobb, de az sem jó mindig és mindenhol. Mindig attól függ, hogy milyen (mekkora) a munkadarab és mit akarsz csinálni vele. A savakkal teli kádak, egyrészt veszélyesek és leginkább csak a krómozóknál találhatók. És utána kell egy lúggal teli kád is, meg egy vízzel teli kád is.

Előzmény: Tucso69 (119603)
rézműves1 Creative Commons License 2015.12.04 0 0 119610

Lehet, hogy beszüntették, mert tavaly vettem én is utoljára, mert a kék kupakos flakonban már kevés volt és már több mint 5-éves volt.   (2010-ben lejárt)

 

           ......egyébként még a lejárt "minőségi idejű" is gyönyörűen fényesít,

 

megfelelő felületen, csak utána azt nem lehet szépen lakkozni, ezért nem is használom...biztos valami vékony védőbevonat marad rajta...az biztos, hogy kiváló termék volt...

Előzmény: pierog (119609)
pierog Creative Commons License 2015.12.04 0 0 119609

Egyébként most is lehet kapni

Nem, nem lehet kapni.

Itthon már nem szidolozunk többé

Nem fényesítettek elegen ezüstöt, beszüntették a terméket. Tovább »

forrás: divany.hu

 

 

 

A Sze-Szidol meg úgy hülyeség, ahogy van. Talán olyanra kellett volna bízni a termékfejlesztést, aki nem bukott meg kémiából. Savat is adnak a lúghoz, hogy még erősebb legyen... :D

Előzmény: rézműves1 (119607)
sogi01 Creative Commons License 2015.12.04 0 0 119608

                                                  vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

 

 

Előzmény: sogi01 (119586)
rézműves1 Creative Commons License 2015.12.04 0 0 119607

Sráckoromban én is rengeteget szidoloztam otthon a rézküszöböket, meg konyhai csapot. Nagyon utáltam a szagát.

Egyébként most is lehet kapni és nem nagyon látok különbséget.

Előzmény: Berzeg (119594)
rézműves1 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119606

A képet az előbb nem akarta berakni...

 

 

......ez belülről van forrasztva...nagyon kényes, mert ha sok a folyasztószer,

 

az is kifolyik és ugye amerre az folyik, arra folyik a forraszanyag is...ha túlmelegíted az sem jó... ...mindennek stimmelni kell...

 

......ha ez "elcsesződik" ezt kinem csiszolod......

Előzmény: ...:: PEGI ::... (119592)
rézműves1 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119605

Szia Pegi! 

 

Jól gyanítod, előtte a felületet "kipucolom", de az összeállítás során még többször kell tisztítani, mert ha evvel dolgozol, akkor tudod, hogy a lepucolt réz (aminek leszedtük a védőburkát) milyen rohadt kényes.

Rögtön elkezd vissza oxidálódni és hacsak rátüsszentesz az is nyomot hagy.

Vagy ha csupasz kézzel bárhol megfogod, fél óra sem kell és ott virít az ujjlenyomatod.

Én ezért általában fehér cérnakesztyűben dolgozok, de azt meg gyakran kell cserélni, mert ha elkoszolódik még az is nyomot hagy.

Hasonló "sikamikát" használok én is, csak a finomabb fajtát.

Nem jól látod. A forrasztások nyomait, pláne ha csak egy kicsit is lecsurog, te is tudod, hogy nagyon nehéz, sokszor szinte lehetetlen eltüntetni.

Ezért igyekszem elsőre tökéletesre csinálni, vagy ahol lehet, belülről kifelé forrasztani és így azt nem kell már sikálni.

A lakk, akrilbázisú két komponenses, kicsit hőálló. De nem fújom, hanem ecsettel kenem. Jól terül.

A talpának csináltam egy nyomóformát és fémnyomó készíti.

