Keresés

Részletes keresés

gabrielke Creative Commons License 2012.12.19 0 0 63720

Nem ez van szerencsére, mert amikor zuhanyzok akkor kb 5 perc után elkezd menni a hmv gyártás (mert 2 fokot  esik azért a hőmérséklet az érzékelőnél).

 

 

Előzmény: mzsombi (63719)
mzsombi Creative Commons License 2012.12.19 0 0 63719

Mikor használod a vizet, mondjuk kizuhanyozzátok belőle a felét-kétharmadát, akkor az alja már megtelt hideg vízzel, de a szenzor még nem kapcsol, mert fent csücsül a melegben. Aztán úgy marad, és a következő aki zuhanyozni akar, csak azzal szembesül, hogy gyorsan elfogy a melegvíz, pedig 400 literes a tartály, és nem zuhanyzott órákkal előtte senki sem.

Előzmény: gabrielke (63718)
gabrielke Creative Commons License 2012.12.19 0 0 63718

A hőcserélő a tartály teljes magasságában bele van tekerve tehát nem gondolom hogy az alja teljesen hideg lenne.

 

Előzmény: joevagyok68 (63717)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 63717

"Nálam a 400l-es tartály felső harmadánál van az érzékelő,"

 

Mivel, mikkel fűtöd a tartályt ?

 

Mert így akkor, van benne kb . 133 liter 40 fokos víz a felső harmadban, ( a következő harmadban ugyi rétegődik a víz), mondjuk 60 liter 20-30 fokos, a maradék 73lter és az alsó harmad 133 literje  meg tök hideg, bejövő víz hőmérsékletű ...

Nem ?

Akkor meg minek 400 literes tartály ?  :-))

Előzmény: gabrielke (63716)
gabrielke Creative Commons License 2012.12.19 0 0 63716

Nem tudok mindenre válaszolni :) Nem vagyok szakember, fizikát tanultam jó sokat, és van egy rendszerem amivel van némi tapasztalatom.

Nálam a 400l-es tartály felső harmadánál van az érzékelő, 40 foknál kapcsol be és 43-nál ki. Alul jön be a hidegvíz és felül megy ki a meleg.

A Te rendszeredet nem ismerem. Ha leírod hogy milyen, akkor tudunk itt adni tippeket, amiket kipróbálsz, következtetéseket levonod és egy pár kísérlettel jól be tudod állítani, ha nincs valami alapvetően elrontva a konstrukcióban.

 

Előzmény: forme (63715)
forme Creative Commons License 2012.12.19 0 0 63715
Ez családi házakban lévő HMV tartálynál minig igaz? Mert akkor lejjebb is veszem 50 fokról. Nálam az elektomos patronnak a hőérzékelője nem tudom hol van, viszont amikor (fűtési szezonban) a kazán, illetve a puffer melegíti a HMV hőcserélőjén keresztül a melegvizet, annak a hőérzékelőjét a tartály közepén helyeztük el. Akkor ezt az érzékelőt lejjebb kellene rakni?
Előzmény: gabrielke (63713)
forme Creative Commons License 2012.12.19 0 0 63714
Nem akartam idegen tollakkal ékeskedni! :)
Előzmény: Wassernyolcas (63712)
gabrielke Creative Commons License 2012.12.19 0 0 63713

1. több melegvizet veszel ki és a tartályban levő frissen termelt melegvíz nem hűl le annyira mint nyáron (mert hamarabb kiveszed)

 

Valószínűleg a tartályod kicsi a fogyasztáshoz képest, igazából a tartályban levő vizet 40-42 fokon kéne tartani hogy ne is nagyon kelljen hideg vizet hozzáadni használatkor.

 

Előzmény: fede94 (63709)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.12.19 0 0 63712

Erről a jelenségről én írtam itt, ezen a topikon. Arra az esetre vonatkozott, amikor egy elektromos forróvíz tárolóból nagyon kis intenzitással vesszük ki a vizet, pl. borotválkozás esetén, ha takarékoskodni szeretnénk a kifolyó víz mennyiségével és ha ez a borotválkozás kicsit hosszabban tart.  Tehát két feltételnek kell egyidejűleg  jelen lenni: kis intenzitású vízkivétel és kicsit hosszabb időtartam. Zuhanyozáskor nem ez az eset zajlik, ott azért elég nagy intenzitással vesszük ki a tárolóból a vizet: 6 - 10 liter/perc.

A hőérzékelőt szerintem két ok miatt nem tehetjük házilag feljebb: nem nyúlhatunk úgy bele a készülékbe, hogy ezt meg is tehessük. Legalább is én ehhez nem értenék. A másik ok: ha nagyon fent lenne a hőérzékelő, akkor a hőérzékelő alatt túl nagy lenne a hidegvíz mennyisége, a hidegvíz tér, aminek nem lenne értelme. Ebben az esetben hidegvíz tároló is lenne.

Amit a kolléga az eredeti probléma felvetésekor írt, erre nem tudom a magyarázatot, pedig törtem rajta a fejem. W8.

