Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

sistergő Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50270

Ajaj! Én vagyok ennyire érzékeny, vagy te nem értettél meg? Esetleg én értelmezem rosszul a leírt szöveget?

Mivel én is azt szeretném, hogy a verseny és a kiírása a lehető legjobb legyen, ezért kifejtem bővebben.

Az 1.) pontot én (is) úgy értettem, hogy "A versenyzőnek" kell tökéletesen felkészültnek lennie. (Az "és" szó miatt a "tökéletesen" a felkészültségre, és nem a "tisztában kell lennie"-re vonatkozik.)

Ebből én azt következtetem, hogy a versenyző:

- vagy tisztában van azzal, hogy nem teljesíti a részvételi feltételt, de mégis indul,

- vagy annyira tudatlan, hogy nincs tisztában a felkészültségével,

- vagy nem olvasta el a kiírást.

Továbbá a verseny rendezője:

- vagy nincs tisztában azzal, hogy lehetetlen dolgot ír elő részvételi feltételnek,

- vagy tisztában van azzal, hogy lehetetlen dolgot kér, de nem tartja be a kiírást,

- vagy szabálykövető ember lévén senkit sem enged elindulni.

Én nem állítom, hogy mindig minden szabályt betartok.

De... de nem szeretnék itt is úgy indulni, hogy nem tartom be a verseny szabályait. 

Szerinted mit gondolnak azok, akik észreveszik ezt az egyszerű logikai hibát a kiírásban?

"A 2. "a futónak"" pontnál javasolnám a "biztosnak kell lennie abban"-t a "tisztában kell lennie azzal" -ra cserélni. 

Előzmény: csanya. (50256)
csanya. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50269

Az tök jó ha a "gradual response" mellett vagy, mert eddig így szerepelt a versenykiírásban "Kizárható a versenyből az a résztvevő aki:sértegeti vagy inzultálja a rendezőket, résztvevőket vagy az önkéntes segítőket,". Most meg így: "Tiszteletlen viselkedés (önkéntesekkel vagy futókkal szemben) - Azonnali és életre szóló kizárás" Mi ez ha nem fokozatosság, ugye? Bármilyen hihetetlen alkalmaztuk is már két esetben....

Előzmény: allez zserzseli! (50263)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50268

dédes-kékest mikor lökjük, azt vakerold! ott mászhatsz, kelhetsz, fekhetsz!

Előzmény: procaliber. (50267)
procaliber. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50267
Csabi pontos dátumot tud mondani melyik évben mentek többen rossz irányból a Bonatti házhoz,kordonon átmászva kerültek a helyes útvonalra.Ennek ellenére szóba se került a kizárásuk,büntetesük.
Előzmény: csanya. (50258)
lpr Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50266

ULTRATRAIL

Előrebocsátom, szeretem Csanya rendezvényeit, de elszomorít a tendencia, hogy pl. az első T50-hez képest sokszorosára emelkedik a nevezési díj (ráadásul szponzor is van). Tudom, kapitalizmusban élünk, sok más termékre, szolgáltatásra is panaszkodhatnék. Ha valamiért (mert pl. nagy presztizsű ld. Apple vagy tényleg kiemelkedő minőségű vagy népszerű) erre a termékre vágyom, akkor fizessem meg. Nyilván itt is működni fog a kereslet-kínálat egyensúlya. Attól még elszomorít. Tudom, más egy közösségi rendezvény és más egy professzionális. Attól még elszomorít. Lehet, öregszem. Ettől még hajrá mindenkinek!

Pinyo Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50265

A gyalogtúrát persze nem úgy gondoltam, hogy nem akarok belegyalogolni, mert az nyilván pulzuskérdés, azért egy tizeniksz órás menetben nem akarok piros zónába kerülni.

Egy maratonon nyilván megsétálom a Libegőt is, de ha direkt ráedzek, akkor meg végigfutom.

A 9-9.5 óra kicsit megtisztelő jóslat :), de most körbenézve egy 10,5 alatti teljesítés jó lenne. Huh, ennyit még aludni sem szoktam :)

Csermanek: szoktam lassú edzéseket tartani, de a hosszú (mondjuk másfél óra felett) futásaim gyakorlatilag mind versenyek.

Előzmény: allez zserzseli! (50262)
hobo-bobo Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50264

Szeretem olvasni ezt a topikot, és most úgy érzem minden tőlem telhetőt megtettem az ultratrail reklámozásáért:

Szóltam a közvetlen szomszédomnak, Kónya Ákosnak hogy mi készül jövő májusban...:-))

allez zserzseli! Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50263

én bevallom már elég rég olvastam az UTMB szabályzatot, talán 5 éve. de nem emlékszem arra, hogy, aki csanyán  csúnyán beszél a személyzettel, azt örök életre + 1 évre kizárják. de biztos van ilyen, te nyílván megnézted.

