Keresés

Részletes keresés

Wartd Creative Commons License 2015.08.24 0 0 836
Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (835)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.08.24 0 0 835

Mit értesz gumis heveder alatt?

Előzmény: Wartd (834)
Wartd Creative Commons License 2015.08.23 0 0 834

Lemaradt:

Nem gumi heveder van benne hanem a hagyományos!!!

Van 2db sima 4140-sem gumis

van 1db  az is gumis volt már semmi sem volt benne szét bontva mikor  megvettem.

van 1db 4140E s abban is gumi volt de mikor megvettem már semmi, amúgy úgy néz ki mint egy kriptaszökevény (szegény)!!

 

Előzmény: Wartd (833)
Wartd Creative Commons License 2015.08.23 0 0 833

Üdv!

 

Ma meglepődtem!

Tegnap vásároltam egy 8014/4140E1-s Veritas-t (a 80-s évek közepéről, barna Xiladekor szerű kezelő gombok meg a kazettában 84 szeptemberi dátum ), kissé leharcolt állapotban. Az öltéshossz állató kiesve nem az első ilyen hiba (a 8014/26 IDEAL-om is így jött), közben rájöttem a tengelye is beállt, akkor a program tárcsa is beállva a talp emelő is szintén!

már minden működik.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (832)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.08.23 0 0 832

Minden tökéletesen illeszkedik!  :-)

Előzmény: Wartd (831)
Wartd Creative Commons License 2015.08.23 0 0 831

Üdvözlöm!

Igen direkt direkt volt az a kép 

"Naumann 24 , még Drezdában készült, már nem S&N de még nem VEB-s"

Ez a Seidel & Naumann: szintén szépen díszítve ( internetről a kép)!

 

 Ez már VEB -s szintén internet!

 

A 65-s Naumann-om,népi író és varrógépgyár Drezda:

 

 

 

 

Remélem a képek és a szövegek jól illeszkednek!

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (830)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.08.22 0 0 830

Egy észrevétel a gép oldalán.   "Írógép művek Drezda"   Hogy ráfaragott, aki megvette mint írógép...

Előzmény: Wartd (828)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.08.22 0 0 829

Szép darab!
Ha eredeti a festése, nem sokat használhatták.

Előzmény: Wartd (828)
Wartd Creative Commons License 2015.08.22 0 0 828

Üdv Mindenkinek!

 

Ha már Naumann adás és vétel!

 

 

Naumann 24 , még Drezdában készült, már nem S&N de még nem VEB-s!

Ja én vettem! :-)))

Üdv!

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.08.20 0 1 827

Régóta nem tudod eladni? Hát igen eladni nem könnyű. Nekem ebből a szempontból sokkal könnyebb dolgom van, mert én egy év garanciával árulok minden gépet. Ez bizalmat kelt az emberekben.
Az, hogy kinek mi az értékesebb... 
Nem attól piacképesebb valami, hogy jobb, hanem attól, hogy el lehet-e adni. A Te Naumanodat én már bizonyára régen eladtam volna, mert adok rá garanciát.

Előzmény: Törölt nick (826)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.20 0 0 826

szervusz Órarugógerincűfelpatanó!

 

Ehhez képest amit mondasz 4-5 éve nem vagyok képes eladni egy Neumann varrógépet, ami még a régi időkből származik. Mi már sok éve nem használjuk és mégsem kell senkinek....Nem drágán árulom és még csak érdeklődő sem volt... Tehát nem osztom azt a nézetet, hogy értékesebbek-megbecsülendők-stb..... Akkor miért????? 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (825)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.08.16 0 0 825

Adott árkategórián belül nem-nagyon van különbség. Egymásról koppintanak, minél egyszerűbb mozgatásokat alkalmaznak, minimális anyagfelhasználással. Úgy készülnek, mint egy mai fogyasztási termék. Olcsó legyen, szép legyen, kívánatos és a garanciát bírja ki. 
Mások tapasztalatai alapján gépet venni kockázatos. Nem biztos, hogy ugyanazt a tulajdonságot tartja fontosnak, mint Te.
30-40 éve egy Naumann 1 havi átlagkereset volt. Ma ez az összeg kb.130ezerFt. Ennyit senki nem ad háztartási gépért, aztán nem értik  miért nem olyan mint a régi Naumann.

