Keresés

Részletes keresés

robertov72 Creative Commons License 2012.12.08 0 0 10540

Alapból mindig ezzel a módszerrel kezdik a kezelést. Enyhe problémára még érhet is valamit,de ártani nem fog az biztos ne aggódj!

Előzmény: Wekk-R (10539)
Wekk-R Creative Commons License 2012.12.08 0 0 10539

Helló.Szerintetek az áramos kezelés gerincre használ valamit?K kellet váltanom valami fojadékot,amit állitólag a gerincemre tesz és ugy az áram.Vagy nem tudom,hétfőn megyek...

Előzmény: Törölt nick (10538)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.01 0 0 10538

Van benne igazság :-D :-D

Előzmény: robertov72 (10537)
robertov72 Creative Commons License 2012.12.01 0 0 10537

A rengeted fajta mikróbigyózástól már nem naprakész az itélőképessége és  a látása is biztos homályos és ő pozitívnak olvassa a negatív kritikákat személye felé.

Előzmény: Törölt nick (10536)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.30 0 0 10536

Szerintem már neked elmentek otthonról... :-DDD

Előzmény: ghepard (10533)
robertov72 Creative Commons License 2012.11.30 0 0 10535

Támogatom ,és BIG Like!

Előzmény: similis (10534)
similis Creative Commons License 2012.11.30 0 0 10534

Neked az h mindenki elküld a p-ba nem elég? Vagy mazochista vagy és imádod ha utálnak? Mi kell még hogy felfog nemkívánatos vagy itt?

 

Tényleg meg akarod várni hogy kitiltsanak?

Előzmény: ghepard (10533)
ghepard Creative Commons License 2012.11.30 0 0 10533

Tudom, hisz átéltem, és ha nem vigyázok, akkor még át is fogom élni - vagy még akkor is, ha vigyázok. Én se akarok katéterrel élni. De az ember sose tudja, már holnap megint úgy lehetek, hogy meg se tudok mozdulni és a vizelet se mehet el........

Előzmény: Törölt nick (10532)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 10532

A bénulásos tünetekről meg már nem is beszélve, tudod milyen az mikor rakod a lábad és nem érzed vagy húzod magad után? Elakadt már a vizeleted, tudod milyen az? Nekem az első műtétemnél elakadt a vizeletem, nem volt kérdés az operáció! Ráadásul úgy bepánikoltam attól, hogy nem jön a vizelet, kiakar katéterrelélni?????

Előzmény: Törölt nick (10531)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 10531

Te tisztában vagy vele, hogy akinek operálva van a gerince a szakember mondja meg, hogy mi az amit kell csinálni és mi az amit kerülni kell???? Lehet, hogy a szakember nem élte át ezt, de tanulta és rengeteg beteggel találkozik nap mint nap! Nem érted meg, hogy ez egy olyan fórum ahol az emberek 90 százalékát operálták? Honnan tudod, hogy ki mit próbált ki! Egy szót nem szólnál, ha átélted volna azt a fájdalmat ami semmire nem szűnik, hogy mikor a műtőbe tolnak azt mondod, hogy van isten, mert már nem bírom tovább. Elhiheted, hogy nagyon sokan vagyunk itt olyanok akiknek már megváltás volt a műtét!

 

Olvasd vissza a Malagurskit, bármit próbált nem lett jobban a 4 dik operáció segített rajta! És mindent kipróbált küzdött,nem kéne úgy beállítani mintha mi nem akarnánk felépülni! De te ezt nem értheted, mert nem voltál benne!

 

Bármit leírunk te mindenbe belekötsz. Már nem merik a fórumozók leírni, hogy mit éreznek, mert jössz és megmagyarázod, hogy nem jó amit csinál! Még azt sem veszed észre, hogy az egyik hozzászólásodat p...án rúgod a másikkal, csakhogy neked legyen igazad!!!

Előzmény: ghepard (10529)
bela2200 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 10530

Tényleg leállhatnál, ha tényleg jót akarsz.

 

Elmondtad, sokszor elmondtad a magadét, aki akarja elolvassa, megfogadja.

Aki többet szeretne tudni, majd megkeres téged.


Hagyjad békén azokat, akiknek az idegeire mész. Mindenre van szükségük, csak bosszantásra nem. 

Előzmény: ghepard (10529)
ghepard Creative Commons License 2012.11.29 0 0 10529

Nem vagyok okos Gica, nem kellene ennyire gyűlöldödnöd, az nagyon legyengít. Én nem mondom, hogy csinálj valamit Gica, csak azt mondom, hogy többen úgy változtattak a helyzetükön. Végtére, lehet Te is olyan ember tanácsait követed, aki szintén nem élte át azt, amit nekem róttál fel. Én meg nem is tanácsolok semmit Neked és másnak sem, csak érdekelt egy kicsit, hogy miért nem megy Neked vagy másnak. Hát úgy néz ki, nagyon nem tetszik, értem.........

