Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.01 0 0 13173

Nem értek egyet. Egy adott ország megismeréséhez hozzátartoznak a városok is. Ausztria idöjárása egész változatos. Ma pl a hegyekben havazik, a völgyekben esik. Több helyen árvíz és földcsuszamlás veszély van. Én turistaként tuti nem ülnék a hotelban, szálláson, és magamat sem szivatnám az esöben túrázással.  El az elsö állomásig, aztán be a legközelebbi városba. Nem kell küzdeni sem dugóval, sem parkoló kereséssel és még egy két pohár ital is belefér az ebéd mellé.

Arról nem is beszélve, hogy a hegyekben való vonatozás már önmagában akkora élmény, hogy sokan ezért jönnek célirányosan. 

Előzmény: tomésjerry (13172)
tomésjerry Creative Commons License 2017.09.01 0 0 13172

Pont ezt kerülöm. Ilyen busz, olyan vonat, amolyan parkoló. Kocsival idáig, onnan riksával amodáig. Ha valaki ott él, oké. Biztos jobban ismeri a lehetőségeket. De nekem évente van másfél hetem erre a bulira. Nem menetrendek tanulmányozásával és nem tömegközlekedési térképek böngészésével akarom tölteni a kevéske időm. Ha most kellene meglátogatnom Salzburgot, vagy Hallstattot, tuti befizetnék egy utazási irodánál. Szervezzenek le ők mindent. Salzburg tényleg gyönyörű város. Komolyan. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem jártam ott. De nekem már túl zsúfolt és túl macarás hely lett. Biztos öregszek :) Egyébként általánosságban is elmondható ez. Mi is egy hete jöttünk haza. Tényleg telt ház mindenhol. Pedig a nyár elméletileg nem a föszezon.

Előzmény: Törölt nick (13170)
Veszpremi Creative Commons License 2017.08.31 0 2 13171

Maximálisan egyetértek. Voltunk már sokfelé, de Ausztriába nem azért megyünk, hogy parkolóhelyet keressünk és a tömegek között tülekedjünk/nyomorogjunk (korábban megesett már, tanultunk belőle). A természeti szépséget, a nyugodt hegyi túrákat kedveljük és keressük, lehetőleg azokat is nem zsúfolt és nem túl frekventált helyeken, ahol a hegy még természetes, a síliftek oszlopai nem látszanak, a hegy nincs beépítve, max. itt-ott egy-egy Hütte és tehenek, mormoták, virágok, csend, harapni való friss levegő, csodás panoráma és simogató szél. Sajnos ezeket a helyeket már keresni kell lassan, de még lehet találni. Bringával régen sok mindent bejártunk, városokban aranyat ér, de mi a nyaralásban a stresszmentes pihenést keressük. Persze ilyenek a szurdokok is nagy többségben, de van már köztük is olyan, ahol annyian vannak főidényben, hogy szinte lépéskényszerben vagy. Az utóbbi években felfedeztük a barangolások során sok kisebb település szépségét is, sok ilyen csodálnivaló van, bárcsak a töredéke nálunk lenne! Érdemes kis helyeken is megállni, körülnézni, szemet gyönyörködtetők. Megáll az ember sokszor és bámulja az alpesi építészetet (tanulhatnánk belőle!), templomokat, a virágos erkélyeket, a szebbnél szebb kerteket (nekem az az igazi, mikor kerítés sincs, az sem zavar be), parkokat, patakokat... Én csak szépországnak hívom.

Előzmény: tomésjerry (13166)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.31 0 0 13170

Szerintem is így van, hogy a városok részei a teljes pakettnek, amit egy régió nyújtani tud. Nekem is elveszi a kedvem a parkolókeresés, a városi közlekedés, de szerencsére van erre már megoldás. Minden nagyvárosba megy vonat, a vonatra meg van ráhordó busz, vagy autóval el lehet menni a legközelebbi kis-állomásig, amiknél többnyire ingyenes a parkolás.