Előzmény: blackberry81 (824)
blackberry81 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 824

Igen, ezt értem. Csak arra gondoltam, h hátha egyikkel vagy másikkal volt már valakinek tapasztalata. Azért a Singerről például rengeteg negatív kritikát halottam. Meg gondolom a márkákat is valahová pozicionálják. Ugye az egyik svájci, a másik japán... az AEG (ha jól olvastam valahol szintén Janome, vagyis ők gyártják). Ebben lett volna jó egy kis támasz...

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (823)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.08.15 0 0 823

Tudod, ez olyan, mintha autószerelőt kérdeznéd milyen autót vegyél.
Tudjad hogyan kell használni és szeresd.

Előzmény: blackberry81 (822)
blackberry81 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 822

Sziasztok!

Még mindig én vagyok. :) Ha esetleg más gépet is ajánlanátok szívesen veszem. Még az AEG-eken is gondolkodom, de alig találni róluk véleményt a neten.

blackberry81 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 821

Sziasztok!

 

Szeretnék venni egy varrógépet, főként hobbivarrásra. Két gép között vacillálok, egy Bernina Bernette Fun Style (ami kb. 54.000 ft) és egy Janome 920 (ami 45.000-54.000) között. Mivel alapból nem szántam rá ennyit, kicsit nehéz dönteni, de használtat semmiképpen nem akarok (azzal már megjártam). A Janome mellett az van, hogy majndem 10.000 forinttal olcsóbb... de nem tudom,h tudásban vagy megbízhatóságban van-e nagy különbség. Előre is köszönök minden segítséget. Szép estét!

ROl2429186417846783568561 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 820

Kedves Imre!

 

Köszönöm a válaszát, a szénkefe foglalatokat nem takarítottam ki, azokat kifelejtettem, brushless motorokhoz vagyok szokva.

A szétszedés természetesen nem elemeire történő bontást jelentette, csak amit kényelmesen el lehetett végezni, a motorházból kihúztam a rendszert, kifújtam levegővel, szösztelenítettem, cérnafoszlányokat kiszedtem, stb. Kérdezés nélkül nagyon mélyre nem akartam menni, meg ebben a melegben annyira azért nem erőltetném :D A szénkefe környékén a forgórész erőteljesen szikrázik és füstöl, megnézem amit első pontban írt.

A menetszakadást műszerrel ki tudom mérni (elvileg), erre én is gondoltam, csak ki kell ásnom a cuccaimat hozzá. De időm nem sok van, így lehet, hogy keresek valakit itt a fórumon, aki esetleg vállalná.

 

Felelősség nem kérdés.

 

Üdv:Roland

 

Előzmény: Imre# (819)
Imre# Creative Commons License 2015.08.14 0 0 819

T. ROl2429186417846783568561 Köszöntöm!

 

Ha a leírása alapján " a motort szétszedtem, kitisztítottam, szénkeféi félig megvannak, stb." Ellenőrizte, hogy a motor forgórésze sinncs megszorulva, és könnyedén forgatható kézzel, akkor két tipikus hiba szokott lenni:

1. a szénkefék a szénprtól a kefefoglalatban megszorultak (nem lehet könnyedén mozgatni) ezért a  szénkefe és a kommutátor nem érintkezik megfelelően. >> tisztítás

2. a motor forgórész meghibásodott: (valamelyik kommutátor párhoz tartozó tekercs, vagy többhöz is menetzárlatos, vagy menetszakadásos lett. >> forgórész csere

 Ha valakinek nincs megfelelő gyakorlata vagy tapasztalata ezen a szakterületen, az esetleges balesetért, vagy keletkző károkért teljes mértékben felelős!Tisztelettel Imre

Előzmény: ROl2429186417846783568561 (818)
ROl2429186417846783568561 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 818

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan gondom, hogy 10 év után először elővettem a Naumann 8014/43-as varrógépünket és a motorja forrósodik és egyre gyengébben és lassabban var, még nagyon vékony anyagot is. A gépet kitakarítottam, megolajoztam, a tű és tengelyek szépen, könnyen mennek, forognak, az ékszíj új, nem feszül, a motort szétszedtem, kitisztítottam, szénkeféi félig megvannak, stb. De rövid varrás után (mondjuk 2 perc) felforrósodik és legyengül. Tudtok segíteni, hogy mi gondja lehet és hogyan lehet orvosolni?

Előre is hálásan köszönöm.

 

Nézzétek el nekem, ebben a melegben nagyon nem volt 5 percnél több türelmem keresni és az alatt ebben a khmm... indexes fórumban nem találtam kérdésemre választ.

