Keresés

Részletes keresés

mérges vagyok Creative Commons License 2013.03.23 0 0 7593

Tisztelt Forumozok!

 

Olyanokat keresek akiket a DINASZTIA Wellness Kft.hozzám hasonlóan átvert.Kártya vásárlás esetén válalta csak az üdülési jpgaim értékesitését,azzal.hogy bérbeadja,s a bérleti dij fedezi az éves fenntartási összeget.Majd se bérbeadás,se eladás,se fenntartási dij visszafizetés.Jelenleg a Bákáltető testületnél probálom a pénzem visszaszerezni.Ezért kellenének mások is.Sürgös!

Jelentkezés esetén privát cimem:vip.52042@gmail.com

jatamka Creative Commons License 2013.03.22 0 0 7592

Helló!

Megkérdezhetem, hogyan sikrült eladni? Úgy értem, kellet vásárolni másikat? Én már félek szóba állni bárkivel, mivel mindenhol csak átvernek, ráadásul, ha bizalmatlan vagyok, még Ők vannal megsértődve! Kiben lehet megbízni? Azt hiszem ez a cég sem csinál ingyen semmit, engem is felhívtak, hogy nem kell fizetni, csak menjek el nyugodtan, a végén kiderült, hogy előbb másikat kell vásárolnom, aztán majd eladják! Tényleg így működik?

Ha megtudna erősíteni ebben, akkor nagyon örülnék!

Üdv.

Előzmény: Vicuka1946 (7496)
vidi313 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 7591

"Akkor tulajdonjoga van,..."

A TS-t is tulajdonjogként kezdték el forgalmazni, és valóban, legalábbis papíron tulajdonjogról beszélhettünk, azaz részvényről. Aztán már az eladás pillanatában alattomos, sunyi módszerekkel ki is forgatták az illetőt a tulajdonjog minden mozzanatából.

Előzmény: Wormie (7590)
Wormie Creative Commons License 2013.03.22 0 0 7590

Látatlanban mondom......

Amikor majd ő akar menni a kártyájával, pont nem lesz szabad szoba...

 

vagy:

a kötelező reggeli + vacsora árán bőven ráverik a "kedvezményt" - szóval optimális esetben is nullán lesz. Mínusz a 200.000 ft, amit legomboltak róla előre.

 

Az elmúlt években már többen, többször leírtuk: ha már valaki annyira nyaralót akar, álljon össze a testvéreivel, vagy barátaival, és vegyenek egy ilyen kis faházat, amit te is írsz.....  Akkor tulajdonjoga van, és nem évi 1 hete - kutya vacsorájaként... (mint sok esetben megtörtént, hogy eladták a szállodát - az üdülési jogosok meg koppantak)

Előzmény: SANK (7589)
SANK Creative Commons License 2013.03.22 0 0 7589

Közben beszéltem vele, de "nem jut eszébe hogy hívják őket mert otthon vannak a papírok" (vagy nem akarja ne kíváncsiskodjak), azt mondja csak nyugdíjasok kapják, és csak félpanziót kell fizetni az év bármely hónapjában, feltétel hogy egy hónapban csak egyszer veheti igénybe, és van egy link amit megmutattak neki, vagy 1600 szálloda van ilyen, ráklikkel, és rögtön mutatja a reggeli és vacsora költségét (mert azt fizetni kell) . Kérdeztem megvan-e a kártya, azt mondta majd májusra küldik mert úgy kérte, amit nem értek, ha odaadta a 200 ezrert ide a kártyát nem? Most vagy soha nem jön meg a kártyája, vagy valami nagy svingli van még ebben, mert ezt három évig mint ahogy írtad is, ki álja azért, mert valakinek fizettél 200 ezret a semmiért.

Hát sajnálom, mert nagyon rendes ember, de még jól járt hogy nem üdülóvásárlással járta meg, nem mintha 200 ezer nem lenne elég, de mégsem többszáz. Köszi, azt hiszem én megmaradok a Soltvadkeri tónál, és kibérlem 6 személy részére azt a parasztházat amit tavaly, 1 hétre 50 ezerért.

