Keresés

Részletes keresés

csak a basket Creative Commons License 2016.08.24 -2 0 354832

Tehát? Mi a baj?

Pedig egyszer már sikeresen teljesítettem egy általános iskolás helyesírási tesztet.

 

Előzmény: Adam.Clayton (354830)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 0 0 354831

Ivkovic nem csinált semmi különlegeset, Keller Ákosnak volt egy afférja. Összeszólalkozott az egyik osztrák játékossal a mérkőzésen, utána kivonult a pályáról, majd leült a nézőtéren. 

Előzmény: Artúr Doki (354824)
Adam.Clayton Creative Commons License 2016.08.24 0 3 354830

látom az ékezetes betűk kezelése még mindig nem megy neked... cöcöcöcö

Előzmény: csak a basket (354825)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 0 0 354829

Ja, rosszul természetesen mi sem védekeztünk úgy általában, bár voltak kihagyások.

Előzmény: Törölt nick (354828)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 0 0 354828

Én a meccs előtt azt gondoltam, hogy most majd rámegy valami világrekordra és már a bemelegítés közben ki fogja állíttatni magát, de nem, ma egész nyugodt volt, igaz, a pályára berohant egyszer, de ezúttal békítőként, mert Keller összeakaszkodott kicsit valamelyik osztrákkal.

 

A meccs az nyilván gyalázatos volt, az első félidőre nincsenek szavak, a második időnként rendben volt, de csak időnként. Az osztrákok jól védekeztek, jól felkészültek a támadójátékunkból, ami persze nem volt túl nehéz feladat, mert túl sok elképzelés nincs benne. A bírók meg mindkét oldalon engedték a keménykedést, a kelleténél jobban is, sok volt a reklamálás mindkét fél részéről.

 

Hangából nem tudom, mennyit vett ki a betegsége és mennyire van benne még esetleg az előző szezon a lábaiban, illetve hogy mennyiben Ivkó sara ez, de nem egészen látszik, hogyan akarjuk őt használni. Legalábbis támadásban, mert védekezésben már az ötödik percben kiosztott egy olyan sapkát, amivel tele voltak az előző szezon spanyol bajnoki meg az Euroliga összefoglalói. Támadásban a második félidőben aránylag talált magára azért, amikor az osztrákok talán elkezdtek fáradni, mi meg helyenként elkezdtünk gyorsabban játszani.

 

Vojvoda rá jellemző szuperhős-hármasával egyenlítettünk 6 másodperccel a vége előtt, amit mindig élmény nézni, most is az volt, de aztán az egyik osztrák dudaszóra, szorongatott helyzetből bevágta a győztes triplát, ami miatt én személy szerint nem voltam annyira elkeseredve, mert azért nem biztos, hogy túléltem volna még öt percet ebből a mérkőzésből.

 

Nemtom, mi lesz élesben, nem vagyok túl bizakodó, aztán majd meglátjuk.

Előzmény: Artúr Doki (354824)
Artúr Doki Creative Commons License 2016.08.24 0 2 354827

Viszont a csapaton nem nagyon látni a fejlődést...

Előzmény: Artúr Doki (354826)
Artúr Doki Creative Commons License 2016.08.24 0 1 354826

Örülünk,Vincent.

 

Ezek szerint fejlődőképes.

Előzmény: csak a basket (354825)
csak a basket Creative Commons License 2016.08.24 -1 0 354825

A fene egye meg! Nem állították ki!

Előzmény: Artúr Doki (354824)
Artúr Doki Creative Commons License 2016.08.24 0 1 354824

Magyarország - Ausztria 61-64 (12-17, 12-9, 21-15, 16-23)

Edzőmeccs
Messzi István Sportcsarnok

Magyarország: Wittmann 6/3, Hanga 15/3, Vojvoda 16/9, Jones 4, Keller 2. Csere: Tóth Á. -, Ferencz 14/12, Perl 4, Eilingsfeld -.

 

 

A maestro ezúttal hány percet bírt ki a padon/oldalvonal mellett?

 

toto44 Creative Commons License 2016.08.24 0 2 354823

védd csak te agymosott!

csak a basket Creative Commons License 2016.08.24 -4 0 354822

Melyik jósdából importáltak ide?