örülök, hogy majmoljuk a nyugataikat. szerencsére már van az új hetedikes tankönyv és helyre teszi a dolgokat.

én alapvetően amúgy a gradual response mellett vagyok, talán ezt feszegette sistergő is. tehát fokozatosság. figyelmeztet, büntet, kizár, kizár for good. lefejez a kalifátus.

az UTMB jó dolog, sok szempontból irányadó, értem azt is, hogy ez biznisz és, aki rontja a bizniszedet, azt büntetni kell. mert arra nem merek gondolni, hogy te itt most erkölcsi normákat állítasz fel mit lehet, mit nem. mi az ami már sértő, mi az a vicc. hol lehet itt határt húzni? legközelebb a készenléti rendőrséget is beveted?

(na ugye, nincs szmájli, már komolyan is vetted :)), ugye milyen szűk a határ..?)

allez zserzseli! Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50262

hahóóó, én emlékszem. és emlékszem az első sziget körömre is. szédültem, azt hittem ott halok meg..

nade a lényegre.

sztem igen is próbáld ki, sőt! ki kell próbálnod! amennyire itt a a fórumon megismertünk, te egy okos futó vagy, aki felkészül a pályából, és főleg magából. ahogy a sporttárs mondja, minden az intenzitáson múlik. a pulzust, ami alapján, ha jól látom futsz, 10-el lejjebb veszed. de talán még a 15öt is megkockáztatám. innentől kell még tudnod, hogy a gyomrod 9 óra alatt vajon mit tud befogadni, mi a a legjobb hosszú távú energiaforrás neked. a piros neked 9-9.5, max 10 óra óra sztem (nyílván kérdés a talaj, idő, stb, de papírforma szerint). nem kérdés, hogy izomzatilag, edzettségből elbírod, amennyire gondolom persze. fontos még, hogy akarod-e. illetve, hogy mennyire akarod. ez már 9 óránál is fontos. tehát, hogy fejben ne légy betojva, legyél bátor és elszánt :)

és a lényeg szerintem. azért is próbáld ki, hogy érezd a korlátaidat (ha akarod persze). kellenek ezek, a megdőlések is. ezek billentenek tovább a fejlődésben. és nem csak fizikailag. ha mindig biztonságra mész, hol marad az izgalom, az ismeretlen, ami után kutatunk mindig..?

persze az egot lejebb kell adni egy picit, de ez is tanít. erről sokat ment már itt az eszmecsere..

ilyen pl a gyalogtúra. igen, ha okosan akarsz menni, akkor sétálnod kell bele. ez nem szépségverseny. kilian is sétál, ha kell. nem beszélve rólunk.. a sétát ne nézd le, van aki gyorsabban megy fel, mint te joggolva egy nehezebb emelkedőn.

de szerintem nem lesz ebből neked megdőlés, hajrá.

ja és még egy-két praktikus tanács. a lefeléket ne hasítsd szét. az jobban odaver hosszútávon, mint egy laktát felfele (szerintem).

és azért menj el előtte a less nándorra. az egyik legszebb túra, pont jó felvezetés (65 killa, 2100 szint) a pirosra. a kedvencem..

mára ennyit a kéretlen okoskodásból :)

hajrá

Előzmény: Pinyo (50253)
CSERMANEK Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50261

Az angolul volt:-)

Nem szeretnek irasban vitatkozni veled Csanya. Túl sok jó versenyt, törődést, jeget, gélt, stb kapatam már tőled:-) 

Majd elmondom személyesen ha találkozunk, hogy mi volt nekem kicsit túlzás. De ezek csak stílusbeli kérdések... A szabályok nekem nem tűntek szigorúnak.

Cs.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50260

Ez az egész úgy néz ki, mintha a vitatkozók még sose láttak volna élő Csanyát, és nem tudnák, milyen.

kutyA Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50259

Ja. Az első pár ilyenemnek 200 km-es korában a felsőrész mindkét oldalán, mindkét félpáron volt egy-egy lyuk. Egyszerűen eltörött a zsákvászonszerű anyag. Viszont még 800-as korában is tökéletesen fogta a lábamat. A mostani, 4. pár furán viselkedik: 600 km felett van, és még mindig nem lyukas. Valaki biztos elrontott valamit.

A Mountex egy darabig a 2-es változatát is árulta, de aztán gyorsan leszoktak róla.

