Keresés

Részletes keresés

Oldman. Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10569

Köszönöm! Az ország összes intézményében műthetetlennek minősítették a gerincem egy baleset után amikor ő elvállalt és megműtött 2001-ben Nyíregyházán. Két törött csigolya, csigolyatestek közti porcok összeroppanása (6 cm-rt mentem össze) miatt bal kéz és láb bénulást, bordaközi idegek kilépőgyökét érintő légzést bénító sérülést rakott össze. Sokat javultam a műtét következtében. Előtte az agyban lévő fájdalomközponthoz vezető idegpályákat akarták átvágni, hogy ne kelljen morfiummal tömni. 

Őszintén sajnálom, hogy van akinek nem sikerült jól az általa elvégzett beavatkozás. Olyan műtétekben amiben nagy tapasztalata van még egy pályakezdő gerincsebésznek is panasz van a munkájára és sok tőlem sokkal rosszabb állapotban lévő igazán komolyan sérült embereket is élhetőre összerakott akik megmentőjükként gondolnak rá. Nagyon sajnálom, hogy így van és kíváncsi vagyok miért ilyen szélsőséges a munkájának megítélése.

 

GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10568

és az instabilitásnak van diagnosztikája? mert az egy statikus képen nem látszik

vagy mint a migrén, ha sokat fáj a fejed és nem tudni miért, akkor migrén?

ha sokat fáj a derék, és nincs sérv, vagy egyéb, akkor instabil?

Előzmény: Törölt nick (10562)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10567

LBT ez van ott

http://www.lbt.hu/

 

kézzel készítik, műanyagból, melegformázással

Előzmény: pajti81 (10566)
pajti81 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10566

és ott kézzel készítették vagy elküldték az eredményeket és az alapján a gyártó készítette ? MErt ezt a kézit már próbáltuk és nekem nem nagyon jött be . Valami parafa betét , kicsiszolták de nem igazán működik .

 

Sajnos 46-os egyáltalán nem az én méretem :(

Előzmény: GeriSoft07 (10565)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10565

a margit híd pesti hídfőnél tudok, feleségem ott csináltatott, neki a talp és sarok fájására segített, de derékra nem tudom, jó-e

nekem van egy 46-os RYN cipőm eladó...

Előzmény: pajti81 (10564)
pajti81 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10564

Sziasztok! gerinc problémám és hát fájásom van. Arra lennék kiváncsi , hogy ludtalp betét neketek hogyan segített , mert nagyon jokat mondtak róla . Egy barátom számítogépes vizsgálatra elment és az alapján készítettek neki egy betétet . Szeretnék én is csináltatni .

 

Tapasztalatok ? Illetve tud valaki Budán 3.ker környékén vagy valahol a közelben , ilyen számítógépes scannerrel dolgozó helyet ?

 

Akármilyen segítséget megköszönök :)

 

Szép napot

GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10563

lehet, a szombti buszút és 1 órás fogorvosi kezelés? ez az oka?

most jobb már, de még elég szar. kocsi is ekkor tojik be, nem tudom mikor készül el

Előzmény: Törölt nick (10562)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.11 0 0 10562

Geri szerintem neked instabil lett a gerinced.

Előzmény: GeriSoft07 (10560)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.11 0 0 10561

Engem 2009-2010-ben operált a Lázár Dr. úr. Életem legnagyobb hibája volt, hogy betettem oda a lábam...

Előzmény: Oldman. (10559)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 10560

Ez valami több, alig bírok mozogni, olyan görcsben van a derekam. kicsit szúrogat a bal oldalamba is, de csak hajláskor

A gond a brutál görcs és fájdalom.

 

Nemsoká jon a háziorvos, ad valamit, meg van itthon diprophos, beadatom

 

3 hétig reggelente merev derékkal keltem, és fájt a bal sarkam, ami fél óra múlva elmúlt, lehet van valami kiszögellés, vagy heg, ami most rossz helyre ment, mert közben elmúlt a sarok fájásom...

Előzmény: similis (10558)
Oldman. Creative Commons License 2012.12.11 0 0 10559

Kedves Gica75! A Telkiben műt most Lázár doktor úr? Ismerős a név?

Előzmény: Törölt nick (10545)
similis Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10558

Nem valami jó ez a mostani időjárás a deréknak, nekem is elég sokat vacakol mióta ilyen hideg lett meg jönnek a havak :(

Előzmény: GeriSoft07 (10557)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10557

ma reggel felkeltem, még semmi, és fél óra alatt lerobbantam, most épp tens-ezek meg nyújtok, hogy jobb legyen
délután hogy jön haza a gyerek az oviból? azon még nem gondolkoztam

 

nem jó ez így sehogy :(

similis Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10556

Mindenhol mást javasolnak de szerintem amúgy is az adott ember adott javulását kell nézni, én mindenesetre 2 héten belül úsztam, ez 2,5 éve volt, és amint látjátok még élek :)

 

Zuhanyozni meg a varratszedés után rögtön zuhanyoztam.

