Keresés

Részletes keresés

MESTER79 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7271

Havat nem láttam gyermekkorom óta. :-) :-)

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7270

Helló mester! :) :) :) !!! Helyzet? Olvad a hó felétek? Itt most eset 10 centi :)

Előzmény: Brayer (7269)
Brayer Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7269

Az iron audio nem egy nagy szám (sőt semmi).

A Mars Tiger fej viszont a mélységben jelentősen megnöveli a találatot a 400i fejével szemben.

Előzmény: MESTER79 (7266)
MESTER79 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7268

Az mi?? Valami kiválasztás???

Előzmény: Definition60 (7267)
Definition60 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7267

Iron audió: Vas diszkriminátor

MESTER79 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7266
MESTER79 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7265

Pontosan mi az az iron audio??

Előzmény: Definition60 (7264)
Definition60 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7264

A Garrett 300i is jó kis gép.De ha van pluszba 40000 ft.-od akkor kapsz egy 10 kilohertzes gépet,DD fejet.És persze ne felejtsük el az iron audiót.Én próbáltam Garrett At pro-n és kibaszott jó.

MESTER79 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7263

Igen erre gondoltam. Szerintem ezt fogom választani. Remélem,azért a 300 is jó gép.

http://nuggets.at/GARRETT-ACE-300i-ACE300-Mars-TIGER-Coil-Combi-2-Spulen-Set-Metalldetektor-DER-Volksdetektor

Előzmény: Brayer (7262)
Brayer Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7262

Ha egy oldalról beszélünk akkor a 400i csak a gyári DD fejjel van, a 300i pedig a gyári koncentrikus fejjel + Mrs Tiger fejjel amely sokkal jobb mint a gyári fej. Én a 300i-t választanám.

 http://www.nuggets.at/GARRETT-ACE-300i-ACE300-Black-Edition-Mars-TIGER-Coil-Combi-2-Spulen-Set-Metalldetektor-DER-Volksdetektor

Előzmény: MESTER79 (7261)
MESTER79 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7261

Egy külföldi oldalon láttam úgy csomagban,hogy van hozzá egy nagy fej meg több apró cucc és még így is olcsóbb,mint nálunk. Már csak azt kellene eldöntenem,hogy melyiket válasszam. A 300-as az eredeti fej + nagy fejjel van, a 400-as meg egy nagy fejjel. 

Előzmény: Brayer (7260)
Brayer Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7260

De igen, van egy nagyon fontos különbség márpedig az a fej!

Előzmény: MESTER79 (7259)
MESTER79 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7259

Szia! Azt olvastam,hogy a Garrett 300-as 8khz dolgozik. Ez nagy különbség?? A 300-ra jelenleg lenne pénzem is... Ezen a 2 khz kívül más különbséget nem látok a két gép között. 

Előzmény: Definition60 (7258)
Definition60 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 7258

A Garrett Ace 400i azt mondják nagyon jól sikerült gép lett.Érmézésre és relikviákra is alkalmas.Az Iron audio meg nagy szűrést eredményez.10 kilohertzes.Kiszedi a vas mellől az érméket.Árban is jó.

MESTER79 Creative Commons License 2017.02.28 0 0 7257

Sziasztok! Ismeri valaki a Teknetics Delta 4000-gépet?? Tapasztalat??
Szeretnék venni egy nagyon jó érméző gépet. Mit ajánlanátok?? (megfizethető áron)
Köszi a segítséget!

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2017.02.28 0 0 7256

Senki se megélhetésből csinálja csak néha hátha előbukkan egy egy szépség! Nem kell hinni a médiának amit mond mer fele sem igaz bár néha egy egy csoport kis rétegről beszélünk valóban azokat a helyeket látogatja ami védet régészetileg de senki sem úgy vág neki egy szántóföldnek na most aztán kifosztom hanem hogy juj vajon mi lehet itt vagy mit fogok találni!Persze a nem rég elveszett tárgyak nem kerülnek föld alá így még egy pinpointer is kimutatja! Mondok egy példát az egyik barátommal mentünk keresőzni egy szántóföldre ő ment elől és én utána persze előtte megbeszéltük hogy így leteszteljük menyire számít hogy hobbi gépet használ és menyit ha kicsivel jobbal megy! Az eredmény a következő volt ahogy haladtunk egymás után szedte az érméket de én utána is találtam bőven amit az ő gépe abszolút nem jelzet! Persze többet talált mind én de a tanulság csupán annyi hogy rengeteg meg nem talált tárgy felet is elhaladhatsz anélkül hogy tudnál róla!De igazság az hogy visszamehetsz következő évbe mikor megint megmozgatták a gépek a talajt és újból átmehetsz rajta és biztos hogy megint találsz valamit!Egy szó mint száz ez egy hobbi időtöltés és nem megélhetés mert ebből nem él meg senki akinek van rá lehetősége jobb gépet vesz akinek nincs az nem de ez ilyen kinek mit enged a pénztárcája vagy ki melyik gépet tartja magához légközélebállónak vagy melyik tetszik neki leginkább!Én rossz tulajdonságom hogy maximalista vagyok bizonyos dolgokban és ez nálam így jelenik meg  a gépek vásárlásánál! 

