Keresés

Részletes keresés

csak a basket Creative Commons License 2016.08.27 -2 0 354870

Már csak az ULEB, EuroCup-jában nincs meg a főtábla!

A FIBA-sok rendben vannak

Előzmény: A Sporttárs (354868)
Jay-X Creative Commons License 2016.08.27 0 0 354869

Én azon gondolkoztam, hogy mi lesz a jövőbeni tendencia: nyer a FIBA végül és kicsinálaj az Ulebet és csinálja a fociban most működő rendszert, vagy a fociban is kilép a G-14 és megcsinálja szuperligát mint idéntől az Euroliga vagy még aljább fordulatok jönnek :D

Előzmény: A Sporttárs (354868)
A Sporttárs Creative Commons License 2016.08.27 0 2 354868

Ismert okokból, hogyme. Az ismert okokból komolytalan szervezet a Fiba, egy elvileg komoly sportág élén.

Ez hol szól a Körmend ellen? Legfeljebb kicsit vicces sportsikerként értékelni a dolgot, de hát ebben a sportágban lobbizással alakul ki egy kupa mezőnye. 

Na mindegy, hetek óta megy a huzavona, talán feldobásig meglesz a főtábla. 

Előzmény: Törölt nick (354866)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.27 -1 1 354867

Na mindegy már, kicsit belekavarodtam, többször átírtam, de a lényeg leszűrhető, talán.

 

Előzmény: Törölt nick (354866)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.27 -1 0 354866

Bocsánat.

Senki sem jutott tárgyalással a főtáblára.

A Körmend eleve oda nevezett, majd ezt követően derült ki, hogy mégis selejtezőre kényszerül.

Ismert okokból aztán változott a mezőny. Olyan nehéz elhinni, hogy ebben a helyzetben valóban történtek háttértárgyalások, hogy a megváltozott helyzetben álljon vissza az eredeti állapot, és aki időben, rendben leadta a nevezését, azt legalább - amikor a korábbi indokok már nem állnak fenn - ne kényszerítsék mégis (értelmetlen) selejtezőre?

 

Lehet muhaházni, de ez szerintem egyáltalán nem életszerűtlen az érdekérvényesítés.

 

És senki sem állította, hogy csupán tárgyalással főtáblára lehet kerülni.

Alapból nevezéssel került volna oda a csapat, ahogy az Alba is.

A Körmend útja kicsit kacskaringósabb volt.

 

 

 

 

Előzmény: A Sporttárs (354865)
A Sporttárs Creative Commons License 2016.08.27 0 1 354865

Utat mutat a kosárlabdánk a magyar focinak! Hülye focisták inkább égnek a pályán, meg hallgatják a cinkelést... MIKÖZBEN TÁRGYALÁSSAL BE LEHETNE JUTNI A FŐTÁBLÁRA!!! Muhaha.

 

 

Ja, nem, bocs, az egy komoly sportág. Szóval bravó Körmend, meg minden, de ugyebár ez egy vicc. Fiba,gittegylet.

libidóri Creative Commons License 2016.08.26 0 0 354864

+ 1

Előzmény: csak a basket (354856)
belfera Creative Commons License 2016.08.26 0 0 354863

Üzentünk a fibának, hogy ők is megértsék.

A magyar sportdiplomácia jobban teljesít.

Előzmény: i perseguitati_ (354859)
mögb Creative Commons License 2016.08.26 -1 0 354862

Legalább így a Sopron is játszik a csoportkörben  (loptam) :))))))))))))))))))))))

Előzmény: Bandre (354858)
Bandre Creative Commons License 2016.08.26 0 0 354861
Jay-X Creative Commons License 2016.08.26 0 0 354860

Na legalább.

Előzmény: Bandre (354858)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.08.26 0 2 354859

Na ez igen!

Ezt lehet sikerként kommunikálni, ha nem is rövid idő alatt, de végül sikerült meggyőzni a konok ostobaságáról a FIBA-t.

