Keresés

Részletes keresés

*Mithrandir* Creative Commons License 2009.05.14 0 0 1742
Szia!
Mi pl.kempingben fogunk megszállni ( sajnos, csak szeptemberben, de alig várom). A gyerekem nézte ki, mert több kemping van Velencében, ő a Fusina kemping mellett döntött. Itt ugyan nem jár reggeli a szálláshoz, de a komfort nélküli bungaló 13€ egy éjszakára/fő. Nekünk ez nagyon megfelel, mivel reggeltől estig csavarogni fogunk, szinte csak aludni megyünk oda.
Tényleg, ezzel kapcsolatosan szeretném a tapasztaltabbaktól kérdezni, hogy Fusina-ba is érvényes a vaporetto-bérlet? Bár az lesz a legegyszerűbb, hogy írunk egy emailt a veniceconnected.com-ra, és ott megkérdezzük.
A múzeumokban engednek fényképezni? 4 napra megyünk, és most nem fogom kihagyni a templomokat-múzeumokat, váltok bérletet is. Februárban bűntudatom volt, hogy nem sikerült sehova bejutnom, annyira szűk időt szabott az utazási iroda. Most egyénileg utazunk és kevesebb pénzből sikerült kihoznom, mintha irodával utaznánk.
Most el szeretnék jutni Torcellora is!
Előzmény: cora1981 (1739)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.05.14 0 0 1741

Az "olcsó" meglehetősen nehezen  értelmezhető.

 

Válaszolni csak úgy lehetne, ha megmondod mennyi a tól-ig határod és mit vársz el a szállástól.

Előzmény: cora1981 (1739)
bbmagdi Creative Commons License 2009.05.14 0 0 1740
Előzmény: cora1981 (1739)
cora1981 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 1739
Sziasztok.Milyen oldalakon lehet Velencében olcsóbb szállást keresni?Előre is köszi a segítséget. 
mari mama Creative Commons License 2009.05.13 0 0 1738
  Vigyázzatok a galambok etetésével!  Mielőtt tavasszal kiutaztunk, akkoriban olvastam valahol, hogy a városi előljáróság megtiltotta.Azt írták, hogy a Szt.Márk téren a galamb etetéséért 50 euróra büntethetnek. 
Előzmény: evi05 (1737)
evi05 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 1737

Sziasztok,

Haza érkeztünk Venetói utazásunkról, aminek nem Velence volt ugyan a fő uticélja, de mindenképp megkoronázta az utazásunkat. Én voltam az, aki pár hónapja elindította a nyilvános WC kérdést, de mentségemül szolgáljon, hogy a 19 hónapos gyermekem miatt volt fontos, akit pelenkázni kell még... Sikeresen vettük az akadályt...

Igazából friss infóvsl nem tudok szolgáltatni, mert nem voltunk múzeumban sem templomokban, csak cél nélkül sétáltunk és hajókáztunk. Ill egy célunk volt, hogy a kislányunk megetethesse és megkergethesse a galambokat. Ez sikerült is, hatalmas élmény volt. Egyébként a rendőrök, akik cikáztak a Szt. Márk téren a gyerekeken kívül mindenkire rászóltak, akik etették a galambokat.

Ja, el ne felejtsem, kipróbáltuk a Breket is és nem csalódtunk.

Köszönjük az infókat, nagyon jól telt a napunk Velencében. Biztosan megyünk még.

Évi

Málnaszőr Creative Commons License 2009.05.13 0 0 1736

A mellette lévő trattoriát  ajánlom figyelmetekbe.  (Bepi Venesian) Családias, egyszerű, mediterrán hangulatú kisvendéglő.

Bár ha egy napot töltötök ott és még Velencét is megnézitek gondolom du-este, nem valószínű, hogy  lesz időtök még kajálni is  20 méterre a szállástól   :-)  

 

Ugyanabban az utcában laktunk egy újszerű  magán panzióban, ahol 4-5 szoba van. Címet igény esetén szivesen, de csak Privát Emillel.   

Előzmény: csirketojas (1735)
csirketojas Creative Commons License 2009.05.12 0 0 1735
Nagyon köszi, már írtam is nekik. :)
Cst.
Előzmény: szekeres.robert (1731)
Inwood1964 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 1734

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

 

Előzmény: FLaci (1733)
FLaci Creative Commons License 2009.05.12 0 0 1733
A vonat bevisz a városba, onnan már nem kell bejutni sehova. (A végállomáson - Venezia Santa Lucia - kell leszállni.) A pályaudvartól gyalog vagy vaporettóval tudsz tovább menni, a Szent Márk térre pl. az 1-es vagy 2-es járattal.