Előzmény: Törölt nick (10527)
angelina111 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 10528

Igazad van Gica teljesen!Állj már le Ghepard tényleg nevetséges már ,hogy neked mindenre van válaszod ,mindent tudsz!Senki nem ír annyit mind te,mindenhez van hozzáfűznivalód!Nagyon unalmas,hogy a csapból is te folysz!Fogalmad sincs min mentünk keresztül,könnyű így okoskodni !Jobb lenne ha más fórumon rontanád a levegőt mert itt már senki nem akar írni ,a régi csapatot szétromboltad!Már szóltak neked egy páran de te nem érted ...szünj meg erről a fórumról hagyd már meg a tényleges gerincbetegeknek ,hogy beszéljenek a saját problémájukról,te meg írkálj oda ahol erre van vevő!

Előzmény: Törölt nick (10527)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 10527

Nahát azt kell mondanom, hogy kib@szott okos vagy! Műtve van a gerinced, fetrengtél már olyan szinten, hogy imádkoztál a halálodért??? Nem vagy gerincbeteg fogd már fel, fingod nincs, hogy itt mit éltek át emberek!!! Egyáltalán azt sem tudom mit keresel itt! Nehogy már te mond meg, hogy mit kell csinálni én azt csináltam amit a szakember mondott és ajánlott!!!! Nem veszed észre, hogy mindenki lelépett a fórumról,mert nem kiváncsiak a fröcsögésedre, de te továbbra is lököd a demagóg dumádat, hányszor kell felhívni a figyelmed, hogy húzzál el a bánatba, hogy megértsd???????? Elköszöntél már hányszor és még mindig itt vagy, neked ez jó, hogy egy olyan fórumon írkálsz, ahol a hátuk közepére sem kívánnak az emberek, inkább már hozzá sem szólnak, de látom neked ez nem tünik fel, mert a sok mikrorezgéstől az agyad beszűkült!!!!

Előzmény: ghepard (10526)
ghepard Creative Commons License 2012.11.29 0 0 10526

Ha 1 óra terapeuta és Te is 1 órát tornáztál valahogy - az még mindig csak 2 óra. A fennmaradó 22 órában meg nem figyelsz oda, akkor nem fejlődik. Tehát a 2 óra az lehethogy kevés? Én azon igyekszem, hogy jobb legyen , nemhogy még jobban begyulladjon.....

Előzmény: Törölt nick (10525)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 10525

Ne haragudj, de ez nekem szólt, hogy egy terapeuta nem foglalkozik az emberrel olyan sokat? Én minden nap több mint egy órát tornáztam a kezelések mellett, teljesen addig még be nem gyulladt, utána 2 hetet vártam a blokád injekcióra és utána folytattam a tornát! A terapeuta egy órát foglalkozik az emberrel! Na, de én úgy látom, hogy elköszönök erről a fórumról,semmi értelmét nem látom, hogy megosszam a problémám, ha csak a ghepard ír okosságokat,  pont azok a fórumozok tüntek el akik ugyanezeket végig csinálták küzdöttek nap mint nap és végül műtétre került a sor, mert semmi nem segített rajtuk!

 

Köszönöm mindenkinek aki tartotta bennem az erőt az elmúlt 2 évben. A többiekkel privibe talizunk!

 

Sziasztok!

Előzmény: ghepard (10524)
ghepard Creative Commons License 2012.11.29 0 0 10524

Pontosan, a megfelő mozgás aranyat ér. És igen, ez többnyire az elején fájdalommal is jár. Ez így természetes, mert a test kezd hozzászokni és "formálja" át az addigi "beállításokkat". Ez meg egy kis időbe telik. Én még az elején se szedek semmit, mikor a legjobban fáj - akkor jobban megtudom, hogy merre, hogyan.

 

Pont ez az, otthon is folytatni, meg szinte mindenhol arra gondolni, hogy most ezt kell elérnem és javulnom kell. Mert az a kis idő, amit egy terapeutánál tölt el az ember - az nem valami sok és csak épp átmenetileg segíthet. Persze ehhez egy kicsit át kell formálni gondolatainkat, hogy ezen odafigyelés mellett is meg tudjuk csinálni mindennapi teendőinket (meló stb)..... Megalkotni egy más testet nem olyan egyszerű, de senki se foglalkozhat annyit velünk, mint saját magunk..... Pont azért kell igyekezni, hogy az ember ne haljon éhen - ehhez kellene egy működőképes test is...... Vagy inkább más igyekezzen?

Előzmény: GeriSoft07 (10523)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 10523

a megfelelő mozgás sokat ér.

Én az ORFIval és a mostani kistarcsai tornával is úgy voltam, bementem első napokban gyógyszerezve, alig mozogva, minden nap fájt este torna után

utolsó napra semmi gyógyszer, és erős voltam.

