Keresés

Részletes keresés

NAND708 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1037

Mi számít korszerűnek?  

A klíma egy hőszivattyú, kalorikus teljesítményének 2-4 szeresét a levegőből veszi.  Az elv régi, tehát ilyen szempontból nem korszerű, de így, hogy hőszivattyús fűtés, már nem olyan rossz, ugye?

A klíma harmad annyi pénzből fűt.

MAnapság a padló alá berakott sima ellenállásos fűtést is eladják (és el is tudják adni...) infrának, amikor ahhoz semmi köze.  Nem mintha az infra valami hű de nagy dolog  lenne. Megvan a maga helye, de az többnyire nem egy állandóan lakott családi ház fő fűtése.

Előzmény: majtandi6 (1035)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.08.31 0 0 1036

Amennyiben van 32 Amp villanyórád úgy talán  szóba jöhet az elektromos fűtés. Egyébként    a ház az alkalmi fűtés miatt hideg lesz a hétvégeken.

 Alkalmi, induló fűtéshez min. dupla teljesítmény kell mint egy állandó üzemhez. 

 Ennek pedig az elektromos hálózat kapacitása határt szab.

 Viszont ritka , hogy egy  hétvégi háznál    32 Amp-es  biztosíték van. Általában 16 vagy 25 Amp. Az meg kevés.

Előzmény: majtandi6 (1034)
majtandi6 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 1035

Az elektromos padlófűtés és az infra panel nem korszerűbb egy hűtő fűtő klímánál?

majtandi6 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 1034

Mivel hétvégi házról van szó, egyenlőre csak alkalmanként. 

zöldeskékek Creative Commons License 2017.08.28 0 0 1033

Bizony már az elején tisztázni kellene, hogy állandó fűtés lenne, vagy időszakosan eset szerűen.

 Nem mindegy !

Előzmény: majtandi6 (1031)
NAND708 Creative Commons License 2017.08.28 0 0 1032

Egész télen kell fűteni? Mert ha igen, akkor klima, ha nem akkor jöhetnek az OLCSÓ villanyzabáló ketyerék

Előzmény: majtandi6 (1031)
majtandi6 Creative Commons License 2017.08.27 0 0 1031

Sziasztok. Egy kb 50 nm-es, két szintes hétvégi házba kellene valami fűtést kiépíteni. Eddig semmilyen nem volt. Gáz nincs a közelben, szilárd tűzeléshez nincs hely. Csak az elektromos fűtés jöhet szóba. A  földszintre elektromos padlófűtést gondoltam, mert a padlót amúgy is újra kell burkolni. A pici fürdőben kiegészíteném egy kicsi elektromos törölközőszárítós radiátorral. Az emeletre mennyezeti infra paneleket gondoltam. Vélemény?

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.25 0 0 1030

Az őrláng nekem is szemet szúrt, de azon még át is siklottam. Én az adatok alapján leírt óriási ár/érték arányt nem értem. Ezért kutakodom, hogy ugyan mi olyan le nem írt értéknövelő van, ami miatt megérnék ezek a drágább cuccok. Mert én bátran fordítanék ennyit ezekre, ha látnám értelmét, de jelenlegi információm szerint a legolcsóbb a legpraktikusabb, a legolcsóbbat viszont nem szeretném választani.

Előzmény: Brikk stone (1028)
Brikk stone Creative Commons License 2017.08.24 0 0 1029

 Vagy ennél a 26 eft-osnál  :

 "BONJOUR 1000W CEG2 Elektromos Energiatakarékos Fűtőpanel Radiátor, mechanikus termosztáttal - Made in France"

 

 A fűtőkészülékeknél az energiatakarékosság nem értelmezhetők, mert azok 100  % -osak.

 Az élettartamok pedig  általában hosszúak. Tehát hol mennyit szeretne keresni  a gyártó és a forgalmazó.

