Keresés

Részletes keresés

zsazska Creative Commons License 2009.09.21 0 0 56322

Jó az öreg a háznál? :-))) Nagyon szívesen! Biztos voltam benne, hogy tudnak majd valahogyan segíteni! A tenyésztők általában képben vannak!

 

Más! Ma, korán reggel Szilveszter felhívott a buszmegállóból, hogy azonnal menjek oda, mert talált egy kis labradort.....és tényleg. Ha nem is teljesen fajtatiszta, mert erről árulkodik a fehér mellfoltja, és a kis fehér zoknicskái, de összhatásában mégis úgy fest, akár egy bébilabrador. Az egyik lábacskája sajnos sérült....valszeg egy korábbi harapás következménye lehet, ami már úgy, ahogy össze is forrt, de ezért a jobb hátsó mancsa egy kissé deformált, és arra némiképp még biceg. Behoztam, megfürdettem, kiszedtem belőle vagy 8-10 kullancsot, és még vagy 200 bolhát is:-(( Végül be is szórtam bolhairtóval, így mostmár nagyjából szalonképes. Ha minden igaz, már sikerült neki gazdát is találnom....Szóltam egy ismerősünknek, akinek a korábbi kutyáját is én mentettem meg egy elvetemült állat karmaiból, aki át akart rajta hajtani az autójával, szóval nekik talán kell, mert az előző kutyus, aki amúgy egy fajtatiszta németjuhász volt, és szintén ilyen aprócska korában akadtam rá, mostanra sajnos elpusztult. Bár ők következő kutyának is németjuhászt szerettek volna, de már jelezték, hogy este átjönnek, és megnézik a kis Hajnalkát:-) -Így neveztem el, a korai megtalálás miatt-

A kiskutya amúgy hihetetlen jó fej! Az egész tortúrát olyan természetességel tűrte, hogy tényleg ritkaság. Majd két órán át molyolgattam a bolhafésűvel, és a csipeszekkel, mire minden bolhát eltávolítottam belőle, de ő még el is aludt közben:-)

A történtek után megetettem, és egy elkülönítőbe vittem, mert az tuti, hogy semmilyen oltása sincs.

 

Ha esetleg azonban mégsem nyerné el az ismerőseim tetszését, abban az esetben s.o.s. gazdát keres. Kb. 2, és fél, 3 hónapos, világos zsemleszínű szuka!

Sajnos fényképet nem tudok feltölteni, mert az én gépem rossz, és ezen, amiről most írok, nincs feltelepítve a Kodak program:-(

 

Mindenkinek további szép napot!

Előzmény: horvathlany (56321)
horvathlany Creative Commons License 2009.09.21 0 0 56321
Ezer köszönet Zsaska!!!!

Felhívtam a kopaszvilágot, onnan továbbirányítottak, végül több telszámcsere után sikerült elérni a magyarországi egyetlen tenyésztőt Győrött:)) Tavasszal lesz alom, októberben találkozunk velük, és már előjegyzünk is.:))

Ennél gyorsabban nem is lehetett volna:D
Nagyon hálás vagyok érte, tényleg.....
horvathlany Creative Commons License 2009.09.21 0 0 56320
Elég nagy különbség van köztük, külsőben is, természetben meg aztán pláne. Az orosz párral, akikkel itt találkoztunk a kiállításon, már sikerült felvenni a kapcsolatot, papám orosz nyelvtudását bevetve:))
Sajnos csak Svédországban, illetve Finnországban tudnak tenyésztőről még, közelebbit nem tudtak ajánlani. Nekik köszönhetően tudtam meg, hogy mikben tér el a kínai kopaszoktól.

http://xoloitzcuintlemexico.multiply.com/photos

talán ezeken a képeken jobban látszódik a méretbeli és tesfelépítésbeli különbség.