Előzmény: kertitraktor (50248)
csanya. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50258

A szabályokhoz még annyit azért hozzáteszek, hogy halál vicces olyan emberektől, akik megjárták pl. az UTMB-t vagy a Lavaredo-t, ilyeneket olvasni:

allez zserzseli: "életre szóló kizárás. ez aranyos. örihari!! kussolsz, vagy nem futsz itt többet :)))"

Csermanek: "Ha ez valamiféle jófejkedős szigor akar lenni akkor az nem jön át, ha komolyan van véve, akkor meg nekem ez kicsit sok."

akibacsi: "A szigor az elég Csanyás,"

A kifogásolt passzusok megtalálhatók az UTMB ( és még persze más versenyek kiírásában is). Szóval, akkor most mi van? Amikor beneveztetek az UTMB-re, nem olvastátok el a kiírást vagy ott nem volt zavaró? LOL!

csanya. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50257
Előzmény: sistergő (50246)
csanya. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50256

Kérdéseidre a válaszok benne vannak az idézet mondatokban:

1. "A versenyzőnek."

2. "a futónak"

Ők tudják, hogy tökéletessen felkészültek-e, illetve, hogy biztosan elegendő-e a az élelmiszer és folyadék.  

3. OK. 

4. OK.

Előzmény: sistergő (50242)
tv1k Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50255

Meg lehet szokni. :)

A félmarcsihoz képest lejjebb állítod a pulzuslimited vagy tízzel (vagy kicsit többel) oszt' mész ahogy tudsz.

Mondjuk ebbe lehet hogy fog kerülni gyaloglás, pl. Dobogókőre felfelé menet.

CSERMANEK Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50254

Nem az a kérdés, hogy fizikálisan bírod e (igen) hanem hogy elfutod-e. Erő, izület, technika megvan, frissíteni tudsz. Csak a tempó a kérdés. A szokásos tempódnál lassabban kell menned.

Sztem  probalgasd a lassabb edzeseket hogy fejben hogy viseled...

Pinyo Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50253

Kedves Emberek!

Azt tudom, hogy itt már mindenki futott nagyon sokat (sok = öt óra felett, nagyon sok = legalább kétszer ennyi)

De van-e itt még valaki, akinek még halvány emlékei vannak arról, hogy milyen volt anno először sokat futni? Mondjuk 10-11 órát?

Kezdem ráállítani magam, hogy csak meg kellene nézni a P85-öt, de ez hosszú. Ha indulok, egy célom lenne: nem megborulni, de nem is gyalogtúrázni. Ide már nem elég pörgős "zúzzuk szét az emelkedőket" taktika.

Ide valami más kell, de mi? Hogy tudnám magam tesztelni, hogy kibírok-e ennyit?

Pinyo Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50252

Akkor neked ez az esti indulás tényleg jobban feküdne.

Előzmény: mtb (50247)
kgabo74 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50251

Rendeltek nekem racsnit a Fenix Hp11-hez a fenixlight.hu-n. Kb. 2 hét alatt megjött. Ingyen elküldték, pedig mondtam hogy a lámpát nem is tőlük vettem. Nagyon korrektek voltak, ritka a mai világban.

Előzmény: kgabo74 (50175)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50250

akarom mondani Dynafit: 

Előzmény: Törölt nick (50249)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50249

a north face-nek is volt salami saras csukàja, de màr nem tudom..

Előzmény: kertitraktor (50248)
kertitraktor Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50248

ilyenem nekem van (pár éve a mountexben lehetett kapni), épp tegnap futottam benne. saras talajon tényleg nagyon fasza, csak egy baja van: gyorsan szétszakad a felsőrész. 

Előzmény: kutyA (50208)
mtb Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50247

Bár még korai lenne döntenem arról, hogy benevezek-e a 111 km- re, máris gyűjtöm magamban az érveket/ellenérveket. Legalább 8 órát kell sötétben menni, ez teljesen új lenne nekem, hiszen a leghosszabb idő az max. 3 óra volt, amit lámpával, sötétben haladtam. Viszont számomra akár előnyt is jelenthet az éjszaka: nem jól tűröm a napsütést futás közben, és mint tudjuk, májusban már előfordulhatnak meleg napok. Melegben rosszabbul dolgozik a gyomrom, nehezebben tudom pótolni az elvesztett kalóriákat. Persze lehet hogy éppen emiatt lenne nehéz, főleg a vége, fáradtan, ha jelentősen melegedne az idő. Persze az eső is szakadhat egész éjjel, vagy egész nap, ezt előre nem tudhatjuk. Magamnak - ha minden jól menne - egy nagyjából másnap déli beérkezést saccolnék. 