Előzmény: Frajti (13167)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.31 0 0 13169

A gyakorlott kirándulók ezt úgy csinálják, hogy vidéken megszállnak és ha az időjárás olyan, akkor betömegközlekednek a városba. És ez nem csak turistáknak ajánlott. Én szoktam menni Innsbruckba meg Salzburgba is rendszeresen, de inkább vonattal, mint autóval. Még nagyobb városba meg pláne...

Előzmény: tomésjerry (13166)
tomésjerry Creative Commons License 2017.08.31 0 0 13168

Bocs a Hallstatt-ért. Nagyon szégyellem magam. (Grrrrrrr....)

A mondanivalóm többi részéért nem :)

Előzmény: Frajti (13167)
Frajti Creative Commons License 2017.08.31 0 2 13167

Életem egyik legszuperebb élménye volt Salzburg 7 évvel ezelőtt egy hűvösebb őszi napon, de imádtam minden pillanatát, most is így lesz, mert az a város egy csoda. :)

Hallstatt (mert ám így írják) pedig egy nyári, júniusi napon várt ránk. Bringával voltunk, így parkolási, megközelítési gondunk nem volt. Sőt, fantasztikus volt így bebarangolni, és nyár ellenére alig lézengtek emberek :)

Lehet mákunk volt, de csoda volt mind, és vissza is mennék, ha nem lenne még százezer olyan hely, ahol még nem voltam életemben :)

Így most Salzburg csak 1 v. 2 napot kap, majd Berchtesgaden, Sasfészek, múzeum. Hallein sóbánya, Bad Reichenhall, egy szurdoktúra ott Ramsau felé, ill. még lóg a levegőben egy kirándulás Chiemseehez. Csak 5 teljes napunk van. Hazaút még egy hegyet megmászunk, érkezés napjára meg még nem döntöttünk, de lehet aznap sóbányázunk :)

Előzmény: tomésjerry (13166)
tomésjerry Creative Commons License 2017.08.31 0 1 13166

Nem akarok vitát generálni csak leírom, hogy mi nem nagyon megyünk már nagy városokba, ha Ausztriában nyaralunk. Oké, láttuk Grácot, Innsbruckot, Salzburgot, Hallstadtot. De őszintén? Elég is volt belőlük. Ha most kellene először mennem mondjuk Salzburgba, tuti kihagynám. Hallstadtot katasztrófa megközelíteni. Parkolni, horror. Salzburg szintén. Óriási tömeg, emberek innen-onnan. Persze láttam Mozart szülőházát. Oké. De pl. Hallstadtba, vagy Zell am See-be fegyverrel sem kényszerítenek be még egyszer. "Szép volt, jó volt, köszönöm ennyi", hogy Gesztit idézzem. Lehet öregszünk, vagy rossz időben voltunk ezeken a helyeken. Talán egyszer, csúcsidőn kívül, talán visszamegyünk ezekre a helyekre.

Frajti Creative Commons License 2017.08.30 0 0 13165

Köszi mindenkinek a tippeket :)

 

Közben találtam OberBayern kártyát is, és mivel a másik oldalon is barangolnánk, így lehet az jobban megéri nekünk, mert Salzburgba én már a Mozart házakat és a várat is láttam, így ott a Muzsika hangja tour mozgat, meg a Hellbrunn kastély csak, a többi progiból meg nincs annyi, ami fedné a dolgokat. :)

 

 

Előzmény: Duczy72 (13164)
Duczy72 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 13164

Az a 190 attrakció ingyenes! Van ahol rögtön a terminálba kell rakni, van ahol a pénztárnál ingyenes jegyet állítanak ki rá.

 

Minél több helyre mész, annál többet fogsz vele.

 

Érdemes ez alapján megtervezni a nyaralást.

 

Az benne a jó , hogy van benne 24 óra Salzburg kártya is, ingyenes tömegközlekedéssel,/ ami a BKV-vel ellentétben működik/ a P+R parkolóban hagyni a kocsit, aztán irány Salzburg.