Egy régi lejárt hirdetést találtam ugyan, elérhetőségek nélkül, ott 390ezerért hirdették a szuka kölyköt.
De egy olasz tenyésztő hívását is várom még, aki telefonál párat.
Előzmény: zsazska (56319)
zsazska Creative Commons License 2009.09.20 0 0 56319

Nézd meg ezeket! Ezek is mexikóiak, de én nem látom azt a nagy különbséget!

http://www.xoloitzcuintle.com.mx/

 

Előzmény: horvathlany (56317)
zsazska Creative Commons License 2009.09.20 0 0 56318
Igen, ezek a kínaiak, bár szerintem nincs túl nagy különbség a két fajta között. Ha viszont téged mindenképp csak a mexikói érdekel, a helyedben én akkor is írnék nekik, mert valszeg ők egy-egy kiállítás kapcsán már kapcsolatba kerültek tenyésztőkkel! Mo-i tenyészetről nem tudok! Az árukat illetően viszont igencsak ki kell nyiti a pénztárcátokat, abban biztos vagyok!
Előzmény: horvathlany (56317)
horvathlany Creative Commons License 2009.09.19 0 0 56317
Őket már néztem vmelyik nap. Nagyon szépek a cicusok is, szívesen elfogadnék egyet, de sajnos ezek a kínai meztelen kutyusok.
Holnap rakok fel képet a mexikóiról, az teljesen másmilyen.
Egy lejárt hirdetést találtam eladó mexikóiról itt M.o-on, de se tel, se semmilyen elérhetőség nincs mr fent:S
zsazska Creative Commons License 2009.09.19 0 0 56316

Külföldi, az nincs, de talán nézz körül itt: http://www.kopaszvilag.hu/

 

Előzmény: horvathlany (56315)
horvathlany Creative Commons License 2009.09.19 0 0 56315
Sziasztok!!

Nagyon-nagyon rég jártam már itt fent sajnos:S Nem volt sz.gépem egy jó darabig, most végre "szereztem" egyet, így jó idő lesz, mire visszaolvasgatom az elmúlt hónapok terméseit.

Kéréssel fordulnék először hozzátok:

Olyan vkit/vkiket keresek, akik külföldi tenyésztő-ismeretséggel rendelkeznek.
Konkrétan: beleszerettem egy fajtába, amit a kméti Cacibon láttam. Mexikói meztelen kutyusról van szó, Xoloitzquintle a rendes neve.
Bárki aki hall, vagy látott, vagy tudna ezzel kapcsolatban segíteni, kérem jelezze.

Remélem minden kutyus egészséges és jól van. Br ez a visszaolvasások során úgyis kiderül.

Sok puszi , és simi a kutyiknak.

aviii Creative Commons License 2009.09.18 0 0 56314

Úgy néz ki, hogy van gazdija a tacsinak :)

 

Mire nem jó az internet :)))))))))

Előzmény: juditka21 (56308)
Fidra Creative Commons License 2009.09.17 0 0 56313
A kispöcsös nagyon tudja nyomni a cuclizást:)De a MiniMidrák is édesen szopikálnak....meg az összes.:))))))......most keltek fel.Midru megy is be etetésre.Sokszor be is alszik dudliztatás közben.Szó szerint se éjjele se nappala.
Előzmény: rudmi (56306)
Fidra Creative Commons License 2009.09.17 0 0 56312
Na majd a kövi mopi-talin amikor kijutunk kikérdezem Berryt.....majd elpanaszolja magát a kis Elvisről...;)
Előzmény: juditka21 (56308)
Fidra Creative Commons License 2009.09.17 0 0 56311
Szia Maomopsz!Igen szerencsére Midra nagyon jó anya,bár már szerintem túlzásba is viszi mert annyira tisztogatja a babák popsiját hogy babakrémmel kell kenegetnem mert annyira szétnyalja hogy kipirosodott a fenekük:) Na meg ugye azzal is hogy a másik mopszunk Frida is jól viselkedik,nincs féltékenység,agresszió a két csaj között a babák miatt.A buldik hogy vannak?Nagyon édesek!Szegénykéim mindig eszembe vannak,hogy hogy jártak.De szerencsésen alakult a sorsuk és ez a fontos!Meg Zazikának is jó hogy vannak tesói.Azt jól látod hogy a babáink nem éheznek:)))))Sokat szopikálnak.A legviccesebb hogy a legkissebbnek van a legnagyobb szája.Úgy tud visítani ha éhes!Aztán elkezd dudlizni de még mindig visong,kicsit cucliznia kell mire lenyugszik.Az óriásbabynk meg utólag kiderült,hogy tényleg óriás baby;nagyobb mint amilyennek lennie kéne...de ez van.Nekem egyformán szépek!Egészséget nektek!!!
Előzmény: Maomopsz (56309)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.17 0 0 56310

Szia!

