Keresés

Részletes keresés

Dongo.75 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 77144

Szia!

Gondolom, ha a dokid felírta a clostyt, akkor nézett is hormonokat a 3 és 21 ciklusnap környékén. Azt az endorinológushoz vidd magaddal. Ha nem, akkor ő biztosan csináltat. Ezen kívül még terheléses cukor és inzulinvizsgálatot fog kérni. De ha már egyszer sikerült teherbe esned, akkor sztem más vizsgálat nem nagyon kell, ha összehozzátok a peteérést, pikk-pakk terhes leszel! :)

Ha kihagytam vmit, a többieket biztosan kiegészítenek!

Előzmény: Gofri72 (77141)
brenduska Creative Commons License 2008.02.03 0 0 77143
Sziasztok lányok!
Először is szeretném meg köszönni nektek,hogy javasoltátok az endokrinólógust.
Bocsi nektek hogy már rég nem jelentkeztem,de elegem lett mindenből.Főleg a baba témából.Hát a cukor terhelsem jó volt,de a inzulin terhelés az baromi magas.Nem is gondoltam volna.Úgy hogy gyógyszert szedek,meg mediterán diéta,torna.De most már minden féle kivizsgálást meg csináltatok amit halottam.Infektológia,genetika,imunn.
Ha én ezt tudtam volna hogy ilyenen is múhat a siker ,már rég meg csináltattam volna ezeket.Mivel minden rendbe van,aztán ki derül az inzulin.Azt mondta a doki hogy lehet ez is ok,de még lesznek vérvételek.Majd kiderül.Csak azt szeretném nektek mondani,hogy mielőtt bele ugrotok újabb kezelésbe.Vizsgáltasátok ki magatokat!!!Ne esetek abba a hibába mint én .Egy kezelés kettő. meg a többi........minden rendbe,minden klappol csak a várva várt bébi nem érkezik.Telik az idő is,meg hát a kudarcot is mire ki heveri az ember.Igaza van Dongónak is,előszőr kivizsgálás.
Hát én csak akkor ugrom bele újra,ha minden oké lesz.A pocakosoknak gratulálok!!!!
A többieknek mielőbbi babásodást,és sok sikert kívánok!!!!!
Üdv:Brenduska
szerike Creative Commons License 2008.02.03 0 0 77142
naon kellett rohannom msn bocsi,de majd nézlek!!!!!!!!!skyped nincs? ott is szerike a nevem!
Előzmény: Endzsi93 (77138)
Gofri72 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 77141
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a bíztatást és az ötleteket. Kicsit kezd felnyílni a szemem, és kezdem úgy érezni, hogy bármennyire is ragaszkodom az orvosomhoz, nem biztos, hogy a legjobb kezekben vagyok. Ő például sosem említette, hogy endokrinológushoz kellene fordulnom. Egyszer nézett vércukrot, de azt is csak éhgyomorra. Szomorúan kezdem belátni, hogy én nagyon sokmindenről lemaradtam, már ami a vizsgálatokat illeti. 2 closti kúra után rögtön jött a műtét, amire elég naívan, azonnal rábólintottam, mondván a doki csak jobban tudja. Már a műtét után, és a legutóbbi találkozásunkor is emlegette a lombik lehetőségét, de talán akkor nem ez lenne a következő lépés, amit meg kellene próbálnunk. Azóta nem egy összehasonlító elemzést olvastam a metformin és a laparoszkópia hatásairól, és hát sajnos, nem a műtéti beavatkozás látszik sikeresebbnek. Persze, nem lehet általánosítani, de úgy gondolom, hogy a következő konzuktáción felvetem, mind az endokrinológus, mind a metformin kérdését. Aztán majd meglátom, maradok-e nála, vagy kénytelen leszek váltani.
Az endokinológuson kívül, milyen vizsgálatokat ajánlanátok, hogy végeztessek el?
Előzmény: kinga71 (77139)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 77140

szii,

 

és neked mit mondtak a pco-ra?

Előzmény: szii (77137)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 77139

Gofri,

 

Dongóhoz csatlakozva, ha nálad pco-t diagnosztizáltak, és tudsz spontán terhes lenni, akkor NE meddőségi központot keress, hanem egy korrekt endokrinológust.

 

Nézz szét akár itt: www.mensmentis.hu Hidd el, megéri.