 

Előzmény: Anti-timeshare (7588)
Anti-timeshare Creative Commons License 2013.03.22 0 0 7588

Üdv!

Van egy nagyon egyszerű szabály, ha valamit úgy árulnak, hogy csak itt, csak most, csak ennyiért - akkor átvágnak.

Ha érdekel ilyesmi, akkor kérd meg az ismerősödet, hogy adja meg a cég nevét és kérj tölük irásos tájékoztatót (weboldalt, leírást, a cég neve, mely szállodák esnek ebbe a láncba, milyen időpontokban stb). Szerintem erre azt fogják mondani, hogy csak személyes találkozón tudják neked elmondani, akkor máris mehetsz vissza az első mondatomra. Ha tényleg küldenek valamit, akkor utána tudsz nézni (ebben ne is reménykedj).

2-3 éve tettem be már cikket a Holiday Clubokról, ugyanaz az átverés mint a timeshare és a leírásod alapján ilyet vehettek ismerőseid.

Amúgy - minden szálloda ad nagyon kedvezményes ajánlatokat holt időben, fő idényben pedig miért adná olcsóbban a szobát, mert te valakinek a zsebébe kifizettél 200 ezret?

Üdv

ATS

Előzmény: SANK (7583)
Wormie Creative Commons License 2013.03.22 0 0 7587
Előzmény: Wormie (7586)
Wormie Creative Commons License 2013.03.22 0 0 7586

láttam én is tegnap egy honlapot ilyen pertársaságról, de igazából nem nagyon keresgéltem...

 

http://www.pertarskereso.hu/panaszok/udulesi-jog-masodlagos-ertekesites/

Előzmény: Wzsó (7582)
Wormie Creative Commons License 2013.03.22 0 0 7585

Frappáns és igaz. :)

 

 

Előzmény: vidi313 (7584)
vidi313 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 7584

Szerintem egy ilyen területen ténykedő cég nem Máltai Szeretetszolgálat. :-)))

Előzmény: SANK (7583)
SANK Creative Commons License 2013.03.22 0 0 7583

Én nem vagyok tulajdonos, csak egy dolog után érdeklődnék. Egyik ismerősöm is elment egy ilyen találkozóra, és utána volt jutalom wellness hétvégén is.
Figyelmeztetve lett ismerősök által nehogy vegyen jogot, mert nem tud megszabadulni tőle. Ő azt mondja hogy ő olyat nem is vett és nem is akar, viszont egy nagyon-nagyon jó üzletet kötött, 200 ezerért nyugdíjas üdülési kártyát kapott (KAP?) , amivel három évig a legjobb szállodákban nyaralhat bármennyit, óriási kedvezménnyel. Ez egy osztrák cég, mondja ő, létező cég, és nagyon rendesek, segítőkészek, ajánlja nekem is mint nagycsaládosnak, mert ezzel három évre meg lenne oldva a nyaralás. Hihető ez hogy tényleg ilyen jó?

Wzsó Creative Commons License 2013.03.21 0 0 7582

Kösz Wormie !
Közben átkeveredtem egy másik topicban, ahol olvastam ezekről.

Olvastam egy pertársaságról, az gyűjt még panaszost?
Avagy hagyjam az egészet a csudába.

HCH-s Bracsi jogom veszik.
Üdv Erzsi

 

Előzmény: Wormie (7581)
Wormie Creative Commons License 2013.03.21 0 0 7581

ezék2117 válasz | megnéz 2012.03.27 15:00:16 © (160)

Közlemény az Online Resorts Kft.-vel szerződést kötött ügyfeleinek.

 

Az Online Resorts Kft egy pénzbeszedő cég, a szerződésben foglalt egyik tevékenységét sem teljesíti.

 

Amíg létezik a cég, és székhelyén az ügyfélszolgálati iroda működik, követeljék vissza a befizetett összeget/összegeket, ellenkező esetben tegyék meg a rendőrségi feljelentést a cégvezetője ellen!