Vaporettó járatok:
http://www.hellovenezia.com/jsp/en/muoversi/index.jsp

Összefoglaló térkép (a pu. a bal felsõ részen van, "Ferrovia"):
http://www.hellovenezia.com/jspvenezia/htmlincludes/pdf/muoversi.pdf
Előzmény: Inwood1964 (1732)
Inwood1964 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 1732

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,mivel még sosem voltam Velencében.Ha vonattal utazom Velencébe,akkor hogyan jutok be  a városba,mondjuk a Szent Márk térre? Kérlek benneteket,segítsetek!Köszi!

szekeres.robert Creative Commons License 2009.05.12 0 0 1731
Ez egy háromszobás apartman, Mestreben a vasútállomástól 5 percre:
B&B Romantica

Nekünk tetszett, a honlapjukon találsz képeket is.
Előzmény: csirketojas (1730)
csirketojas Creative Commons License 2009.05.12 0 0 1730
Sziasztok,

Idén nyáron, június 26-án szeretnénk 1 éjszakát megállni, valahol Velence környékén (Franciaországba megyünk, és a kicsi gyerekekkel nem tudunk egyhuzamba végigmenni).

Mestrére gondoltam, oda kocsival el tudunk menni, és onnan tömegközlekedve 1-2 órára bemennénk Velencébe.

Nem tud valaki olyan szállás(oka)t ahol elfér 2 család? Mondjuk közel a vonatállomáshoz, ahonnan be lehet menni Velencébe? Az egyik családban 2 felnőtt és 3 gyerek (7 éves és 4 éves ikrek), nálunk 2 felnőtt és 2 gyerek van (6 és 4.5 évesek).

Természetesen nem luxushotelekre gondoltunk. :-))

Köszi szépen bármely segítséget,
Cst.
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1729
Ó, hát szívesen, igazán, semmiség... stb-stb. :)
Előzmény: mari mama (1728)
mari mama Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1728

 

  Hurrá,hurrá,hurrá! Ma  fél egy körül megérkezett a könyv. Nagyon tetszik, a kivitele is nagyon jó minőségű. Eddig tartott míg végig lapoztam. Igaz közben olvasgattam is. Meglepett, hogy szabályos útvonal tervet is tartalmaz. Ismét csak köszönni tudom, hogy szóltál a kedvezményről, bár ez a könyv az eredeti árát is megérte volna.Ezentúl többször benézek az Alexandrához, hátha megint ilyen szerencsés leszek. Külön köszönet illeti Zebrinát, aki segített a beszerzésben. 

 

 

Előzmény: bbmagdi (1727)
bbmagdi Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1727
Örülök! Én megkaptam ma reggel, nekem nagyon tetszik! :)
Előzmény: mari mama (1726)
mari mama Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1726

 

 

  Köszi az érdeklődést! Igen, sikerült. :-)))  Már vissza is igazolták.Most csak arra kell várjak, hogy minél előbb megérkezzen. Akkor kezdődik a jó világ!! Hiszen ezzel megint meghosszabbítom - legalább gondolatban - azt a pár napot, amit tavasszal ott tölthettem.

Előzmény: bbmagdi (1725)
bbmagdi Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1725
Sikerült a rendelés mari mama?
Előzmény: mari mama (1724)
mari mama Creative Commons License 2009.05.05 0 0 1724

 

  Szomorú vagyok, mert velem mindíg történik valami. Valószínűleg elrontottam vmit a regisztráció során az Alexandránál, mivel azt nem fogadták el. Azt írták, hogy a helységnév rövid. Miután egy 5 bötüből álló településen élek, el nem tudom gondolni, hogy miként lehetne azt meghosszabbítani.Azért megpróbálok túljárni az eszükön - vagy legalább azt hinni,hogy mily okoska vagyok - és az egyik rokont felkérem a rendelésre. Nagyon nem szeretném kihagyni ezt a könyvet!

Előzmény: bbmagdi (1722)
mari mama Creative Commons License 2009.05.05 0 0 1723

 

 Köszönöm, nagyon kedves vagy, hogy felhívtad a figyelmemet.

Előzmény: bbmagdi (1722)
bbmagdi Creative Commons License 2009.05.05 0 0 1722
Ma az alexandra online-on 71 %-os kedvezmény a Velence művészete képes kalauzra!
Előzmény: mari mama (1721)
mari mama Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1721

 

 

  Köszi! Ezt már nézegettem, de vagy a gépem lassú, vagy én vagyok türelmetlen.Egy könyvet fellapozni sokkal érdekesebb lehet.Igaz, ott meg nyelvi problémák adódhatnak. Na, mindegy.Most már marad a net.

