Keresés

Részletes keresés

gurtnis Creative Commons License 2016.05.25 0 0 51959

Ez eddig kimaradt, ez a gyorsító edzéses rész még nincs megtervezve.... pedig más is mondja...  összekapom magam, aztán csak-csak.  Mennyit kellene százalékosan -vagy hogyan is számoljuk ezt- gyorsulnom???  Havonta tesztelni??  Nagyon kezdő, amatőr vagyok még ezekhez. 

Előzmény: Pinyo (51956)
gurtnis Creative Commons License 2016.05.25 0 0 51958

Ugye tisztában vagy vele, hogy már többször is átolvastam!  :D  Az ötlet a nevezéshez innen, és a beszámolódból jött.

Előzmény: rrroka (51952)
allez zserzseli! Creative Commons License 2016.05.25 0 0 51957

nem is májusban kezdted, mert a mátrabérc áprilisban volt! :)

ahh ne is mond a prédit! most éppen egy kis sérüléssel küzdök, szóval vagy ki kell hagynom, vagy, ha elmegyek, felsétálok kihasználva a szintidőt :(

Előzmény: Pinyo (51955)
Pinyo Creative Commons License 2016.05.25 0 1 51956

Gyorsuljál, ki ne hagyd a rövidebb-hosszabb intervall edzéseket. Öt-húsz perc körülieket, szériában. Ha gyorsulsz, hosszú távon is sokat profitálsz belőle. Rövidebb verseny, kevesebb fáradtság. :)

Ehhez már csak hozzá kell venni a hétvégi hosszú futásokat és kész is a P85.

Előzmény: gurtnis (51950)
Pinyo Creative Commons License 2016.05.25 0 0 51955

Ugye azért te sem úgy emlékszel, hogy májusban megkezdett terepszezonom májusban ér véget? :)

Semmire nem neveztem még, aszfaltosból csak a két őszi BSI versenyre szoktam menni, de még azokra se neveztem.

Te viszont szerencsés vagy, a mostani Prédi Vertical 500-ra szívesen mentem volna, de nem követtem az eseményeket és hirtelen lemaradtam. Nem baj, van egy strava-s időm :), majd virtuálisan hozzágondolom magam a mezőnyhöz.

Előzmény: allez zserzseli! (51948)
Pisti1981 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 51954

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e olyan, aki idén ott lenne Boszniában a Jahorina Ultra 125k távján.

Ha igen, és hozzá lehetne csapódni útitársként akkor én jelentkeznék.

Üdv!

Jámbor Creative Commons License 2016.05.25 0 0 51953

Valamit baromira félreérthettél!

Még 2005-ben írta:

"– Ja és nagyon fontos volt a megfelelő kenés is: csak natúr vajkrém, és csak a reggeli zsemlére. Vigyázni kell, nehogy a lábra is kerüljön belőle!"

Előzmény: rrroka (51949)
rrroka Creative Commons License 2016.05.25 0 1 51952

Terepfutó edzésterv Piros 85-re - vagy valami olyasmi

Azt mondják, hogy az ilyen hosszú távú versenyekre, mint a Piros 85 nem úgy kell készülni, mint egy maratonra, hogy a felkészülés alatt akár egyszer le is futhatjuk a teljes távot, és kéthetente meg a 3/4-e körüli hosszút illik futni. Tulajdonképpen sem terepfutáshoz, sem[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

előző évi valami olyasmi... :)

Előzmény: gurtnis (51950)
bmalag Creative Commons License 2016.05.24 0 1 51951

hát nem találom azt a fúrós videót.

(olyat találtam csak, hogy csavarokat a talpba és akkor jégálló lesz.)

köszi a tecnica linket, jó lenne felpróbálni...