Előzmény: Pinyo (50244)
sistergő Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50246

Azért, hogy a következő éjszakán is legyen min gondolkodjál, kíváncsi vagyok a véleményedre. Hogyan döntene a szabálytisztelő pályabíró a következő elképzelt esetben:

Egy pályabíró egy meredek részen figyeli a versenyt. Az esőtől átázott talajon megcsúszik, és feldönt egy versenyzőt. A versenyző az eséstől kissé vérzik, és a (bringás)mezének a zsebe elszakad. Az abban cipelt alufóliába csomagolt szendvics (vagy a 2 db fél literes kulacsból az egyik) legurul a meredek hegyoldalon, majd megakad egy sziklán. Fentről látni hogy hol van, de lemenni érte életveszélyes és reménytelen. 

A versenyző - vétlen áldozatként szemetelt. A pályabírónak nincs mérlegelési lehetősége, a következő szerint kell eljárnia: "Szemetelés - Azonnali kizárás"

A fenti esetet lehetne még cizellálni, finomítani. Hasonló nem ennyire kihegyezett esetek simán előfordulhatnak.

Én egy döntéstől elsősorban nem azt várom el, hogy szabályos, hanem hogy igazságos legyen. A szabálynak kell olyannak lennie, hogy ez megvalósítható legyen.

Előzmény: csanya. (50241)
sistergő Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50245

kb. + 7 km-re és 500m szintre 3 órával több a szintidő. Hosszabbat, több szintet tudok menni. Gyorsabban nem tudok.

Előzmény: Pinyo (50244)
Pinyo Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50244

Miért lenne könnyebb? Hosszabb is, több is a szint. Az éjszakai rész áttevődése miatt?

Előzmény: sistergő (50242)
sistergő Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50243

Hát... lehet nekem is álmatlan éjszakám lesz?

Azon fogok meditálni, hogy a 111-es távon melyik a jobb, ha semmi folyadékot nem iszom, vagy ha minden frissítőponton és közben is a hátamon cipelt marmonkannából gigáig töltöm magam?

Arra gondolni sem merek, hogy létezhet közbülső megoldás.   :-)

Előzmény: csanya. (50241)
sistergő Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50242

Szerintem még maradt benne...

A személyes véleményem erről "Csanyás" stílusban: abnormális feltételeket tartalmaz.

Akkor saját stílusban:

1.) A részvételi feltételek első mondata szerint "A versenyzőnek tisztában kell lennie a verseny sajátosságával, a választott táv hosszával, nehézségével és tökéletesen felkészültnek kell lennie rá." nem lesz induló a versenyen, mert senki nem tekinthető tökéletesen felkészültnek.

2.) Az "Ehhez a következőket kell betartania minden futónak:" részben a harmadik bekezdés is problémás lehet. "A frissítőpontot elhagyva a futónak biztosnak kell lennie abban, hogy a nála lévő élelmiszer és folyadék a következő frissítőpontig elegendő."

Kérdésem: mi a "biztosan elegendő" definíciója?

3.) Az "EGYÉB TUDNIVALÓK ÉS SZABÁLYOK" pontban nem a legjobb megoldásnak tartom a "Szemetelés - Azonnali kizárásszabályt.

Elfogadhatóbbnak (és körülményesebbnek) tartom pl.:

- Szándékos, vagy hanyag szemetelés - Azonnali kizárás

- Szemetelés - Azonnali kizárás adható.

4.) A "Tiszteletlen viselkedés (önkéntesekkel vagy futókkal szemben) - Azonnali és életre szóló kizárás" pontnál is hiányolom az "adható" kiegészítést. Igaz, ennél találkoztam lényegesen rosszabbal is a triatlon szabályoknál, ahol valakikkel szemben előírják a kötelező tiszteletet.

Szabályalkotásnál "bűn" a nem szabatos "pongyola" fogalmazás.

Egyébként tetszik a verseny, úgy érzem számomra lényegesen könnyebben teljesíthető lenne, mint a mostani T100.

Előzmény: csanya. (50240)
csanya. Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50241

Elégé álmatlanul telt az éjszakám. Végig ezeken a túlságosan szigorú szabályokon gondolkodtam. Mélyen magamba néztem és rájöttem igazatok van. Hova vezet a világ ha egy szabály szigorú?! Itt az új verzió, léci mondjátok meg elég "nemszigorú" e így!

Az útvonal kicsi levágása - ötször elismételni juj de csúnya dolgot csináltam

Az útvonal komoly levágás. - ugyanez tízszer 

Hiányos kötelező felszerelsés -  ötször leírni, a Hoka nem is csúnya cipő

A verseny személyzetének sértegetése - Egy öreg néni átkisérése a zebrán

Ellenőrzőpont kihagyása - Egy babakocsi felcipelése az aluljáróból

Ezeket levélben elküldtem az összes nagy verseny szervezőinek és az Atlétikai Szövetségeknek is!