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1720)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1720
Addig is itt tudod nézegetni:
(az alsó sorokra kattintva lehet egyenként végignézni a termeket, azokon belül a festményeket)

http://www.wga.hu/frames-e.html?/html/t/tintoret/3b/index.html
Előzmény: mari mama (1718)
mari mama Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1719

 

  Közben rájöttem a hivatkozás módjára, no meg arra is, hogy az előbb elírtam a hszzólás számát.

Előzmény: bbmagdi (1716)
mari mama Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1718

    bbmagdi 1715-re hivtkozva.

    Vajon hová kell bejegyezni, hogy kinek a hszólására kaptam "tollat, papírt"?

   

    Képzeljétek! Vásároltam egy háztartási gépet, és mit gondoltok mi a  neve? 

    "Vaporetto". Nem akartam hinni a szememnek. Persze, ez csak mellékesen

    jutott eszembe, amikor elkezdtem a hozzászólásomat írni.

    Nagyon tetszenek a velencei képek - bár a sorrendiséget nem egészen értettem-

    nagyon boldog voltam, hogy sok helyet felismertem.Ugyanakkor szomorú is, mert

    ismét tudatára ébredtem annak, hogy mennyi mindent nem láttam.

    Sajnálom, hogy nem vettem a Scuola Grande di San Rocco / a bejárattal szemközti

    részen található/ ajándék placcán az épület belsejét ábrázoló könyvet, vagy

    legalább egy képeslapot.    

Léna007 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1717
Gyönyörű képek. köszi.
Előzmény: bbmagdi (1716)
bbmagdi Creative Commons License 2009.05.01 0 0 1716
Bővítettem az albumot a friss képekkel:

http://indafoto.hu/bbmagdi
bbmagdi Creative Commons License 2009.05.01 0 0 1715
Sziasztok! Itt egy újabb beszámoló:

Április 28-30. között voltunk Velencében. Hála Istennek az időjárás nem úgy alakult, mint ahogyan azzal az előrejelzésben ijesztgettek. Volt eső, és nagyrészt borult volt az ég, de azért jutott napsugárból is :).

Odafelé sajnos megint késett a repülő, kb. másfél órával később szálltunk fel. Nagyon meglepődtem, amikor még Trevisoban a buszon egy külföldi számról felhívtak, a szállásadó hívott, hogy kb. mikor érünk oda. Később kiderült, hogy azért, mert ebben a kis Bed&Breakfast-ben nincs állandó recepció, csak reggelinél vannak ott, illetve, amikor jön a vendég. Mestrében elég nagy dugó volt, így kb. 60-70 perc volt az út a P. Romáig. Elvaporettóztunk a Rialtóig és néhány utcával odébb megtaláltuk a szállásunkat. Kicsit megpihentünk, lepakoltunk és elmentünk sétálni. Este 9 felé járt már az idő, az utcák szinte teljesen kihaltak voltak. Jó érzés volt úgy sétálni, hogy ott voltak az élmények, tapasztalatok a fejemben, de azért megpróbáltam mindig olyan útvonalon menni, amin még nem jártam. Az éjszaka elég rosszul telt, a ház aljában volt egy bár, elég hangos társasággal, még hajnal háromkor egy „vidám” hölgy énekelt és ordítozott. Fűtésünk nem volt, picit fáztunk is.

Másnap reggelinél szóltam a tulajnak, hogy rossz a hajszárító és nincs fűtés, estére minden rendben volt. A reggeli szokásos olasz, már nagyon jól esett a meleg tea, kávé. Hajnalban esett az eső, de mikor útra keltünk már száz ágra sütött a napocska. Egész nap sétáltunk, egyszer sem ültünk vaporettóra. Megnéztük a Scuola Grande di San Rocco-t, bámulatos. A Sala dell’ Albergo termet felújítják, a mennyezet el van állványozva. Az emeleti csarnok csodálatos, elég sok időt töltöttünk ott. Nekem is nagyon tetszett, hogy tükörrel lehet nézni a mennyezeti festményeket, ezt szerintem máshol is alkalmazhatnák (pl. a Dózse palotában). Megnéztük a San Rocco templomot, majd a Frarit. Elindultunk A Ca’ Rezzonico felé. Már nagyon csúnya borulás jött. A palota legfelső emeletéről szuper a kilátás, már csak ezért is megérte. Mire végignéztük a palotát elkezdett szakadni az eső. Az állványa alatt álltunk a Canal Grande partján és ott vártuk, hogy vége legyen a jégesőnek, égzengésnek. Másfél óráig tartott. Utána ismét útra keltünk és elsétáltunk a Miracoli-hoz. Valóban elragadó, és nagyon tetszett, hogy nincs tele „nehéz” festményekkel. Még sétáltunk egy nagyot és visszatértünk a szállásra.

