Keresés

Részletes keresés

Hajnal70 Creative Commons License 2014.02.01 0 0 15436

Bocsásson meg a naivitásomért, de melyik lenne az az "ügy" melyben ügyfélkapus megoldás jöhetne szóba?

 

Előzmény: Törölt nick (15435)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.30 0 0 15435

Elérhető lesz a közeljövőben az hogy az ügyfélkapun (elektronikus ügyintézés keretein belül) Albertirsán lehessen önkormányzati ügyeket intézni?

 

Hajnal70 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 15434

Az EDF Démász telefonos hibabejelentés : 06-40-822-000.

közvilágításról hiba bejelentés 4. pont.

 

Előzmény: muuman (15429)
Fazekas L. Creative Commons License 2014.01.14 0 0 15433

Januárban igen, mindenképp. A későbbiekre vonatkozóan még nem egyértelmű a dolog, ugyanis valószínűsíthetően szolgáltató váltásra kerül sor. Amennyiben a jelenlegitől eltérő információt nem küldünk, úgy marad a minden hónap utolsó pénteke.

 

Üdvözlettel:

 

Fazekas László

Előzmény: valaki aki vagyok (15431)
Fazekas L. Creative Commons License 2014.01.14 0 0 15432

A "könnyebség" természetesen két b-vel értendő.

Előzmény: Fazekas L. (15430)
valaki aki vagyok Creative Commons License 2014.01.14 0 0 15431

Idén is a hónap utolsó péntekén (péntekjén?) viszik el a szelektíven gyűjtött hulladékokat.

 

http://www.hiroshulladek.hu/images/pdf/altalanos/Szlltsi%20naptr%20-%202014.%20I.%20negyedv%20Cegld%20Rgi.jpg

 

V.

Fazekas L. Creative Commons License 2014.01.13 0 0 15430

Tisztelt "muuman"!

 

Magam részéről a "b" változatot tartom a szerencsésebb megoldásnak. A szolgáltatóhoz (EDF-DÉMÁSZ) a következő e-mail címre írhat: "kozvilagitashiba@edf.hu". Ehelyett telefonon jelezhet a városházára is, az alábbi közvetlen számon: 53/570-056, vagy kérheti az 53/570-050 központi számunkról Tószegi Anikó kolléganőt. Azért fogalmaztam vagylagosan, mivel mi is csupán a fenti e-mail címre jelezhetjük a közvilágítási hibákat. A könnyebség kedvéért leírom, hogy a mai napon, mely helyekkel kapcsolatos észrevételeket küldtük el:

 - Kolozsvári u. 13. sz előtt,

 - Somogyi u. 28-30. sz. között,

 - Nagyváradi u. 42. sz. előtt,

 - Gr. Széchenyi utcában, a vasúti átjáró és a református temető közötti szakaszon,

 - Szondi u. 9. sz. előtt,

 - Feketerész 6304. hrsz. előtt, 2 db lámpatest,

 - Hunyadi - Politzer u-k kereszteződése.

 

A fenti jelzésekre 12.02 perckor érkezett viszontválasz. Eszerint a Szolgáltató a türelmünket kéri, s dolgozik a hibák elhárításán.

 

Üdvözlettel:

 

Fazekas László

polgármester

Előzmény: muuman (15429)
muuman Creative Commons License 2014.01.13 0 0 15429

tehát tapasztaltam albertirsán azt hogy pár helyen nem ég az utcai világítás.

 

a., leszarom

 

b., felhivok valakit.

 

ha a b. pontot választom akkor azzal csak az a baj hogy nem tudom kit hívjak fel

Minden szentnek, maga... Creative Commons License 2014.01.13 0 0 15428

Csoportos garázdaság

 

A Ceglédi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya folytat nyomozást garázdaság vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt D. Sándor 46 éves és D. Sándor 23 éves albertirsai lakosok ellen.

 

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a gyanúsítottak 2014. január 1-én a hajnali órákban egy albertirsai szórakozóhelyen megtartott szilveszteri rendezvényen szóváltásba keveredtek a szintén ott szórakozó sértettel, akit inzultáltak, majd bántalmaztak. A dulakodás során a szórakozóhely egyik ablakának üvegét, valamint annak mosdóját is megrongálták. A kiérkező járőrök a két férfit elfogták, előállították és gyanúsítottként hallgatták ki.

