Keresés

Részletes keresés

krampuszka1 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 326

Elvetemült ? :DDD

Az az and co. ! :)

Előzmény: porondmester (314)
porondmester Creative Commons License 2009.10.14 0 0 325
Éreztem, hogy vki meg fog jelenni egy ilyen sztorival! :-)))
Jók a képek! Mondjuk én családi házak kertjére gondoltam, nem ilyen focipálya méretű helyekre, ahová simán beférnek az ilyen munkagépek!
Az igaz, hogy egy 3m-es növényt még páran át lehet mozgatni egyik helyről a másikra, de a nagyobbakat, megfelelő szerszám/munkagép/helikopter, stb. nélkül már nem valószínű, hogy manuálisan átmozgatod! Hacsak nem szólsz neki, hogy legyen szíves pattanjon át a másik helyre! :-)))
Előzmény: zratkay (324)
zratkay Creative Commons License 2009.10.14 0 0 324
Szivesen meg is mutatnam neked... Amikor atultettem hatalmas tiszafakat, meg nem volt digitalis kameram - igy nincsenek kepek. Harom oreget ulettem at, szepek lettek, most is virulnak. A magassaguk kb 3 meter lehetett, szelesseguk kb :)).

Ami meg olcsobb mint venni - fogadni egy markolot, ami szepen atviszi a fat az uj helyere. Ezeknek az orolzoldeknek nincs nagy gyokerzetuk - par markos legeny, es kesz. Ferjem es ket fiam ultette at az enyemeket kezi erovel, de a gepesitett is jo, ha tobb van atultetni.

Ha meg nezed a nagy fa erteket - megeri atultetni, inkabb mint kivagatni. A kivagatas is kb annyiban van.
Előzmény: porondmester (323)
porondmester Creative Commons License 2009.10.13 0 0 323
"Potlas... nem olcso mulatsag. Ezert egy jo otlet - legyen a kertben valahol egy esetleg ketto elultetve mashol mint a soveny, pluszban, ha kell lehet potolni otthonrol."

Azt azért megnézném, hogy egy /bármilyen fajtájú!/ ekkora növényt átültetsz! :-)

Utoljára pár 350-400-as leylandit cígöltem a szép nagy konténerébe egy haverral!
Háát, érdekes volt! :-)
Szóval ha esetleg nincs otthon vmi minidaru a garázsba eltéve, akkor ez eléggé felejtős dolog!
Előzmény: ZsuR (321)
porondmester Creative Commons License 2009.10.13 0 0 322
Itt jön elő a vmit vmiért! A leylandi nő, mint a gomba, de foglakozni kell vele! A smaragd tujával nem kell annyit foglalkozni, sőt szinte semmit, de az nem nő olyan ütemben! Nálam is van 24db smaragd tuja a kerítés mellett sövénynek, de nem közvetlenül egymás mellett vannak, hanem kb 1m-re és én raktam egy plusz sort eléjük! Tehát háromszögben vannak lerakva! És a tuja nem szereti a száraz talajt! Víz kell neki és napfény! Nekem van alatta csöpi rendszer! Nyáron megtrágyáztam őket is a bogyós compo táppal /6 hónap hatóidő!/ Csipázták! :-)
Előzmény: vzaza (319)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.13 0 0 321
Potlas... nem olcso mulatsag. Ezert egy jo otlet - legyen a kertben valahol egy esetleg ketto elultetve mashol mint a soveny, pluszban, ha kell lehet potolni otthonrol.

Nekem a soveny pont emiatt nem tetszik - nincs annyi penzem, hogy potoljam ha foghijas lenne...

Egyre jobban tetszenek a vegyes sovenyek, amikor tobbfele orokzold van osszeultetve, nincs aggodalom a potlas miatt, es tobb fele novenynek lehet orulni.

Valami hasonlo - de fogok kepet csinalni, eleg sokfele latom ezt a nem soveny soveny megoldast.
Előzmény: porondmester (320)
porondmester Creative Commons License 2009.10.13 0 0 320
"nem lesz 20 méteres, csak 6-8"

Mindegyik növény csak akkorára nő, amekkorára hagyod! magasságra és oldalterjeszkedésre is!

"A smaragd tuját már kilőttem a sorból, elsősorban azért, mert pusztulás esetén nem pótolható a növénysor hasonló magasságú növénnyel."