Gratula!

Előzmény: Bandre (354858)
Bandre Creative Commons License 2016.08.26 0 0 354858

Nem kell selejtezőt játszania az Egis Körmendnek a nemzetközi kupában2016-08-26

A mai napon megérkezett a hivatalos értesítés klubunkhoz arról, hogy biztosan legalább hat nemzetközi mérkőzés vár csapatunkra, így nem kell megrendezni a korábban meghirdetett, Sopron KC elleni selejtező párharcot.

A biztos csoporttagságért klubunk nagyon komoly háttérmunkát végzett az elmúlt napokban, amiben partnerünk volt az MKOSZ is.

Ennek köszönhetően az Egis Körmendet a FIBA Europe Cup B jelű csoportjába osztották be, amelyben szerepel még a francia BCM Gravelines Dunkerque, a belga Hubo Limburg United. Negyedikként biztosan egy korábbi kupaellenfelet kap a csapat, hiszen a holland Donar Groningen és az észt Tartu Ülikool/Rock BL párharc vesztese sorol majd be még ebbe a csoportba. Mindkét együttes ellen szerepelt már az Egis Körmend.
A mérkőzések időpontjairól később adnak tájékoztatást.

Szulita28 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 354857

Hm, nem gondoltam, h ilyen részletesen leírod. Nagy köszönet érte :-)

(kicsit kibővítve mehetne kezdő5-re is cikknek..)

Előzmény: i perseguitati_ (354855)
csak a basket Creative Commons License 2016.08.26 -8 1 354856

Lehet, eső,lehet,hó hiába minden szó,
Télen meleget ad majd a kandalló,
Lehet tél vagy nyár, lehet napsütés.......

 

Azért köszönjük!

Előzmény: i perseguitati_ (354855)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.08.25 0 1 354855

A magam részéről még várok mozgásokat a keretekben, és szerintem úgy egy hónap múlva, amikor teljesek lesznek a csapatok kiegészítem egy szubjektív erősorrenddel és értékeléssel.

 

Nagyon erős a mezőny, és emiatt nem egyszerű bármilyen esélylatolgatás, 30 fordulós kemény csata lesz a legjobb 8-ért és a play-offért.

 

Akiknek szerintem kevesebb esélyük van erre:

 

Zalgiris Kaunas - Westermann jó fogás, de a keret ereje  a gyengébbek közé tartozik

Crvena Zvezda  - Jenkis-szel és Kuzmiccsal nem vettek zsákbamacskát, de gyengültek, és ha nem robban be 1-2 újabb szupertehetség, nem sok esélyük van a 8-ra

Laboral Kutxa - Szinte totálisan a darabjaira esett a tavalyi sikercsapat, az eddigi erősítések ( Larkin és Bargnani ) ugyan első blikkre nem tűnnek rossznak, de Larkin egyáltalán, Bargnani meg 10 éve nem játszott Európában - vannak ennek kockázatai. Még Hangával sem igazán  komoly az esélyük a play offra, ha pedig Ádi is lép,  nagyon minimális a sansz.

Darussafaka Dogus - Hiába David Blatt, hiába a beharangozott óriás büdzsé, eddig nem tűnnek félelmetesnek, ráadásul teljesen új csapatot építenek, nem lesz egyszerű ez.

Brose Baskets - kicsit félve írom le a németeket, mert egy ragyogóan összerakott erős csapat, de egyrészt hiába jó játékos Caseur, Wanamaker pontjait nem fogja tudni pótolni, másrészt más műfaj lesz ez az új szisztéma, ez pedig nem kedvez a kevésbé erős kerettel bíró csapatoknak.

Unics Kazany - Langford egyedül kevés lehet, az az érzésem nem ők lesznek az új Lokomotív Kubany.