Előzmény: barefootBushman (51945)
gurtnis Creative Commons License 2016.05.24 0 0 51950

Első kihívásnak Piros 85-re beneveztem. Felkészülési terv??  Izgulok már most.....

rrroka Creative Commons License 2016.05.24 0 1 51949

A lanolinnal bekenés tippet Sánta Kutya (SK)-tól kaptam egy esős Meteor 50 előtt, nagyon bevállt, hatékony és olcsó, ha bármilyen vizes eseméyn várható, vagy csak épp a lábujjaim kicsit rongyosabbak akkor mindig használom. Örök hálám SKnak! :)

Előzmény: allez zserzseli! (51946)
allez zserzseli! Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51948

nagyon irigylem tőled ezt a végére robbantásos technikát..

jót mentél nagyon, ebből az idei km mennyiségedből én visegrádig sem jutottam volna el.. itt mutatkozik meg a tehetség különbség..

gratula!

idénre gondolom vége a terepnek, jönnek a aszfaltos versenyek?

Előzmény: Pinyo (51939)
allez zserzseli! Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51947

így, így :). de az aszfaltos időim nem méltóak ehhez a topikhoz :), meg hát nem is tudom mp-re pontosan őket. :)

de köszönöm szavaid!

Előzmény: Pinyo (51942)
allez zserzseli! Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51946

itt nem ázott fel, aztán ki tudja, ha van még 5-6 óra, lehetséges, hogy felázik..

amúgy azt figyeltem meg, hogy a meleg idő + esetleg patakátkelés, vízbe lépés jobban kikészíti a talpat..

a hideg jobb neki..

lanolinnal szoktam kenni különben.

nem volt 6K szint, csak 5.5 :)

Előzmény: Pinyo (51940)
barefootBushman Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51945

van ez a tecnika cipő , hm? (amúgy a "furkálós módszernél milyen átmérőjű, ill. mély lyuk kell és hány?

Előzmény: bmalag (51936)
barefootBushman Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51944

csakúgy, mint mi 

Előzmény: Pinyo (51942)
Pinyo Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51943

Sokat írtam, de a legrosszabb dolgot, ami a saras verseny után történik, azt kifelejtettem. Ez pedig a cipő és szerelés takarítás. Fúj.

Pinyo Creative Commons License 2016.05.23 0 1 51942

Tanúsítom, zserzseli mester szerény. Csak megcsömörlött az online teljesítmény hajhászástól :). Ez gyakran ki is fejti, bár én nem értek vele egyet, ezt tudja is.

Fut ő rövideket, sőt az aszfaltot sem veti meg néha!

Előzmény: barefootBushman (51931)
Pinyo Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51941

Ennél biztosan lesz szebb futás, a pulzusgörbe tényleg nem egy vidám dolog. Viszont ez már nagyon hosszú táv. Szerintem te már vagy azon a szinten, hogy egy ilyen versenyen ha nem találsz nagy hibát, akkor nem is volt. A szervezet aktuális állapotától függően vagy sikerül, vagy nem. Legközelebb ugyanígy nekiállsz és menni fog.

Előzmény: CSERMANEK (51913)
Pinyo Creative Commons License 2016.05.23 0 1 51940

Nem ázik szét ilyenkor a talpad? Vagy kened valamivel? Hideg, eső, még hatezer szint sem, brrr. Nem vagy kispályás.

Előzmény: allez zserzseli! (51918)
Pinyo Creative Commons License 2016.05.23 0 0 51939

[UTH 55 - 2016]

Megkésve bár, de jó szívvel visszagondolva.

Idei második versenyem. Még mindig hiányoztak a kilométerek, így a tavalyi szerencsés második hely után idén semmit nem tűztem ki célul.

A Mátrabércen alkalmazott sikeres taktika jó tapasztalat volt arra, hogy most is odafigyeljek az elején.

Főleg hogy az azóta eltelt négy hét alatt még tíz óra futás sem jött össze. Úgy látszik az idei egy ilyen szezon lesz.

Szóval a taktika annyi, hogy ha lazára veszem az első három-négy órát, akkor utána megjön az erő.

