Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Ba_BO 2014.06.05 Creative Commons License 50036

Sziasztok!

Használ valaki HH terepfutó cipőt ???

Tapasztalat ?

Köszi

bmalag 2014.06.05 Creative Commons License 50035

Jók a beszámolók!

Még mindig a túra hatása alatt vagyok. Lépcső, szék, wc kagyló látványától is összerezzenek. Állni és feküdni már jól megy, bár vasárnap még feküdni is fájt.

Valószínűleg az volt a brutális izomláz oka, hogy az elmúlt hónapban csak síkon és enyhe dombokon futottam.

Tinca 2014.06.04 Creative Commons License 50034

A fütyörészés persze túlzás, de a véres verítéket másik alkalomra tartogatom. A T100 küzdelmesebb volt, mert ott sokat kellett folyamatosan (közel) síkon gyorsan futni. Itt azért bőven lehet gyalogolni, lötyögni, ez inkább fekszik nekem.
Valóban, virtuálisan utolértem Speróékat. Úgy látom, kissé elcsúszott a táblázat. 15:11 körüli idővel voltam ott.

Előzmény: allez zserzseli! (50032)
allez zserzseli! 2014.06.04 Creative Commons License 50033

(x) holnap lesz egy beszélgetés zugspitze/lavaredo versenyek apropóján a magashegyi versenyekre való felkészülésről, praktikus, és nem praktikus, hasznos és érdekes tudnivalókról. a beszélgetőpartnerek: szabó jucus, JB és starsky. a helyszín a tojásos hely.

allez zserzseli! 2014.06.04 Creative Commons License 50032

aszta, ennél nincs is könnyebb túra, ahogy olvasom :)

amolyan közben fütyörészősnek tűnik! elismerésem a könnyedségért. bár hasonlóan éltem meg, csak jóval lassabban.

viszont, ahogy az idődet kiolvasom, külön bámulatom, hogy az EP-s táblázat szerint 13 perc alatt értél át tót-hegyesről világos hegyre. nekem ez több, mint egy óra volt, igaz, én azért tuti, ami biztos két hasonló nagy kört mentem a csúcs alatt..

gratulálok!