 

Akik komolyabb eséllyel harcolnak ezért:

 

Maccabi Tel Aviv - őket kis híján az első csoportba tettem, nagyon intenzíven erősítenek (Mavrokefalidisz lesz a következő fogásuk), jó játékosokkal, de új edző és 9-10 új játékos, ez nem jó ómen...

Galatasaray - hát ők is felforgatták a keretet, talán nem kellett volna, de a keret nagyon rutinos, kiváló edzőjük (Ataman) van, így lehet esélyük a play-offra.

EA7 Milano - végre ők is az állandóságra építenek, nincs edzőcsere, a meghatározó játékosok mind maradtak, és erre upgradeltek néhány nemzetközi klasszissal, és több komoly tehetséggel,  a mezőnyposztokon nagyon komoly a rotációjuk, szinte a legjobbakkal vetekszik, az viszont gyenge pontjuk lehet, hogy Raduljica mögött nincs igazi centercseréjük , persze ide igazolhatnak még, hogy 15-ös vagy vagy 16-os lesz a profi keretük már oly mindegy.

Panathinaikosz - kicsit kifulladni érzem őket, a gyémántember visszavonult, Raduljicát Burusziszra cserélték, és ugyan Bou szenzációs volt a Baskoniában, de nála látva hogy milyen hullámvasút volt a formája az elmúlt években, nem lehetünk abban biztosak hogy hazatérve megint ilyen jó lesz, azt pedig láttuk hogy Mike James milyen időzített bomba volt a Baskonia csapatjátékára.

Efes Isztambul - egy zaklatott és nem túl jól sikerült szezon után elment Saric, és a magas posztokon jól erősítve jónak tűnnek még így is, de pl. igazi kettesük csak a 19 éves Furkan Korkmaz, nem kis feladat lesz ez Perasovic-nak.

 

 

Aki szinte biztosan ott lesznek:

 

Real Madrid - megmondom őszintén, főleg Sergio Rodriguez és Hernangomez távozása miatt majdnem az előző csoportba tettem őket, de a Real az mégiscsak Real, még akkor is, ha az 5 amcsijuk miatt érzek bennük rizikót.

Fc Barcelona - ez egy kicsit megelőlegezett bizalom, kell még egy nagyon jó 3-mas (az sem baj ha magyar...), a Satoransky, Arroyo duó lecserélése Rice-ra és Koponenre előrelépés, Claver is stabilitást hozhat a magas posztokon, de kell még egy klasszis kiscsatár, kell Hanga Ádám :)  hogy az Fc Barcelona play off helyét biztosnak tudjuk...

Olympiakosz - jelenleg ők a jobbik görög csapat komplex keret, rutin is van, fiatalság is van, lendület is van, tudatosan is igazoltak, szerintem biztos résztvevői a rájátszásnak

CSZKA Moszkva - ők a címvédők, mindenki maradt, most is favoritok, állandóság, magas szint, emiatt sem kétséges hogy megint számolni kell velük.

Fenerbahce - nem sok hiányzott nekik az első Euroliga címhez, Obradovicsot hagyták tovább dolgozni, egyben maradt a keret, csak Hickman ment el Milánóba. Nunnaly érkezett Avellinóból, aki nagyszerű játékos, de hogy a Datome-Kalinics vonalon mennyi sót fog megenni Isztambulban, azt nem tudom... Ha hoznak még egy jó csereirányítót (Szlukasz nem feltétlenül klasszikus egyes), a török lobbival a hátuk mögött a 2017-es Euroliga cím legnagyobb esélyesei lehetnek.

 

Remélem nem hagytam ki senkit :)

 

 

Előzmény: Szulita28 (354848)
pependre Creative Commons License 2016.08.25 -1 1 354854

Ezt egyedül hoztad össze, vagy segítettek? Üldözési mániából jeles.