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.08.14 0 0 817

Üdv mindenkinek. A "Garázslakóból" ez lettem.
Ha az a tű lapos combú, akkor annak jónak kell lennie. Viszont ha szakít, javítani kell.
Az Unionon nincs kapcsoló, egyenként le kell ellenőrizni: zsinórt, taposót, motort.

Előzmény: suti51 (816)
suti51 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 816

Nagyon  elszomorodtam . van 1 Singer gépem,6-7 éves. Igazából nem varrtam vele, mert szakítja a szálat. Most kiderült, ami készletben volt tű itthon elfogyott, ami maradt (vagy 3 dobozzal) nem jó bele, túl vastag a felső mérete. Örököltem egy Union  gépet, hát az meg sem moccan,-elektromos pedállal van ellátva.. keresem, nincs -e rajta kapcsoló esetleg (mint  a Singeren) de nem találtam..

 

Maszatomi05 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 815

Kedves Garázslakó!

 

Írtam Neked e-mailt az adatlapodon megadott hotmail-es címedre.

Garázslakó Creative Commons License 2015.07.18 0 0 814

Persze.
Már csak egy email cím kéne...

Előzmény: Törölt nick (813)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.17 0 0 813

Kedves Garázslakó!

Eltudnád-e küldeni nekem ezeket a képeket email-ben?

Előzmény: Garázslakó (610)
Tuzson Gál Beatrix Creative Commons License 2015.07.17 0 0 812

Üdvözlöm Mindenkit!

Keresek Textima ipari varrógéphez kis fiókot,ha valaki tud segiteni kérem irjon..Köszönettel:Beatrix

Talinn Creative Commons License 2015.07.15 0 0 811

Kedves Imre,

 

köszönöm szépen a megerősítést, akkor nem tétovázom tovább, hanem megrendelem a 2259-est.

 

Kata

 

 

Előzmény: Imre# (810)
Imre# Creative Commons License 2015.07.13 0 0 810

T. Talinn!

 

A hozzászólásod alapján én mindeképpen az olcsóbbik singer gépet választanám.

Indoklásom: a drágább gépbe több kényelmi funkció van beépítve, ezért a gép mechanikailag gyengébb, és a több és gyengébb alkatrészek miatt a mehibásodás sokkal nagyobb valószínűséggel fog bekövetkezni. Pl: (automata tűbefűzés > elég egy rossz mozdulat és már nem is működik többet "olyan sérülékenyek az apró alkatrészek).

A Singer 2259 Tradition egy egyszerűbb, ezért stabilabb, és olcsobb varró gép. És a megfogalmazott elvárásoknak is meg felel.

A döntés joga a vásárlót illeti!

Imre

Előzmény: Talinn (808)
Talinn Creative Commons License 2015.07.13 0 0 809

Igazad van, tényleg be kellene szabadulnom egy ilyen boltba, elcsábulnék rögtön:-)))

De örülök, mert akkor ezek szerint jól látom és tényleg nincs nagy különbség a 2 gép között, amit kinéztem; és ne ácsingózzak a drágábbik, kacskaringós mintás talent-re, mert az is ugyanazt tudja.

 

Előzmény: zsenzso (805)
Talinn Creative Commons License 2015.07.13 0 0 808

Szigorúan otthoni felhasználásra szeretném. Csak, ha már veszek, akkor egy jó és tartós gépet szeretnék, ami kiszolgál:-)

Havi néhány alkalommal használnám és jobbára vékony anyagokat varrnék rajta. De azért 1-1 alkalommal kirojtosodott térdű munkásnadrágot is kellene foltoznom vele.

A varrógépvásár honlapján találtam meg a legolcsóbban, az egyik 35, a másik 51 00 Ft. Viszont a 3323-ast megtaláltam használtan is, valószínűleg egy varrógépszerelő árulja 37-ért. Tehát nagyjából ugyanazon az áron tudnám megvenni mindkettőt, csak nem tudom, hogy melyiket érdemes.

 

Köszönöm a válaszokat!

Előzmény: Imre# (806)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.12 0 0 807

szervusztok!

 

Eladó - helyhiány miatt - egy kiválóan működő asztalos Veritas márkájú 23 programos varrógép. A gép megkímélt állapotú, fém alkatrészekkel rendelkezik. Nem gagyi műanyag. A gép megtekinthető kipróbálható Ára: 20 ezer Forint

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!