Meglepett, hogy szemerkélt az első, pedig ha én versenyzem, akkor jó idő van. Nem is gondolta komolyan, hamarosan el is állt.

A Kő-hegyig tartott az első kisebb emelkedő, jaj, mennyien előztek meg. Nem is számoltam. Az ezt követő saras lejtőn egy idő után azért már elfogyott a türelem, és pár óvatoskodót kielőztem. Rátértünk a

Lajos-forrás előtti dagonyás részre, hát ez azért kemény volt. Gyakran beleestem a versenyzős pulzustartományba, főleg hogy enyhén emelkedett is. Később kiderült, hogy a sarat nem úsztuk meg ennyivel.

Aztán jött egy kis közjáték: Lajos-forrás után a srác leirányított a zöld háromszögön az aszfaltig. Nem lehetett tudni, miért. Ez ugye egy jobbossal hamarabb van, mint a hivatalos pálya. Amikor a keresztdózeren átfutottunk, rövid lejtőzés után csomóan jöttek szembe, hogy arra nincs semmi. Hittünk nekik.

Visszafordultunk a dózerre. Két forgatókönyvre gondoltam. Egyik, hogy a srác rossz helyre állt és eggyel korábbi jobbosra irányított. A másik, hogy az aszfalt fogalmát tágan értelmezve az első, jó minőségű dózerre gondolt. Hogy a zöldön lefele nincs semmi látnivaló, azt meg a visszatérő sokaság bizonyította.

Tanakodós tömegek jöttek össze. Én amondó voltam, hogy a dózeren vissza kell térni a jelzett pályához, meg mások is, így sokadmagammal elfutottunk arra.

Tehát nyomattuk a régi pályán, a patakátkeléssel szerencsére nem volt gond, mert egy fatörzsön át lehetett kelni. A korábbi hozzászólások alapján, ezek szerint ha nincs a fatörzs, úszni tanultunk volna.

Pilisszentlászló előtt még látótávolságban volt mtb kolléga is, de aztán elvesztettem szem elől, túl gyors volt nekem a tempója. Innentől egy másik ismerőssel, Tristram-mal haladgattam, folyamatos köhögésemből mindig tudta, hogy a környéken vagyok.

Kisrigónál már szép hátrányban voltam tavalyi önmagamhoz képest, ezért ettem ittam nyugisan. Nemsokára visszajött a gps jelem is, mert a korábbi tanakodós térképnézegetésbe belefagyott a Garmin, csókoltatom a fejlesztőit. Mondjuk a pulzust mutatta, az nekem elég volt.

Visegrádon megint eszegettem iszogattam, a Kálváriát tempósan meggyalogoltam. Pap rét előtt kb. negyed órával ért utól Nagy Gyuri, szép sebességkülönbséggel ott is hagyott. Közben én meg Tristamot veszítettem el mögülem.

A Pap-réti frissítő felé van egy oda vissza közös szakasz, ahol kiválóan felmérhettem, hol vannak az ismerősök. mtb mester pl. kilenc percre volt. Hát elég sokat rámvert a Kisrigó óta.

A Pap-rétig már három pozíciót javítottam Visegrádhoz képest. Ettem az isteni szalámiból és uborkából, kiváló mentális frissítők a sok édes után. És elérkezett az idő, hogy kicsit növeljem a tempót. Igazából már a későbbi két durvább emelkedőre vágytam.

A Vörös-kő meredekén már nagyon jól éreztem magam, támaszkodós gyaloglós stílusban lendületesen előzgettem. Majd az idei extra, a Nyerges-hegy mászása szintén haladós volt, nem akartam tartani már semmilyen pulzust. Itt értem utól mtb-t és meglepetésemre Nagy Gyurit.

A Skanzenhez már 12. helyen érkeztem, Visegrádhoz képest 13 pozíció mínusz, ennek a szakasznak a részideje asszem top 5 lehetett. Innen pedig már csak be kellett futni a Duna partig.