Előzmény: 2xszi61 (354851)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.25 0 0 354853

Az az 1000 szerintem inkább olyan 800 lehetett és ahhoz is kidolgoztak egy közönségcsalogató konstrukciót. 500 forint volt a beugró és aki most kintvolt, az a jövő héten a britek ellen 1500 helyett 1000-ért vehet majd jegyet, ha bemutatja az előző meccs belépőjét.:)

Előzmény: peli_w (354840)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.25 0 0 354852

Hanga időnként tényleg óvatosnak tűnt, mondjuk utaztak is rá azért az osztrákok keményen, volt olyan, hogy már idejekorán beléptek elé, amiből sérülés is lehetett volna, de hálistennek nem lett.

 

Mahalbasic ellen azért szerintem elég jól jött volna Lóránt, ha nem is kimondottan védekezésben, de támadásban mindenképp, mert az egyetlen bivalyszerű felépítésű magasemberünk Eilingsfeld, viszont ő ugye csak 2 méter körül van. Nála (Eilingsfeldnél) is azt látom amúgy elsősorban nem a tegnapi edzőmeccset figyelembe véve, hogy partner tudna lenni egy rohanósabb játékban, csak ahhoz rohanósabb játék kéne. Az, amit Ivkó játszatni szeretne, szerintem néhány embert leszámítva nem annyira fekszik ennek a játékosállománynak, de hát a Szolnokról is ezt gondoltam, aztán valahogy mégis behúzták a bajnoki címet.

 

Közben látom, feltették az osztrákok győztes kosarát, a pálya másik oldalán ülve, félig-meddig takarásból nehezebb dobásnak tűnt, de azért így sem volt olyan túl könnyű.:))

 

 

Előzmény: pependre (354839)
2xszi61 Creative Commons License 2016.08.25 0 2 354851

Tartalmas mondandód alábbi részeidet illetném:

Ha már palánk alatt ilyen gyengének tartod a csapatot, nem lett volna szerencsés, ha a szövetség (ha van ilyen) "józanabb" tagjainak befolyásolni a kapitányt, hogy fogja vissza egóját a válogatott érdekében, hogy az egyik legjobb magyar játékos szerepelhessen.

Kettő, öröm olvasni, hogy megtaláltad egyik problémának Hangát. Zsír!

Előzmény: pependre (354839)
albagabi Creative Commons License 2016.08.25 0 0 354850

Biztosan jó lesz már tiszta vizet önteni a pohárba. Gondolom matekoznak a jogászok mindkét oldalon. A FIBA tulajdonképpen nem bántja a klubokat,induljanak ott ahol akarnak. A szövetségüket piszkálja,akik viszont hozzá tartoznak. Az látszik,hogy most elszántak nagyon. Most az Olimpia utáni laposabb időszakban kiváló alkalom van a keménykedésre,térnyerésre.Esetleg az EB selejtezőkön vagy az EB-n. Ott követték el a hibát,hogy eddig tűrték. Mondjuk ha én engedem valakinek,hogy a kertemben tanyázzon évekig az én dolgom,jogomban áll. Viszont ha úgy döntök,hogy most már  szükségem van a kertre,akkor talán jogom van kitenni. Biztos nem ilyen egyszerű. Az látszik,hogy neked az ULEB kupák valamiért sokkal szimpatikusabbak. Kétségtelen,hogy az Euroliga nagyon színvonalas és jól szervezett.Nem volt elég az ULEB-nek,kellett még egy kupa. Besokalltak a FIBA-nál. Kicsit sem érthető? Ha a FIBA javára dőlnének el a dolgok,majd akkor is rendbe jönnének a kupák,mert ez a világ rendje. Simán átállnak a csapatok. A pénz meg megy utánuk. Lehet nincs igazam.

Előzmény: i perseguitati_ (354846)
csak a basket Creative Commons License 2016.08.25 -5 0 354849

A 2016/17-es  ULEB EuroCup 24 csapatát 4 csoportra osztották 6 csapatos létszámmal.

Elkészült a sorsolás,majd három csapat jelezte,hogy nem kíván részt venni ebben a kupában.