Az utolsó napunkon reggeli után elsétáltunk a Szent Márk térre, majd elvaporettóztunk a Lido-ra beachelni . 11:30-ra visszaértünk, és bementünk a Bazilikába. Vettünk még néhány szuvenírt a Rialto környékén, ebédeltünk egyet a Brek-ben és elindultunk hazafelé.
szekeres.robert Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1714
Akiről könyvet írtak, az szerintem egy-két legendát bármikor nyugodtan megereszthet ;-)

Láttam már utikönyvben furcsa dolgokat. Ez nem cáfolat arra, amit írták, csak azt próbálom megfogalmazni, hogy lehet, hogy nálad a helyes megfejtés, csak ebben a formában nekem még nem tuti.

Az is lehet, hogy az adott utikönyv csak megpróbálja az eccerű turista nyelvén elmagyarázni a világot. Én pédául, ha turistáknak írnék utikönyvet ;-))) akkor biztos beleírnám, hogy közterületen ne egyenek, ne igyanak, ne vécézzenek, mert halálbüntetés vár a törvényt megszegőkre. Ugyanis az eccerű turista ha már kajál, akkor sajnos tényleg otthagyja maga után a padon a szemetet, meg eldobálja maga körül. Szerintem felesleges még csak felvetni is, hogy ne szemeteljen, annak, akinek ezt külön mondani kell. Úgysem érti meg. Maradjunk az ismert fogalmaknál: Ne egyé, ne igyá, ne vécézz uccán. Meglehet, hogy ez csak az én világ(nemjól)látásom.

Csak azért ágáltam az utóbbi hozzászólásaimban a legendagyártás ellen, mert az itteni tisztelt olvtársak nem eccerű turisták, hanem kulturáltak, ők nem is szemetelnek, tehát nekik jár a korrekt tájékoztatás. Ha nem szabad, akkor ne kajáljanak utcán, ha szabad, akkor ahogy jólesik.

Szép Velencét, jó időt mindenkinek!
Előzmény: Micimalacka (1712)
szekeres.robert Creative Commons License 2009.04.29 0 0 1713
Nem találtam a témában mást, csak borzalmas cikkeket, egyelőre elegem is lett a keresésből. Amíg nincs semmi infó a velencei utcai kajálás tiltásáról, addig én mindenesetre nem hiszek az erről szóló népmeséknek.

Pl: (Aki nem olvassa végig, az ne dőljön be a címnek, a cikk címe egy csúsztatás.) "Büntetik az utcán evőket Velencében"

Persze a cikkből kiderül, hogy "mert ételmaradékokat, papírszemetet, dobozokat vagy csikket hagyott hátra a téren" meg hogy "a város polgármestere azt is fontolgatja, hogy kitiltja a térről azokat a turistákat, akik szendvicset vagy pizzát majszolva akarnak odamenni". Fontolgatja! A cikk címe persze ezzel ellentétes.
(Nem véletlen írtam én is vmi olyasmit, hogy a tisztaságra vigyázni kell.)

A teljes cikk:

Büntetik az utcán evőket Velencében
Vass László2007. 08. 02., 16:02Utolsó módosítás: 2008. 05. 20., 11:42
eszközök:

Velence offenzívát kezdett azok ellen, akik a város leghíresebb terén, a Szent Márk téren piknikeznek. Tilos a fürdőruhás városnézés és a szemetelés is.

Az elmúlt napokban több mint száz turistát büntettek meg, fejenként 25 eurónyi, vagyis körülbelül hatezer forintnyi összegre, mert ételmaradékokat, papírszemetet, dobozokat vagy csikket hagyott hátra a téren. A hatóságok hat rendőrt vetettek be, hogy elmagyarázzák a külföldieknek: Velence legszebb terén nem szabad enni.

Massimo Cacciari, a város polgármestere azt is fontolgatja, hogy kitiltja a térről azokat a turistákat, akik szendvicset vagy pizzát majszolva akarnak odamenni. Cacciari nemrégiben egy "illemkódexet" állíttatott össze a nyaralóknak. Nem egyszerű a feladata, hiszen a várost évente 32 millió vendég keresi fel. Az irat felszólítja a turistákat, hogy ne szemeteljenek, ne fürdőruhában látogassák a várost és a szűk utcákban tartsanak mindig jobbra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!