Előzmény: sandorderzsi (7255)
sandorderzsi Creative Commons License 2017.02.28 0 0 7255

Köszönöm a megértést! :-)

Mivel minden jelre ások és nem megélhetési fémkeresőző vagyok, hanem hobbista, így az áhított célt mindig elérem ezzel a kis csudamasinával is.... A gyerkőceim élvezik, ha elkezdek ásni és mire kikerül az éppen diónyira gyűrt alufólia vagy a kétdekás kupakja, csodálatos utazást teszünk a régmúltban.... (néha az is előfordul, hogy dínócsontot ások ki, amíg el nem érem a jelzett ojjektumot... :-D) A legnagyobb vicc az az volt, amikor feltártam a rég elfeledett budit az udvarban.... volt benne gyerekbicikli, üst, kanna, festékes doboz, minden mi szem szájnak ingere.... utána mondta a szomszéd, hogy vagy 30 évvel azelőtt ott volt a kerti pottyantós.... fél napos projekt volt, mire "kirégészkedtük" a bringát, meg a többi "leletet". Ha marad valami a földben, azt betudom annak, hogy ez a masina így is a legjobb dolog ami történhetett velem.... (egyébként rengeteg videót megnéztem már a témában és azt látom, hogy a jobb, szebb, drágább masinákkal is kb hasonló eredménnyel vadásznak, szóval szerintem, ha már jelez a fémre, akkor helyben vagyunk.)

A leges legelső keresésem, (amikor még csak kódolt formában ismertem a használati útmutatót,) a kedves feleségem jóvoltából történt, ugyanis kiröhögött az egyik legnagyobb közösségi fórumon, hogy "nahh már ilyenünk is van" és pár percre a posztolás után sírva jelentkezett az egyik általános iskolai osztálytársa, hogy ha Istent ismer, akkor menjünk el hozzájuk, mert a férje elhagyta fél éve a jeggyűrűjét és már mindenhol keresték, bennünk van az utolsó reményük.... Azzal az alapbeállítással amit sikerült kibogarászni a kódolt használati utasításból 3/4 óra alatt sikerült megtalálni egy olyan akácerdőben, ahova anno (új építésű társasház) mindenki oda hordta az építési hulladékot és törmeléket....... Ott ez a kis műszer kivívta az elismerésemet.... Meg nem válnék tőle ha fizetnének érte, akkor se.... (mer a lengését, meg a hangzását... ;-))

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2017.02.27 0 0 7254

Az okfejtéseddel egyet kell hogy értsek de mivel a legtöbb fémkeresőnek az a feladata hogy kijeleze a tárgyakat így ha nem lát mélyebbre mint 10 cm-er lehet hogy elhagysz egy szép értékes vagy ritka tárgyat ! A többi fémkereső szelektálási funkciói pont azért vannak hogy ne keljen mindig ásni de persze ez sem szentírás mert a gép is tévedhet vagy adhat olyan hangot ami jó jelzés de közben csak egy nagy darab vas ! És valóban a lényeg hogy  fémkereső, ha megismered nagyon jó partner jó időtöltés és szórakozás nem utolsó sorban egészséges séta! De nem igazán előnyös pont otthon elkezdeni keresőzni mert ott aztán lesz jelzés bőven és széttúrni az egész udvart :) de én is úgy kezdtem nem bírtam ki hogy ne menyek vele egy pár kört és találtam is érméket bőven az udvarba de mind 15-és 25 cm között voltak jó kezdő élmény volt de azt a sok gödröt nem köszönte meg senki se :) :) :) Garrettal kezdtem de  meg vettem a Deust utána végig mentem még egyszer az udvarba és találtam két gyűrűt ennyit jelent a jó szelektálás és mélyebben látás de persze ez sem

mindig igaz mert ugye a tárgyak nagyrészt nincs olyan mélyen ha még is azt már egy detektor se látja !

 

Előzmény: sandorderzsi (7253)
sandorderzsi Creative Commons License 2017.02.27 0 0 7253

Sziasztok!

Tudom, hogy elsőre nevetséges és lehet, hogy többen nem is hallottak még erről a névről, de nekem kb 4 éve van meg egy Micronta 3001 tipusú gép (szerintem gyerekeknek lett gyártva). Úgy vettem meg, hogy fogalmam se volt róla, hogy mit veszek... nesze 10000... Kb, csak az, hogy találjak róla egy olyan leírást, ami használható és el lehet indulni vele, két napomba került. Mivel magyarul nem találtam, ezért google fordítóval sikerült megfejtenem az angol nyelvű kódot. (kaptam egy magyar kódot helyette... köszi google!! ;-)) Utána nem is nagyon volt rá időm, de feszített belül a kíváncsiság, szóval fél évembe került, mire úgy ki tudtam tesztelni magamnak a gépet, hogy érdemes legyen kimenni vele a kertbe. Azóta az udvar kb 15 cm mélységig tiszta és fémmentes... ott tartok, hogy az egy forintos érmét kb 6-8 centiről kiszedem.... A legizgalmasabb találatom az egy chemotoxos doboz volt 35 cm mélyen egy folyó árterületén...(ahogy ástam lefele a gyalogsági ásómmal, már éreztem az új autóm kárpitjának az illatát amit az új cipőmben és az új öltönyömben vezetek....) Szóval arra akarok kitérni, hogy flanc ide, flanc oda, egy fémkereső, ha megismered nagyon jó partner tud lenni egy kellemes délutánhoz... nem is bánom, hogy nem lát le mélyebbre...franc se akar félméteres gödröt ásni egy sörnyitó füléért... amúgy meg, úgyis minden jelre ások...

