Keresés

Részletes keresés

greeny manó Creative Commons License 2017.07.25 0 1 45506

mepisz Creative Commons License 2017.07.20 0 0 45505

s-ombre-ro Creative Commons License 2017.07.17 0 0 45504

Ma hármas öröm ért bennünket!

Somogyban gombászva (Kaszó) újra hallottuk a hollókat, a Nk-Bajcsa-i legelőn kakkukfű gyűjtése közben a gyurgyalagok szórakoztattak bennünket.

Amikor a garázshoz értünk, sokadszor láttunk stigliceket, "akiknek" a közeli vasúti pálya menti bozótos a lakhelyük.

Mindez nagy öröm, különösen, hogy a  télen nagyon kerülték az etetőnket a stiglicek!

Előzmény: s-ombre-ro (45503)
s-ombre-ro Creative Commons License 2017.07.12 0 0 45503

Együttérzek veled!

Ha jó a szél, két utcahosszról is idehallatszik a ricsaj (Sétakert nagy fákkal - kiváló élőhely!).

Most azonban az időjárási frontoktól szenvedünk.

Ma délután hatalmas felhőszakadás rongálta meg a társasházunk tetőzetét és az idegeinket a kert

miatt.

Most is folyamatosan zuhog, szép, íves hidegfront van felettünk, Budapesttől az Adriáig ível, mi meg itt vagyunk a közepében.

Mi lesz velünk?

És mi lesz a kis madarakkal?

Hány darab kis gólya fog elpusztulni?

Mi eddig is mindig számoltuk óket (a gólyákat), ragaszkodnánk mindhez!!!

Előzmény: comad2 (45502)
comad2 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 45502

Ez nem igaz, a dolmányos varjak akkora ricsajjal vannak a kert alatti nyárfákon, hogy nem lehet tőlük aludni.

Magdi60 Creative Commons License 2017.07.10 -1 0 45501

Piros a lába, piros a szeme, szivárványos a nyaka:

mepisz Creative Commons License 2017.07.09 0 0 45500

s-ombre-ro Creative Commons License 2017.07.06 0 0 45499

Kedves Nobody!

 

Már nagyon régen tudta az emberiség kisebbik része, hogy baj van.

Erre a kisebbik részre ma sem bíznak semmit.

A pénz, a profit diktál.

Jó emberek azért mindig vannak.

Nézd néha  az Ozone Network-ot is!

Egyetlen fecske is tud nyarat csinálni!

Gazdag is, szegény is.

Akarni kell!
Nagyon!

Előzmény: Nobody1 (45498)
Nobody1 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 45498

Érdekes megfigyelés.

 

http://www.origo.hu/nagyvilag/20170703-cigarettacsikkel-vedik-feszkeiket-a-varosi-madarak.html

 

Már nem egyesével, hanem marékszám verjük a szögeket az emberiség koporsójába. Mindezt "környezetvédő" módon...

 

http://www.origo.hu/gazdasag/20170701-a-duzzasztogatak-nagy-karokat-okoznak-az-amazonas-okoszisztemajaban.html

s-ombre-ro Creative Commons License 2017.07.01 0 0 45497

Hogy jobb legyen a szánk íze, ugyanott ajánlanám még a Csérfélék a Dráva mentén... és a Sasok és sakálok Somogyban című írásokat.

Belső-Somogyban nőltem fel.

Oda jártam horgászni az őrtilosi zátonyokra és Somogyország ma is hatalmas erdeiben - ahol gombászni szoktunk - sok-sok rétisast, olykor hollót is láttam.

Csodálatos vidék!

 

s-ombre-ro Creative Commons License 2017.07.01 0 0 45496

Majd' elfelejtem!

A Madártávlat nyári számában kimerítő, képes tudósítás van a mediterráneumban folyó véres mészárlásról.

Évente 25 millió madarat mészárolnak le, Ciprus szigetére 3 millió jut.

A  cikk címe: Fekete Britannia - Ipari méretű madárpusztítás egy ciprusi brit katonai bázison.

A britek nem fogékonyak a dologra, a terület a legmagasabb fokú területen kívüliséget élvez, melegágya és központja az egész szörnyűségnek.

Az  énekes madarak éttermi felszolgálása zavartalanul folyik.

Ide Károly walesi herceg nyílt levele is kevés.

A magyar madármentőket bilincsbe verték azok, akiknek éppenséggel el kéne látni a madárvédelem teendőit.

Sweitzer doktor pedig foroghat a sírjában!

Tragikus dolgok ezek.

Előzmény: s-ombre-ro (45495)
s-ombre-ro Creative Commons License 2017.07.01 0 0 45495

Kérlek, jól értsétek!

Mindenkinek, mindennek egyetlen élete van, ami tiszteletben tartandó, tartható!

Ugyanez vonatkozik az egyéni véleményekre is!

A  valóság azonban az, hogy az erdőben elfektetett őzgida, mivel a szülő fekteti el, biztosan nem gazdátlan.