 Úgy általában az elektromos fűtés csak mint kényszermegoldás jöhet számításba, ha más nincs.

Előzmény: Törölt nick (1027)
Brikk stone Creative Commons License 2017.08.24 0 0 1028

Sok hülyeséget leírnak ezek a markettingosok. Pl  ez :

 Termosztatikus vezérlővel, fogantyúval és őrlánggal felszerelt, a túlmelegedés elleni védelemnek és a termikus biztosítéknak köszönhetően pedig maximálisan biztonságos. Minek oda láng ?

 

 Ami őrködik !

 Tény hogy az elektromos cuccoknál a túlmelegedés ellen védekezni kell, mert tűz lehet.

Előzmény: Törölt nick (1027)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.24 0 0 1027

Most komolyan ennyi a különbség?

 

Itt van például egy 8 ezer forintos, 2 kW-os, 60 m3-es helyiséghez, vagyis kb. 22 m2-re.

Itt meg 26 ezerért egy 500 W-os, 10 m2-re, és rengeteg ilyen van. Mit tud ez, amitől ennyivel drágább? Hosszabb élettartam? Tud szignifikánsan takarékosabb lenni?

Előzmény: Brikk stone (1026)
Brikk stone Creative Commons License 2017.08.22 0 0 1026

 A jól hangzó márkaneveket meg kell fizetni !

Előzmény: Törölt nick (1024)
Brikk stone Creative Commons License 2017.08.22 0 0 1025

 Az elektromos energia  30  % -os hatásfokkal állítható elő.

Fűtésre csak végszükség esetén szabad alkalmazni !

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.22 0 0 1024

Sziasztok!

Nekem a ház fűtésével jelenleg alapvetően nincs gondom, de szeretném, ha a helyiségek be tudnék tenni egy-egy külön villany fűtőtestet. Semmi tapasztalatom, és nem sok ismeretem van-e témában, például nem értem, hogy miért van az, hogy lehet kapni 8000 forintért olyan álló elektromos konvektort, ami befűt egy közepes helyiséget, míg sokkal drágábban olyan faliakat, amelyekből kellene vagy 4 db, hogy befűtse. Mi annak az előnye? Nem a legolcsóbb megoldást keresem, de azért, ne kerüljön már tízszer annyiba az egyik, és még a falon is helyet kell neki találni?

Esetleg az infrafűtés értelmes megoldás lenne erre?

 

Ezt a villamos készüléket csak alkalmanként használnánk az egyébként fűtött házban, tehát tulajdonképpen csak 1-1 napig kellene melegen tartania egy helyiséget.

 

Köszönöm!

ppke.jak.bp Creative Commons License 2017.08.07 0 0 1023

37 nm-es lakás

parapetes gázkonvektor van fent

a szoba 30 nm

belmagasság 3 m

 

ésszerű ide beépíteni norvég panelt vagy egyéb elektromos alapon működő kazánt?

 

köszi

SolnesMM Creative Commons License 2017.08.07 0 0 1022

 Ha levezetnél egy  40 nm -es lakásra egy számítást a megadott link alapján, akkor előrébb lennénk !

Közepesen szigetelt !

Előzmény: tiszatiti (1021)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.07.31 0 0 1020

  A vezérelt áram  is drága. Ha van már,  az valószínűleg  csak villanybojlerre elegendő.

 Általában a szolgáltató egy bizonyos  teljesítményt biztosít, pl. bojlerre    max  3kW -ot. Ez persze nem jelenti azt ,hogy ne lenne a hálózat túlméretezve  .  Ott még 1 - 2 kW levehető, de semmi esetre sem annyi,  mint egy hőtárolós kályhához szükséges. Ekkor lakáshoz min. 12 kW  plusz teljesítmény kell.  Lehet pl.  1 db  6 kW-os és   1 db 4,5kW-os kályha.

 tehát kell hálózat bővítés és kellenek kályhák. Ez meg indulásként is 500 eft. Vagy több.