Előzmény: Tinca (50031)
Tinca 2014.06.03 Creative Commons License 50031

Kivételesen én is bedobnám a köztudatba itt, hogyan éltem meg, tehát

Mátra 115

Miután múlt héten igazán tisztességgel beleszaladtam a késbe, kissé feszengtem a rajtban, meg még úgy féltávig. Fogadkoztam is, hogy most csak kényelmesen megyek, minden erőlködés nélkül, evésre-ivásra hagyok időt. Ezt szinte tökéletesen sikerült is betartanom, így a bánóci összeomlás után teljesen elégedetten és vidáman értem célba.
Az kétségtelen, hogy ehhez a tökéletes naphoz kellett a príma időjárás is, pedig az előző két év fényében nem volt várható, hogy még lesz ilyen.
Technikai okok miatt kerek egy másodperccel lekéstem a rajtot, így az oldalvonalról vágtam neki, de szokás szerint hagytam is a mezőnyt elmenni, sőt, minden elvárhatónál lassabban kezdtem, hisz nem volt kényszer, szép lassan melegedtem be. Rámfért, hiszen néhányak ámulatára rövidnadrág, vékony póló kombóban indultam 9-10 C°-ban, ami amúgy tökéletes választás volt, csak az ujjaim bánták Kékesen ahol a higanyszál lassan emelkedett 5 fölé, ráadásul élénk szélben. Hiába indultam szép nyugodtan, Oroszlánvárnál és Kékesen is már egy-két perc előnyöm volt a tavalyi időhöz képest, de ezekre sikerült rá sem hederíteni. Időt nyertem aztán Parádsasvárra lefelé is, pedig óvatosan lépkedtem, nehogy idő előtt szétverjem magam. A sor folytatódott Galyára fel is, pedig odalent igazán adtam a testi élvezetnek, alig győztem válogatni a sütik között, akadt néhány igazán jól csúszó, magas energiatartalmú darab.
Galyaváron már kijött az, hogy idén nem támadom a hegyeket, szép lassan felballagtam, így a mátraalmási betétkör öt perccel lassabb lett, mint egy évvel korábban. Ehhez persze hozzájárult a faluban felállított sütiztetőpont is, amit tavaly kihagytam, de most nem álltam ellen alantas vágyaimnak. A pontokon ugyan kérdezés nélkül is mondták, hogy a "román srác" és a Pap Gabi-Speró expressz, ill. Barta Laciék mikor hagyták el a pontot, de egy pillanatra se hagytam magam kizökkenteni, szép lassan kezdett visszatérni az önbizalmam.
Annak ellenére, hogy Galyán leveseztem, sütiztem, Mátraházáig újabb perceket nyertem, amit Lajosházáig is megtartottam. Addigra szép lassan elkopott körülöttem mindenki, úgy éreztem, mintha magamra maradtam volna a Mátrával. Az előttem levők messze elhúztak, nem kellett semmire figyelnem, csak magamra meg az útvonalra.
Igazán nem is történt semmi érdekes, ebben a nagy világbékében fogytak a km-ek, sokat sétáltam, néha kellett csak figyelmeztetni magam, hogy el ne ragadjon a hév. Aztán meglepetésemre Szorospatakon ott értem Lacit, aki végig a lengyel sráccal egyetértésben haladt együtt. Itt sem akaszkodtam azonban rájuk, fontosabbnak tartottam átvizsgálni a széles süteményfelhozatalt. A kellemes kirándulóidőben jól esett az édes, sót inkább csak tudatosan vittem be. Az erdőbe aztán végül együtt értünk, sőt Ágasvárra kisebb előnyöm lett, mert még mindig alkalmazkodás nélkül csak a saját tempómra figyeltem. A th-ban persze nem lehetett kihagyni a limonádézást, ami mellesleg a rizskochot fojtotta le. Fallóskúton sem hagytam magam elkergetni a pontról, pedig noszogattak, hogy majd mindenki eltéved meg megdől és feladja, ja persze :) Egyébként a kókuszgolyók nagyon jól sikerültek, akárki is csinálta. Persze volt még más említésre méltó fogás is.
Hidegkútra így aztán jóformán teljesen jóllakva érkeztem, és pihentnek is éreztem magam, bár ezzel tavaly sem volt probléma, csak immár 25 perccel előrébb voltam, ráadásul a Pap Gabi-Speró tengely és köztem is konstanssá kezdett válni a különbség. Kezdtem belemelegedni, ráadásul a következő szakasz már-már kedvenccé kezd válni, hiszen várt Nagyparlag és a Múzsla. Rendkívül jó érzés itt világosban felmenni, szemben pl. 2010-zel, amikor kidőlt fákon és zúgó patakon kellett folyamatosan átkelni az éjszakában. A hegyen aztán azzal vártak, hogy pár perce mentek el Gabiék. Azért ez már kiütötte a biztosítékot, és ha nem is itatott át a versenyszellem, kicsit talán mégis gyorsabban ereszkedtem le, mint kellett volna. A Diós-patakig tart az a szakasz, amit -hát, fogalmazzunk így- a legkevésbé szeretek, tavaly itt ütöttük ki magunkat Rudival nagyjából percre pontosan egyszerre. Most óvatosabb voltam, de így sem éreztem igazán jól magam a ponton, rendesen leültem az asztalhoz, és le kellett nyomnom pár sós paradicsomot, miegymást, mire erőre kaptam. Ezt a rövid megingást leszámítva az egész túrát sikerült kiélvezni, itt viszont gyorsan visszafékeztem, nem akartam már elrontani a napot, hisz eddigre a tavalyi időm előtt negyven perccel jártam, sokkal jobb állapotban, alig kihasznált izomzattal. Ráadásul, mint tudjuk, a M115 a Múzslán kezdődik, innen lehet igazán sokat nyerni vagy veszíteni. Egyébként ezen a ponton szaladtam bele az egyetlen frissítési hibámba is, a sportteából nem kellet volna fogyasztani, egy jó ideig nem volt komfortos az emésztésem. Ezt véglegesen csak a görögdinnye tette helyre, bár a Kénes-forrás is sokat segített. A maradék hegyekről annyit tudok elmondani, hogy furcsa mód a János vára évről-évre rövidebbnek, a Havas meredekebbnek, a Káva pedig laposabbnak tűnik, míg a Tót-hegyes tartja magát, mocsaras, mint mindig. Kis gondolkodás és a palacsinta elfogyasztása után lefelé idén is sikerült a megfelelő útvonalat kiválasztani, bár a Z4-en jónéhányszor meg kellett állnom, hogy megtaláljam a jelzést az immár szemerkélő esőben. Eddigre azonban olyan jól álltam, hogy bármit megengedhettem magamnak, hegyről-hegyre tíz perceket nyertem tavalyhoz képest, már nem az volt a kérdés, hogy éjfél előtt beérek-e, hanem hogy akár 11-re. Végül ez nem jött össze, mert a Világos-hegyen rendesen elkezdte szaporázni az eső, bár Lőw Andrisról ezt nem lehetett leolvasni, mert mezítláb, sortban várt. A pont után húsz méterrel jobbnak láttam megállni, és elkezdtem öltözködni. Az úton lefelé inkább csak szánkázni lehetett, aztán a fejemről háromszor is lekapta valami ág a lámpát, miközben alig láttam valamit a szemüveg mögül. A befejezés valahogy nem volt olyan kerek mint az egész nap. Mindennek betetőzéseként még megkaptuk a szőlők között frissen felázott agyagos földutat, hogy legyen sejtésem, milyen lábsúlyokkal futni. De aztán vége lett ennek is, mint ahogy az egész túrának, ami kicsit helyrebillentette megtépázott önbizalmamat, már ha lehet ilyenről beszélni.
Ja, végül kicsúsztam egy perccel a 16 órából, de ez fikarcnyit sem foglalkoztat, az örömöm teljes és határtalan, megtaláltam a megfelelő követ, és hogy mit ettem a célban, azt pedig inkább nem is kezdem felsorolni. Jó kis túra volt, na, még akkor is, ha csak 117 km és szűk 6000 szint.
A fáradtság végül csak jóval célbaérés után kapott el, beérkezéskor úgy éreztem, ez a tempó menne még egy ideig. Valójában azonban úgy tűnik, épp idejében lett vége a túrának.