Előzmény: Gofri72 (77130)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 77138
Szia Szii!
Mikor volt a beültid?Mennyi petesejted sikerült?Írj magadról egy kicsit bővebben!(Ha nem gond.)
Üdv:Endzsi
Előzmény: szii (77137)
szii Creative Commons License 2008.02.03 0 0 77137
Szia! Én is pcos vagyok átestem szinte mindenen már!Most volt az első beültetésem!Én a Forgácsra esküszöm! Nagyon segitőkészek,és odafigyelnek az emberre.Szoritok neked,hogy megtaláld a megfelelő jó utat a mególdásra!
Előzmény: Gofri72 (77130)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 77136
Szia Gofri!
Szerintem legtöbben a Kaáliba és a BMC-be járnak.Én személy szerint ez utóbbit választottam.Olvasgasd sűrűn ezt a topikot és bármilyen aprónak tűnő kérdésed van nyugodtan tedd fel!Valaki biztosan válaszol rá.Sajnálom,hogy az első lombikom előtt csak kevéssel fedeztem fel az itteni emberkéket.Dongónak igaza.Mindenképpen fontos egy alapos kivizsgálás,hogy nagyobb eséllyel indulj!
Sok sikert és kitartást!
Előzmény: Gofri72 (77130)
Durmika Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77135

Szép estét lányok!

Most estembe az ajton , ma dolgoztam

Gofri72 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77134
Szia Dongó!
Köszönöm a bíztatást és az ötleteket. A pco-s honlapot már én is böngésztem, de az itteni topikra még nem találtam rá.
Köszi az ötletet.
Előzmény: Dongo.75 (77132)
encienci Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77133
Szia Ildi!


Szerdán nagyon szorítok neked. Este várom, hogy írj.
Üdv. Enikő
Előzmény: 74Ildi (77105)
Dongo.75 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77132

Szia Gofri!

Nálam nem régen diagnosztizáltak PCOS-et, de nekem szinte nulla a tünetem... A PCOS honlap nekem sokat segített, nem tudom olvasgattad-e már, érdemes! És van itt az indexen egy PCO szindróma nevű topic, bár nem túl pörgős, ott is hasznos infókat lehet összeszedni.

Arról hogy hová, kihez itt biztosan ellátnak a lányok tanáccsal, bár hozzáteszem mindenkinek oda húz a szíve, ahol sikerült  neki a baba! :) Én vidéki vagyok, Tapolcára járok, inkább jártam, most kicsit lombikellenes lettem, mert úgy érzem nem vizsgálnak ki minket megfelelően. Persze nem elriasztani akarlak, de ami tanácsot tudok adni az az, hogy mindennek nagyon járj utána, vizsgáltass ki alaposan és csak aztán kezdd el a programot. Akkor szerintem sokkal nagyobb az esély a sikerre! Minden jót neked!

Üdv, Dongó

Előzmény: Gofri72 (77130)
lencsi36 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77131
Kedves Móka! Igen, a 36 az a korom, de nem is annyira azt sokkalljuk, hanem a férjemét, aki 50 múlt. No de ez csak kicsit aggaszt minket, hiszen mégis nekivágunk. Neked a legjobbakat kívánom, tényleg megéri a sok küszködést! És köszi a bizatást!
Gofri72 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77130
Sziasztok!
Új vagyok itt nálatok és ebben az egész lombikos történetben. Rólam annyit, hogy PCOS beteg vagyok és egyenlőre nagyon nem reagálok a dokim által felírt gyógyszerekre (pl:closilbegyt). Miután kiderült, hogy miért nem sikerül teherbe esnem, első próbálkozásra a closi még bevált; teherbe is estem, de sajnos a 7. héten spontán elvetéltem. Azóta akár, drazsét is szedhetnék, szerintem annak is hasonló lenne a hatása...Semmi. Azóta túl vagyok egy laparoszkópián is, de a tegnapi ultahang újabb, apró cisztákra utaló kis "képleteket" mutatott a bal petefészkemben. A dokim nem kecsegtet sok jóval, és megemlítette a lombik lehetőségét. Szeretnék érdeklődni, ki melyik meddőségi közponot ill. dokit ajánlaná. Ha valaki hasonló cipőben jár, mint én (PCOS), vagy esetleg már sikeresen túl van a nehezén és egy babóca úszkál már a pocakjában, örülnék, ha megírná, hol, milyen módszerrel sikerült neki. Persze minden segítséget, ötletet, tanácsot szívesen fogadok. Jelenleg eléggé el vagyok kenődve, hogy sem gyógyszer, sem műtét nincs rám hatással, és elég selejtesnek érzem magam. Nem is tudom, merre induljak tovább. Jó lenne, néhány sikersztorit hallani. Tudni, hogy nem reménytelen a helyzet.
Egyébként mindenkinek sok sikert, kitartást és mielőbbi bálnásodást kivánok!!!
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77129
Nekem még ebben a stádiumban eszembe sem jutott a sikertelenség lehetősége.Amikor 3 petesejt sikerült(másnak meg 19),akkor már egy kicsit elkeseredtem.Jó,hogy készültél B tervvel(de ha egy mód van rá ne legyen rá szükség).
:))Várom a fejleményeket!Na és persze szorítok!
Előzmény: Törölt nick (77125)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77128
Munkahelyet nem váltottam,"csak" munkakört.Így-bár ugyanúgy gyerekek között vagyok-sokkal nyugodtabb lettem,több a szabadidőm és nem utolsósorban picit a fizum is.Pedagógus végzettséggel sajna nem nagyon vakarózhat az ember.
Előzmény: Móka70 (77123)
Móka70 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77127