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=121399569&t=9204178

Előzmény: Wzsó (7580)
Wzsó Creative Commons License 2013.03.21 0 0 7580

Szevasztok!
Újraértékesítéssel kersett meg egy Online Resorts nevű cég alkalmazottja.
A honlapukon találtam letölthető nyomtatványt:

http://www.onlineresorts.net/adatlapok/ertekesitesi_ajanlat.pdf

 

Ebben nem az a csapda lehet, h tulajdonjog újraindul?

Mi már nem fizetünk jó ideje fenntartási költséget Bracson.
Valami papírt kaptunk is, de most nem találom.

Azzal bíztatnának, hogy német kereslet van.
Üdv Erzsi

 

 

 

vidi313 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7579

"Az,hogy ők mennyi jutalékot tettek rá,már kicsit sem érdekel."

Szerintem kell hogy érdekeljen az eladási ár, ebből következően a jutalék is, már csak azért, mert az eladó Te vagy! Függetlenül attól, hogy nem te bonyolítottad az adásvételt.

Tehát az eladásért mindenkor Te vagy a felelős! Ezt ne feledje senki!

Előzmény: Shelly12 (7578)
Shelly12 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7578

Ez úgy volt, hogy egy megbízási szerződést kötöttem velük.Ők azt ígérték,hogy 1 év alatt eladják a jogomat. Ha ez nem sikerülne,akkor meghosszabítják a szerződést újabb 1 évvel.Elkértek 30.000 Ft szerződéskötési díjat ezért.Először visszautasítottam őket,mert sajnos már adtam ki ilyenre pénzt korábban (méghozzá jóval többet),és szépen át lettem vágva.Aztán úgy voltam vele,hogy magánúton úgysem tudom eladni,főleg nem egy fehérszezonú hetet...Tehát nem ők veszik meg,csak kiajánlják,illetve hirdetik.Az adásvételi szerződést pedig a cég ügyvédjénél kötöttük meg,a vevő és a cégvezető jelenlétében.Mivel az ide fenntartási költséget kifizettem,így azt visszakaptam. Az,hogy ők mennyi jutalékot tettek rá,már kicsit sem érdekel.Én örülök neki,hogy már nincs a nevemen és nem kell majd a fenntartási költséget fizetnem.

Előzmény: JGab (7577)
JGab Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7577

Hogy megy ez a gyakorlatban?

Aláírsz egy megbízási szerződést, és ha van vevő találkozik a három fél és aláírjátok a szerződést?

Vagy alá kell írni egy bianko adásvételit ők meg siker esetén visszahozzák aláírva? Mert gondolom az értékesítést támogató cég nem veszi a nevére a jogot egy percre sem.

Kinek és mikor fizet a vevő?

Előzmény: Shelly12 (7576)
Shelly12 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7576

Nem,mivel a jog az én nevemen volt. Miért kellett volna a párom is? Ja,gondolom te a behúzós-előadásos cégekre gondolsz.Volt dolgom a hasonlókkal,mint pl. az Eurobenefit.Szépen el is küldtem őket melegebb éghajlatra. A hozzászólásom pedig nem spam,csak ajánlani tudom.Mondjuk nekem tényleg szerencsém volt,hogy eladták,hozzáteszem mélyen áron alul.Nagyon mélyen áron alul,de legalább elment.

Előzmény: Steevler (7573)
vidi313 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7575

Aki megpróbál akármelyik index TS fórumon valami nagyon picit is pozitívan nyilatkozni a TS bármely mozzanatáról, annak annyi. :-)

Azt azonnal lehurrogják, és nem véletlenül.

Persze meg is értem, itt 99,99%-ban sértett átvert emberek vannak. Leglábbis annak érzik magukat és jogosan.

Hál'Istennek nekem már sikerült túltennem magam ezen az egészen, megnyugodtam.