A madár fiókákkal kapcsolatban éppen a napokban láttam a tv-ben egy érdekes filmrészletet.

Az odúból kiesett, ügyetlenkedő harkályfióka kitartóan keresi a hazautat, szólongatja a szüleit, akik az etetés nagy gondjában is rátalálnak.

Emberi környezetben azonban ott leselkedik a madarak réme, a házi macska, amely jóllakottan sem képes elhagyni ragadozó ösztönét.

Aki képes rá, nyugodtan mentsen életet!

Amint már írtam, csak gratulálni lehet hozzá!!!

comad2 Creative Commons License 2017.06.30 0 1 45494

De jó! Most hogy ülök a gép előtt hallok a kert alóli nyárfásból egy feketeharkályt. Rég nem volt hozzá szerencsém.

corvi01 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 45493

(ők azt állítják, hogy a természetes elhulláshoz képest számokkal ki sem fejezhető az egyénileg megmentett madárkák száma és az eredmény sem biztos ...)

Hol beszélhetünk ma már "természetes" elhullásról.?

Pl. az autópályákon ezrével széttaposottak, vagy a vegyszerek/agrármérgek miatti százezrek, vagy az orv befogók számolatlan mennyiségükkel történő üzletelését hova sorolnánk.? :( Vagy az természetes egyáltalán, hogy városokban, melléképületeinkben, parkjainkban fészkelnek.?

Az természetes, hogy általunk elszaporodtak olyan nagyon nem kívánatos ragadozók, fészekrablók, amik valaha a táplálékláncban kb. egyensúlyban voltak.? Elég szánalmas terelés az, ha valaki(K) pár tucat madár megmentését akarja összemosni az egyéb rombolásokkal!

 

Szerintem jól tette, hogy befogadta, gondoskodik róla! Ha csak egyel több marad életben a védett madárságban már akkor is megérte! :)

Előzmény: s-ombre-ro (45487)
Magdi60 Creative Commons License 2017.06.26 -2 0 45492

Igen, sajnos korai fészekelhagyó, csoda, hogy van felnőtt rigó, nem? :-) Azért csak megoldják valahogy. Az is baj, hogy eléggé hangosak, nagydobra verik mikor körülötte vannak.

Előzmény: CBNora (45491)
CBNora Creative Commons License 2017.06.25 0 0 45491

Kiugrás után is etetni kell egy darabig, nem? Úgy tudom, egy darabig a szülők etetik a földön is őket. Ahhoz nem árt, ha most is kapcsolatban maradnak, úgyhogy az mindenképpen jó, ha nem viszed be.

De lehet, hogy nincs igazam.

Előzmény: Magdi60 (45490)
Magdi60 Creative Commons License 2017.06.25 -2 0 45490

Most az eső miatt felszögeztem a dobozt az eresz alatt a gangon magasan, én etetem, de már nagyon közel van a fészekelhagyáshoz, ha fel tud ugrani a doboz tetejére, hát hadd menjen majd. Nem akarom behozni, hallja csak a kinti hangokat, nem is beszéltem hozzá direkt.

Előzmény: CBNora (45489)
CBNora Creative Commons License 2017.06.25 0 0 45489

Nem lesz gond a magas falú doboz, mikor majd ki akar ugrani, és tanulna röpülni?

Vagy majd látod az előjeleit, és akkor átteszed és figyeled, meg ne egyék?

Előzmény: Magdi60 (45486)
Magdi60 Creative Commons License 2017.06.25 -2 1 45488

Ő nem egy szám, és neki igenis számít. Ennek az egynek, akinek számít :-)

Előzmény: s-ombre-ro (45487)
s-ombre-ro Creative Commons License 2017.06.25 0 0 45487

Kedves teremtés vagy, de az MMTE-nek eltérő az álláspontja.

Az emberségedet azonban meg kell dicsérnem!

Fiatal koromban én is neveltem kiesett bagolyfiókát.

Ma sem lépnék rá egy hangyára sem, ha tehetném!

(ők azt állítják, hogy a természetes elhulláshoz képest számokkal ki sem fejezhető az egyénileg megmentett madárkák száma és az eredmény sem biztos - ez persze statisztika, a lelkiismeret szava is fontos lehet!). :)

Előzmény: Magdi60 (45486)
Magdi60 Creative Commons License 2017.06.24 -2 1 45486

"Kis tátogó szácskám, no nesze, egyél" (Várnai Zseni)

Tegnap a nagy szél lesodort 3 rigófiókát, mikor hazaértem a szomszéd fa alatt az úttesten valami gombolyagokat láttam, megnéztem, 3 kisrigó, az egyiken már átment egy autó, a másiknak egy szarka megette a fejét, a harmadik élt, most meg itt van. Fent a fán nagy hangon veszekedett egy szarkával a két rigó szülő. Talán, ha előbb hazaérek, talán csak fél órával - de már mindegy, utálom a volnákat.