Bár 24 óra rövid, de ki kell választani , hogy mit szeretnél / napi szinten 2-3 dolog férhet bele,  Hellbrunn -állatkert, vagy Hochen Salzburg vára és a Mozart házak.

 

Salzburgon kívül meg kinek mi tetszik.

Előzmény: Frajti (13157)
Irenee Creative Commons License 2017.08.30 0 0 13163

Mi, amikor arra jártunk(5 éve), az Unterbergsbahn-nál ingyen parkoltunk, közvetlen innen indult a busz Salzburgba, ami Salzburgerland kártyával szintén ingyenes.

Előzmény: Frajti (13157)
Frajti Creative Commons License 2017.08.30 0 0 13162

Ez jó, mert az angol bazira nem ezt írja, és hát sajna a németet ennyire nem beszélem :( :)

Előzmény: Törölt nick (13161)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.30 0 0 13161

Mert az már a főoldalon, ahonnan ide eljutsz ki van írva, hogy ez a 190 dolog teljesen ingyenes vele:

https://www.salzburgerland.com/de/salzburgerland-card/

 

"rund 190 Attraktionen im ganzen Bundesland und der Stadt freien Eintritt."

Előzmény: Frajti (13160)
Frajti Creative Commons License 2017.08.30 0 0 13160

Igen, köszi, ezt pont megtaláltam, és pont itt nincs leírva, hogy melyik attrakcióhoz milyen kedvezmény jár, csak anniy, hogy ezekre van vmi. De nem mindegy, hogy az általunk tervezettre van ingyenes v. kedvezményes, hogy egyáltalán megéri-e kiváltani...

Előzmény: Törölt nick (13158)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.29 0 0 13159

A parkolás mindenhol drága. 

Előzmény: Törölt nick (13158)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.29 0 0 13158
Előzmény: Frajti (13157)
Frajti Creative Commons License 2017.08.29 0 0 13157

Sziasztok!

Jövő héten Ausztriában töltünk pár napot, Salzburg és környéke lesz terítéken. Néztem ezt a Salzburgerland kártyát, 6 napra 66 euró, de az istennek nem találom, hogy hova mennyi kedvezményt ad. Valaki tudna segíteni? Akár csak egy olyan linkkel, ahol nem az van felsorolva, hol használhatom, hanem hol mennyit is ér a használata... :)

Annyit sikerült találnom, hogy egy 24 órás salzburgi közlekedésre is lehet használni... 

 

+ kérdés, Salzburgban és Berchtesgaden környékén mennyibe kerül a parkolás vagy van-e ingyenes rész?

 

köszi

tomésjerry Creative Commons License 2017.08.29 0 1 13156

Látom a linkem (útvonal) nem lett túl pontos. A lényeg, hogy ki lehet jutni a völgyből mellékutakon is. Én azt tapasztaltam (mint turista), hogy ezek nem zsúfoltak. Kanyargósak, sokszor szűkek, de jól járhatók.

Előzmény: banyoca (13155)
banyoca Creative Commons License 2017.08.28 0 0 13155

hát Fügen végig eljutottunk, de ott feladtuk ahol mindenképp rá kell menni a zillertal strasszéra, torlódást jelzett a GPS kilométereken keresztül

 

Előzmény: tomésjerry (13153)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.28 0 0 13154

Ez is csak addig működött, amíg nem voltak okos navik. Ilyen waze féle, de itt még a Google Maps is tudja navikkal már minden mellékútrarávisz, ha torlódás van és dugókat csinálnak oda is, ahol korábban soha nem volt.

