Keresés

Részletes keresés

venditore Creative Commons License 2010.11.09 0 0 854

SALVE mindenkinek!!!

Huszas!

Köszönöm szépen a felvilágositást, és elég szomorú, hogy ezekkel a fontos emlékekkel mi történik...

Előzmény: Huszas (853)
Huszas Creative Commons License 2010.11.09 0 0 853
Előzmény: venditore (852)
venditore Creative Commons License 2010.11.09 0 0 852

SALVE mindenkinek!

Szoktuk halgatni a RTL 102.5 rádiót, és már egy hete csak Pompei-ről szólnak benne a hírek...

Tudna valaki felvilágositást adni róla hogy mi történik arrafelé?

köszönettel "venditore"

Ertuku Creative Commons License 2010.10.26 0 0 851
Sziasztok!

Hátha valakit érdekel a következő hirdetés:

A Dental Studio Line fogtechnikai laboratórium és Fogorvosi társulás
keres munkatársakat Olaszországba. Keresünk magyar-olasz nyelven jól
beszélő, jól kommunikáló, megbízható, kapcsolatépítő, szorgalmas
személyeket. Cégünk betegturizmussal foglalkozik, és Olaszországba ehhez
szeretné kiépíteni hosszú távú kapcsolatrendszerét. A betegturizmus egyre népszerűbbé válik, sokan utaznak hozzánk különböző fogászati kezelésekre, mert fele annyiba kerül, és mégis magas színvonalú.

Honlap címünk: http://www.dentalstudio-line.com/
Kapcsolat: andras.horvath@dentalstudio-line.com
Skype: dentalsline1, dentalsline2
DirectStove Creative Commons License 2010.10.23 0 0 850
Tisztelt Mindenki!

Mi egy Magyarországi vállalkozás vagyunk, és megújuló energiákkal foglalkozunk. Jelenleg is szállítunk Olaszországból kazánokat, kályhákat viszont bővíteni szeretnénk. A lényeg, hogy keresünk olyan olaszországi Magyarul tudó személyt aki köztünk, és a gyár között tartaná a kapcsolatot.

A munka heti 1-2 órás elfoglaltságot jelent kvázi mellékállásként felfogható. Amit ezért kínálunk az versenyképes jövedelem.

Ha valakit érdekel sürgősen írjon a barath@dsenergia.eu mailre, a minél előbbi kontakt megteremtése érdekében.


www.dspellet.eu
sasa0206 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 849
Üdv!


Köszönöm a választ. Már azt hittem, hogy senki sem reagál.
Huszas Creative Commons License 2010.10.20 0 0 848
Természetesen ezt is lehet, de a várható költségek szerintem elvennék a kedved...
Sokkal olcsóbb ha itt kint veszel.
Az átíratás kb 450euro.
Előzmény: venditore (847)
venditore Creative Commons License 2010.10.20 0 0 847

Salve mindenkinek!

 

Köszönöm a vállaszokat.

Nem tudom hogy aki hosszabb távra megy ki, esetleg a végleges kiköltözéssel a fejében, annak hogy lehet Olaszositani az autóját?

Azaz az odakinti helyi-rendszámmal átregisztráltatni...

lorylei Creative Commons License 2010.10.20 0 0 846

Szia,

 

en Olaszorszagban elek es a magyar rendszamu kocsimmal kozlekedek, igy a kotelezot ertelemszeruen magyarorszagra fizetem. Itt csak a zold nemzetkozi biztositos papirra van ehhez szuksegem, legalabbis eddig elfogadtak. Ez az, amit a biztosito kuld meg rendszeresen, miutan befizettem a negyedeves kotelezot.

Es nem is erdemes itt fizetni a kotelezot, mert sokkal dragabb, mint Mo-on.

Huszas Creative Commons License 2010.10.20 0 0 845
Magyar rendszámú autóra CSAK magyar köt. fel.biztosítást köthetsz, tehát fent kell tartanod a meglévőt.

Ha itt kint vásárolsz autót ,akkor válogathatsz az olasz biztosítók közül.
Érdemes több ajánlatot kérni, én a bankomnál kaptam a legkedvezőbbet, bár mindenképp az otthoninak megfelelő A O kategóriából indulsz.
Előzmény: venditore (842)
Huszas Creative Commons License 2010.10.20 0 0 844
Nálunk itt északon, próbaidős szerződés a megszokott. Az akárcsak otthon a benne megadott időpontig mindkét fél részéről következmény nélkül felmondható.
Szerintem, ha előszerződésed van egy hotellel és visszaszeretnél lépni, mailban, vagy telefonon tedd, már csak a becsület miatt is.
Előzmény: sasa0206 (841)
tommaso75 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 843

Üdv!

Ugyan én még nem élek Olaszországban, de szerintem a M.O-i kötelezőt azért hagyd az autón, mert az a biztos...

