Keresés

Részletes keresés

keepitretro Creative Commons License 2008.03.19 0 0 530
doca: az elektron magnéziumban gazdag. Magnéziumos alupálcával már meg is hegesztettem. JÓL :-)
Előzmény: doca (529)
doca Creative Commons License 2008.03.19 0 0 529
Nekem csak protonhoz van potom mennyiség.:-)
Előzmény: keepitretro (528)
keepitretro Creative Commons License 2008.03.18 0 0 528
uniweld: elektron-hoz tudsz valamilyen AWI-s pálcát ajánlani?

Előzmény: uniweld (526)
Aleko Viva Creative Commons License 2008.03.18 0 0 527

Sziasztok!

 

A siófokon gyártott CO hegesztőkről mi a véleményetek?

uniweld Creative Commons License 2008.03.16 0 0 526

Igen, vannak gyártók akik megadják a db-számot/kg, vagy marad a fajsúly, bár magasan ötvözött anyagok esetében elég körülményes

Előzmény: do-xa (525)
do-xa Creative Commons License 2008.03.16 0 0 525
Köszönöm!
Egyébként valahol van ilyen táblázat a méretek fügvényében mi- mennyi?
Bár a fajsúly ismeretből lehet számolni. Már ha az ismert...
Előzmény: uniweld (524)
uniweld Creative Commons License 2008.03.16 0 0 524
70-76 db 1m-es kb 1 kg
Előzmény: doca (523)
doca Creative Commons License 2008.03.16 0 0 523
Gondoltam , hogy csak elírás lehet
Köszönöm az információt. ÁÁ! Még egy kérdés: 1.6 vastagból kb. mennyi szál egy kg?
Előzmény: uniweld (522)
uniweld Creative Commons License 2008.03.16 0 0 522

Hali!

 

Ha jól láttam akkor 1,6mm-es AWI pálca, általános rozsdamantes anyagok (pl.KO33) hegesztéséhez.

Az Alunox egy német kereskedelmi cég gyártani nem gyárt, de elég jó minőséget forgalmaz átlag áron.

Helyette van más gyártó terméke 308Lsi (1.4316), árat mennyiség függvényében tudok adni (2500-3300-FT/kg).

Van viszont rozsdamentes Alunox 318L, 1.4756 rozsdamentes/saválló, vegyipari helyekre is jó 1,0mm huzal/15 kg tekercsekben precíziósan tekercselve, 2000FT/kg áron.

Ha több is érdekel kérdezz privátban.

Előzmény: doca (520)
uniweld Creative Commons License 2008.03.16 0 0 521

Hali!

 

A Varstroj csak a nagyobb gépekben megbízható CO2 esetében kb 250A- től felfele ,a többi kisebb gép praktiker minőség.

Helyette jobban jársz szinte bármelyik magyar gyártmánnyal (180-200A 110.000-150.000) ha ennél olcsóbb kell akkor esetleg egy jóállapotú használt. 

Előzmény: Aleko Viva (519)
doca Creative Commons License 2008.03.15 0 0 520
Uniweld!
Erre mit tudsz mondani? Minden érdekel, árral együtt.
Előzmény: uniweld (515)
Aleko Viva Creative Commons License 2008.03.15 0 0 519

Sziasztok!

 

Varstroj Varmig MIG-MAG  hegesztőkkel van valakinek tapasztalata?

Co hegesztőt szeretnék venni, és egész jó áron vannak ezek a gépek, de nem szeretnék mellényúlni. Vagy esetleg tudtok ajánlani boltokat?

Karosszériázáshoz és kipufogóhegesztéshez kellene inkább de néha vastagabb anyagokat is kellene hegesztenem.

 

Köszi: Bálint

peti7204 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 518
Szia.A heftelés,fűzést jelent,ami anyagvastagság fügvényében5-6,de akár 100mm-es is lehet.Ezt a kész varratok elötti ősszeállitésként használják.A gyökölés egy szleng,jelentheti az élkiképzést ami lehet I V X K stb. amit kialakitanak,vagy többsoros varrat esetén az első gyökvarratot,ami az anyag túloldalán átolvad.
Előzmény: Apartmanvar (517)
Apartmanvar Creative Commons License 2008.03.10 0 0 517

Sziasztok! Most találtam erre a témára és nagyon jó írásaitok vannak.

Nagyon amatőr szinten én is szoktam hegeszteni. Így beleolvasva kérdezném mit jelent a heftelés és a gyökölés?