Az AEK Athén,a Partizan Belgrád és a Stelmet Zoelona Gora akik jelezték is szándékukat a Fiba BL-ben való indulásra. Be is sorolták őket egy új ötödik "E"jelű csoportba(az Olaj legnagyobb örömére),a további négy csapat,a Dinamo Sassari,a Besiktas,a Ludwigsburg, a belga Charleroi mellé.Az Olajnak szikrányi esélye sem lett ezáltal továbbjutni.

Persze ezt már mindenki tudja,az viszont még nem világos,hogy az ULEB miként oldja meg a három csapat hiányát a saját kupájában,mert így az "A" csoportjukban csak 4 csapat maradt, a "B" csoportban pedig 5 csapat.A további "C" és "D" csoport maradt teljes a már összesorsolt 6 csapattal.

Az idő szorít,a kívánatos az lenne,ha nem tehetetlenkedne az ULEB és mihamarabb rendezné,feltöltené az "A" és "B" csoportból hiányzók helyét 6 csapatosra.

Szulita28 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 354848

Köszönjük :-)

Esélylatolgatás, tippek? Erősek, gyengék, meglepik, kutyaütők?

 

Előzmény: i perseguitati_ (354847)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.08.25 0 1 354847
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.08.25 0 0 354846

Azért az nem az ULEB hibája, hogy a FIBA zsarolása miatt csapatok kénytelenek kilépni, ez egy teljesen más helyzet ahhoz képest hogy a saját hülyeséged miatt nincs létszámod. Egy külföldi szurkoló persze hogy nem lát ebben problémát, nem is érdekli, de attól ez azon a tényen nem változtat, hogy kibasztak velünk.

 

A FIBA a FIBA Europe Cup-pal is elmérte magát, nem is kicsit. Keress arra rá, hogy amikor a nevezéseket be lehetett adni, mekkora létszámmal és csoportkörrel terveztek. Ha eleve 40 csapatos csoportkört terveztek volna, nem kaptunk volna 3 helyet.

 

A BL lebonyolítása és létszáma is folyamatosan változik.

 

A csarnok kritériumokkal kapcsolatban abszolút egyetértek veled, az rossz döntés volt, bár 1-2 helyen (lásd például a Helsinkibe "kényszerülő" finn csapatot) bejött.

 

A EuroCup, és az egész FIBA - ULEB háború sorsa az Európai Bizottság döntésétől függ majd, ezért is vonta vissza az Euroliga az összes piszlicsáré bírósági keresetét, mert erre alapozzák az igazukat. Ha jól tudom ősszel napirendre fogja ezt tűzni az EB, és akkor eldőlhet hogy a FIBA korlátozhatja így a csapatok és ligák önrendelkezését. Mindenképpen óriási horderejű, az egész sportágat megváltoztató döntés lehet, egy kosaras Bosman. Nem tippelnék a döntésre, várjuk meg. A döntés miatt húzzák az időt a spanyolok, oroszok, németek, litvánok, horvátok, szlovének, macedónok, montenegróiak és izraeliek is, mert eddig ők semmifajta szankcióval nem sújtották a EuroCup indulóikat, és alapvetően ez is kettős mérce. A spanyoloknak elnézi a FIBA hogy indulnak a EuroCup-ban, az olaszoknak és a franciáknak nem? Miért nem tárják ki a spanyolokat, oroszokat, németeket, litvánokat? Na mindegy, meglátjuk.

Szerintem akár lesz EuroCup jövőre akár nem, a FIBA Europe Cup-ba nagyon nehezen fognak mezőny toborozni, sem anyagilag sem szakmailag nem éri meg ott indulni a nagyobb ligák csapatainak, nem tudom ez miben változna meg jövőre?

Előzmény: ájzéjá (354845)
ájzéjá Creative Commons License 2016.08.25 -1 1 354845

"egyrészt messze nem tartott az augusztusig, másrészt nem baltáztak ki egyetlen hozzájuk jelentkezővel sem."