 

Előzmény: forme (63711)
forme Creative Commons License 2012.12.19 0 0 63711
Valamelyik fórumban olvastam ilyen HMV-s problémáról. Talán pont itt. Ott valaki azt mondta (számomra tök logikusnak hallatszik), hogy túl hideget kap a fűtőpatron érzékelője, de gyorsan fel is melegíti az ott tartózkodó vizet és lekapcsol. A forró víz felkerül a tartály tetejébe. Aztán a folyamat ismétlődik sokszor és a gyakori kapcsolgatás által előállított és felgyülemlett víz túl forró lesz. Véleményem szerint, télen lényegesen hidegebb vizet kap a bejövő oldalról. Mivel nem értek hozzá, ezért nem tanácsolok, inkább csak kérdezem, mi lenne akkor, ha az érzékelőt, ami kapcsolja a patront, feljebb helyeznéd el?
Előzmény: fede94 (63709)
mzsombi Creative Commons License 2012.12.19 0 0 63710
Ha a termosztátot kiveszed a bölcsőjéből, akkor ki tudod mérni pl. egy multiméterrel, hogy mikor kattan benne a kapcsoló, akkor tényleg kapcsol-e elsőre.
Előzmény: fede94 (63709)
fede94 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 63709

sziasztok, két dologra keresem a választ, ha tudtok segíteni:

 

1., az hogy van, hogy télen a HMV tartály hőfokszabályozóját lejjebb kell állítani mint nyáron, ha azt akarom, hogy ne forrázzon a víz fürdéskor? elvileg azt gondolnám, hogy télen hamarabb lehűl a tartályban lévő víz.

 

2. hibajelenség: siemens termosztát nem indítja el a kazánt. bekapcsol a termosztát, ki is gyúllad a felfele nyíl, ami azt jelenti, hogy megy a fűtés, de a kazán mégse indul el. ilyenkor termosztáton leveszem a hőfokot, majd újra fel és akkor elindul. kazán vagy termosztáthiba lehet?

Htomas79 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 63708

Sziasztok!

 

Még lenne kérdésem ezzel az osztógyűjtővel kapcsolatban.

Ha a kazán felé visszatérő ágban nincs betéve visszacsapó szelep, akkor a szivattyú egyszere szívja a kevert vizet, a padló visszatérőt, és a kazán viszatérőt???

Vagy a keringető alatti T idomban van még valami belül?

 

 

 

Gyurco78 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 63707

Pedig a fűtővízzel melegíti a HMV-t, a HMV hőcserélőn át. Ha túlmelegszik a kazán, akkor vagy tényleg nincs keringetés, vagy nem adja át a hőt a használati melegvíznek rendesen (mondjuk eldugult a hőcserélő). Bár ez 1 hetes kazánnál elég meglepő.

Előzmény: cholard (63706)
cholard Creative Commons License 2012.12.17 0 0 63706

Újabb este - újabb zuhany - újabb teszt :S
Tegnap közvetlenül zuhanyzás után azt vettem észre, hogy miközben a HMW megy, az előremenő hőmérsékletérzékelő szerint nő az előremenő hőmérséklet. Olyannyira, hogy meghaladja az általam megadott 60 fokot. Emiatt, mikor a melegvízvétel után be akarta kapcsolni a kazán, letiltott E05-ös kóddal (BAxi Ecofour 24f). Ma viszont nem akarta bekapcsolni a kazán (úgy értem, a termosztát nem kapcsolt, mivel nem hűlt le a termosztáttal szerelt szoba) így nem volt semmi probléma, nem volt hibakód. Viszont a melegvízvételt követően (ami 42-43 fok) átvált a kijelző 64-65 fokra, ami elvileg az előremenő hőmérséklet (ez következetes jelenség, lévén, hogy tegnap is így volt). Szóval arra gondoltam, hogy nílván az előremenő víz nem melegedhetett fel. Nem fordulhat e elő, hogy az előremenő hőmérő szenzor hozzáér a tűztér falához, emiatt melegedik, és azt érzékeli, mintha a fűtővíz meleg lenne? Ha kicsi idő eltelik, akkor lehűl persze. Ha újra megnyitom kicsit a melegvizes csapot, akkor visszaugrik kb 40 fokra a kijelzőn az érték (mivel ugye a melegvízkörbe bemegy a hidegebb víz), rövid idő múlva elzárva (thát nem várok, míg melegszik a víz, csak 1-2 mp), akkor elzárás után visszaugrik az értéke a korábbi 60 fok magasságára - tehát az előremenőt még mindig melegnek veszi (azaz nem hűlt még vissza).
Szóval, ha jól okoskodom, akkor nem szenzorhiba lesz, hanem közel van az előremenő szenzor a fűtőtérhez, ami azért is baj, mert akkor nem a valós előremenőt mérheti... vagy nem értem.
Amit észleltem még, hogy hosszabb távú melegvízvételt követően kattog a kazán, mintha csepegne benne valami magasról egy lemezre (de szétkaptam, nem láttam benne víznyomot, mármint az égéstérben) vagy, mintha hőtágulás miatti kattogó hang lenne.
Szóval a szenzoros dologban elbizonytalanodtam.