Előzmény: venditore (842)
venditore Creative Commons License 2010.10.18 0 0 842

Salve mindenkinek!!!

 

A már kintiektől szeretném megtudni, hogy amikor az ember saját gépjárművel megy ki hogy odakint dolgozzon, akkor hosszabb távon elég-e a magyar kötelező biztosítás (a zöldkártya)?

Vagy meg kell-e az Olaszországi biztosítónál is kötni a gépjárműfelelősségbiztosítást? (vagy hogy hívák ezt...amit a szélvédőre kell ragasztani.)

sasa0206 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 841
Üdv Mindenkinek!


Szeretném a segítségeteket kérni. Dél-Olaszországról van szó. Tudom, hogy Észak-Olaszországi a fórum, de gondolom, hogy ez délen is ugyanúgy működik. Szóval a kérdésem a következő. Ha kapok egy Dél-Olaszországi szállodától egy előszerződést, az köt-e engem bármilyen formában, vagy az csak a céget köti ahhoz, hogy amikor kimegyek, felvegyen? Bocs, ha hülyén hangzik a kérdés, de nekem ez nem tisztázott.

Üdv.
Sanyi
venditore Creative Commons License 2010.10.11 0 0 840

Salve!

 Huszas Köszönjük a segítséget, és átböngésszük a lehetőségeket...

Előzmény: Huszas (839)
Huszas Creative Commons License 2010.10.10 0 0 839
Szia!
Liceo Linguistico minden nagyobb városban van, ezek kifejezetten nyelvi iskolák.
Ezt neked, ill nektek kell eldöntenetek, hogy klasszikus középiskolába, avagy nyelvi tagozatra adjátok be a fiatokat.
Liceo Linguistico Milano
Előzmény: venditore (838)
venditore Creative Commons License 2010.10.09 0 0 838

Salve!

 

Huszas!

A nagyobbik most novemberben lesz 15 éves...

A kisebbik pedig 12. Vele nincs annyi baj, mert ő még az álltalánost koptatja.

Ez a Liceo Linguistico ez merre van?

Ti merre éltek?

Mi Milánóba megyünk.

Előzmény: Huszas (837)
Huszas Creative Commons License 2010.10.07 0 0 837
Akkor egy Liceo Linguistico-ba írasd be (nyelvi tagozat) az első osztályba.
Jól értem, most tizennégy éves a fiad?
Előzmény: venditore (836)
venditore Creative Commons License 2010.10.07 0 0 836

Salve Mindenkinek!

 

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat...

A nagyobbik fiam jelenleg 9.-es egy Angol nyelvi előkészitős informatika tagozaton, neki van-e esélye arra, hogy egy hasonló végzettséget adó iskolába kerüljön, vagy pedig újra kell majd felvételiznie?

Esetleg jobban járna-e ha a "8.osztályt" kezdené el újbol a nyelvi felzárkózás miatt?

Minket nem zavarna az ha egy évet veszítenek, de odakint hogy állnak hozzá a dolgokhoz?

Előzmény: Huszas (835)
Huszas Creative Commons License 2010.10.06 0 0 835
Szia!
A lényeget Kovács szaki meg is válaszolta.
Úgy van, ahogy írta.
Tapasztalataim szerint is befogadóak az olaszok.
Egyszer volt egy felmérés a lányom osztályában (név nélkül), kikkel a legtartózkodóbbak, ill. kik mellett nem utazna, nem utaznának szívesen a vonaton. (fejhosszal nyertek az Albánok...)
Az általános iskolát annyira nem vágom, mert a lányom már a középiskolát is itt kezdte, de a főnököm felesége tanítónő az általános iskolában, ha van még kérdésed esetleg megkérdezhetem tőle.
Üdv és ne félj belevágni!
Előzmény: venditore (833)
Kovács szaki Creative Commons License 2010.10.06 0 0 834

Szia Venditore,

 

hàt ezt elèg rosszul mondtàk. Az àltalànos iskola 5+3 èvig tart. Az elso 5 èv a magyar alsò tagozathoz hasonlìt, utàna a jon a 3 èves felso tagozat. Ez àltalàban màs iskolaèpuletben van, az osztàlytàrsak is màsok lesznek mint alsòban. Ettol eltekintve a rendszer kicsit hasonlìt a 8 osztàlyos magyar àltalànoshoz. Ezutàn mehetnek a gyerekek tovàbbtanulni. Vannak szakmunkàskèpzok, szakkozèpiskolàk, gimnàziumok. A gimik nem egysèges tantervuek, mert 3 fajta van beloluk (legalàbb): humàn, reàl vagy nyelvi. Nagyobb vàrosokban mèg egyèb szakirànyo gimik is lèteznek. A gimnàziumok mindenhol 5 èvig tartanak, igy èrettsègit 19-20 èves koràban kap az ember gyereke. Nekem jò tapasztalatom volt az olasz iskolàkkal, bàr a pènzhiàny itt is èrezheto, de befogadòak, szìvèlyesek. Legalàbbis az èn gyerekeimnek egyàltalàn nem voltak problèmàik.