Egyrészt a Eurocubpan is megy még a matek, pedig már augusztus van. 

Másrészt én annyira nem vagyok benne a témában, hogy észrevegyem másokkal hogy basztak ki. Úgy értem, hogy simán el tudom képzelni, hogy egy külföldi szurkoló nem lát akkora problémát abban, hogy két magyar csapat selejtezik egymással. 


De ha már Ulebes kibaszás, nekem az rohadtul a bögyömben van, hogy kisebb városok csapatainak zarándokolni kellett egy hodályba az Uleb nagyzolása miatt. Az Albanak Veszprémbe, az Olajnak Debrecenbe és stb. 

Érdekes módon mikor elkezdett rezegni a Eurocup rendszere, már kellettek a csapatok hogy meg legyen a létszám, akkor hirtelen jó lett a szolnoki csarnok az Ulebnek. 

A Fiba ebből a szempontból sokkal szurkolóbarátabb!

Továbbá a Fiba idén sztem nem mérte el magát, bár ebben azért nem vagyok teljesen biztos, mert kicsit már  elvesztettem a fonalat.  :)
Azt tudom hogy a tervezettnél többen lesznek a Bajnokok ligájában de hát "háborús helyzet" van. És ez nem is olyan elmérés. :)

Nem tudom mi lesz jövőre, mert úgy tűnik idén a Eurocup nagyobb léket kapott, ha jól tudom most csak 21 csapat van a 24 helyett. 

Ha jövőre is lesz Eurocup, akkor  szintén elfelejthetjük a nevezési határidőket és megy majd a cirkusz az egész nyáron. :)

 

Előzmény: i perseguitati_ (354844)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.08.25 0 0 354844

"A következő évben gyorsan vissza is vettek a létszámból."

 

Itt ez a lényeg, mert lehet hibázni, rossz stratégiát alkalmazni, van ilyen, de ebben a profit többek közt az különbözteti meg az amatőrtől, hogy milyen gyorsan tanul a hibáiból.  Igazad van, volt ott is bénázás, de ha visszaemlékszel rá, egyrészt messze nem tartott az augusztusig, másrészt nem baltáztak ki egyetlen hozzájuk jelentkezővel sem.

A FIBA tavaly is "elmérte" magát, idén is... szerinted jövőre, ebből tanulva, jelentősen visszaveszik a létszámot?

Előzmény: ájzéjá (354843)
ájzéjá Creative Commons License 2016.08.25 0 0 354843

Azért azt ne felejtsük el, hogy a Fiba évekkel ezelőtt tárgyalásokkal próbálta rendezni a helyzetet. Pár éve úgy tűnt hogy meg is egyeznek, hogy két nközi kupa lesz mint a fociban, aztán vmiért meghiúsult. 

Utána az Uleb ki is akarta véreztetni a Fiba nközi kupáját, felvitte 48-ra a csapatok létszámát a Eurocupban, amivel aztán ő is bénázgatott, mert a nevezési határidő után még nem voltak meg a csapatok.

A következő évben gyorsan vissza is vettek a létszámból. Ez nem csak Fiba sajátosság. 

 

 

 

 

 

Előzmény: i perseguitati_ (354819)
divaoni01 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 354842

Ilyen kellene a városligetbe is mint a kaposvári és ehhez még fát se nagyon kellene kivágni.

 

A streetball események is elég jól sültek el anno ott. 

Előzmény: i perseguitati_ (354841)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.08.25 0 1 354841

Azért ezen  héten voltak jó hírek is, pár napja gyönyörű kosárligetet adtak át Kaposváron:

 

Valamint alig egy év alatt elkészült az oroszlányi Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok, és nagyon patent lett, az A csoport nagy része nyálcsorgatva fogja irigyelni, igazi aréna, mind a 4 oldalon lelátó, csak a kosárlabdának készült, a közönség nagyon közel van, óriáskivetítő, stb.  Szombaton a Körmend elleni gálameccsel avatják.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!