Szerinted leylandiból mennyibe kerül pótolni egy hasonló méretűt?
Előzmény: vzaza (315)
vzaza Creative Commons License 2009.10.12 0 0 319
Végül is meggondolandó, az eredeti elképzelésem a smaragd volt. De bírja ez a száraz réti meszes talajt? Tőtávolság mennyi kell legyen?
Bocs az OFF-ért!
Előzmény: Törölt nick (318)
vzaza Creative Commons License 2009.10.12 0 0 317
Jó, hát úgy persze lehetséges, de nekem nem lesz felesleges 40 ezrem ilyenre. :)))
Előzmény: kod1111 (316)
kod1111 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 316
Dehogynem, vettem én már kuncsaftnak 40E-ért 3,5m-es smaragdot.
Előzmény: vzaza (315)
vzaza Creative Commons License 2009.10.12 0 0 315
Szia!

Nem akarok metszeni és szoliternek szeretném szépen egymás mellé a kerítés mentén, de később érjenek össze, hogy takarjon is valamennyire, legalább alul.
Épp azért akarok "gold rider"-t mert az nem lesz 20 méteres, csak 6-8, a növekedése sem annyira agresszív, mint a sima leylandii-nak.

A smaragd tuját már kilőttem a sorból, elsősorban azért, mert pusztulás esetén nem pótolható a növénysor hasonló magasságú növénnyel.
Előzmény: porondmester (314)
porondmester Creative Commons License 2009.10.12 0 0 314
Üdv!

Most akkor sövényt szeretnél vagy különálló szolitereket? Mert ha inkább az utóbbit, akkor szerintem optimálisabb smaragd tujákat ültetni!
A leylandit általában azért veszik, mert zárt sövényt akarnak belőle nevelni lehetőleg rövid idő alatt és ugye mert sokkal jobban néz ki, mint pl egy magas betonfal pl a szomszéd felé! Bár vannak ilyen "elvetemültek" is, mint Krampuszka and co.! :-)
Azért általában nem ez a jellemző!
Különálló szoliterként én a környékünkön pl még nem láttam!
Idén májusban ültettem 175/200-as méretkategóriájú leylandit! Vizet+napfényt kapott, az első hónapban megkapaszkodott, majd ugrott fölfelé 1m-t! Szóval nő, mint a gomba és minimum évente 2x metszeni kell! Viszont nem kell tőle félni, mert Te szabályozod a magasságát és a szélességét a metszéssel!
Előzmény: vzaza (313)
vzaza Creative Commons License 2009.10.12 0 0 313
Szia!

Természetesen bárki válaszát, hozzászólását szívesen látom és köszönöm, hogy reagáltál!

1. De ha 4m lesz egy növény szélessége, és azt szeretném hogy csak kissé nőjenek egybe amikor nagyok lesznek, akkor nem kevés az az 1 méter?

2. Neked is nyíratlanul? Fotót tudnál mutatni róla?

3. Köszi, ez jó hír! :)

Zaza

Előzmény: Luppapa (312)
Luppapa Creative Commons License 2009.10.12 0 0 312
Üdv!

Ha megengeded, válaszolok a kérdéseidre én is.
Van néhány leylandim otthon.

1. Ha adhatok egy tippet, 1 méternél ne rakd távolabb őket. Bár gyorsan növő fajta, de azért a 1,5 m-t soknak tartom.

2. Ízlés kérdése, mi tetszik neked. Nekem 20 m hosszan kb. 6 fajta növény van (leylandi, boróka, hamisciprus) egymást váltva, és szerintem jól néz ki, nem az a szokványos.

3. Nem, teljesen felesleges. Nemhogy szükségtelen, de még rosszat is tehetsz vele (eltorzul az alakja a kötéstől).

Remélem tudtam segíteni!

Üdv,
Luppa
Előzmény: vzaza (307)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.12 0 0 311
Nekem volt egy keves - korulkeritve kimondottan erre a celra keszitett muanyaggal - szep is volt, jo is volt, de annyira sotetitette a szobat, hogy kiszedtuk.

Ami meg atjon... es nem is hibaztatom teljesen oket - fiatalok, ket es fel eves ikreik vannak a 6 eves melle, veszelyeztetett terhesseg volt, a hazt is renovaltak mielott a gyerekek szulettek, szoval van nekik is boven... de most mar kezdek tele lenni veluk. Mult hetvegen dolgozott rajta a szomszed - nem tudta befejezni, es aggodott, hogy a kollegaja odaadja neki a gepet erre a hetvegere is. Odaadta - ok meg elmentek campingelni!!! Tegnap delutan jottek haza (lakokocsival szoktak menni, amit hoznak haza telire, megint a kertbe teszik...) nekiallt megint kotoraszni a geppel... Ilyenkor ugy erzem, hogy koncentralhatna egyszer arra amit csinal, es fejezze ezt be elobb...

Felek a rossz viszonytol szomszedok kozott, de most mar elegem van belole...
Előzmény: krampuszka1 (310)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 310

Láttam valahol a földmunkagépet, amivel kiszedni próbálták !