Előzmény: venditore (833)
venditore Creative Commons License 2010.10.06 0 0 833

Salve!

 

Huszas!

Ti akkor már régóta vagytok kint...

Azt nem tudnád megmondani nekem hogy a kinti Olasz iskolák ( az álltalános) hány osztályból állnak?

Mert nekem azt mondták hogy 12 osztályos az álltalános, és utána lehet menni a felsőbb sulikba...

 

Huszas Creative Commons License 2010.10.04 0 0 832
Szia!
Szóval, az első kérdés az uniformis.
Itt az általános iskolások (Alto-Adige) nem uniformisba járnak iskolába, kivéve talán a magán iskolába járókat, bár én olyanokat még nem láttam...
A lányom otthon kezdte az első osztályt középiskolában, majd amikor kiköltöztek utánam a nejemmel, az elsőbe írattuk be újra.
Én ötödik éve élek itt a család három éve költözött utánam, albérletben élünk.
Előzmény: venditore (831)
venditore Creative Commons License 2010.10.03 0 0 831

Salve mindenkinek!

Kedves Huszas!

Az iskolába iratáskor a gyerekek uniformisát is meg kell rendelni, vagy már nem kötelező?

Neked mekkora volt a kislányod amikor beirattad az Olasz iskolába?

Mi még itthon, az Elo segítségével tanuljuk a nyelvet, de nem olyan mintha az ember már abban a közegben lenne...

Ti hogy kezdtétek?

Van valami tipp, ötlet???

Előzmény: Huszas (830)
Huszas Creative Commons License 2010.10.01 0 0 830
Szia!
A mi esetünkben ez úgy történt, hogy bevittem a lányomat az iskolába a bizonyítványa (nem hivatalos-az drágább és gond nélkül elfogadták) fordításával.
Ha semmilyen szinten nem beszéli a nyelvet a gyerek, az iskola tolmácsot is fogadhat a gyerek mellé, nálunk erre nem volt szükség, de ismerőseimmel előfordult.
Orvosi igazolásokat nálunk nem kértek, de ez is iskolafüggő lehet.
Én a helyedben újrajáratnám vele a hatodik osztályt.
Előzmény: venditore (829)
venditore Creative Commons License 2010.10.01 0 0 829

Salve mindenkinek!

Kedves "Huszas"!

Meg szeretném még kérdezni, hogy az Olaszországi iskolákba, amikor az ember külföldi, és visz gyerekeket beiratni, kell-e és milyen dokumentumok kellenek, illetve orvosi igazolásokat kell-e vinni és fordíttatni?

Vagy csak simán odamegyünk és beveszik a lurkókat?

Valamint ha jelenleg 6.álltalános osztályba jár, akkor odakint készítenek egy felmérést és az alapján a megfelelő osztályba helyezik???

köszönöm a választ!

venditore

Előzmény: Huszas (826)
akosk750i Creative Commons License 2010.09.29 0 0 828
sziasztok

nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre mert a keresztszüleim kimentek olaszba munka lehetőség után kutatva de már lassan 2 hete vannak kint és semmi munka aki tudna segíteni kérem írjon aza lényeg h Verona közelében lévő munka legyen.
előre is köszönöm mindenkinek
Tiab0510 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 827
Szia mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, a családommal kiköltöznénk Olaszországba és munkát keresek mint karosszéria lakatos. A feleségem beszéli a nyelvet én pedig most tanulom
Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném. Email: kokeny.zoltan@gmail.com
Huszas Creative Commons License 2010.09.28 0 0 826
Szia!
Kérsz egy igazolást az iskolából, hogy oda járnak a gyerekek és hazaküldöd a polgármesteri hivatalnak. (oktatási osztály)

"És állampolgárságot illetően még attol egy darabig Magyarok maradunk."
Öt év után veheted fel az olasz állampolgárságot.
Én szívesen vagyok Magyar.

Előzmény: venditore (825)
venditore Creative Commons License 2010.09.28 0 0 825

SALVE Mindenkinek!

Most költözködünk ki észak Olaszországba a családommal.

Van két srácunk, és azt szeretném tőletek kérdezni, hogy ha még iskolakötelesek akkor ha odakint már járnak iskolába, azt hogyan és hova kell bejelenteni, mert ugyebár Magyarországon azok a gyerekek akik sokat hiányoznak igazolatlanul, azoknak a szüleit elzárással bünteti a törvény....

És állampolgárságot illetően még attol egy darabig Magyarok maradunk.

Olaszországban hogy van ez?

köszönettel Venditore

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!