 

  A két kályha 150  + 120      " 270 eft. Kiegészítő konyha fürdő olaj radiátorok 30 eft Hálózat bővítés 100 eft , kályhákhoz csatlakozó vezeték szerelés, anyag   100 eft és ami még később felmerülhet.

 És mint írtam  2,5 x vagy 3 x  a fogyasztási költség a gáz véve alapul. a fa drágább, de akkor is  legalább 2 x költséggel kell számolni.

 Ha csak egy átlagos lakás, akkor is vezérelt árammal a fűtési költség szezononként   230 - 250 eft lesz.

Előzmény: Minden_nicknev_foglalt (1019)
Minden_nicknev_foglalt Creative Commons License 2017.07.30 0 0 1019

Ah, négyzetméter lesz az, csak mellényúltam a billentyűnek. Vezérelt van, ezért is gondolkodtunk az arra kapcsolható fűtésen, ne egye már a nappali áramot a fűtés, ha nem muszáj. Nem kiegészítő fűtésnek, hanem fő fűtésnek gondoltuk, ezért is érdeklődöm a tapasztalatokról. Hőtárolós készülék tudom, hogy drágább, de a vezérelt áramra kapcsolva talán jobban megéri, mint pl. egy olajradiátor, amit ha itthon vagyunk, állandóan működtetni kell. De javítsatok ki, ha tévedek. Természetesen szakembert is megkeresünk, de az előzetes tájékozódás miatt kértem a segítségeteket.

 

A fa árak folyamatosan emelkednek, és ahogy írtad is, hőtechnikai szempontból nem a legjobb ez a lakás. Így aztán a fára is rengeteget költünk egy fűtési szezonban, ráadásul a kamra rész elég picike, nem tudunk annyi fát eltárolni, hogy egy szezont kifűtsünk, így a tél közepén is folyamatosan hozatni kell (már ha tudnak), emellett rengeteg munka van vele, koszol, és ha éppen senki nincs itthon, aki fűt, akkor bizony délután egy tök hideg lakásba érünk haza. Na ez már nem szeretnénk.
Igen, panelban kandalló. Amikor épült a ház, akkor mindenki olajkályhával fűtött, ezt váltották le folyamatosan a fatüzelésű kályhák ("folytonégők" elsősorban, kandallók). Aztán többen a lépcsőházban bevezették a gázt is, hát, szoktunk szomszédolni egymásnál, én a gázfűtés adta melegtől egyáltalán nem vagyok elájulva. Ezért is keresünk más megoldást.

zöldeskékek Creative Commons License 2017.07.30 0 0 1018

 Több féle panel is volt,  pl. az a középpanel,  de inkább blokknak nevezték. Olyan szürke  blokkok, amit vakoltak  és bizony a lakásokat kályhákkal fűtötték.

 Sokan ácsingoztak ilyen lakásokra is a szociálizmus gyerekkorában.

 De csak a kiválasztottak kaphattak, a többiek kalákáztak hétvégeken látástól vakulásig.

 Akár én  . Igaz pénteken pihenő napot tartottam  - bent - gyűjtöttem az erőt hétvégére.

Előzmény: Törölt nick (1017)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.30 0 0 1017

panel lakás kandallóval?

Előzmény: Minden_nicknev_foglalt (1015)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.07.30 0 0 1016

Pici lakás lehet az !

 Nem inkább 53 nm ?

 

 Ettől függetlenül . Az egyik nagybátyámnak volt egy  földszinti  szocreál kicsi lakása. Tégla vagy olyan közép panel.   Max 40 -44 nm lehetett.

 1db cserépkályhával fűtött úgy ahogy.

 Ha tényleg 53 m3 az lehet úgy  18 - 20 nm, kifűthető.  Ha nagyobb tehát 53 nm -es akkor is kifűthető,  de kell   úgy 2 db   hőtárolós kályha.