Judit, köszi az érdeklődést, annyira vagyok jól, ahogy alább írtam...alakulok....

Midway, neked is köszi a leírtakat, nagyon szorítok neked!!!! Várjuk a hétfői híreket!!!!!!!!

Lencsi36, de jó ilyen szép történetet olvasni!!!! Gartulálok a kislányodhoz, és szorítok a mostani próbálkozáshoz...Ugye én az 1.sikertelen lombikon túl nem szolgálhatok sok  tapasztalattal...fagyibaba nem is lett....de ha a 36 azt jelenti, hogy 36 vagy, akkor messze-messze nem vagy későn a 2.babával....én 38 leszek, szerike kismama most 38. és az első lombikomnál két 42 éves lánnyal is együtt voltam akiknek az volt az első lombik, és még nincs gyerekük!!!! Itt, nálunk venchi is azt hiszem 42...szóval, ha a 36 az 36, vagy esetleg több, a fenti példák szolgáljanak jó példával, az életkort illetően!!!! Üdv körünkben, vannak második babás lombikosaink...biztos találsz sorstársat!!! Minden jót!!!! Móka

Előzmény: lencsi36 (77126)
lencsi36 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77126
Sziasztok!
Új vagyok itt, ezért néhány szót magamról: 2005-ben 5. próbálkozásra sikerült a Kaáliban a lombikunk (ráadásul fagyasztott embrióból), aminek az "eredménye" egy olyan kedves, szép, okos stb. 2 éves kislány, hogy a legmerészebb álmaimban sem gondoltam, hogy nekem valaha ilyen csodálatos gyerekem lesz. Most - sok-sok fontolgatás után, mivel már nem vagyunk fiatalok - testvért tervezünk, ezért kíváncsi vagyok, van-e köztetek hasonló cipőben valaki. Szívesen beszélgetnék vele, hogy kicsit visszarázódjak a "lombikozás világába", de persze bárki előtt nyitott vagyok, ha netán érdekelnek a gondolataim, tapasztalataim valakit.
Így ismeretlenül is kívánok mindnyájatoknak rengeteg türelmet és derűt, és hogy legalább olyan boldog anyák legyetek, mint én!
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77125

Szerencsere a prednizolon szedeset abbahagyhattam, az injekciokkal meg nem volt gond. Hetfon lesz a petesejtleszivas, ma 23.30-kor kell beadnom az overtrill-t. Remelem nem leszek tul rosszul tole. Szoval hetfon kezdodik a nehezebb resze a programnak, ahogy olvasom a leszivas utani par nap igazi szivas. Meg hat meg az is nyitott kerdes hogy abbol a 8 petesejtbol amit latni lehetett, mennyi lesz az ami tenylegesen is megfelel, cegnel csak azt mondtam hgy hetfon nem megyek, a tobbit meg meglatom, mert ugye a leszivas sajnos nem jelent automatikus ET-t. Igyekszem nem beleelni magam a dologba, ezert van egy B tervem is hogy ha nem sikerul akkor belevagok egy bizniszbe, de asszem ez igazabol csak egy vedekezo mechanizmus (sajnos elegge pesszimista alkat vagyok).
Viszont a pozitiv resze a programnak eddig, hogy ekkora cicim meg sosem volt:-) Ugy tunik a hormonok ram jo hatassal vannak, a kezdeti nehezsegeket leszamitva egyfolytaban vigyorgok , kiveve persze az orditozos pillanatokat ,még a hohullamok meg hidegrazas sem zavar.