 

Üdv!

peti7204 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 516
Szia.Néztem a castolin elktródait,nagyon jó anyagok vannak köztük.Milyen gyártmány,német vagy amcsi?Küldtem mailt.Üdv
Előzmény: uniweld (515)
uniweld Creative Commons License 2008.03.08 0 0 515

Üdv:

 

Ilyen elektródánk nincs, de van helyette castolin ami élettartamban még többet is tud, azonban drágább.

2,5-ös biztos van, de lehet,hogy 3,25-ös is.

Kérdezz privátban amiről akarsz.

 

 

Előzmény: peti7204 (514)
peti7204 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 514
Szia.Olyan elektródátok van esetleg,hogy ok84.84.Érdeklödtem az Esab-nál a budafoki központban,de náluk nincs raktáron,és nekem amúgyis csak 5-10 szál kéne a 2,5-3.25-ös böl.Illetve a hőokozta alakváltozásról kérdezhetnék töled az emil cimeden?
Előzmény: uniweld (510)
NeomatiK Creative Commons License 2008.03.06 0 0 513

Sziasztok!

Discovery-n most este 9-kor víz alatti hegesztés lesz! :)

 

http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=6540996&i_where=1&i_where_tv=1

uniweld Creative Commons License 2008.03.06 0 0 512

Üdv.

AWI/TIG hegesztésnél és általában is hegesztés előtt zsírtalanítani kell a hegesztés helyét és környezetét, legjobb az aceton tartalmú spray és vagy mechanikus csiszolás (reve oxid stb. eltávolítására). Hegesztés után rozsadamantes/saválló anyagok esetében vannak pácpaszták az elszíneződés eltüntetésére és van elektrokémiai eljárás is ami sokkal környezetkímélőbb (www.uniweld.atw.hu)gyorsabb?! és lehet vele feliratozni is.

Al esetében marad a sárgaréz vagy rozsdamentes drótkefe, vagy(NaOH 10% vizes oldat) 50-80C°-on 1-2 percig áztatni, majd vízzel lemosni.

 

Előzmény: keepitretro (511)
keepitretro Creative Commons License 2008.03.06 0 0 511
uniweld: tig hegesztésnél van valamilyen speciális tisztítási gyakorlat vagy anyag? Főleg aluminium érdekelne, mit használnak a profik?
Előzmény: uniweld (510)
uniweld Creative Commons License 2008.03.06 0 0 510

Üdv.

 

Mint írtam általában minden hegesztéstechnikai üzletben adnak szálra is öntvényelektródákat, legaláb is az én partnereimnél biztosan.

Egyébként én is adok, csak rájön a postaköltség (5-6 tipus általában van raktáron).

Nem tudom konkrétan mire vagy kíváncsi a hőbevitel okozta alakváltozásnál, de pl. vékony lemezeknél a hegesztés irányába nagy a zsugorodás, és még a hegesztés oldalirányába is, ezért ajánlott a nagysebességű vagy szakaszos hegesztés, esetleg hűtés a hegesztéssel szemközti oldalon, ezáltal a zsugorodás ugyan nem nagyon csökken, de az oldalirányú alakváltozás igen.

karosszéria esetén pl. pontszerű gyors hőbevitelllel egy sérülés következtében megnyúlt felület szépen zsugorítható (ellentétes oldalon vizes hűtés).

Ha konkrét dolog érdekel akkor írj.

Előzmény: peti7204 (509)
peti7204 Creative Commons License 2008.03.06 0 0 509
Szia uniweld.Nagyon jó volt olvasni az írásaidat,mert sok éven át javitottam szürkeöntvényt,és szerintem nagyon korrekt.Azt szeretném kérdezni,hogy emliteted,hogy egyes elektródát lehet kapni szálra is,hogy hol.Illetve a hegesztési hőokozta alakváltozásokról(nyúlás,zömülés) van esetleg valami infód?Nekem van,de sajnos nem vagyok karoszáriás.
Előzmény: uniweld (508)
uniweld Creative Commons License 2008.02.27 0 0 508

 

Nem kell előmelegítened ha nagy NI -tartalmú pálcával hegeszted.

A mai pálcák elsősorban hideghegesztéshez valók azaz a hegesztés környezete a hegesztés alatt ne legyen 100 C°.nál melegebb.

Előmelegítés 20mm-nél vastagabb anyagok esetében ajánlot (kb 150C°)

Természetesen ha előmelegíted akkor is jó lesz, de mivel vékony a keresztmetszet és nincs kényszerhelyzet (azaz szabadon tud nyúlni és zsugorodni) hőtágulásnál, ezért nem szükséges.