 Még vezérelt árammal is  2,5  xese a gáznál. A mai fa árakat nem ismerve, de feltételezve a sok csaló ár -emelőt  még úgyis  kb. 2 x  drágább.

 A vezérelt már megvan vagy csak lesz ?

 Ahogy le van írva ez a lakás nem egy kedvező hőtechnikai adottságú  így sokba kerülhet a fűtés.

 Viszont kiegészítő fűtésnek  egy vezérelt áram kitűnő... ha van legalább    5 -6  kW  külön teljesítmény erre. pl.25 Amp vagy több 10 amperes  biztosíték.

  A készülékek viszonylag olcsók. Lejobb az olajradiátor  pl. 2 db.

 A hőtárolós kályhák ára már  húzósabb,  jóval 100 eft feletti árakkal.

Előzmény: Minden_nicknev_foglalt (1015)
Minden_nicknev_foglalt Creative Commons License 2017.07.30 0 0 1015

Sziasztok!

 

Kedves fórumozók, remélem nekem is tudtok adni tanácsot.

 

Adott egy 53 m3-es első emeleti szélső panel lakás. Alul pince, szélső elhelyezkedése miatt pedig 3 oldal külső fal. Az egész ház szigetelése nem nagy durranás. Jelenleg a fűtés fával történik kandallóval. Ezt szeretnénk most leváltani. A kandalló ugyan megmaradna, de ezt már csak rásegítő fűtésként használnánk, ha szükséges. Leginkább az elektromos fűtés irányában gondolkodunk, hőtárolós elektromos radiátoros megoldással, vezérelt áramra kötve. Mik ezzel kapcsolatban a tapasztalataitok?

Előre is nagyon köszönöm, ha megosztjátok velem a véleményeteket!

 

Zizi

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.29 0 0 1014

szóval a klíma 800 wattból csinál 4 kw hőt.

lehet számolgatni kevésebbre jön ki mint a gáz.

Főleg ha nincs semilyen főtés ,kiépíteni egyszerűbb,nem kell engedélyeztetni stb

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.29 0 0 1013

klímánál lehet állítani a levegő irányát,télen lefele állítom nyáron felfelé.

 

Előzmény: Törölt nick (1008)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.29 0 0 1012

pedig a klímás fűtésmég a gáznál is olcsóbb.

pár év alatt bejön

Előzmény: Kisfiatal (1009)
NAND708 Creative Commons License 2017.07.27 0 0 1011

Én is jártam már úgy olajradiátorral, hogy képtelen volt állandó üzemre.. visszavittem.

Fűtésben nincs különbség a fixen működő olajradiátor és norvég panel között!

Előzmény: Kisfiatal (1009)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.26 0 0 1010

Köszi hoogy megnézted és elgondolkodtál rajta!

 

Több éves tapasztalatom és összehasonlítási alapon van a normál szereléssel. Ég és föld a kettő hatékonysága és komfortja közti különbség!

 

Mivel mindig a lenti hideg levegőt fűti, ezért a lehető legjobban osztja el a hőt a házban, illetve a lehető leghatékonyabban tud működni (minnél alacsonyabb hőfokra kell ráfűtenie a hőszipkának, annál hatékonyabb, ugye).

 

Az egyetlen gyengéje az volt, hogy átmeneti időben képes tűlfűteni, mivel mindig lehet lehet a háznak egy hidegebb sarka, ahonnan van hűvös levegű utánpótlás, ami a klímánál fog kikötni. Ugyanakkor a ház másik, akr napsütötte oldalán pedig már több lesz a kelleténél a meleg.

 

Erre a megoldás az volt, hogy kiszereltem a beszívott levegő hőmérsékletérzékelőjét a klímából, és mintegy termosztátként 1.5 méter magasan, a falra rögzítettem. Evve, sikerült nagyrészt korrigálni ezeket az időszakos tűlfűtéseket. Jó megoldás lehet ilyen szerelésnél egy olyan klíma, aminek a távvezérlőjében van a termosztát.