Orulok hogy sikerult megraznod magad es felaltal! Ne legyenek ketsegeid, sikerulni fog tavasszal! Ami szerintem segithet hogy teljen az ido, addig is torodj magaddal, hogy igazi jo csajnak erezd magad,
haszanld ki ezt a par honapot, mert utanna mar megkezdodik a bálnásodás:-)))
Előzmény: Móka70 (77123)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77124
Szia Móka!

Jobban vagy már?
Előzmény: Móka70 (77123)
Móka70 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77123

Midway, hol tartasz  most???Utolsó infó, hogy 3.nap nem voltál jól a gyógyszerektől... Mi történt ilyen téren azóta? Mert lelki téren nagyon örülök, hogy jobban vagy...képzeld, a "nem sikerült" hír óta tegnap volt az első nap, amikor csináltam is valamit a lakásban...addig szó szerint csak lézengtem...kaptam a házidokimtól haladékot a felmondásra, még 1-2 hétig táppénzen tart...hát ennyire kiborultam...de most már tényleg egyre jobb....

 

Endzsi, jobbulást, és egyetértek, május a legszebb hónap!!!!! De a március is, amikor te kezdesz!! Bocs, félreértettem valamit?? Mintha úgy tudnám a gyerekekkel közvetlenül érintkező munkakörből, átkérted magad másikba...vagy úgy kapod el a gyerekektől a megfázásokat, hogy egy épületben vagytok? Bocs, ha indiszkrét vagyok, csak nem értem a munkakör váltást...egyrészt érdekel a sorsod, másrészt nekem is jó lenne ilyen megoldás, csak ahogy írtam, nálunk nem lehet...

Előzmény: Törölt nick (77120)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77122
Köszönöm Zájká!A "szorítás" kölcsönös.Én is nagyon drukkolok Neked is és mindenkinek,hogy a 2008-as év végre babasírástól legyen hangos!!!
Előzmény: zájká (77118)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77121
Május tényleg a legszebb a hónap!/ Már csak azért is,mert akkor töltöm a 34-et. :)) /
Szerintem sem raknak át 1-2 nap miatt.Ráadásul veled is előfordulhat,mint velem,hogy valamelyik ciklusod késik 2-3 napot.Na és legalább túlleszel ezen a taknyos korszakon.Én örülök,hogy eltoltam.Most is dög beteg vagyok.A gyerekektől minden nyavalyát összeszedek.
Előzmény: Móka70 (77119)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.02 0 0 77120
Kedves Móka:-)

Eloszor is koszonom a multkori egyutterzo szavaid, mar sokkal jobban erzem magam. Szerintem nem fognak atrakni majusra , de ha megis akkor gondolj arra hogy a szervezeted addig is pihen es felkeszul, es te is felkeszulsz (-bar te lelekben mar anyuka vagy ugyhogy a bébi is meg fog most mar erkezni hozzad-) a majus tenyleg a legszebb tavaszi honap es minden csak azert van hogy sikeruljon, meg a varakozas is.

udv:b
Móka70 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 77119

Mivel beülti jan.17 volt, állítólag ápr.17 után mehetek...ciki, mert előre számolva pont előtte ápr 12-14 körül esik a ciklus, így a második nap is, ha pontosan jön.....ugye nem raknak át pár nyamvadt nap miatt májusra??? Szerinted?????Szerintetek??Ezt is őrület kivárni........

Előzmény: Endzsi93 (77114)
zájká Creative Commons License 2008.02.01 0 0 77118
Endzsi.
Vigyáz magadra,ne hogy beteg legyé.
Olvostam hogy orvost váltottál.Szoritok neked ,remélem ö szegit neked valóra válni az álmodat.
Előzmény: Endzsi93 (77115)
zájká Creative Commons License 2008.02.01 0 0 77117
Dafi.
Irtam neked a privibe.
Előzmény: dafi77 (77102)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 77116
Lányok!
Tudom,hogy ez nem az a fórum,ahol ezzel kellene foglalkozni,de véletlenül nincs köztetek olyan,aki gyermekek jogaival foglalkozik?
Csak annyit szeretnék tudni,mit lehet tenni olyan renitens gyerekekkel,akik megkeserítik a pedagógusok és a társak,esetenként a lakosság életét???
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 77115
Köszönöm Szerike a közbenjárást,nagyon aranyos vagy!!!Most éppen "döglődöm",elkaptam egy kis bacit,ráadásul kedvenc gyermekemmel osztozni kell a gépen,nagyjából 90:10 arányban /én képviselem a második számot :)) /Szóval némi közelharc árán tudok csak leülni,ezért vagyok ritkán fent.Azért igyekszem itt lenni.
Előzmény: szerike (77106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!