Előzmény: toto44 (354821)
toto44 Creative Commons License 2016.08.24 0 2 354821

SZÉGYEN!!!! mondjuk, ebből a csoportból még így is továbbjutunk, de minek? jövőre az eb-n ezzel a faszival halálba fog verni minket mindenki! mi leszünk a röhej csapat!!!!!

toto44 Creative Commons License 2016.08.24 0 2 354820

félidő: Magyarország: Ausztria 24-26    SZÉGYEN!!!!!!!!!!!!

i perseguitati_ Creative Commons License 2016.08.24 0 5 354819

Nem először írom, a FIBA elveit és céljait sosem vitattam ebben a kérdésben. A módszerek és a megvalósítás viszont sokszor bosszantóan dilettáns, általában ezt teszem szóvá. A FIBA egyik alapvető hibája, hogy nem igazán képes felmérni a realitásokat, és olyan mintha egy elefántcsonttoronyból kergetnének légvárakat a bürokratái. Maradjunk konkrétan csak a FIBA Europe Cup-nál, ott is milyen monstre mezőnyről szóltak az álmok, pedig aki tisztában volt a sportág európai viszonyaival, már akkor is tudta szinte lehetetlen lesz akkora mezőny összegyűjteni, itt is beszéltünk róla akkor. A nagyobb európai ligák klubjai nem akarnak itt indulni, a spanyolok jó ideje bottal sem piszkálják ezt a kupát, már olasz csapat sincs, oroszból meg sikerült olyat beszervezni (Krasznojarszk) amelyik Körmendtől messzebb van mint New York, arról nem is beszélve hogy mennyivel drágább és bonyolultabb az orosz városba eljutni...

 

Ettől függetlenül a FIBA ragaszkodott a terveihez, és ezen elképzelések mentén Magyarország 3 helyet kapott az  új FIBA Europe Cup-ban. Hurrá, örültünk neki, lelkesen jelentkezett is rá 3 klub, az MKOSZ pedig bőven a nevezési határidő előtt jelenteni tudott a FIBA-nál: megvagyunk, mi teljesítettük a ránk szabott kvótát! Aztán letelt a nevezési határidő, hosszú hetekig semmi nem látszólag semmi nem történt, pedig már vártuk volna, milyen csapatok neveztek, kik lehetnek az ellenfeleink, de semmi hír.... Akkor már sejteni lehetett, itt valami nem stimmel. Nyilvánvalóan ezen idő alatt a FIBA próbálta menteni a menthetőt, de sikertelenül, és nem lett meg az eredetileg tervezett létszám.

Viszont az igazán bosszantó dolgok ezután jöttek. Hosszú keresgélés, és agitálás után 42 csapat jött össze a kupa csoportkörére, ez pedig sehogysem stimmelt az eredeti lebonyolításhoz, így a FIBA azt az utat választotta, hogy 4 csapat selejtez, és abból 2 elhullik, így tud 10 db. 4 csapatos csoportot kreálni, és minden okés. akkor azt MKOSZ azt kommunikálta, hogy túl nevezés miatt kell selejteznie a magyar csapatoknak - és ezzel lehet hogy sokakat meg lehetett hülyíteni, de Te is tudom, én is tudom, ez ordas nagy kamu volt...Szó nem volt túlnevezésről, nagyon egyszerűen: nem jött össze amit a FIBA elképzelt első ütemben (ugye a realitások..), és mi szívtuk meg... (itt lábjegyzetként megjegyezném, hogy a 4 selejtezős klubból 3 magyar, hiszen Szászgáspár Boldizsár marosvásárhelyi csapatában nem a román a legtöbbet használt nyelv az angol mellett...)

 

De nem ez volt az utolsó csavar a történetben, az újabb BL átalakítás augusztusi(!) körében, tovább fogyott az Európa Kupa mezőnye, a 42 helyett már csak 37-en maradtak, és azt gondolnák  a probléma megoldva, és a FIBA feltételeit a kezdetektől vállaló időben nevező magyar csapatokat nem alázza már meg a nemzetközi szövetség egy előselejtezővel. De nem, minden jel szerint erre semmi hajlandósága, és inkább a 10 csoportból 5 lesz 3 csapatos, és 5 négy.

 

Tavalyi is problémás volt a FIBA kupák szervezése, idén is az. Azt mondod jövőre nem lesz az? Legyen így.

Előzmény: pependre (354813)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 0 0 354818

M4 és a DigiSport csatornákat néztem, élőben egyik sem adja. 

Előzmény: kendeffy (354817)
kendeffy Creative Commons License 2016.08.24 0 0 354817

A mai edzőmeccset adja bármelyik TV?

Előzmény: Törölt nick (354816)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 -1 0 354816

Szuper!

Most néztem a Port.hu-n az M4 Sport műsorát, és élőben közvetítik a Magyarország-Nagy-Britannia, illetve a Magyarország-Luxemburg mérkőzéseket! Nagyon örülök, hogy a labdarúgás, vízilabda, kézilabda sportágak mellett végre a kosárlabda-válogatottat is a köztévén láthatjuk. 

A további meccsekről egyelőre nem tudni, mivel szeptember 5-ig lehet csak a műsort megtekinteni. De remélem, mind a hat találkozó élőben lesz közvetítve. 

pependre Creative Commons License 2016.08.24 -1 0 354815

Nem tudok válaszolni a kérdésedre, nem emlékszem, hogy miért váltak külön.

Előzmény: divaoni01 (354814)
divaoni01 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 354814

És miért nem ?

 

Hogyan kezdödőtt ez az egész különvállás és mik voltak a mozgatórúgói ?