Hat órán túl értem be, de egész jó állapotban. Aztán nem is nagyon volt izomlázam, csak a hátamban.

Nekem tetszett a verseny, kedves segítők, jó volt a gulyás, volt meleg víz, összességében elégedett vagyok.

Részidős lista:

http://ultratrail.hu/en/live/

https://www.strava.com/activities/577048465

nagygyu Creative Commons License 2016.05.22 0 0 51938

Azóta én is láttam a képet az átkelőről, Olivérrel kisgatyában a közepén, a – félve merem itt a korábbiak után csak leírni, de egy életem, egy halálom, szóval a – Facebookon. A döntés az elterelésről ez alapján egyértelmű, hogy helyes, csak a megvalósításba, kivitelezésbe csúszott hiba. Félreértés ne essék, eszemben sincs a teljes felelősséget a szervezőkre hárítani, mint írtam, én is hibáztam, mikor nem kérdeztem rá, miért erre küldenek, de mentségemre szóljon, épp örültem magamnak, hogy a sártengeren átverekedtük magunkat fölfelé, és könnyebb rész jön majd, automata üzemmódba kapcsolva nem pörgött az agyam.  Ja és minden irónia nélkül, minden tiszteletem azoknak, akik ezen az átkelőn jutottak át végül.

Berta Gáborral is sikerült szót váltanom, írta, hogy ők is eltévedtek, szó sem volt tudatos rövidítésről, készséggel el is fogadom, megkövetem, és ezennel a „klasszikus kispistázás” kifejezést kéretik öntudattalan vagy tudattalan kispistázásra  cseréltetni. Na ebbe teljesen belekavarodtam, szóval olyan eltévedésre, ami nem tudatos előnyszerzéssel járt – ez meg már túl körülményes… Maradjunk az eltévedésnél és kész.  

Még egy tévedést kell helyretennem, Pálos Zsófi szólt, hogy őt nem láthattam a verseny közben, mert nem is indult. Elnézést a bakiért, és ha sérülés az ok, akkor minél gyorsabb gyógyulást kívánok neki.

Előzmény: procaliber. (51934)
nagygyu Creative Commons License 2016.05.22 0 0 51937

Elbűvölően érvelsz. Ezzel képtelen is vagyok vitába szállni. A szövegíró-kérdésben azonban más véleményen vagyunk. Ez a titulus minden kétséget kizáróan Papp Ritát illeti a Csovi Csovi Jasper-ért.

Előzmény: allez zserzseli! (51932)
bmalag Creative Commons License 2016.05.21 0 1 51936

nekem úgy bedönti a jobb bokámat a stinson, hogy már csak a harántolós hegyoldalban nem zavar.

még a furkálós módszeren lamentálok.

azért jó lenne egy kis konkurencia ennek a márkának. ahol talán nem egy padlizsán a kaptafa. mert kicsit ezt éreztem mindháromnál, amit eddig vettem.

Előzmény: procaliber. (51935)
procaliber. Creative Commons License 2016.05.21 0 0 51935

két megoldás van a gondra egyik, h eladod a stinsont mert ezek szerint neked ez a típus nem felel meg. másik megoldás, h ahol nyom az kivágod és leragasztod egy duck tape-el.

nekem spec a mafate speed nyomja a bokacsontom ezért nem is vettem ilyen cipellőt.

sajnos vagy sem, de minden hoka más, így próbálgatni kell mert hiába jó az egyik modell attól másik még lehet rossz.

zoncsi nekem az összes terepes stinson talpa hullámos vagy "megrogyott" egy két helyen, de ennek nem érzem hátrányát.