Kívánok hasonló cipőben járó sorstársaimnak ugyanilyen megbékélést. :-)

Valamint azt, hogy soha soha többé szóba sem állni ez, és ehhez hasonló ügyekben mesterkedőkkel.

mérges vagyok Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7574

Gratulálok,szerencség volt.

Nekem egy Balatonfüredi 23.hetit és egy Nemesnépi 14.hetit egy éve probálgatják eladni,ha igaz.

Előzmény: Shelly12 (7569)
Steevler Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7573

Shelly-Magic, lerí a stílusodról, hogy kin is szeretnél segíteni valójában (nyílván nem az ittenieken).. "Dobogómajor, 14. hét, 1 hónap alatt, pont erre volt igény, sikeres eladást kívánok..." Azt miért nem írtad még hozzá, hogy csak a pároddal együtt megjelenve volt sikeres az eladás? :-)

Előzmény: Shelly12 (7572)
Shelly12 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7572

Nos, az eddigi bejegyzéseitekből sejthettem volna, h. ez lesz a reakciótok.Azért valahol sajnálom ezt a mérhetetlen pesszimizmusotokat.Hát akkor nem kívánok sok sikert az eladáshoz, hergeljétek csak így tovább magatokat, ahogy eddig. Na csá!

Gio1977 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 7571

Nos, azok utan, hogy letrehoztal csak azert egy nicket, hogy bespammolj egy olyan bandat, akikben eddig mindenki csalodott, remlelem nem kapsz infarktust, ha egyontetuen fogunk visszakuldeni oda, ahonnan nehany eve elobujtal.. Bocsass meg a stilusert.

Előzmény: Shelly12 (7569)
JGab Creative Commons License 2013.03.19 0 0 7570

LOL, kis egy kommentes spam nick...

Előzmény: Shelly12 (7569)
Shelly12 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 7569

Sziasztok! Egy ideje figyelem már itt a bejegyzéseket, és úgy gondoltam, talán segíthetek. Nekem a Magic Holiday-t ajánlották. Meg is bíztam őket, és egy hónap alatt eladták a dobogómajori 2 fős 14. hetemet. Azt mondták, hogy nagy szerencsém volt, mert azért ennél általában sokkal tovább tart egy üdülési jog eladása, de valakinek pont egy ilyen hét kellett. Egyszer nekem is lehet szerencsém az életben :) Sok sikert nektek is az eladáshoz.

mormota50 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7568

Tudom, hogy vannak következményei és lehet, hogy amíg élek nem tudok megszabadulni az üdülési jogomtól, de épp azért, hogy más esetleg tanulva az olvasottakból NE MENJEN EL SEMMILYEN SZEÁNSZRA ÉS NE VEGYEN SEMMIT!

Szóba sem szabad állni velük, mert a dumájuk nagy és képesek még gyereket is beszélni a 70 éve néni hasába is! Telefonhívásra csak annyit kell válaszolni, hogy NEM ÉRDEKEL! He leállsz velül beszélni megdumálnak, hogy menj el mert biztos tuti dolgot tudnak. NEM IGAZ! semmi tutit nem tzdnak!

Évekkel ezelőtt engem is hívtak a Köztársasági téren lévő cégtől. Egy férfi volt a hívó, hogy menjek el. Mondtam neki, hogy elmegyek, de előadást nem szeretnék meghallgatni. Erre azt válaszolta, hogy előadás szemben az Erkel Színházban van, nem náluk. Mondtam jó. Erre küldte a meghívót, benne, hogy milyen előadást kell meghallgatnom. Széttéptem és nem mentem.

Szinte naponta hivogatnak, hogy NYERTEM! Án rögtön közbe szoktam vágni, hogy mondom a címet hová lehet a nyereményemet küldeni. Az nem úgy nem jó, be kell menni érte. Nem megyek sehová.

VAlamelyik nap a múlt héten azzal a szöveggel hívtak fel, hogy kisorsoltak mert sokat utaztam már velük és én lettem a győztes. Az az igazság, hogy utazási irodával soha nem utaztam életemben sem külföldre, sem belfölldre. Hogy utazhattam akkor velük? :) Nem érdekes dolgok ezek?