Előzmény: Törölt nick (1008)
Kisfiatal Creative Commons License 2017.07.26 0 0 1009

Üdv!

 

30m2-es, kétszintes házikóba kellene vmi kiegészítő fűtés. A mostani helyzet: lent egy cserépkályha, nem a legoptimálisabb helyen. De 2 telet eltöltöttünk szigetelés nélkül. ill részlegesen szigetelve, végülis fűtött, persze melegünk nem volt a -10en fokokban :D Azt gondolom, ha meg lesz a homlokzati szigetelés is(a tetőt most szigeteltem le teljesen), akkor simán kifűti a házat.

De mégis: ha nem vagyunk otthon, vagy elutazunk, kell ami szintentartson. És az se tuti hogy hosszú távon megmarad a cserépkályha. Gáz nincs. Én végigzongoráztam a lehetőségeket, és sztem a legegyszerűbb egy nagyobb olajradi lenne lentre, termosztáttal vezérelve. Van, aki próbál rábeszélni a norvég panelre, akár a fatüzelés kiváltásra is. Azonban erről már olvastam korábban, hogy marketingduma az egész, és drága. De mégis: azért lehet hogy csak jobban fűt mint egy sima olajradi? Az ok, hogy 1kw ugyanannyira melegíti fel mindkettőt(?), de az már nem mind1, hogy inkább magát melegíti jobban vagy a környezetét? :) Illetve milyen gyorsan fűt be? Vettünk egy kicsi, 800Wos olajradit a fenti kisebb szobába. 11m2, 220 belmagasság, ferde tetősíkokkal. Tehát nem egy nagy légköbméter. Új 2 rétegű ablakok, tetőben 15 centi gyapot(ennyi fért el), két rétegben. A 800w nem tudta kifűteni a szobát.. Mégpedig sztem azért, mert egyrészt pici a radi, másrészt a temrosztátja folyton ki-be kapcsolta, 1 órában sose adta le a 800w-ot maxra csavarva sem. Úgy értve hogy egy órában nem ment csak fél órát kb. Gondolom mert ott a radiátoron már túl meleget érzékelt, miközben a szobában nem volt meleg..  Erre gondolok hogy ez inkább csak magát fűti, nem mellesleg qrva zavaróan kattogott a termosztát, mindegyik ilyen amúgy? MErt emiatt estére ki is kapcsoltuk. Na szóval ezért gondolkodok ezen a norvég panelen mégis, vagy hülyeség? Mondjuk a nagy olajradi lent lenne, de nem tudom az mennyire lenne elég az egész házra.. 

A klímán is gondolkoztam persze, tudom hogy az lenne a legjobb, de egyrészt drága(200-300 egy valamire való inverteres nem?), másrészt nyáron nincs szükségünk klímára, mert nem elviselhetetlen a meleg, eddig legalábbis nem volt az, pedig most meleg nyár van. A hibalehetősége is nagyobb. Sokat költeni sem akarok.

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.12 0 0 1008

Megnéztem az alacsonyra és fordítva felszerelt klímáról szóló videót. Azt értem, hogy a fenti elhelyezésnél - mivel a meleg levegő felszáll és ott telik - a klíma érzékelője előbb érzi a hőt és kikapcsol, miközben alul még nem lesz ,meg a beállított hőfok. Az alsó elhelyezéssel viszont arra gondoltam, mivel az alsó rétegekben a  hűvösebb levegőt szívja magához mindenhonnan, azaz áramlik a klíma felé, így szintén az lesz a helyzet, hogy nem tud kellően felmelegedni az alsóbb réteg, mert éppen ott áramlik folyamatosan a hűvösebb levegő. Mi a tapasztalatod?

Előzmény: Törölt nick (1007)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.12 0 0 1007

... és ennek a kérdésnek mi köze ehhez a topichoz??

Előzmény: Téli nap (1006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!