Előzmény: GeriSoft07 (10553)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10555

Bocsánat elírtam 2 hét múlva már Hévízen áztattam a tóba és mikor onnan haza jöttem, akkor hordott úszni mindennap féléven keresztül.

Előzmény: Törölt nick (10554)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10554

Nekem az első 2 műtétnél, csak belső varratom volt ami felszívódik, kivűl ragasztva volt a seb és 1 hétre rá zuhanyozhattam rendesen 2 hétre meg úszni hordott férjem mindennap.

Előzmény: GeriSoft07 (10553)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10553

http://www.ogk.hu/files/discectomia_betegtajekoztato_2012.pdf

 

"Távozáskor:  1. Zárójelentést és táppénzes igazolást kap.2. Ha bármilyen kérdése van, kérjük, tegye fel kezelőorvosának! A műtét után zuhanyozni kb. 15 nappal, fürödni körülbelül 3 héttel lehet, ezt megelőzőenóvja a sebet az átnedvesedéstől!8. ábra: A sérv eltávolítása8 Varratszedés a műtét után 9‐12 nappal esedékes, de nem szükséges, hogy ezIntézetünkben történjen. Az első  kontroll vizsgálat a zárójelentésben megadott időpontban, az ún. lábadozásiidőszak után (4–6 hét elteltével) esedékes. A műtét utáni rehabilitáció a kezelőorvossal való egyeztetés alapján a segítő szakemberekbevonásával történik."

Előzmény: similis (10552)
similis Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10552

Ezzel viszont nem értek egyet, nekem 10 nappal a műtét után varratszedés volt és 2 nap múlva mehettem úszni, mentem is és semmi bajom se lett. Ha a heg beffort rendesen, akkor már nem lehet gáz. És 2 hétig csináltam lájtos tornát, utána már csvarásos dolgokat is óvatosan, ezt a háziorvos által küldött gyógytornász csináltatta.

 

Mondjuk a rehab szrintem is korai, annyit még nem lehet mozogni, sztem 6 hét után van értelme. ár mondjuk sztem bejutni se nagyon lehet előbb.

 

A másik fele meg hogy én sosem voltam rehabon és rendbejöttem amennyire csak lehet, de nem voltam lusta órákat sétálni naponta és sokáig 2x megcsináli az előírt tornát. És egyéb házimunkával nem eröltettem. Amúgy úszni én pár alkalmon kívül egyéb problémák miatt nem is voltam, és anélkül is rendbejöttem.

Előzmény: GeriSoft07 (10546)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10551

Engem kitoltak a műtöből Telkibe és fél óra múlva fel kellett kelnem asztalhoz ülve ebédelni, mondanom sem kell, hogy nem ettem egy falatot sem, mert azt hittem szét szakadok.

Előzmény: GeriSoft07 (10549)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10550

Még azt akartam, hogy azt a műtétet lukon keresztül végzik és a röntgenen nézi, ezért nem is megbízható, mert mivel nem tárja fel nem lát bele és röntgenen keresztül meg nem biztos, hogy mindent észre vesz. Sajna ezeket a műtét után olvastam el.

Előzmény: Törölt nick (10548)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10549

erről eddig nem esett szó. de amúgy eddig sok jót nem hallottam erről

 

mellesleg minimál invazív az oitis mikrosebészeti téma is, meg az endoszkópos is. itt endoszkópos van?

mert a teljes invazív a hagyományos feltárásos műtét. az oitiset egy 3-4cm-es lyukon végzik, felszívódó varattal, behelyezett lyukkamerával és műszerekkel

 

reggel 7kor műtöttek, délben már sms-eztem, jól vagyok, miután 2-3 közt se tudtam pisilni kacsában, a doki annyit mondott, ha bírok, nyugodtan felkelhetek segítséggel, vagy kérhetek katétert. hát felkeltem :)

Előzmény: Törölt nick (10547)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10548

Itt egyik nap műtenek másnap délben mehetsz haza a saját lábadon. Állítólag ez a minimál invazív azért jó, mert gyors a felépülés, csak elgondolkodtató, hogy nem e ez miatt lesz instabil sok embernek a gerince. Én 4 emberrel vettem fel a kapcsolatot, akiket ez a műtét után stabilizálni kellett és Őket is ugyanitt operálták.

Előzmény: GeriSoft07 (10546)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10547

Ez minimal invazív műtét, varrat sincs, ragasszák a sebet 2 hét múlva én is rehabon voltam. 2-3 cm es a seb.