 

És miért áll fent még mindig ?

Előzmény: pependre (354813)
pependre Creative Commons License 2016.08.24 -4 1 354813

Szerintem kicsit igazságtalan vagy azért a Fibával az új nemzetközi sorozatokat illetően. Azon lehet vitatkozni, hogy kellett-e, vagy sem a rendrakás, de ez egy fölösleges szócséplés lenne, hiszen a Fiba világszervezete eldöntötte: a kosárlabda az a Fiba ügye, nincsenek sorozatokat szervező magánligák és punktum. Ezt a munkát tavaly tárgyalások szintjén, idén pedig ténylegesen is elkezdték. Nyilván megy most a harc, ki-ki próbál a másiknak keresztbe tenni, így szerintem várható volt a hasonló kezdet. Én legalábbis számítottam rá, hogy nem megy majd minden tükörsimán.

Nekem nem fáj, hogy előbb-utóbb nem az ULEB szervezi majd a legrangosabb kupasorozatokat, sőt, inkább tartom logikusnak a fibás szervezést, hiszen ez a dolgok rendje. Én inkább arról vitáznék, hogy miért nem volt így eddig?

 

Szóval az utóbbi hetek fejleményei nekem azt igazolják, hogy előbb-utóbb a Fiba fog győzni, mert szépen lassan beáll mindenki a sorba. A legrangosabb sorozat szervezésére megvannak a Fiba szponzorai is, ha majd kell, akkor ebben sem lesz visszaesés. Az összes többi csak duma, mert a Fiba tud rangos sorozatot szervezni (EB, VB, stb.), nem kell hozzá más szervezet. Mivel azért alapvetően nem sérül a kosárrajongó érdeke sem (hiszen az euroliga működik, az új BL lassan vetekszik a csapatok szintét nézve az Eurocup-al), tehát láthat remek meccseket, szurkolhat a kedvenceknek, ebben pedig totál mindegy, hogy ki jelenleg és ki lesz a jövőben a szervező.

Előzmény: i perseguitati_ (354810)
csak a basket Creative Commons License 2016.08.24 -1 0 354812

Mesélj még!

Előzmény: i perseguitati_ (354534)
csak a basket Creative Commons License 2016.08.24 -1 1 354811

Az EuroCup-ból kiugró csapatok indulnak a Fiba BL-ben befolyásolván a Fiba Europe Cup-ban indulók létszámát.

Kinőttem már a mesékből.

Előzmény: i perseguitati_ (354810)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.08.23 0 3 354810

Nem akarlak elkeseríteni, de eddig egy EuroCup - tól visszalépő csapat sem indult Fiba Europe Cup-ban, és ez ezután sem várható, vagy lesz még egy BL csoport? Mesélj még! :)

Előzmény: csak a basket (354807)
csak a basket Creative Commons License 2016.08.23 -4 0 354809

Rossz az,aki rosszra gondol!

Előzmény: Artúr Doki (354808)
Artúr Doki Creative Commons License 2016.08.23 0 2 354808

És így lett belőle kommunikációs siker.

Hogy a felszopók is örülhessenek és verhessék a mellüket.

bár nyilván nem volt sok közük hozzá.

Előzmény: bio22 (354805)
csak a basket Creative Commons License 2016.08.23 -4 0 354807

Talán arra várnak,hogy kilép még egy,vagy több csapat az EuroCupból a leges legutolsó pillanatban és így nem kell további változtatásokra várni.Meg osztható legyen 10-zel az indulók száma.

Előzmény: i perseguitati_ (354803)
csak a basket Creative Commons License 2016.08.23 -4 0 354806

Rossz az,aki rosszra gondol!

Előzmény: bio22 (354805)
bio22 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 354805

Sportdiplomáciai sikernek bőven elég volt a következő idényre a Szolnok főtáblája.

("- Az, hogy a magyar bajnok selejtező nélkül főtáblás a FIBA legrangosabb sorozatában, azt gondolom, hogy ez egy hatalmas sportdiplomáciai siker - kommentálta a hírt röviden Bodnár Péter.)

 

Mindent nem lehet... :)

 

De ugye alku nem volt? :-P  :^)

Előzmény: i perseguitati_ (354803)
peli_w Creative Commons License 2016.08.23 0 0 354804

37 csapat? Akkor remélem 9 4-es csoport lesz és 2 csapat (Sopron, Körmend) fog selejtezni!

Előzmény: i perseguitati_ (354803)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.08.23 0 3 354803

Valaki magyarázza már el nekem, ilyenkor mi az ami miatt napokig, hetekig megy a tökölés? Arra próbálnak rájönni hogy a 37 osztható e 10-zel? Elképesztő hogy milyen gittegylet a FIBA is. De én optimista vagyok, és várom Bodnár úr jelentését, az újabb komoly sportdiplomácia sikerről.

 

 

Előzmény: csak a basket (354802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!