zoncsi 2014.06.03 Creative Commons License 50030

A "dekás elemeket" leszámítva elmaradt az összegzés. :) Pl. jócskán rávertetek az eddigi pályacsúcsra. Ehhez azért csak gratulálni lehet!!

Előzmény: PapGabor (50029)
PapGabor 2014.06.03 Creative Commons License 50029
Pinyo 2014.06.02 Creative Commons License 50028

Sísáncfutás. Jó kis izomlazító verseny.

http://www.mahfusz.hu/cikk/red_bull_400,_a_legkemenyebb

Idén gondoltam hogy elnézek valami itthoni SkyRun eseményre, de mintha abbamaradt volna a sorozat.

ubalika76 2014.06.01 Creative Commons License 50027

Én a srácokkal kirándultam, de le a kalappal előttetek, ahogy a Z kockát felfestettétek a Tóth-hegyes oldalába, meg sombokornál is kitakarítottátok a kidőlt fákat, vizet hordtatok a Muzslára és a Világos hegyre, stb.Remélem jövőre mostmár télleg belülről nézem a versenyt.

Előzmény: medvegyu (50020)
Pinyo 2014.06.01 Creative Commons License 50026

Mármint a korrigált verzió szinte mindig jóval több, mint a valós. Olyat még nem láttam, hogy a stravan kevesebb jött ki, lehet, hogy a rossz áttöltő miatt van. Olivér kérdezte a supportot, és tudnak róla, dolgoznak a javításon (de meddig?)