Előzmény: GeriSoft07 (10546)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10546

"Holnap lesz 2 hete hogy megműtöttek. A dokinál voltam azóta, mondtam neki, hogy az idegpálya furán fájdogál - ha sétálok nem, de akkor meg nagyon elfárad a derekam-, illetve zsibbadt a lábfejem. Azt mondta sajna idő mire minden helyrejön, mert 2 csigolya közé be volt szorulva az az újnyi ideg. Holnap megyek rehabra Hévízre."

 

 

NOOOOORMÁLIS a dokid?

2 hét múlva lehet tusolni, 3 hét múlva áztatni, 6 hét múlva kezdhető a könnyű rehab, addig csak lighto storna

 

2 hét múlva rohadtul ne áztasd és tornáztasd! meg utazgass órákat

Előzmény: mercedes.79 (10543)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10545

Szia!

 

Engem Telkiben operáltak, soha nem lettem fájdalom mentes, sőt instabil lett a gerincem én buta megmegengedtem, hogy mégegszer belenyúljon, ami már műhiba lett. 3- ra is meg akart operálni ez az orvos, de abba nem mentem már bele, mert a lóvém is elfogyott. Utána másfél évig jártam az orvosokat, mert senki nem akart hozzányúlni a Telkis doki után a gerincemhez. Sajnos a 3 dik műtétemre már úgy került sor, hogy rettentő rossz állapotban voltam és nem is sikerült a műtét. Az OGK-ba mondta az egyik doki, hogy nem tudja mit csinál Ez az orvos, de a legtöbb embernek nagy fájdalmai maradnak utána. Én kivizsgáltattam az ügyemet és több hibát találtak ami miatt meg is büntették a Telki kórházat. Életem legnagyobb hibája volt oda mennem, tönkre tette az életemet ez az orvos. :-(

Előzmény: mercedes.79 (10543)
similis Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10544

Atelki lehet nem volt túl jó ötlet, de erről kérdezd Gicát, Viszont engem műtöttek, és fél év múlva újra lovagoltam, és 1 év után újra kezdtem versenyezni díjugratásban és azóta is megy :) Sőt ha az ugrás nem is, de amaga a lovaglás segít karbantartani szerintem. Pedig nekem is voltak ilyesfajta problémáim műtét után :(

Előzmény: mercedes.79 (10543)
mercedes.79 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10543

Sziasztok,

augusztus végén derült ki, hogy lumbális 5nmél sérvem van. 1000 féle dolgot próbáltam (műtéte kerülni akartam, mert a győri doki azt mondta onnantól se lovaglás, e gyerek). Így kezdősdött 3 hónap gyógytorna, torna, akupunktúra, fehérvári magánklinika, stb. Kidobtam ablakon majd 400000et, de lehet többet a sok kóklerre, akik azt ígérték, még jössz kétszer, és már jól leszel...hát nem lettem, sőt kiszakadt a sérv. Aztán neten találtam rá telkire, ottani doki megnézett, mondta, hogy sajna van egy kezdődő is, illetve hogy mióta iis vagyok derékfájós, mert gerinccsatorna szűkületem van, emiatt van ez az egész. ezeket momentán itthon észre sem vették. Fehérvár arra volt jó, hogy legalább az iszonyatos fájdalmak enyhültek.

Holnap lesz 2 hete hogy megműtöttek. A dokinál voltam azóta, mondtam neki, hogy az idegpálya furán fájdogál - ha sétálok nem, de akkor meg nagyon elfárad a derekam-, illetve zsibbadt a lábfejem. Azt mondta sajna idő mire minden helyrejön, mert 2 csigolya közé be volt szorulva az az újnyi ideg. Holnap megyek rehabra Hévízre.

Annyira parázok, mert szeretnék már legalább fájdalommentes lenni. Gyógytornázok - sajna az összes izmom elsorvadt az idők során, így néha izomgörcsöm is van.

 

Szerintetek mennyi idő, míg javulásnak indulok? Annyira szeretnék már egybefüggően aludni...komolyan ez a legnagyobb vágyam, mert 4. hónapja nem alszom...

Wekk-R Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10542

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.08 0 0 10541

Van akinek hatásos. Nekem a nyakam is volt már olyan állapotba, hogy azt mondtam műtét, de segített ez a kezelés is. Veszteni nem vesztesz semmit, ha szerencséd van, segíteni fog.

Előzmény: Wekk-R (10539)
robertov72 Creative Commons License 2012.12.08 0 0 10540

Alapból mindig ezzel a módszerrel kezdik a kezelést. Enyhe problémára még érhet is valamit,de ártani nem fog az biztos ne aggódj!

Előzmény: Wekk-R (10539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!