Éjszakára bent volt, de reggel annyira keresték csőrükben táplálékkal, hogy etetés-itatás után kitettem egy dobozban nekik, próbáltam macskabiztossá tenni az ágat, etetik szépen, szerencsére eddig még a szarkák nem fedezték fel. Délben azért én is megetettem, ha már 4 doboz lisztkukacot vettem :-)

 

s-ombre-ro Creative Commons License 2017.06.13 0 0 45485

Elszomorító, de igaz mindaz, amit leírtatok. :(

Állítólag mostanában tesz az EU (bátortalan!) lépéseket a folyamat fékezésére.

Drukkolunk nekik!

(főleg a kis madaraknak, nem pedig az EU bürokratáknak!!!).

corvi01 Creative Commons License 2017.06.10 0 0 45484

Ha dél felé át lépi a határt a szerbek, lejjebb az olaszok, albánok, görögök... sem sokat  szöszöznek ezeken, náluk eleve hagyomány. :(

Előzmény: comad2 (45483)
comad2 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 45483

Az említett arabok rengeteg pénz kifizetnek ragadozómadár- (elsősorban sólyom) fiókákért.

Előzmény: corvi01 (45481)
corvi01 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 45482

orrvadász ---> orvvadász

Előzmény: corvi01 (45481)
corvi01 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 45481

Az ember hosszú távon lassan már belefárad a szélmalomharcba. :(

Budapest számos kerületében, az amúgy halandók számára teljesen érthetetlen utcafronti tereprendezés címszó alatt végzett fakivágásokat betetőzi, amikor az elektromos művek emberei vezetékjoguknál fogva pl. május,,,júniusban fakoronákat "igazit" ritkít, természetesen a rajtuk lévő galamb, varjú, szarka, rigó...fészkekkel együtt. :(

De vannak itt úgy látszik máig is szabadon garázdálkodó egyéb gazemberek is. Mesélte tanyánkon egy falubeli, hogy nemrég felszállt a Pest felé tartó vonatra egy valószínűsíthető madárbefogó orrvadász, a több 10 kg-os cuccával együtt. Az tűnt fel sokaknak még az állomáson, hogy hangosan újságolta telón egy havernak, hogy mekkora több 100 ezret érő madárfióka áru van nála amit az arabokkal(?) akarna bonyolítani, csak a vámot kell valahogy kijátszaniuk...Arra panaszkodott, hogy ugyan sok a fészek, de kevés a fióka. Fölszálláskor, még segített is neki a több nehéz szatyrot föltenni a gyanútlan kalauz, amit talán amiatt is, hogy (alább mutatott) gyengén látó kitűzőt és karszalagot hordott! Az ilyen mocskok hogy nem buknak le, vagy ennyire közömbösek vagyunk..? :(

Előzmény: Nobody1 (45478)
comad2 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 45480

Azt írja "példátlan" természetkárosítás. Hát nem az :-(

Előzmény: cumeszk (45474)
flybird Creative Commons License 2017.06.08 0 0 45479

Nagyon szomorú. :(  Így igaz a pénz mindent felülír. 

Nem hiszem el, hogy nem találtak volna jobb területet a filmforgatásra!

Előzmény: Nobody1 (45478)
Nobody1 Creative Commons License 2017.06.08 0 1 45478

Ebben teljesen igazad van. Nálunk is csak egy "ejnye-bejnye" levél született a hatóság részéről (mint mindig). Igaz ez vagy 15 éve történt, de úgy tűnik semmi sem változott. :(

Az akkori polgármester a mai napig nem érti mi volt a baj, mikor "az önkormányzati homokbányából akkor hozat homokot amikor akar". Aztán válaszként még akkor ősszel telehordatta a "nagy gödröt" sittel, szeméttel majd tolólappal elsimíttatta az egész területet mondván, "ha nincs madár, nincs gond". Sajnos kb ez az általános hozzáállás. :(

De számtalan hasonló példa van. Pl. a falunapon (július elején) minden évben fél órás tüzjátékkal riogatják a falu közepén a madarakat, kutyákat. Nem egy gólyafióka ugrott már rá a fészekből a villanyvezetékre ijedtében emiatt, a többi apróbb madár pusztulásáról meg tudomásunk sincs. De ez kell, mert a falu vállalkozói összedobják rá a pénzt minden évben. (Közben meg pl. az utakon életveszélyes biciklizni, annyi a kátyú. Ha belemész azért esel egy kocsi alá, ha kikerülöd azért ütnek el. Ilyenekre miért nem tud a mai "elit" összedobni valamit? Csak az értelmetlen hülyeségekre van pénz?)

Előzmény: corvi01 (45477)
corvi01 Creative Commons License 2017.06.08 0 1 45477

Ennyit ér a "természetvédelem", szabályostul, hivatalostul, bürokratástul egy biznisszel szemben! :-(

Előzmény: cumeszk (45474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!