7 hónaposan 7 kiló az szerintem teljesen jó! :)

Az meg hogy ledagadtozzák azt jobb ha megszokod, mindig igy lessz.

Régebben valaki irta hogy még az állatorvosa is diétát javasolt az egyébként normál sulyu mopsznak, csak mert nem volt tiszában a mopszok adottságaival.

 

Tényleg jó hogy segithettünk a három buleszon. :)

De egyben oriási felelőséget is jelent, mert ezek a kutyák nagyon értékesek, és képzeld mi lett volna ha elpusztulnak...

Nagyon örülünk hogy minden ugy alakult ahogy szerettük volna.

Előzmény: Ljuti (56298)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.17 0 0 56309

Midra akkor igazán komolyan veszi az anyaságot! :)

A mi Domikánk kicsit kajla ehhez a felelőséghez.

Mi is pont arrol beszéltünk a férjemmel, hogy mekkora szerencsénk van a Maoval.

Nagyon aranyosak a babáitok! Szeretnek enni ezt nem lehet nem észre venni! :DDD

 

Előzmény: Fidra (56296)
juditka21 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 56308
Igen, mi voltunk. A sétánál azért aktívabb volt, mint mindig. Csak mások előtt tesz úgy, mintha jó kiskutya lenne:) Ha a Berry tudna mesélni...

Szegény tacsi:( Nálunk így is elég sok az x négyzetméterre esők száma... Remélem jó helyre kerül!
Előzmény: Fidra (56305)
aviii Creative Commons License 2009.09.17 0 0 56307

Sziasztok!

 

Édesek a picik gratula a boldog szülőknek :))))

 

Sajnos én most egy picivel szomorúbb hírrel szolgálhatok.

 

Kb. 1 éves barna tacskó keverék kiskutya keresi szerető gazdiját. Szobatiszta, szocializált, sajnos a gazdija a héten elhunyt. A lépcsőházunkban lakott. A kiskutya egyedül maradt, ha új gazdi nem jelentkezik, sajnos a menhely vár rá.

Ha valaki tud valakit, aki... akkor szóljon.

rudmi Creative Commons License 2009.09.16 0 0 56306

Megzabálom őket!

Látom a kis pöcsösnek már háton fekve is megy a kajálás. Remélem az óriásbébivel sem lesz semmi gond! Holnap megyünk. Puszka

Előzmény: Fidra (56303)
Fidra Creative Commons License 2009.09.16 0 0 56305
Köszönjük a gratulációt!!!:)Igen,esznek rendesen....szépen fejlődnek a kemény 4 napjukkal:)))))Na ja....megy az idő....MIdra nemrég volt olyan pici mint most a kölykei.....Milyen volt az első séta?Tied Elvis és Berry ugye?Mert akkor asszem Elvis volt aki a mopi-talin nagyon el volt fáradva és a tatyóban pihengélt.....
Előzmény: juditka21 (56304)
juditka21 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 56304

Milyen kis pókhasak, édesek:) Gratula a szülőknek!

Nekünk megvolt ma az első sétánk, megy az idő...

Előzmény: Fidra (56303)
Fidra Creative Commons License 2009.09.16 0 0 56303
Szép estét mindenkinek,szia Rudmi!Egy kis ráadás!
Előzmény: rudmi (56302)
rudmi Creative Commons License 2009.09.15 0 0 56302

Nagyon köszi, hogy raktál fel képeket. Már alig várom, hogy újra lássam őket. Igen feltűnt, hogy azon a képen a kis pöcsös van. Nem baj, hogy még csofik, majd összeszedik magukat. Szerintem gyönyörűek.