Előzmény: Pinyo (50025)
Pinyo 2014.06.01 Creative Commons License 50025

A szint korrekciót terepmodell alapján számolja, hát ez nem túl pontos, Pilisben és Mátrában tipikusan legalább másfélszer több jön ki ilyenkor. Ahol tudja, hogy a forrás barometrikus mérés (pl. Garmin 705), ott a szintet nem bántja, mobilos feltöltés vagy ismeretlen formátum esetén (pl. ridewithgps által exportált fájl) pedig mindig korrigál. 

Előzmény: Tibcsi0508 (50024)
Tibcsi0508 2014.06.01 Creative Commons License 50024

Köszönöm. A mai edzés átment, a tegnapi viszont nem, pedig ugyan úgy csináltam, ahogy leírtad.

Miért van az, hogy a Strava csak fele annyi szintet mutat, mint a Movescount. Az idő rövidebb, az út hosszabb?

A correct elevation után, már közelebb jár a szint az igazsághoz.

Előzmény: -sanci- (50023)
-sanci- 2014.06.01 Creative Commons License 50023

Múlt héten tekertem szinteset, de 0 ment át a stravara, nyomtam egy correct elevation-t, az rendbe tette kb.

Előzmény: Pinyo (50022)
Pinyo 2014.06.01 Creative Commons License 50022

Ez a Suunto áttöltő? Valami hiba van a magasság adatoknál, legalábbis a szintgörbe helyett csak random tüskék jönnek mostanában a Suunto-s emberkéktől.

Előzmény: -sanci- (50021)
-sanci- 2014.06.01 Creative Commons License 50021

Szia!

Nekem a moveslink2 leszinkronizálja az adatokat, s automatikusan feltölti a movescountra, meg a stravara. Az alábbi linken a strava-nal az all moves be van pöttyözve.

http://www.movescount.com/settings#strava

Emlékeim szerint ennyit kell ehhez beállítani.

Előzmény: Tibcsi0508 (50018)
medvegyu 2014.05.31 Creative Commons License 50020

Helyesen: 14.50!

Előzmény: medvegyu (50019)
medvegyu 2014.05.31 Creative Commons License 50019

Új Mátra 115 pályacsúcs: Marius Vasilache 15.50!

Tibcsi0508 2014.05.31 Creative Commons License 50018

Sziasztok!

Hogyan tudok adatokat átküldeni a Movescountról a Stravara?

Készítettem a Stravan felhasználói fiókot, meg is van, hogy hol kellene átküldeni, csak azt nem találom, hogy hol lehet megadni a Strava fiókom adatait.

Valaki tud ebben segíteni?

Üdv, T

medvegyu 2014.05.31 Creative Commons License 50017

Sziasztok!

Ma reggel 300 ember elindult a Mátra 115-ön, nézzétek az élő közvetítést, időadatok, online gps track, tumblr:

http://matra115.hu/kozvetites/hu/index.html

Előle Vasilache tolja (fél órával jobb a tavalyi leggyorsabbtól aaaz első 45-ön), után Papp Gabi, Speró, Barta Laci.

Hajrá mindenkinek!

bugbite 2014.05.30 Creative Commons License 50016

Sziasztok,

csak olvasó vagyok a fórumon, de a kulacsöv téma nagyon érdekel.

Én Ultraspire Impulse-ot vettem két kulacs és asszem 4 zseb (1 nagy) és egy esőkabát vagy egyéb ruha rögzítésére szolgáló pánt az övek között. 750ml-es kulacsokkal nem tudtam fixen rögzíteni magamon egy kicsit mindig mozgott, ez az UB-n Keszthelyre egy tenyérnyi véres foltot csinált hátul. Kevesebb súllyal megpakolva (kisebb kulacs) jól működik, jók a tároló rekeszek és stabilan rögzíthető, szeretem. Lehet a Synapse (1 kulacsos) még jobb.

Úgy tudom a kulacsövet a csípőcsonton kell rögzíteni nem a hason így nem is okoz problémát a hasfeszülés esetén.