 

A gyanúsítottak ellen a további eljárást- szabadon hagyásuk mellett- a Ceglédi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya folytatja le.

Minden szentnek, maga... Creative Commons License 2014.01.13 0 0 15427

A rendőrségre 2013. december 13-án a hajnali órákban érkezett bejelentés egy albertirsai lakostól, miszerint két ismeretlen férfi bement a házába, akik késsel fenyegetőzve az értékeit követelték. A házból műszaki cikkeket, az udvarról pedig kerékpárokat vittek el a gyanúsítottak.

A Cegléldi Rendőrkapitányság munkatársai rövid időn belül a helyszínre érkeztek és meghallgatták a sértettet. Az általa adott személyleírásnak köszönhetően a rendőrök azonosították a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személyek egyikét.
A helyszínre mentek a város területén szolgálatot ellátó Készenléti Rendőrség nyomkövető kutyás járőrei is. A kutya egy albertirsai házhoz vezette a nyomozókat, akik a házban tartózkodó R. Sándor 29 éves albertirsai és R. Richard 20 éves mezőtúri lakosokat intézkedés alá vonták. 

A rendőrök a ház udvarán megtalálták a sértettől eltulajdonított tárgyakat. A két férfit a Ceglédi Rendőrkapitányságra előállították és gyanúsítottként hallgatták ki, majd bűnügyi őrizetbe vették. R. Sándor és R. Richárd a bűncselekmény elkövetését elismerte.

Ellenük a további eljárást a Ceglédi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya folytatja le rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt. A nyomozóhatóság kezdeményezi a gyanúsítottak előzetes letartóztatásának elrendelését.

muuman Creative Commons License 2014.01.12 0 0 15426

Meg tudná valaki nekem mondani hogy kit kell értesíteni ha Albertirsán az utcán nem világít napok óta a lámpatest?

nnahhhhh Creative Commons License 2014.01.11 0 0 15425

Bécsi csokoládégyárban ígért nem létező állástVeszprém Megyei Rendőr-főkapitányság2014. január 11. 9:31Több százezer forintot zsebelt be jóhiszemű áldozataitól az a 27 éves albertirsai nő, aki különböző internetes oldalakon kedvező külföldi álláslehetőséget hirdetett meg még 2012 novemberében.

A gyanúsított összesen 6 személytől csalt ki pénzt, akik a megadott bankszámlaszámra el is utalták a kért összegeket. Az egyik sértett elmondása szerint az Internetet böngészve bukkant rá a kedvező feltételeket ígérő munkalehetőségre, mely szerint egy osztrák csokoládégyár keres munkatársakat, s egy bizonyos összeg befizetésével meg is szervezik az utazást és biztosítják a szállást. Rögtön fel is vette a hirdetővel a kapcsolatot, majd közel 100.000 Ft-ot átutalt a megadott bankszámlaszámra. Ezt követően azonban a csalót már nem sikerült elérnie telefonon.

A többi sértett is átutalta az összegeket  szintén szállásfoglalás, illetve egyéb regisztrációk címén, ám a csalóval ők sem tudták utána felvenni a kapcsolatot.

A nyomozás során megállapítást nyert, hogy a 27 éves albertirsai S. Klaudia gyanúsítható a bűncselekmény elkövetésével, ellene üzletszerűen elkövetett csalás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás. A Tapolcai Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya az ügyet a napokban vádemelési javaslattal befejezte és a keletkezett iratokat a Tapolcai Járási Ügyészségnek adta át.

zyx75 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 15424

Autóval rendelkező környékbeli lakosokat arra kérném, hogy ha lakott terület kezdtetét jelző táblát látnak (pl. Albertirsa) akkor nyomják meg autójókon a középső pedált mely segítségével be tudják állítani a megengedett 50km/h sebességet, nagyon egyszerű a hazsnálata minden régi és új járművön van ez a funkció. Zebránál ugyanezt a müveletet  az autó megállásáig is lehet fokozni ha valaki át szeretni menni. Már csak azért is használjátok mert én is ezt a funkciót használom és nekem bevált. -:)

