Keresés

Részletes keresés

sltom Creative Commons License 2011.08.24 0 0 424

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne, szeretném a pincében lévő kéményes gázkazánomat kondenzációs zárt égésterűre cserélni, szabályos az hogy a fürdőszobába kerüljön vízszintes kéménnyel?

A mostani kémény ugyanis pince+fsz+I. em.+padlás szóval egy vagyon a bélelés.

 

üdv.

sltom

maszibmw Creative Commons License 2011.08.19 0 0 423

Ezt nemtudom. Szerintem el kell fogadni. Nekem a kéményes T alakú tisztítót akart betenni, nem engedtem. Annál ocsmányabb szerkezetet ritkán láttam. Így nálam két egyenes van betéve, amit azonnal megfordítottam, mihelyt megvolt a szakvéleményezés. Így nem kell bámulni a nyitható kupakot.

Előzmény: Zöldár (422)
Zöldár Creative Commons License 2011.08.19 0 0 422

 Világos, egyértelmű eligazítás.

 Kérdés : a magyari uraknak miért nem jó a könyök tisztító ?

 Makacsul ragaszkodnak az egyenes tisztító idomhoz !!

Előzmény: maszibmw (421)
maszibmw Creative Commons License 2011.08.19 0 0 421

A Vaillant szerint a tisztító könyök helyes beépítése a következő ábrán látható:

 

Előzmény: Zöldár (420)
Zöldár Creative Commons License 2011.08.14 0 0 420

 

És én is kérdeznék engedelmetekkel.

 Tehát egy  szétválasztott rendszernél a bélelés manapság mit kostál.

 Az enyim lenne a következő . Majd !

 

 Levegő be  0,5 m - egy könyökkel  - kazán - majd a füstgáz ki - 3 könyök  + egyenes csövecskék- a kéményben 5 m savállócső, az egész nincs 7 méter. Jó az ekvivalens kémény hossz - ha könyököket 2 m - nek veszem ( ennyit  ír a gyártó ), nincs 12-14 m és a gyártó 30 m- ig garantálja a működést.

 

 És aki képben van,  attól .

 

 Van a füstcső ágban egy un. tisztító / ellenőrző idom, amit jobbára az ellenőrzésre használnak,  ez egy nyitható idom, a hossza  295 mm.

 Aztán kiderült létezik ennek a funkciónak az ellátására az un. tisztító ellenőrző könyök is. A lényege ennek is a nyithatóság.

 Tény létezik - ezt az egyik ajánlattévő meg is erősítette, sőt az árát is megmondta, kb. 9 eft +áfa, sőt a kéményseprő szakértője is megerősítette, hogy létezik ilyen - igaz ő sem látott még ilyent soha, de állította, hogy a nyitás az  könyök külső ivén van. Ok.,  csak akkor hallgatott mélyen, amikor azt kérdeztem, akkor hogyan lehet  szabad beépíteni. Mert egy könyök állhat vizszintesen és függőlegesen is.

 nekem nyóc persze, csak elfogadják - na az már nem mindegy!!

 Ja vissza erre a lehet és szabad kifejezésre :

 be lehetne építen  függőlegesen a kazán un. szétválasztó idoma után - ekkor megy a cső a függőlegesből a vízszintesbe és be lehetne építeni a vizszintes ágba, ekkor a cső vizszintesből vizszintesbe megy, mind a kettő lehetséges, de nembiztos hogy szabad, igaz, hogy mi tilja arról hallgat a fáma.

 Na majd alakul ez mint a prés alatt   a ... !

Zöldár Creative Commons License 2011.08.14 0 0 419

 Szia  !

 

 már ha megengeded, az akkor egy  3 szintes ház, azaz földszint  + 1. em és a 2. em.

 Jó ez legyen csak afféle kötözködés, habár az ingatlanközvetítők is bele estek ebbe a hibába - náluk viszont ez nem bocsánatos. 

 

 De mit szeretnél a saját kéményedbe kötni, ? ez az írásodból nem derül ki  !

 

 " való kivezetéshez a lakók nem járulnak hozzá. Mit tegyek?"