 

A büszke apuka nevében is köszi a gratulációkat mindenkinek.

Előzmény: Fidra (56300)
Fidra Creative Commons License 2009.09.15 0 0 56301
Szia Ljuti!Ne aggódj az én Fridámat is állandóan ledagadtozzák pláne Midra mellett aki eleve más testalkatú és vékony,pedig Midra sokkal többet eszik mint Frida.Úgyhogy törődj bele,ezt még sokszor meg fogod kapni.Sok ember nem is ismeri a fajtát és csak az tűnik fel nekik hogy kis golyók.Én már nem foglalkozok ezzel.Nem azt mondom hogy zsíragynak kell lenni a mopiknak de nekem az tetszik ha kis tankarankák.Neked szép és tetszik a Hurkád és ez a lényeg!!!!:)
Előzmény: Ljuti (56298)
Fidra Creative Commons License 2009.09.15 0 0 56300
....na a lényeg meg lemaradt...meg most látom hogy a bézs aki egyedül is van ő nem a csofika hanem a pöcsös.CSofika még nála is kisebb.
Fidra Creative Commons License 2009.09.15 0 0 56299
Csak neked Rudmi hogy lásdd az unokák szépek,egészségesek!A bézs aki egyedül van,ő a csofika,a feka meg cuclizott álmában.
Előzmény: rudmi (56279)
Ljuti Creative Commons License 2009.09.15 0 0 56298

Sok sikert az újdonsült disznókhoz! :)

Nagyon aranyos egytől-egyig! A 3 bulldog "befogadása" olyan megható! :) Respect...

Más: nálatok is előfordul, h olyan ember, aki nem igazán látott még mopszot, ledagadtozza a tiéteket? Nekem ez már vagy az 5. ember, aki ránéz, és : "jajj, de jó húsban van" / milyen dagi" felkiáltással illeti az én Hurkámat.. aki persze nem áll az éhenhalás szélén, de napi 180 g száraz tápnál nem eszik többet és nem is nassol és rengeteget fut... 7 kg és 7 hónapos... hát felháborító... :) ez most így kijött belőlem.. :) (majd teszek fel képet róla, mert ha ti is olyat írtok, h "hááát".. akkor elásom magam..) :)

Üdv mindenkinek!!

Előzmény: Maomopsz (56295)
Fidra Creative Commons License 2009.09.15 0 0 56297
Szia Zsazska!Köszönjük a gratulációt!
Előzmény: zsazska (56281)
Fidra Creative Commons License 2009.09.15 0 0 56296
Szia Maomopsz!Midrának ez az első alma,úgyhogy volt para a szülés és az anyaság miatt.Szerencsére könnyű és gyors szülés volt.Alig 1,5 óra alatt megvolt az 5 baba.Midru egyből tudta mi a dolga,gyönyörűen ellátta a csöppeket.Rendesen szoptatja és gondozza őket.Ahogy megmukkan az egyik már rohan oda hozzájuk mi a baj.Nagyon édes!Köszönjük a gratulációt!Nálatok meg szerencse hogy ha már a mami nem látja el teljeskörűen a picit hogy az apuka besegít.Ez tök jó!!!Ritka....sőt!.hogy az apa kiveszi a részét a dolgokból!Zazika!Jó név,és gyönyörű a baba!!!!
Előzmény: Maomopsz (56284)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.15 0 0 56295

:DDD

Profi videó!

Nagyon ügyesen úszik, talán csak nem érti minek is kell neki ezt csinálni. :))))

Jobbulást kivánunk Neki!

Hoztam fotót!

Zazi lett a neve a kislányunknak. :) 

Előzmény: FoxxyC (56290)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.15 0 0 56294

Nagyon édes pofija van!!! :)

Hogy bujnak egymáshoz!!! :D

Előzmény: veranéne (56288)
Bszandra Creative Commons License 2009.09.14 0 0 56293

Gratula az anyukának, szépséges  kis puckok!

 

Tetszik ez a baby-boom a fórumon... :D

Előzmény: rudmi (56276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!