Ha Ni/Fe pálcával hegesztenéd akkor már célszerű előmelegíteni.

Előzmény: Amaranthus61 (507)
Amaranthus61 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 507

Köszönöm szépen a hasznos információkat.

Külön örülök, hogy nem jártam úgy mint a szamaras ember meg a gyereke a mesében, hanem egymást kiegészítő tanácsokat kaptam :-)

Eszerint 1/3-ig U alakban gyökölve, magas nikkel tartalmú pálcával előmelegítés után hegsztve, hegesztés után síkba köszörülve remélhetően használható lesz a kiemelő villa. Még egyszer köszönöm mindenkinek!

Előzmény: uniweld (504)
doca Creative Commons License 2008.02.27 0 0 506
Ez nagyon szépen hegeszthető! És nem az a utálatos öntvény mint pl. satu. A csapra párhuzamosítsd, és varrd frankón körbe, kellő gyökölés után. A dudor nem is lehet útban. A legfontosabb: a két nyom tappancs egysíkban legyen. Ha mégsem, akkor szintre kell köszörülni.
Előzmény: Amaranthus61 (502)
m joy Creative Commons License 2008.02.26 0 0 505

Hegesztés után  szokott megrepedezni az  öntvény.

Az előmelegités segit   ,és hagyd  lassan kihülni.

 

Előzmény: Amaranthus61 (502)
uniweld Creative Commons License 2008.02.26 0 0 504

Hali!

 

Először is vegyél hozzá nagy NI (95-98% nikkel) tartalmú öntvény-elektródát 2,5mm átmérőben, kb 15-25000 FT/kg, de szálra is árulják hegesztéstechnikai üzletekben (kb3 szál elég)

 

Valamelyik egymással szemközti oldalt hefteld össze, majd a másik két oldalt sarokcsiszolóval gyököld be a teljes keresztmetszet 1/3 részéig, úgy hogy ne V hanem U alakú legyen a leélezés. Ezután ha inverterrel hegesztesz akkor kb 70-75A-el az elektróda a negyatív polaritáson, (transzformátor esetén marad a váltóáram) hegeszd össze a két darabot, úgy, hogy egyszerre egyoldalra csak egy sort hegessz, azaz váltakozva a két oldalt. A másik összeheftelt oldalt az előbbiek szerint készítsd elő és hegeszd meg.

Öntvények esetében nem kedvezőbb a teljeskeresztmetszetű hegesztés a fent leírtakkal szemben a ridegedés miatt.

Ahol elfér egy rálapolás szög vagy laposvasból oda nyugodtan tehetsz egy erősítést is.

kiemelővilláknál szokott lenni oldalirányú kopás is, ezt is fellehet hegeszteni és utána lemunkálni a megfelelő méretre, ezzel is növelve az élettartamot stb.

 

Előzmény: Amaranthus61 (502)
halaloszto Creative Commons License 2008.02.26 0 0 503
En egy informatikus-programozo vagyok, es rezzel megforrasztanam. Keretik a mondat elso felet is sulyosan figyelembe venni!

vajk
Előzmény: Amaranthus61 (502)
Amaranthus61 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 502

Sziasztok!

A mellékelt képen egy Fiat Regata kupplung kinyomó villa látható, sajnos törötten. Első nekifutásra nem sikerült szereznem. Valami olyan homályos emlék él bennem, hogy öntvényt hegeszteni nem olyan egyszerű,mint laposvasat. Mielőtt nekilátok kísérletezni, -sajnos csak egy dobásom van :-) -  érdekelne hozzáértők véleménye, tanácsa, hogyan álljak neki. A hozzá-nem-értők bátorságával én úgy látnék hozzá, hogy egyik oldalon odapöttyinteném, majd a másik három oldalon sarokcsiszolóval az anyagvastagság feléig bevágnám, majd így hegeszteném, hogy lehetőség szerint a teljes keresztmetszet létrejöjjön a kötés. Esetleg a külső íven, ahol nem zavarja a működést, rávarrnék egy kis laposvasat is. Várom a bölcs tanácsokat!

Üdv : Amaranthus

Törött villa
NeomatiK Creative Commons License 2008.02.20 0 0 501
Szia! Én letöltöttem az anyagodat, amit multiplas tett fel, ezúton is köszönöm. És igazad van abban, hogy vásárlóerőt generáltál, mert tényleg sok jó "könyvet" árul és hamarosan meg fogok ismerkedni a PayPal-lal is :) Ha sikerült, akkor én is veszek tőle.
Előzmény: Amaranthus61 (500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!