 

 Az a legkevesebb , hogy ők mihez járulnak vagy sem , ehhez a kéményseprő se fog hozzájárulni.

Képzeld nekem van saját kéményem nem is egy, mégis bolndját járatják velem ( vagy csak szeretnék, mindenki mást mod ) - pedig tudom mit akarok.

 És azzal mi a baj ha mind hárman abba vagytok bekötve ?

 Baleset veszély ?

 Felszólítottak, hogy   kettőnek távozni kell onnan ?

 

 Egyáltalán mit akarsz??

 Vissza a homlokzaton való kivezetésre - az a legegyszerűbb megoldás - igaz azért feltételei vannak, amit most nem részleteznék.

 Lényeg nálunk az sehol nem megy, ha teljesűl minden feltétel, találnak újabb 4 -et, ha az is teljesül azt mondják,  csak.

 Nálam : egy kazán kivezetés lenne egy  2,5m-es csövön - összesen. Vizszintesen.

 Ablakok a környezetben nincsenek sehol, mind alattam van, lévén az 5. -en lakom , azok az ablakok is mind csak kamrai vagy fürdőszobai ablakok, sok tetőre rálátok,  a kivezetés mégse megy.

 Mondjuk az senkit nem zavar, hogy a zárt udvarra 16 db. parapaet konvektor pöfékel  (mán mint ezeket az ál hatóságokat ).

 Tehát mit szeretnél ?? 

 

Előzmény: Gabriella.t (417)
nor29 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 418

A fenti lakó nem köthet be a szellőzőbe az alsó pedig csak akkor a fürdőszobaiba ha a többi lakó lemond az ő javára

így most mindenki meg van lőve meg kell egyezni mert különben senkinek nem lesz melegvíze és lassan itt a tél

közösképviselő nem tudja döntésre vinni a dolgot?

más tartalékkémény nincs a házban?

Előzmény: Gabriella.t (417)
Gabriella.t Creative Commons License 2011.08.10 0 0 417

Egy 2 szintes társasházban lakom, (fsz. I.em. II.em.) az első emeleten, és mindhárman ugyanabba a gyűjtőkéménybe vagyunk bekötve. Most meg kéne oldani ezt a problémát. A fenti lakó bekötött a szellőzőbe, az alsó a fürdőszobai kéménybe, én pedig abba szeretnék, ahol most vagyok. A fenti lakótól kéne lemondó nyilatkozat. Nem ad.  Voltam az önkormányzatnál, ők nem tudnak segíteni, a kéményseprő cég sajnál. A homlokzaton való kivezetéshez a lakók nem járulnak hozzá. Mit tegyek?

Dunit Creative Commons License 2011.08.09 0 0 416

 Egy összetolható alúlétra elfér egy személykocsi csomagtatóján -  a tetőcsomagtartón.

Előzmény: Dunit (415)
Dunit Creative Commons License 2011.08.09 0 0 415

 Tegnap voltak nálunk kémény bélelők - felmérni. Ez egy nagy társasház.

 Keresi a fiatalember a létrát,  mondja annak kell lenni, mivel a kéményseprő azon megy fel a tetőre.

 Ez igaz, csakhogy ő nem kéményseprő, hanem sok pénzért dolgozó vállalkozó.

Nem kéne neki talán létrát hozni magával ??

 Mi van ha leesik arról a létráról, mert eltörik alatta  ??

 

Amúgy vehetne már ez a társasház egy rendes alú létrát !!

Zoltanuss Creative Commons License 2011.08.04 0 0 414

Nyugodtan kössél bele.

 Ha a kémény átmérő nagyobb mint a becsatlakozás az nem próbléma. Sőt !

 

 Persze túlnagy átmérő különbségnél lehetnek  meglepetések !

Előzmény: sas-hegy (413)
sas-hegy Creative Commons License 2011.08.03 0 0 413

Üdvözlet Mindenkinek.

Egy kis segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől.