Előzmény: muuman (15422)
dikszicsirke Creative Commons License 2014.01.07 0 0 15423

csak a Tessedik utcában fosztogattak múlt éjjel (udvarokat, fészereket), vagy máshol is a településen?

muuman Creative Commons License 2014.01.06 0 0 15422

Okostelefonnal rendelkező környékbeli lakosokat arra kérném hogy ha út közben találkoznak sebességméréssel(föleg albertirsán és környékén) akkor legyenek szivesek letölteni a Traffi hunter alakalmazást:

http://traffihunter.hu/

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.traffihunter

 

https://itunes.apple.com/hu/app/traffi-hunter/id562188363?mt=8

 

 

nagyon egyszerű a használata:

ha láttok sebességmérést,megnyomjátok a sárga felkiáltójelet,utána katt a traffipaxra és megjelenik a térkép.itt ráböktök a helyre ahol láttátok és kész ennyi.

Ezután már rajta lesz az adatbázison és akki arra jár annak jelezni fog a telefon!

 

Márcsak azért is töltsétek mert én is ha látok traffit azonnal jelentem:)

 

fogjunk össze:)

 

valaki aki vagyok Creative Commons License 2013.12.28 0 0 15421

Én csak ezt találtam:

http://albertirsa.hu/userfiles/file/rendeletek/a_helyi_kornyezet_vedelme.pdf

ebben "csendháborításról", zajszennyezésről nem sok szó esik.

 

V.

Előzmény: Törölt nick (15420)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.27 0 0 15420

Ha már fűnyírás:igaz hogy hetvegenkent albertirsan funyirasi tilalom van?Szomszédom ezt állította de pontosan nem tudta megmondani higy mettől meddig. Valaki tudja?és ez mióta van?lett a lakosság erről értesítve?ha valaki megszegi mi a büntetése?

Thelepy Creative Commons License 2013.12.26 0 0 15419

Azt tudja valaki, hogy mikor lesz szemétszállítás? Mert ma nem volt.

Egy éve még elvitték karácsonykor.

Mega Tróger Creative Commons License 2013.12.25 0 0 15418

Nézd a térképet, és vegyél földet Homokrészen:

 

http://index.hu/belfold/2013/12/23/v0_a_gombhoz_varrjuk_a_kabatot/

 

Fazekas L. Creative Commons License 2013.12.24 0 0 15417

Kedves Mega Tróger!

 

Önnek teljesen igaza van: decemberben csakugyan nem kell füvet nyírni. Belátom, előző válaszom erre utaló célzása (lásd: "hányaveti mód" stb.) túlságosan cizellált volt ahhoz, hogy Ön is megértse. Magam viszont nem kívánok naturálisabban fogalmazni. Így hát megfáradt öregként elvonulok pihenni. Egyetlen tanácsot kérem, fontoljon meg: kevesebb indulat és több empátia, meg bölcsesség.

Most pedig végre Ön is élvezze Karácsony csodáját, s ne gondoljon holmi hangos fűnyírókra.

 

Tisztelettel köszönti: Fazekas László

Előzmény: Mega Tróger (15416)
Mega Tróger Creative Commons License 2013.12.24 0 0 15416

Kedves Fazekas L!

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Hangulatjel

 

Úgy látom, Te tényleg megöregedtél, elszaladt melletted a világ, nincs humorérzéked sem, és azt sem tudod mit jelent a ":-)" vagy a ":)" jel, ráadásul Rajtad kívül nincs olyan ember Albertirsán, aki ne tudná, hogy decemberben nem kell füvet nyírni.

 

Ha itt ilyen figyelmetlen vagy, és ennyit lassultál, ennyire lemaradtál, és a lényegmeglátó képességed konvergál a zérushoz, kérdezném én, hogy hogyan irányítod a városunkat? Illetve nem kérdezem, mert látszik: pocsékul.