 

de folytatni kell otthon is a megtanult tornát és kímélő életet, csak épp dolgozni is kell, mert kell a pénz. Nyugdíj messze, rokkant nugdíj itt már nincs, vagy éhenhalsz belőle

Előzmény: ghepard (10522)
ghepard Creative Commons License 2012.11.29 0 0 10522

Saját magamra is nagyon mérges vagyok,hogy belementem a márciusi műtétbe,bementem egészséges lábbal és bénult bal lábfejjel jöttem ki,de a többi dolgot már meg sem említem,


A feleségem is dilema előtt állt úgy 9 éve. Betegállományban volt már vagy 8 hónapja és az orvosok azt mondták, hogyha nem megy műtétre, akkor nem hosszabítják meg a betegállományt. Több műtöttel is beszélt és nem voltak jók a benyomásai. Még az orvos is azt mondta neki, hogy kb 40%, hogy sikerülhet annyira, hogy járni tudjon rendesen. Tehát 60%, hogy nem sikerül, ebben benne volt az is, hogy béna is lehet utána. Sokat sírt, hogy most mit csináljon. Hát mondom, Neked kell döntened, én csak elmondhatom, hogy én hogy döntenék és mit csinálnék. Végül úgy döntött, hogy nem ment a műtétre. Ha jól emlékszem, Neki kettő csigolya is el van mozdulva - az egyik 7-8mm. Azóta 9 év telt el, tud járni keveset, ülni órákat eltud úgy, ahogy mondtam Neki, aludni is tud. Így elvan, de mást nem hajlandó csinálni.

 

Nem tudom, milyenek a statisztikák a műtött deréknál, de én itt a környezetemben nem is ismerek olyat, akinek hosszú távon minden OK.......

 

Én nem mondtam, hogy terhelni kell a fájós derkat, hanem inkább azt, hogy tehermentesítve mozgatni, lötyögtetni meg ilyenek különböző helyzetekben. És csak nagyon óvatosan tapogatni a határokat. Például én vagy 20 évig nem tudtam leguggolni, most a gerely miatt gondolkodtam, hogy valahogy jó volna, ha rúgósabbak és erősebbek lennének a térdeim. Fokozatosan elértem, hogy le tudok guggolni és naponta vagy 50-60 guggolást végzek, s még egy lábbal is próbálkozom lemenni és fel. Na ez még nem megy, de már lejjeb engedhetem magam.....

Előzmény: Anikó 11 (10506)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 10521

Geri, ment mail!

Előzmény: GeriSoft07 (10520)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 10520

becses nevét akár privát meg lehet tudni?

Előzmény: Törölt nick (10519)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 10519

Az első 2 műtétemet aki végezte orvos. Nála nagyon sok embernek a gerince instabil lesz, több ilyen beteggel felvettem a kapcsolatot, másik intézménybe fixálták Őket és azóta jól vannak. Sokat gondolkodtam, hogy miért nem stabilizál, miért van annyira ellene. És most nyáron tudtam meg a kórházba,hogy Ő soha nem is fixált, csak sérvre van specializálódva, viszont abba nagyon profi. Hogy ebből mi az igazság az viszont nem tudom...

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 10518

Ők mondták, hogy menjek az OGK-ba, csak ott fizetősbe mehetnék, mert nem Ők utaltak oda, mert azt is meg tudtam, hogy nekik kellett volna oda telefonálni és átszállítatni, mivel fekvő beteg vagyok, nem engedhettek volna haza így.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 10517

Az idegsebész az sajnos az ortopéd részéhez nem ért, azért is nem vállalja a doki a műtétem, megmondta kerek perec, hogy Ő idegsebész nem ortopédsebész és nálam már ortopédiai elváltozás is van. Vagy csak így akart lerázni... Az OITI-be csak 2 orvos fixál az osztályvezető főorvos meg az aki műtött. A többi csak sérvre van specializálódva meg agyra.

Előzmény: GeriSoft07 (10515)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 10516

Az OITIban van gerincsebészet is,nálam két gerincsebész orvos is bennt volt és konzultáltak,hogy kell-e műteni.

Én az OGK-ba már a lábamat sem fogom betenni.

GeriSoft07 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 10515

azért ez így...

aki gerincet operál, az egyszerre kellene jó idegsebész, ortopédsebész is legyen

Előzmény: Törölt nick (10514)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 10514

Hát, sajna így szokták, hitegetik az embert. Hát mit is mondhatnék azért az OGK az komolyabb hely mint az Oiti, mert az gerincsebészettel foglalkozik az Oiti meg csak idegsebészet... Ők csak azt nézik, hogy van e idegi érintetség az OGK-ba meg komolyabb gerincproblémákkal is foglalkoznak. Ami már az idegsebész tudását meghaladja. Ezt csak onnan tudom, hogy akioperált Ő mondta nekem az esetemre.

Előzmény: Anikó 11 (10513)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 10513

Az OGK-ban November elején,amellett,hogy minden egyes kontrollon mondtam,hogy nem javul a lábfejem,elöszőr azt mondták pár nap,majd pár hét,majd pár hónap........

Anikó 11 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 10512

OGK-ban mütöttek,ott is akartak reoperálni,Honvéd Kórházban is,de mindent ki akartak cserélni és még a csípőmből is akartak csontot kivenni,semmiképpen nem szerettem volna,de most megnyugodtam,hogy nem is kell

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 10511

Húúú, most olvaslak vissza,hogy 8-10 mm el lóg túl, hát az tényleg sok, nekem csak 1-2 mm lehet max.

Előzmény: Anikó 11 (10508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!