A meglévő 29 kw-os kéményes kazánomat szeretném kicserélni új szintén kéményes 25 kw kazánra. Jelenleg 150-es a kéménybe a bélés, de az új kazánhoz a 130-as átmérőt írják.Ami azt jelenti,hogy új béléscsövet kell beletenni, vagy a régibe is bele lehet ezt kötni?

A kazán a pincében van és van még egy tetőtér is ami kb. 10 m magas kéményt ad. Vagy egyszerübb ha megveszem a 31 kw kazánt +60 ezerért aminek az előírása szerint  a kéménybélés átmérője 150 -es.

Véleményetek,tanács,javaslat?

 

Előre is köszi

 

Zoltanuss Creative Commons License 2011.07.29 0 0 412

 Turbós kazánnál a flexi cső - saválló acélból, átmérő 80 mm, mennyi lehet folyóméter árban ?

 hol árulják vajon ?

Előzmény: maszibmw (411)
maszibmw Creative Commons License 2011.07.21 0 0 411

Kondishoz csak PE használható. És szerintem sokkal tartósabb is a PE cső, ezen felül nálam flexibilis a kürtőben futó szakasz egy elhúzás miatt.

Előzmény: Dunit (410)
Dunit Creative Commons License 2011.07.21 0 0 410

 Mondjuk a savasság miatt aluminium vigan használható lenne.

Előzmény: maszibmw (408)
maszibmw Creative Commons License 2011.07.21 0 0 409

A másik ok, amiért nem használható ez a cső a turbóshoz: A kondis max füstgázhőfoka kb 70 fok, míg a turbósé akár 150 fok.

Előzmény: Zöldár (407)
maszibmw Creative Commons License 2011.07.21 0 0 408

Persze hogy műanyag. A kondis kazán kondenzátuma enyhén savas, ezért csak PE cső haszálható.

Előzmény: Zöldár (407)
Zöldár Creative Commons License 2011.07.21 0 0 407

 Ez műa. cső ?

Mennyi lehet  ennek az élettartalma ??

Előzmény: maszibmw (401)
maszibmw Creative Commons License 2011.07.21 0 0 406

Turbóshoz drágább, mert ahhoz nem használhatsz műanyag csövet.

Előzmény: Zoltanuss (404)
maszibmw Creative Commons License 2011.07.21 0 0 405

Nemértem amit írsz. Mindenképp 6 méter a hossz. Ez koncentrikusban sokkal drágább mint egyfalú PE csővel. Ráadásul a régi kéményakna adott volt, így a legesztétikusabb .

Előzmény: joevagyok68 (403)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.07.21 0 0 404

 Helló !

 ez kondenzációs kazánhoz lenne ?

 Zárt égésterünél ( turbós ) ez kb. mennyi  - a helyiségben 1,5 m  

 a kémény nyilásig, onnan felfelé kb. 5 m  a függőleges irány. A levegő :  egy 40 cm -es falon keresztül egy un. másod lépcsőházból - jelenleg is van egy nyílás egy légbevezető.

 Egyébként én úgy tudom a zárt égésterű kazánokhoz árulnak füstgáz elvetető szet -tet - az csak nem drágább mint egy kazán ?

 Maga a kazán lenne 160 eft.

 vagy a kéményseprőcég - kémény bélelők egy  'dac és védszövetség'  - durvábban fogalmazva  - maffia ??

Előzmény: maszibmw (401)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 403

És olyat nem lehetett volna, hogy :

Oldalfalon koncentrikus kivezetés, majd 90fokos könyökkel a tető fölé vezetve?

-Vagy a veréb deszkán keresztül, és a tetőt megbontva,

-vagy az ereszvonalon túlnyúlva.

 

Pont a minap láttam egy ilyet.

Nem túl épületes látvány!

Mondjuk így is kéménynek számít, de legalább csak 1m-t kell megvenni, nem 6-ot, vagy többet.

Előzmény: maszibmw (401)
cerbe Creative Commons License 2011.07.21 0 0 402

Nekem is 80/80-at akartak betenni, plusz a levegő a falon kb 3 méterre. Áfásan, mindenestől 350, de azt mondták, kell a tartalék kémény is a használatba vételihez. Az másik 300. Pedig ennyit biztosan nem tudok adni érte!