Azaz ásnék, ha nem lenne tilos.... de Istenuccse, ha egyszer elhagyom a kulcsomat, neadja a jeggyűrűmet, akkor jöhet oda nekem boldog, boldogtalan, hogy tilos, akkor is meg fogom tudni keresni vele...... (akár 10-12 centi mély földtakarásban is, mert már azt is teszteltem, hogy a kis semmi aranyhártya gyűrűmet bizony olyan mélységig látja, ha hasal... ha élére esik, akkor csak 5-6...)

:-) üdv!

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2017.02.26 0 0 7252

Szívesen!

Előzmény: MESTER79 (7251)
MESTER79 Creative Commons License 2017.02.25 0 0 7251

Hali! Nagyon köszönöm az infót! Örülök,hogy megbízhatóak. Kinéztem egy Garrett 300-as pakkot,valószínű hogy megrendelem. 

Előzmény: SKYLINEWORLD (7250)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2017.02.25 0 0 7250

És volt hogy Magyarországra is rendeltem terméket és 3 napon belül megjött úgy hogy korrektek nagyon!

Előzmény: MESTER79 (7248)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2017.02.25 0 0 7249

Igen én mivel innen is szoktam rendelni mert Ausztriában dolgozom!

Előzmény: MESTER79 (7248)
MESTER79 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 7248

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék,hogy ismeri-e valaki ezt az oldalt??

http://nuggets.at/Metalldetektoren

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2017.02.18 0 0 7247

Oké az nem azt jelenti hogy ezen az áron találsz jobbat max ha magyar Deltát veszel!De azzal nagyon meg kell tanulni lengetni mert az jó mélyre lát és sok mindent meg kell ásnod ahhoz hogy megtanuld mikor milyen jelet ad!Én személy szerint még nem dolgoztam ilyen géppel de láttam már működés közben hát nem egyszerű de jó kezekben minden gép eléri célját! :) Garrettemmel én is sok szép dolgot találtam nincsenek olyan mélyen a dolgok mint ahogy egyesek gondolják!

Előzmény: MESTER79 (7246)
MESTER79 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 7246

Hááát.... ha a Garrett nem egy mélység bajnok,akkor szerintem az nem az én gépem. Ennyi pénzért azért,már lásson mélyebbre. Keresgélek,remélem találok egy jó gépet.

Előzmény: SKYLINEWORLD (7245)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2017.02.18 0 0 7245

Hangsúlyozom mindet elvileg érmézésre találták ki de persze ez egy hobbi kategória! Nekem Deusom van én személy szerint nagyon meg vagyok vele elégedve de nem lehet összehasonlítani azzal a géppel amit te említettél beállítás funkciók bár nagyrészét én személy szerint nem használom de ott vannak azok a dolgok amitől valamivel profibb a gép  ! Én Garrettel kezdtem AT GOLDAL én meg voltam elégedve vele de hát ugye nem volt egy mélység bajnok és az ember mindig törekszik a legjobbra és így megvetem a Deust!De ma is meg lenne ha úgy lenne mert mégis csak jó volt az a gép egyszerű volt használni beállítani!Minden gép addig bonyolult kezelni míg nem mész vele eleget és amíg meg nem tanulsz vele bánni  utána már profi leszel és legyen akármilyen gép úgy fogod ismerni mint a tenyeredet de ehhez rengeteg gyakorlás kell egy itteni kollégát idézve aszt mondanám együtt kell lélegezni a géppel és ennyi a titka a gép csak egy eszköz  tudást és tapasztalat nélkül egy darab bot amit húzogatsz a föld felett!

Előzmény: MESTER79 (7244)
MESTER79 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 7244

Köszi szépen a segítséget! Nagyon gondolkodom. A közel jövőben szeretnék venni egy fémkeresőt. Olyan gépet szeretnék,ami kifejezetten tökéletes érmézésre.

Előzmény: SKYLINEWORLD (7243)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2017.02.18 0 0 7243

Most saccolni fogok szerintem úgy 25-30 cm földben nézve nem levegő tesztre gondolok de ez csak becslés biztos vannak tesztek  youtubón nézzél párat de nem mindegyik teszt valós valamelyik kamu de nagyából láthatod mit is tud a gép persze ez még elég új fajta masina nem tudom csináltak e róla ilyen videót! De később vehetsz rá nagyobb fejet és úgy már azért mélyebben fog látni!

Előzmény: MESTER79 (7242)
MESTER79 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 7242

kb mint a 10ft-os. 

Előzmény: SKYLINEWORLD (7241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!