Tudom, hogy szinte kiírthatatlan, ezért egy percig sem gondoltam rá, hogy betegye a lábát a kertembe !

Nade ha a szomszédtól átjön ???

És még gyilkolja is, ami az útjába kerül ?

Háááá' ?

Előzmény: ZsuR (308)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.12 0 0 309
Nem akarok sovenyt vagni allandoan, ezert nincs sovenyem... de lattam egy par nagyon szepet!
Sot... arulnak is keszre nyirt sovenyt :)). (Instant hedge - just add money)

-szeretem a yew-t...
ZsuR Creative Commons License 2009.10.12 0 0 308
Latod, nalunk jo a szomszedokkal a viszony. De... igaz a funyiras, igaz a hohanyas :)), de van olyan ami nem megy.

Harom evvel ezelott elszabadult a bambuszuk... kertem oket ahogy meglattam az elso latogatokat a kertemben, hogy tegyenek ellene valamit... nem tettek. Most meg sokkal nehezebb! Kiirtott par bokromat, meg egy tujat biztosan - OK, nem volt nagy, hiszen a bambusz arnyekaban nott. Most kezdett a bambusz kiszedesehez, kivancsi leszek, mit tesz az en oldalamon... nekem eddig eleg sokpenzem van benne, meg energiam is...
Előzmény: krampuszka1 (306)
vzaza Creative Commons License 2009.10.12 0 0 307
Köszönöm a választ!

1. Akkor 1,5 méterre rakom majd őket. A lényeg, hogy felnőtt korukra kb. kerítésmagasságig érjenek össze. Vagy ebben az esetben elég lehet akár a 2 méteres tőtávolság is?

2. 20 méteres sövényről volna szó, amely egy féle növényből többek szerint unalmas lehet. Ez tényleg így van? Ha igen, milyen hasonlóan közepesen fejlődő, és hasonló magasságú növénnyel lehet felváltva rakni a "gold rider"-t?

3. Télen a nem nyírott leylandiit a hó miatt össze kell kötni?
krampuszka1 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 306

:D

Ezek nem tanulnak semmiből, mert ha valakinek erre nincs igénye, vagy nem érdekli, akkor max. megcsinálja az, akit zavar...

Ahogy a házuk felénk néző oldalát is !

Elvégre ő nem látja, és nem is érdekli, viszont én, ha kijövök a házból, pont azt látom. Emiatt nem fogok háttal közlekedni a saját udvaromon.

Hát körbe-körbe azokat is megcsináltattuk. No és az összes keritést is.

Előzmény: ZsuR (303)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 305

Ha ők is viszont, azt valami másnak hívják :)

De amiről mi beszéltünk, az enyhén szólva is "egyoldalú " dolog.

Előzmény: ZsuR (304)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.12 0 0 304
No akkor az en ferjem is lokott... meg szerencsere a szomszed ember is. Le szokta ugyan vagni a szomszed fuvet - csak az utca frontot, mert nem nagy ize. A havat is segit ellapatolni a jardarol, ha a szomszed nem teszi idoben. Igaz ok is a mienket.
Előzmény: krampuszka1 (300)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.12 0 0 303
Jo is az! Hatha tanulnak a szomszedok a ferjedtol!
Előzmény: krampuszka1 (298)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 302

:)

Na igen, valahogy igy van !

Már aki erre is igényes...

Előzmény: kod1111 (301)
kod1111 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 301
Mi lakunk ott, ha nem nyírnám akkor méteres gaz lenne, még a szemetet is összeszedem, mert zavar
Előzmény: krampuszka1 (300)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 300

Látom, Te is " dilis" vagy :)))

A füvüket / vagymit / azért nem nyírjuk, de a leylandiakat mi vettük és permetezzük máig is, ha szükséges.

De nem locsoljuk és nem tápozzuk csak a mieinket.

 

Előzmény: kod1111 (299)
kod1111 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 299
Kár hogy nem vagyok a szomszédotok, mert akkor nem kéne nekem is nyírni a füvet a szomszéd előtt.
Előzmény: krampuszka1 (298)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 298

Aha :)

Ez a férjem dilije, hogy a "környék " is legyen rendezett, mert a fene sem törődik vele !

Előzmény: ZsuR (297)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.11 0 0 297
Igazan impozans!!! A szomszedok elott is te sovenyelsz? :))
Előzmény: krampuszka1 (293)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 296

:DDD

Muszáj volt a metszéshez nekünk rendelni kosaras autót !

Másképp nem ment !

Ezért mondtam, hogy jól gondold meg, mert ha elkezded a metszést, előbb utóbb igy "végzed" :)

Hacsak le nem csapod a tetejét is...

Előzmény: Törölt nick (295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!