 

Szerintem Rajtad kívül mindenki értette, hogy az előző beírás egy vicc rajtad kívül ez mindenkinek leesett. És gyengébbek kedvéért az ál-levelet nem "Tisztelettel" fordulattal, hanem egy hangulatjellel smiley :-) zártam. 

 

Menj nyugdíjba, és akkor a Karácsonyt is jobban fogod élvezni, nem leszel fáradt, meg a falunak városnak is jobb lesz.

 

Mindenkinek Boldog Karácsonyt Kívánok!

 

 

Előzmény: Fazekas L. (15415)
Fazekas L. Creative Commons License 2013.12.24 0 0 15415

Kedves Mega Tróger!

 

A polgármesteri hivatal nevében ugyan nem elsősorban én vagyok hivatott válaszolni, meg aztán az új önkormányzati törvény értelmében már nincs is ilyen hivatal (a neve helyesen: Közös Önkormányzati Hivatal Albertirsa) ám kérdésének sürgős és rendkívül aktuális jellege miatt természetesen azonnal válaszolok. Íme:

őszintén szólva nagy hibát követtünk el, amikor a Szenteste napján történő fűnyírást nem szabályoztuk, még hányaveti módon sem, nem hogy kellő részletességgel. Emiatt szíves elnézését kérem. Egyébként az a véleményem, hogy amennyiben akad egy-két vérmes szomszédja, az nyilván elrendezi Önnel ezt a problémát. Már amennyiben csakugyan nekifog ezen a verőfényes délutánon füvet nyírni.

A tűzgyújtás szabályait a helyi környezet védelméről szóló 19/2004 (V.25.) sz. önkormányzati rendeletünk 4. §-ának (2) bekezdése szabályozza. Bíztatom, keresse s megtalálja városunk honlapján, a hatályos helyi rendeletek között.

 

Jó munkát kívánok, hiszen szép is a kerti tevékenység ilyenkor, Szenteste délutánján. Az estére és az elkövetkező napokra pedig lelki nyugalomban eltöltött, szép ünnepet kívánok.

Tisztelettel köszönti: Fazekas László

Előzmény: Mega Tróger (15414)
Mega Tróger Creative Commons License 2013.12.24 0 0 15414

Tisztelt Polgármesteri Hivatal!

 

Szép idő van ma, így egy kicsit kimennék kertészkedni, emiatt lenne néhány kérdésem: Szenteste hány óráig szabad füvet nyírni a városban, és ha esetleg tüzet gyújtanék a kertben, akkor hány óráig kell eloltani a mai napon? Sajnos nem találom a kérdéseimre a választ a honlapon...

 

:)

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.18 0 0 15411

Nehéz követni ,pl a 26 éves F.T. satöbbi...

 

Előzmény: Mega Tróger (15409)
Mega Tróger Creative Commons License 2013.12.17 0 0 15410

Előzmény: Mega Tróger (15408)
Mega Tróger Creative Commons License 2013.12.17 0 0 15409

ha jól tudom papa lett, de nem apuka, hanem nagypapa

Előzmény: dikszicsirke (15407)
Mega Tróger Creative Commons License 2013.12.17 0 0 15408
dikszicsirke Creative Commons License 2013.12.16 0 0 15407

Gratulálhatunk, Polgármester úr?

valóban friss apuka lett?

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.19 0 0 15406

S. Kata csak mivel csak Miss Universe Hungary 2. helyezett lehetett, Kelemen Henrietta viszont királynő,ezért hát irigységből Kata elintézte hogy nehogymár más irsai jusson el Miss Earth világversenyre ha már ő nem juthatott.

gusztustalan

 

http://www.blikk.hu/blikk_sztarvilag/hajduek-tarsa-levaltotta-a-kiralynot-2220969

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15405

nagyon örvendetes hogy végre a Katolikus iskola előtt a zebrát felfestették,csak az irsai polgárok ezzel sem tudnak mit kezdeni.

 

nem ismerik a kreszt, a rendőrség pedig nem tartatja be.

 

rendszerint megállnak autóval a zebra előtt 5 méteren belül pedig a kresz világosan kimondja hogy ezt nem szabad.

 

itt senki nem ismeri a Kreszt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!