Előzmény: SzGero (51922)
procaliber. Creative Commons License 2016.05.21 -1 1 51934

A legtragikomikusabb vagy dühítőbb, szomorúbb, viccesebb, nevetségesebb, stb. (mindenki kiválaszthatja a vérmérséklete meg a véleménye szerint megfelelő jelzőt), persze azért az az egész dologban, hogy valószínűleg az egész elterelésre nem is lett volna szükség, az a minimum harminc ember, aki a másik irányba menve megelőzött, minden gond nélkül jutott át a „megáradt” patakon, nyugodtan lehetett volna talán az egész mezőnyt az eredeti útvonalon hagyni. (Persze nem láttam milyen viszonyok uralkodtak annál az átkelőnél, lehet mégiscsak kockázatos lett volna, könnyen beszélek így, felelősség nélkül.)

A Kis Rigóban, mint sic pontőrfőnök(atyaég) Oli volt beosztva. Őt kérte meg csanya nézze meg a patakon át lehet kelni avagy sem. Lementünk megnézni készült is egy videó, pár ember látta is, de  nem osztanám meg a nagyobb nyilvánossággal. Konkrétan alsógatyára vetkőzött le Oli és mászott be a patakba megnézni mégis mennyire mély. Mivel ahonnan jöttek a futók nem lehetett látni mégis milyen mély a víz. Térdig- combig- vagy éppen derékig ér, ami végül ágyékig ért illetve a patak alján a kövek is nehezítették az átjutást. A túloldalt ahol kijössz már csak lábszár középig. A fő gond az volt mivel nem lehetett látni milyen mély a víz így nagyon sokan tuti nem indultak volna neki a patak átkelésnek. Nagyon terelni sem lehetett mert a fás részek miatt a patakból kijutás lett volna a következő gond.

Igen pár ember megoldhatta, h lement az eredeti jelzésen és vhol keresett egy gázlót ahol "csak"lábszárig ért a víz. Ahogy én láttam az eredeti útvonalon senki nem jött mivel senkiből se csöpögött a víz a Kis Rigónál.

Azon most filozofálgathatunk, h nem az első esett, h a patak itt gondot okoz, lehetett volna rá jobban készülni esetleg. De ahogy a Kis Rigónál az 55-ös frissítő pont is marha hülye volt az hétszentség. Erdőből kiérve ott is magyarul próbálták elmagyarázni hol van a frissítő pont és merre megy a pálya, mert ugye a frissítő pont nem a pályán volt rajta hanem attól jobbra. Plusz még egy nagyobb autó is parkolt ott így volt kavar rendesen.

Azt viszont nem hiszem, h Carlosék hibáztak volna. Se Biga, se Carlos, se Büki Ádám nem edz hetente a Pilisben. Nulla helyismeretük van, így mivel valszeg ők is annyi infót kaptak, mint te hamarabb tértek át egy alternatív útvonalra, mikor látták sehol sincs a beígért aszfalt.

Pár perc és pár kilométer, na bumm, számít ez? Nem mindegy hogy 11. helyezés, vagy esetleg 6.? 20 perccel jobb az időd, vagy rosszabb? Nem. K@rvára nem. Ha kicsit is komolyan vesszük amit csinálunk, minden egyes perc és kilométer számít. Akármilyen szinten is vagyunk, azért indulunk versenyeken és fizetünk érte nevezési díjat, hogy összemérhessük magunkat másokkal

Sztem mindegy és komolyan is veszem magam illetve amit csinálok. De se a helyezés, se fejlődés nem érdekel. Amíg jártam versenyre szórakozni jártam élvezni a futást, tájakat bejárni, rácsodálkozni az élet apró örömeire. De mára többet ér egy közös futás a barátokkal, mint bármilyen verseny.

Zárszóként pedig ha már Strava is szóba került azért jó volt most is látni uth-n nem a Strava szegmenseket kell vezetni mert a versenyen helyre kerül minden. Bár józanabb megközelítésen strava nélkül is lehet tudni kinek hol a helye.

Előzmény: nagygyu (51926)
barefootBushman Creative Commons License 2016.05.21 0 0 51933

Nade mi aszar az a snapchat? 