Millió és egy történetet tudnék hasonlót mesélni, tegnap például az utcán állízottak meg. Nem volt szerencséje a pasinak velem - most sem.

Na mára ennyi azt hiszem bőven elég.

 

 

Előzmény: Liszter (7567)
Liszter Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7567

Igen, mindenben igazad van, csak épp a dolognak következményei is vannak. Mármint annak, hogy a sok a telefonhívás, mer' sok a fóka és kevés az eszkimó. Ugyanis mostmár az elsődleges üdülési jogodból nem engednek kiszállni a cégek, amit még 2-3 éve engedtek. Mer' már túl sokan szálltak ki, és túl kevesen szállnak be, ők meg szeretnek munka nélkül sok pénzt keresni. A törvényalkotás/igasságszolgáltatás meg nem látja be, hogy ez a másodlagos maffia azér' virágozhat,  mer' az eredeti szerződések tarthatatlanok, de mégis be akarják őket tartatni, és a kiszolgáltatott embereket elbolondítják ezekre a tertmékbemutató-szerű szeánszokra, amik csak arra jókl, hogy még többet veszíts, mint amennyit már vesztettél.

Előzmény: mormota50 (7566)
mormota50 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 7566

Kedves Mindenki!

Csatlakoznék Anikó1957 501. hozzászólásához. Szinte szó szerinte az hangzott el amikor 2013. február 22-én pénteken tárgyaltam a fiatalemberrel, mint amit Anikó1957 leírt. A vége alakult másképpen.

Miután elmondta szinte szájbarágósan, hogy miként működik ez az egész, természetesen csak a mondanivalója végén tért rá a lényegre. Mármit a 40%-ra, amit nekem kellene állnom.
Közben persze többször megkérdezte, hogy érthető-e amit mond. Teljesen érthető volt természetesen és ez meg is mondtam neki.
Amikor a 40% és a hozzá tartozó össseg elhangzott, akkor jöttem én. Mondtam, hogy érthető a dolog, de ezt meg kell beszélnem a feleségemmel, mivel ketten vagyunk tulajdonosok - mutattam rá a szerződésemre. Úgy vettem észre, hogy ekkor egy pillanatra meglepődött, de azt válaszolta, hogy ez teljesen természetes. Én meg folytattam, hogy gondolom akkor írunk egy szerződést. Igen, persze - kaptam a gyors választ. Én pedig azt a szerződést szeretném megmutatni az ügyvédemnek. Ha Ő rábólint akkor aláírjuk - válaszoltam. Az sajnos nem jó -kaptam a választ - mert ezt ma estig alá kéne írni! Én ekkor szedtem össze a papírjaimat, hogy akkor köszönöm, de nem lesz üzlet és eljöttem.

Csak a felesleges kérdések elkerülése végett. Csak 1 üdülőjogom van Zalakaroson. 2007-ben vásároltam. 2 évente 1 hét méghozzá november utolsó hetében. Háromszor már voltunk és mindig jól érezzük magunkat. Szándékomban sem volt nagyon eladni, de olyan sokszor felhívtak már, hogy adjam el És én sem leszek fiatalabb, gondoltam egy próübát megér. Bár amikor odamentem már akkor tisztában voltam vele, hogy nem lesz üzlet, de kíváncsi voltam, hogy mi a dologban a bibi. Megtudtam :)

Mindenkit óva intenék, hogy elmenjen ezekre a nagyon kedves invitálásokra, mert csak is az a céljuk, hogy pénzt húzzanak ki a zsebünkből! Végigolvstam az eddigi összes fórumbejegyzést ebben az ügyben, és ha ezt más is megteszi, akkor rájön, hogy egy nagy szélhámosság az egész. A sok telefonhívás pedig azért van, mert - szerencsére - egyre kevesebben dőlnek be ezeknek a szélhámosságoknak.