Előzmény: ...:: PEGI ::... (119592)
janika.p Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119604

Akkor az egymenetes dolog felejtős pálinkánál?
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=124157164&t=9007484

a fórumon valaki készített egy ilyen egyszerü szerkezetet elvileg ez is képes egy menetben elkészíteni szerintetek megéri késziteni egy reflux oszlopot? vagy a kisüsti az igazi? :) 

Tucso69 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119603

Sósav! Gyorsan és tökéletesen lepucolja a rezet.

Előzmény: ...:: PEGI ::... (119592)
Flanell Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119602

Lehet, hogy a tapasztalatok azért különbözőek, mert hol ilyen, hol olyan csapágyat vásárolt a gyártó?  :)

 

Az enyém egyébként nem Al-Ko (most nem megyek le megnézni a nevét), de nagyon hasonló.

Pl. a jellegzetes kapcsoló egy az egyben ugyanilyen, még a mellé ragasztott sárga csík a 0-val és 1-gyel is ott díszeleg. De ezen kívül is szinte mindenben egyeznek.

Előzmény: tanca1 (119598)
...:: PEGI ::... Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119601

Igen, az enyém is. :-)

A mai napig az orromban van a jellegzetes szalmiákos vagy mittudomén milyen szaga...  :-)

 

Előzmény: Berzeg (119594)
Berzeg Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119600

Végem van!

Előzmény: pierog (119599)
pierog Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119599

Sidol régóta nem kapható. Valamelyik multihoz került a joga, nem látott benne fantáziát és megszüntette a forgalmazását.

Gyenge utánzata kapható, de az sz.t sem ér.

Előzmény: Berzeg (119594)
tanca1 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119598

Abszolút bírják. Nekem is pont ez a típus van, évek óta folyóvíz alatt takarítom. :)

 

Előzmény: Flanell (119560)
...:: PEGI ::... Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119597

köszönöm.

 

Igazából csak azért kérdeztem rá, mert valahol (talán itt vagy Snapszmester oldalán) olvastam a szénszűrésről.

Ezek szerint nekünk ezt a módszert hanyagolni kéne. Már ami a gyümölcspárlat oldalát illeti.

 

Előzmény: Pecabubus (119595)
Berzeg Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119596

60 literes üstben még egy liter alszeszt is lehet finomítani.

Előzmény: janika.p (119588)
Pecabubus Creative Commons License 2015.12.03 0 1 119595

Szénszűrést nem ok nélkül használnak, ugyanis kukorica ÍZESÍTÉSŰ cukorcefrét készítenek, az íze ezért a cukorcefre legendásan kiváló érzékszervi tulajdonságaival rendelkezik, ebből próbálnak csitítani. Gyümölcspárlatnál ellenben nem probléma az íz és az illat hanem kívánalom. Thumpert használnak, ami egy félig folyadékkal töltött gőzüst a hűtő és az üst között, ha nem is kétszeres de másfélszeres lepárlásnak megfelel.

Előzmény: ...:: PEGI ::... (119593)
Berzeg Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119594

Nagymamám Sidolt (szidol) használt a réz tisztítására. Ma is kapható.

Előzmény: ...:: PEGI ::... (119592)
...:: PEGI ::... Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119593

Néztem a cefrekirályok c. sorozatot.

Az egyik részben láttam, hogy egy gézbe tekert sima szénkupacon engedték át a szeszt.

Vajon működik ez gyümölcspárlattal is?

Meg volna még egy észrevételem: Azok nem szarakodnak holmi kétszeri lepárlással. Felöntik a cefrét aztán lefőzik.

Mégis kristálytiszta a párlatuk, egyből "iható". Hogy lehet ez?

A kukorica cefrét nem kell finomítani?

 

Ha esetleg off a téma, akkor elnézést kérek.

...:: PEGI ::... Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119592

Elhiszem. :-)

Van némi tapasztalatom a rézcsövek tisztításában, de ez csak szakmai dolog. (víz-fűtésszerelőként keresem a kenyerem.)

Amit mi használunk tisztítófilc, az elég durva dolgokat művel a csővel.