Azt mondták, hogy ha a levegőt nem a falon vezetnénk, akkor az még kétszer annyiba kerülne. Na ne....

Előzmény: maszibmw (401)
maszibmw Creative Commons License 2011.07.21 0 0 401

Én most csináltattam, pont ma voltak átvenni a kéményt.

Nálam 6 méter volt, 200e ft + 48e az ügyintézés engedéllyel.

Osztott 80/80 lett kiépítve, levegő 1,5 méterre a falon át a homlokzatról, a füstgáz pedig 1 métert fut PE csőben a régi kéményig, majd onnan a régi kéményben flexibilis 80-as cső.

Előzmény: cerbe (400)
cerbe Creative Commons License 2011.07.21 0 0 400

Sziasztok!

Régi kazánomat cserélném valamilyen kondenzációsra. Ez miatt kellene a kéményt újra kibélelni. kb 7 méter. Nincs benne elhúzás. Egyenes kémény.

Tudna ajánlani valaki egy olcsó kéményest? Az interneten keresgéltem már, egy cég már kinn volt. Kaptam is egy olyan ajánlatot, hogy majdnem elment a kedvem az egésztől. Kétszer annyit kérnének a kémény bélelésért, mint annyiért a kazánt venném....

Ez nem lehet normális.

John Zero Creative Commons License 2011.07.06 0 0 399

Köszönöm a választ. Mondjuk amit te írtál (hogy még használható) nem egyezik azzal, amit a kéményes (hogy már nem használható, mert már nem engedélyezik), lehet, hogy a borravalót már előre beseperte magának :)

 

Előzmény: SolnesMM (398)
SolnesMM Creative Commons License 2011.07.05 0 0 398

 Felhasználni fel lehet, de a használt dolgoknak az ára kicsi. Add oda a kéményeseknek, akik a turbós kazán kéményét csinálják.

 Mint borra valót.

Előzmény: John Zero (397)
John Zero Creative Commons License 2011.07.05 0 0 397

Solnes:

A sztori röviden: a házat (többlakásos) kötelezte a kéményseprő 2009-ben, hogy hosszabbítassa a kéményeket. Ez pályázattal megtörtént 2010-ben, ilyen toldókkal, át is vette a kéményseprő vállalat.

Most azonban turbósítanám a kazánt, ami miatt lejön a hosszabbítás. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy mi legyen a toldóval, tényleg kuka, mert már nem lehet felhasználni sehová?

 

Előzmény: SolnesMM (396)
SolnesMM Creative Commons License 2011.07.04 0 0 396

 Ha 2010 -ben szerelték fel az még nagyon friss ! Csak kérte valaki ! Valamiért !!

 Egyébként  azok a toldók  kettősfalú csövek , köztük szigeteléssel ! A tetején lévő sapka meg a meidinger féle tárcsa.

 Cirkó cserénél viszont gond lehet.

 Hiába mondta 26 x a kéményseprő, hogy a kémény megfelelő, újra  akar szakvéleményezni - jó pénzért.

Természetesen ők semmit nem fognak csinálni - kérnek mástól rajzot és méretezést, amiért fizetni kell, majd maguknak csinálnak egy szakvéleményt amiért viszont  Te fizetsz !!

 Sőt ha óvatlan vagy dupla szakvéleményt is kicsikarnak belőled !!

Előzmény: John Zero (395)
John Zero Creative Commons License 2011.07.04 0 0 395

Ha esetleg tudja valaki a választ a kérdésre: nálunk 2010 folyamán felszereltek kéménytoldókat a kéményekre. Ezek egy-egy acélcsőnek néznek ki, a tetején kis fémsapkával, amit a téglakémény tetejére szereltek, kb. 2-3 méter hosszúak. A kéményseprő vállalat átvette, minden rendben.

 

Igaz-e az, hogy tavaly decembertől már nem engednek ilyen megoldást? (Ezt mondta egy mester.)

Ennek milyen következménye lehet? Pl. cirko-kazáncserénél lehet gond?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!