Egyre többször hívnak engem is mostanában telefonom, de csak annyit mondok a telefonba: nem érdekel, és leteszem a kagylót. Mondhatják, hogy bunkó vagyok, e akkor sem érdekel. :) Azért a pénzért amit le akarnának nyúlni én dolgoztam meg. Azt meg nagyon utálom, ha a zsebembe akar valaki turkálni!

 

Előzmény: Anikó 1957 (7537)
Liszter Creative Commons License 2013.03.17 0 0 7565

Ez a válasz egyben palimadárnak is szól (mindannyian palimadarak vagyunk. Lúzerek. Balfácánok stb.) Igen, vannak olyanok, akik a hácéhánál befürödtek. A bíróság példát statutált, megbűntette őket negyvenmillióra. Ott folytatják, ahol abbahagyták, csak más néven. Igen, az ügyvédnőcskénél vannak ilyenek, akik emiatt pörösködnek. A cégek megfoghatatlanok. Valami lakásba vannak bejelentve, honlapjuk nincs ("éppen készül" "éppen felújítás alatt") elérhetetlenek, számonkérhetetlenek. Csak mi vagyunk elérhetők és számonkérhetők. Ha az "igasság" "szolgáltatásnál" összeérnének a szálak, vagyis tudná a bal kéz, hogy micsinál a jobb, akkor rágyönnének, hogy ez a maffiatevékenység azér' folyhat, mer' az eredeti üdülő"jog" vásárlási szerződések nem felbonthatóak, így virágzik ez a másodmaffia is az első által teremtett helyzeten.

Ami azt illeti, hogy miér' fizetem be, hát azér' mer' az efa honlapjától totál kiakadtam, hogy ugyanis nem lehet megszabadulni tőle, és ha utána akarok járni mindannak, hogy egyáltalán mit lehet csinálni, és tárgyalni emberekkel, ügyvédekkel, az időbe telik, és fel kell erre készülnöm. A tanúskodási ajánlat fennáll, mindenkinek, akit ezzel az ajjassággal húztak csőbe, megyek tanúskodni. Egyedül vagyunk a bíra előtt, pedig mindenikünknek több ezernyi tanúja lenne, csak oda kellene híni azokat, akik hasonló cipőben járnak. Azt is késséggel tanúsítom, hogy ha az ember hírdeti üdülési jogát, akkor ezek a maffiacégek hívogatják telefonon, azt hazudják, hogy nem kell másik üdülési jogot venni, aztán mégis kell, és a vállukat vonogatják a rothadékok, ha az ember arra hivatkozik, hogy mit mondtak nekik a telefonba. Hogy tényleg...? Nahát... hisz ők nem erre utasították a telefonos kisasszonyt... aztán ha erre ott helyben beverem a pofáját, még ő jelent fel. 

Ja, és csak a kedves párjával... mindenképpen csak a kedves párjával, még ha az üdülési jog csak az egyik házastárs nevin van, akkor is.

Egy jogállamban, Törökországban, Marseille-ben, Texas-ban ezeket lelövik, mint a veszett kutyát, itt meg az ügyvéd a fejit csóválja, hogy hogy lehet ilyen szerződést aláírni? Nem azt kérdezik, hogy lehet ilyen szerződéseket megszövegezni. Na eléggé felhúztam magam. Pedig jólesik sorstársakkal beszélgetni néha.

Előzmény: Steevler (7563)
palimadár9999 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 7564

Üdvözletem!

 

Érdekelne,hogy van-e a fórumozók között olyan akit egy második üdülőhasználati szerződés megkötésére úgy vettek rá,hogy az előző szerződésről írásba lemondatták és az "értékét"

beszámították az új szerződésbe.(A cég a volt HCH)

Ezzel csak az a gondom,hogy a már lemondott üdülési jogról is jött a csekk az esedékes fenntartási díjról.

Így most két helyre kellene fízetnem!

Ilyen jellegű probléma miatt tett-e valaki feljelentést a gazdasági versenyhivatalnál?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!