Előzmény: allez zserzseli! (51932)
allez zserzseli! Creative Commons License 2016.05.21 0 0 51932

oh yeah!! ezt már szeretem! újra élet a topikon!

fészbukosok ide! sztravások ide! sznepcsetesek is welcome back!

ezért jár a dupla kudosz és három lájk!

mindazonáltal egy-két pontban hadd vitatkozzak!

elöljáróban annyi, hogy, aki pajor tamást szereti a neuroticból, az rossz ember nem lehet! punktum.

ezért a mind a múltban, mind a jövőben mindent megbocsátok neked!

másodsorban megfigyeltem, hogy vészesen és veszélyesen, illetve mondanivalómat illetően félrevezető módon kevés szmájlit használok. ezen változtatni fogok!  :)

mindenképpen határozottan vitatkoznék azzal, hogy nem pajor a magyar és egyetemes popzene legjobb szövegírója!! de! (ennyi remélem elég) :)

a többivel nem szállok vitába, egyrészt, mert igazad van :), másrészt, mert azok annyira személyeskedő és  rosszindulatú megállapítások :), hogy ahhoz le kellene szállnom a lóról, amin olyan jól elhelyezkedtem :)).

egy dologgal komolyan mégis: távol álljon tőlem, hogy bárkit is lenézzek, legfőképpen embertársaim bármelyikét, sem lefutott ideje, távja, hajszíne, bőrszíne, orrcsontja, IQ tesztje, tüsszentésének hangja, vagy bármi miatt. 

ha ezt így értetted, akkor mea culpa, eszem és szándékomban sem volt, senki nem így ismer azt hiszem.

én csak reflektáltam magamra azt, amit te írtál, nem másokat ítéltem meg. írtam is, hogy jó, hogy leírtad, mert ez nekem egy más perspektíva. :)

illetvem ha önérzetedben megbántottalak volna, azért is elnézést. :)

(a rövid és gyors versenyt egyszer ősrégen németh csabi használta a mátrabércre, jót kuncogtunk rajta, azóta nálam ez szállóige..)

na hajrá! :)

:)

Előzmény: nagygyu (51929)
barefootBushman Creative Commons License 2016.05.21 0 0 51931

Nincs szüksége rá, hogy megvédjem, de szerintem ne veszekedj Zserzselire. Teljesen szerény gyerek ő.

Előzmény: nagygyu (51929)
lallaj Creative Commons License 2016.05.21 0 0 51930

Mi is teljesen normális felvilágosítást kaptunk a terelésről (ahogy írtad is a később érkezőkkel kapcsolatban), nem is volt gond. Lehet valaki szóvá tette neki, hogy nem egyértelmű az útba igazitása. A Fb-os UTH csoportban valaki lekamerazta a megáradt patakot. A videón át is menem rajt. Nem tűnt vészesnek, de nem tudom szervezőként hogyan kell ezt megítélni. Lehet Csanyáék is csak bemondás alapján döntöttek. Nem tudom. Azt sem, hogy a 115-ös mezőnynél tereltek-e, esetleg akkor lehetette komolyabb is az áradás.

A versenyzéses résszel amit írtál teljesen egyetértek. Szerintem sem fair levágni a távot. Biztos lehet találni az ellenőrző pontok között rövidebb útvonalat, mint a kijelölt, egyszer majd valaki azon csinál pálya rekordot!? Az utolsó előtti meredek kaptató (nem tudom mi a neve, első bálozó voltam, nulla helyismerettel) tetején elnéztem jobbra és láttam egy csávót, aki engem bámul és azt, hogy honnan jöttem. Én alig kaptam levegőt, míg ő csak nem is zihált. Valahol eltévedhetett, kihagyhatta az emelkedőt. UgyanEzen domb lefele vezető szerpentinjén is volt pár levágás. Pár másodperc, de akkor is. 

Amúgy meg gratulálok az eredményedhez.

Előzmény: nagygyu (51926)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!