Jó futást!

Péter

Előzmény: zoncsi (50003)
Balazito 2014.05.30 Creative Commons License 50015

Sziasztok!

Eladó egy Salomon s-lab sense futócipő, 0 kilométeres (új talpbetétemmel ez is szűk:-()

Méret: EUR 42 2/3, UK: 8,5 USA: 9

Ár: 35 ezer Ft.

Elérhetőségem: 30/567-3542

pamutmamut 2014.05.29 Creative Commons License 50014

Mit írok???

A dátum 2014.06.07. Jövő hét szombat! :-)

Előzmény: pamutmamut (50013)
pamutmamut 2014.05.29 Creative Commons License 50013

Jó kis edzés, vagy egy könnyű 50-es kocogás?

Időpont: 2014.06.14.

Oroszlány 50 teljesítménytúra terepfutó táv

www.koszak.hu

(Fél literes kulaccsal teljesíthető.)

Pinyo 2014.05.29 Creative Commons License 50012

Nekem Decathlonos övtáskám van, tépőzáras övvel. Nagyon bejött, nem kell szórakozni odébbfűzéssel, egy pillanat alatt megy a finombeállítás.

Előzmény: bmalag (50011)
bmalag 2014.05.29 Creative Commons License 50011

Nekem is így működik gyárilag a 2 kulacsos övem. Kell is szorítani lejtőn és gyakran kiengedem emelkedőn (felfelé befeszül a has). De az első kilométereken folyton állítgatom mire megtalálom a legjobb beállítást. Eléggé rázkódik a 2 tele kulacs, talán kicsit enyhül amikor bemelegszem és már nem annyira "kockás" a futásom. Szoktam egykulacsosan is használni, ekkor szélkabátot tömködök a másik lukba. Így nem annyira rángat. De azért egy álló nap használat után meg lehet unni és a következő alkalommal zsákot viszek. Aztán amikor megunom a hátmelegítő zsákot és elfelejtem az öv okozta dörzsöléseket, akkor visszatérek az övre.  Van egykulacsos övem is, de abba csak egy kis papírpénz fér még bele és slussz. Nem találtam még meg a tuti megoldást, valószínűleg még pár ilyen cuccot be kell shoppingolnom. De az jó a boltosoknak és jó nekem is, mert rögtön futhatnékom támad.

Előzmény: sistergő (50010)
sistergő 2014.05.29 Creative Commons License 50010

"széles gumírozott öves táskát ..."

Nálam a következő volt a probléma: nem állandó kerületűnek kell lennie az övtáskának. Frissítés, folyadékvesztés (izzadás, fáradtolaj leengedése), stb. Állandóan változtatni kellett a szorosságon. A gumírozás ezt nem oldotta meg. Az eredeti állítási lehetőség macerás volt. Én 1-1 db acél csatot (négyzetrácsot) varrtam az övre, és 2 db bringás klipsz szíjjal húztam össze. Egy mozdulattal tudtam szorítani, lazítani, nekem bevált. Fontos, hogy kiváló minőségi klipsz szíjakat használj. A gagyibbakat nehéz egymásba fűzni. Ez felvételkor jelent gondot.

Előzmény: zoncsi (50003)
Pinyo 2014.05.29 Creative Commons License 50009

Várhatsz :) Én is a fontolva haladás híve vagyok. Azt hiszem, először az öt órát szeretném átlépni, de nem sokkal, egy-két órával. Ha mostanság lenne a Mátrabérc, asszem megpróbálnám.

Előzmény: -sanci- (50008)
-sanci- 2014.05.29 Creative Commons License 50008

10 óra fölött minden hosszú! Még én sem mertem belevágni, megvárom Pinyot vele :)

Előzmény: bor_kedvelő (50007)
bor_kedvelő 2014.05.29 Creative Commons License 50007

most sikerült elolvasni, gratula, megdolgoztál érte! :-)

- érdekes, szinte csak szenvedős beszámolókat olvasok idén a t100ról... 

Előzmény: zoncsi (50001)