Előzmény: tomésjerry (13153)
tomésjerry Creative Commons License 2017.08.28 0 0 13153
tomésjerry Creative Commons License 2017.08.28 0 0 13152
- duplagondol - Creative Commons License 2017.08.26 0 1 13151

Ha valakit érdekel: stubaitalbahn novemberig felújítás miatt nem jár, lammerklamm omlás miatt félig lezárva

(egyébként a Brenner-autópálya fulpmesi lehajtóig 3 euró)

r.barbi Creative Commons License 2017.08.22 0 0 13150

Köszönöm szépen a tanácsokat! Igen, közben én is láttam egy egyébként tilos a vadkempingezés.:-) Ez a hütte jó ötlet elsőre! Megnézem a lehetőségeket!

trlala Creative Commons License 2017.08.21 0 1 13149

Próbáljátok a menedékházakat/hüttéket. Zömük október közepéig nyitva van, garantált hegyi élményt nyújtanak.

Előzmény: r.barbi (13145)
Veszpremi Creative Commons License 2017.08.21 0 0 13148

Én azt javallnám, hogy majd jövő nyáron. Vannak kempingek, van lehetőség sokfelé. Az idei időjárás erre szerintem már kevés esélyt ad, rendes esők (viharok) járnak arrafelé, és az éjszakák már hidegek, akár hegyen, akár lent. No meg ahogy mások is írják, szolídabb környezetben nem ártana kipróbálni, nem rögtön "élesben".

Előzmény: r.barbi (13145)
topoly Creative Commons License 2017.08.21 0 0 13147

Szia! Ha tényleg nem sátraztál még életedben, akkor érdemes volna még itthon (akár a kertben) kipróbálni a sátrazást. Kell a technikai gyakorlat egyáltalán a sátrazással kapcsolatban. És egy-két éjszaka segít a felszerelés összeválogatásában, például abban, hogy milyen derékaljra lesz szükséged, adott méretű sátorban komfortosan érzed-e magad és így tovább. Már ezer méter környékén forró lesz a pite, ha bejön némi változékonyság.

Előzmény: r.barbi (13145)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.21 0 0 13146

Tilos Ausztriában a vadkempingezés...

Előzmény: r.barbi (13145)
r.barbi Creative Commons License 2017.08.21 0 0 13145

Sziasztok!

 

Már többször voltunk Ausztriában a férjemmel, elég sok helyen jártunk már de nem tudjuk megunni. :-) 4-5 napokat töltöttünk kint, apartmanokban szálltunk meg és úgy fedeztük fel a környező vidéket. Most az lenne a tervünk, hogy kicsit vadabb üzemmódra kapcsolunk, és szeretnénk eltölteni 3 éjszakát sátorban a hegyek között. :-) Tudnátok javasolni olyan túraútvonalat ami erre a legmegfelelőbb. Tudom nehéz kérdés, mert millió lehetőség van, de hátha van személyes tapasztalat. Nem vagyunk profi túrázók, én még sátorban sem aludtam eddig sosem, de nagyon vágyunk egy ilyen kalandra. Köszönöm előre is a segítséget, tippeket.

Veszpremi Creative Commons License 2017.08.21 0 1 13144

Még egy kicsit körülnéztünk szépországban, az eddig még nem megjárt Baerenschützklammal kezdtünk, bemelegítésnek jó volt :) Azért nem árt az előre tájékozódás, én ezt elmulasztottam, de nagyon jó volt, csak időben nem számítottam rá, hogy ekkora lesz, rafkós egy szurdok, annyi biztos :)

 

Aztán elég eldugott helyeken mászkáltunk a Magas Tauernben, csak keresni kell, vannak még olyan helyek, ahol a hegy nincs tele felvonókkal, és csak a madár meg a túrázók járnak :) Pl. a Bösenstein csúcsok környéke.

 

Aztán van egy érdekes hely még, oda tegnap lehetett először felmenni, két autó volt fent délig összesen, egyik mi :) A Tauernwindpark közel 2000 méteren a világ legmagasabban felvő szélerőmű parkja. 4 fok volt, és nem meglepő módon fújt a szél :)  http://www.klosterneuburgerhuette.com/angebot/ausflugsziel-tauernwindpark-oberzeiring/

A környék sok útja a katasztrófák miatt lezárva, ide is úgy mentünk fel, hogy a helyiekkel beszéltem, és ők pontosan tudták, hogy tegnaptól fel lehetett menni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!