Előzmény: cholard (63703)
buga1 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 63705

Ez a legtisztább, hiszen jótállás alatt van. Csak jöjjön időben...

Előzmény: cholard (63703)
guresz Creative Commons License 2012.12.17 0 0 63704

Garancia érvényessége miatti a beszerelés-bélyegzésért mennyit szoktak kérni?

Junkers átfolyós vízmelegítőről van szó.  (Egy régi lett kicserélve nem új telepítés.)

cholard Creative Commons License 2012.12.17 0 0 63703

Sajnos nem lehet visszavitetni, mivel a készüléket már korábban leszállították, csak ugye kellett még a kéménybélés, meg időpontegyeztetés a szerelővel. AMúgy minden rendben lenne a kazánnal, ha ez a szenzor jó lenne, valószínűleg minden működne rendesen. Most beszéltem a szerelővel, amint tud jön és kicseréli az érzékelőt...

Előzmény: morgen66 (63700)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.12.17 0 0 63702

Ha visszaveszik, akkor más típust kell cserébe kérni! Például: Vaillant, Viessmann, Buderus. Lehet, hogy többe kerülnek, de lehet, hogy ez nem is olyan nagy baj! W8.

Előzmény: cholard (63699)
Vernichter Creative Commons License 2012.12.17 0 0 63701

 Szolnokon volt a múlt héten egy gázrobbanás !

 Egy fiatalember  így akart öngyikos lenni. 
  A  szerencsétlen ráadásul túl élte.

 Választotta volna  a Tiszát vagy  a kötelet. Hamár a mennyasszonya elhagyta....stb. stb...

 Meg kéne magyarázni a lakosságnak, hogy a földgáz nem jó öngyilkosságra.

 Nagy az esély a túl élésre, viszont  a hátramaradottaknak és a szomszédoknak hatalmas kárt lehet vele okozni. Néha akár százmillát is.

 A szolnoki se lesz pár millió,   lehet az 50 -80 milla is.

morgen66 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 63700

A múlthéten tették fel akkor vitesd vissza és hozzanak egy másikat ,

8 munkanapom belül kötelesek kicserélni az árút,főleg még hogy rossz is.

 

 

Előzmény: cholard (63699)
cholard Creative Commons License 2012.12.16 0 0 63699

Üdvözletem!

Segítségre van szükségem kazán ügyben. A múlt héten szereltek fel egy Baxi Ecofour 24f típusú kazánt. Kezdetben minden OK volt, majd párszor született E35-ös hibakód (hibás láng), ami elég idegesítő, mert van, hogy mire hazajövünk a családal hideg a lakás de nagyon. Azt állítja a szerelő, hogy visszafolyik némi kondenzvíz, amit megnéztem - szerencsére nincs.

De ami miatt most (emellett persze), hogy épp az imént megint produkált a kazán egy új jelenséget. Melegvíz vételkor a kijelzőn növekszik a hőmérséklet, majd, ha eléri a kazán maximális előremenő hőmérsékletét, akkor E05-ös kóddal megáll. Azaz olyan, mintha melegvízvételkor a fűtési kör vizét is melegítené (ez elfogadható számomra, nyilván nincs osztva az égéstér), de ekkor nem kellene a szivattyúnak forgatnia a vizet, épp e hiba kiküszöbölése végett? Mi lehet a baj? Párszor megpróbál később újraindulni, de nem sikerült neki, csak, amikor hűl annyit a hőfok... innen a sejtésem.

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 63698

Köszönöm.

 

Rendeltem 1/2colról-3/8 ad colra 2 db átalakítót meg 2 db 50cm s 3/8as flexibilis csövet mert a 35 cm az kevés. 

Meg a csaptelep.

Tőmítéseket találtam itthon.

Meg ugye a csaptelepet 

 

 

 

Előzmény: morgen66 (63697)
morgen66 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 63697

A flexi része 3/8" de a csatlakozó a hollanderes rész amit feltettél az 1/2"-os.

 

De teljesen mindegy hogy milyen a vég mert átalakítóval lehet variálni./flexibilis csővel vagy szűkítővel/

Előzmény: Törölt nick (63695)
morgen66 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 63696

Van 3/8" -os  flexicső és van  1/2" is.

 

http://www.epuletgepeszaruhaz.hu/index.php/flexibilis-bekot/viz.html

Előzmény: Törölt nick (63694)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 63695

Tehát a réginek volt 1/2colos így érted gondolom.

Az újnak amit kinéztem annak meg 3/8? 

Előzmény: morgen66 (63691)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 63694

Köszönöm szépen.

Akkor a 3/8 os flexibilis csövet mire értik? :)

Bocsi a láma kérdésért . 

 

Előzmény: morgen66 (63691)
morgen66 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 63693

Szerintem holnap próbáld meg a szervízt felhívni.

Előzmény: Pitylogós (63690)
morgen66 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 63692

Lehet mind a kettő,mivel van 3/8" és 1/2" forraszvég is amibe belemegy a légtelenítő.

Előzmény: hun005 (63689)
morgen66 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 63691

Ennek a csaptelepnek 1/2" a flexicsöve,a sarokszelep is.

Előzmény: Törölt nick (63686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!