Te mivel fényesíted? 

Gyanítom még a forrasztások előtt felpucolod és forrasztás után már csak a forrasztások nyomait kell eltüntetned. Vagy nem jól látom?

Milyen lakkal fújod le mikor kész a remekmű?

A talpát hogy készíted el? Vagy azt készen veszed valahol?

 

 

Előzmény: rézműves1 (119574)
pierog Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119591

A tervezett magozód engem is érdekel, ha körvonalazódik a dolog, ne kímélj a részletekkel... :)

Előzmény: vasbicikli (119590)
vasbicikli Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119590

Hasonló komposztaprítót használok én is, rázás gond nem volt vele (kopp-kopp), de a csapágyakhoz odafolyhat a lé. Az idén már eléggé szorult, kézzel meg kellett járatni, hogy elinduljon.

Előzmény: TINTUS (119585)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119589

Ugye viccnek szántad?

A gyenge cefre lefő az alszesz nem. Egy kis segítség 6 liter 18 fokos birs alszesz, 15 liter 7,2- fokosra hígítva. Nem kell siettetni a főzést, legyen deflegmáció. A diagram -ban a vízszintes tengelyen lévő számok deciliter. Ha szerencséd van még higítani sem kell. 30 nál vágod.Ep-nek leveszel 6 cl-ert.

Előzmény: janika.p (119588)
janika.p Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119588

Szevasztok!

Sajnos mindig problémám van a tisztázással volt 30L kökény cefrém 60L-es üstömben nem tudom letisztázni gondoltam átalakítom egymenetes lepárlóvá.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=110817841&t=9206163

Egy ilyen akarok megépíteni alkalmas pálinka lepárlására vagy csak vodkának alkalmas valaki közületek használ egymenetest jobb mint a kétlépcsős?

Flanell Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119587

Az én ágdarálóm nem teljesen ilyen, de hasonló, szintén "nyugatnémet".

Reménykedem benne, hogy a gaz imperialisták gondoltak az esetleges fokozott nedvességre, és nem megy tönkre olyan könnyen.

De tényleg az lesz, hogy szétszedem majd valamikor a tél folyamán, és megnézem. Mindig előjöhetnek olyan "nem szokványos" helyzetek, amikor jó az ilyet tudni, hogy hozzá merjek-e nyúlni 1000 V-os gumikesztyű nélkül.

sogi01 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119586

                                               vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

 

 

Előzmény: sogi01 (119543)
TINTUS Creative Commons License 2015.12.03 0 0 119585

Pontosan ugyan ilyen van nekem !.

a KÖRTE-ALMA DARÁLÁSAKOR VALAMENNYI KISZIVÁROG DE NEM KELL VELE FOGLALKOZNI. a BEFEJEZÉS UTÁN ERŐS VÍZSUGÁRRAL mindenhol átmosom, leszárad és közbe kézzel óvatosan meghajtom a tengelyt. Nincs rázás.

Előzmény: Flanell (119560)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2015.12.03 0 1 119584

Nincs itt semmi ellentmondás. A különböző szerves savak észtereinek forráspontja a sav szénláncának hosszától függ. A cikkben említett gamma-dekalakton és dodekalakton a hosszú szénláncú vegyületek közé tartoznak. Tehát eleve magas a forráspontjuk, inkább az utópárlatban jelennek meg. A rövid szénláncú észterek, mint például az etil-acetát, amil-acetát, pedig inkább az előpárlatban, a főpárlat elején. Például a császárkörte jellegzetes illatát az amil-acetát és a butil-acetát adja. A kajszibarackét pedig a fentebb említett laktát-észterek.

Ezért van az, hogy a valódi gyümölcsökből erjesztett és desztillált pálinkák esetén nem lehet halálpontos "forgatókönyvet" írni a főzésről. Muszáj az érzékszervi vizsgálatra hagyatkozni. Magyarán: szagolj-kóstolj.

Előzmény: Norrington (119580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!