Keresés

Részletes keresés

flash.gordon Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5073

Senki nem tervezett semmit csak felröppent rémhírként és ezen rúgozott két napig a magyar internet.

Előzmény: Warnika (5070)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5072

Pecs(Zagrab)-Becs a vonat, minden nap jar, este 8-kor van Sopronban es 9-kor Wien Meidlingben. Reggel 7 korul indul Wien Meidlingbol es valamikor delutan van Pecsen. En Sopron-Szombathely vonalon szoktam vele utazni neha, azert tudom.

Előzmény: zhiera (5063)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5071

Marhasag. Ha Ausztriaban dolgozol, csak itt adozol. Viszont ha mo-i az allando lakcimed, akkor kell beadnod adobevallast Mo-n is. De ennyi. Adozni nem kell, csak egy helyen.

Előzmény: zhiera (5056)
Warnika Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5070

hello,

az EU alapból tiltja a kettős adóztatást!! terveztek ilyet ezek a bar*ok otthon, de tilos egyelőre!!!! bár, ki tudja....mindent megengedhetnek maguknak, sajna :(

Előzmény: zhiera (5056)
Warnika Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5069

www.willhaben.at

www.bazar.at

http://www.ehl.at/de/

http://www.immowelt.at/

http://www.immobilienscout24.at/

http://www.immobilien.net/

http://www.wohnnet.at/

http://immoads.oe24.at/

 

olcsóbb, kisebb albérletek is, alapvetően tanulóknak, de szerintem pénz beszél...esetleg arra kell rákérdezni, hogy bejelentkezhetsz-e: http://www.immobilien.net/

 

ez egy alapítvány, elvileg segíti a lakáskeresést: http://www.zuwanderer-fonds.at/apartments_wien.html

 

regisztrálós és fizetős oldal, cserébe garantáltan provízió mentes, privát albérletek: http://www.privatimmobilien.at/

 

 

 

 

Előzmény: tsy28 (5039)
Warnika Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5068

szerintem rossz helyen keresel! és ilyet elvileg nem hivatalosan kérhetnek csak. Erre van a kaució, amit kőkeményen elkérnek (3-6 havi bérleti díj!), hogy bármi baj esetén azonnal levegye belőle a tulaj a saját részét (rezsi, lakbér, berendezés amortizáció stb.)

Mi willhaben.at -n kerestünk, csak és kizárólag magánszemélytől, találtunk is és a kaució k icsengetése után + első havi lakbér + szerződési díj, vagy valami hivatali díj azonnal aláírta a bérleti szerződést.

 

Bécsen kívül ismerek albérleteket, egyszerű, de tiszta lakások. Semmit nem kér a tulaj, azonnal bejelent, lakbér előre fizetendő.

Előzmény: tsy28 (5039)
Warnika Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5067

email ment. férjem péntek kora délután jön haza.

Előzmény: mmo (5052)
webmot1 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5066

Necces így nekiindulni. Idegenforgalomban szeretnétek dolgozni,akkor a vonat-busz kombináció nem célszerű,mert főleg vidéken messze vannak egymástól a falvak,városok,sokat kell buszozgatni és az időben és anyagilag is megterhelő.Ha városban szeretnétek és nem idegenforgalomban szinte biztos,hogy szállást nem kaptok és akkor kell egy komoly anyagi tartalék.A kidobós bulit nem ajánlom,mert ha bármi zűrbe keveredik a párod,bajban vagytok.A helyi mókusok szívesen feljelentgetik a külföldi kidobókat.Nekem 3 ismerős csapat indult így ki konkrét cél nélkül,egy sem talált munkát.De kívánom,nektek jobban sikerüljön az utazás!

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5065

Ugye hogy izgalmas?

Sokan választják ezt a korántsem normális módját az álláskeresésnek, de visszajelzés eddig még nem jött az akció sikeres voltáról. Ezért izgatottan várom, mi sül ki belöle. Mert mint nem túl gyakorlott álláskeresö, így biztosan nem csinálnám.

Előzmény: flash.gordon (5064)
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5064

Na jó de nem ártana eldönteni, hogy konkrétan mit akartok csinálni. :)

 

Előzmény: zhiera (5063)
zhiera Creative Commons License 2012.10.03 0 0 5063

Konkrétan? A szerencsében :D

Eddig úgy volt, hogy megyünk, és mindenhol érdeklődünk, és ahol mondanak konkrétat, ott maradunk, de most, hogy jött a csavar, és jutott még időnk, én már elkezdtem nézegetni az álláshirdetéseket. Az semmiképp nem lenne jó (ezt beszéltük), ha innen Pécs mellől (Komlóról) kéne kiingáznunk mondjuk hetente, vagy amikorra visszahívnak interjúra, esetleg többedik körre, mert az vagyon, olyanunk meg nincs..

Néhány állásos dolgot holnap felhívok, megbeszéljük, mi lenne a jó, mik a lehetőségek, és esetleg ehhez mérten tervezzük az indulást, de november előttre most már nem gondolunk.. A téli szezonban is bízunk, hátha.. De még semmi konkrétumot nem tudunk sajna :(

Az is szívás, hogy én pl itthon főleg titkárnőként, adminisztratív munkakörben dolgoztam eddig, van mindenféle végzettségem mondjuk (idegenforgalmi is, szociálpedagógusi is, stb), párom pedig kidobó, biztonsági őr, testőr tevékenységben jártas elsősorban, de ha pl szobalánynak jelentkezek valahová, ő meg mondjuk postásnak (mondtam most valamit amúgy hasraütve), akkor hiába küldünk nekik - szerintem - ilyen tartalmú életrajzot, mert köze nincs ahhoz, amit ott végezni fogunk. Az életrajzot ezért gondolom hülyeségnek főleg. Perfekt nyelvtudás hiányában kizárt, hogy engem beültessenek egy recepcióra pl. Az angol jobban megy, mint a német, de Ausztria nyilván a németet favorizálja inkább, szóval..

Az utazás tippet ismételten egy köszi illeti az irányodban :) Valószínűleg így lesz. Ha Graz mellett voksolunk első körben, akkor Bp-ről indulva, oda meg csak felvergődünk valahogy :) Hogy Bécsbe csak hétvégén jár-e ez a bizonyos vonat, azt nem tudom, ezt is meg fogom kérdezni elviráéktól :)

Előzmény: Törölt nick (5061)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5062

Van Pécs-Bécs vonat, de nem csak hétvégén?

Budapeströl viszont tuti van, napi több is. 

Grazba is Bécsen át lehet jól eljutni, Szentgothárdon át komplikált és idöigényes.

Előzmény: zhiera (5060)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5061

Miben bíztok konkrétan?

Megbeszélt állásinterjúkra mentek?

Vagy hogyan gondoljátok, ha már ott vagytok?

Előzmény: zhiera (5059)
zhiera Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5060

Ja, meg közben találtam Pécs-Bécs vonalon vonatot.. aszem át sem kell szállni (de erre még rákérdezek a mávnál..), meg az árát sem tudtam kideríteni (szintén lesz egy telefon..) Grazba már bajosabb eljutni vonattal.. busz meg talán úgy volna legolcsóbb, mintha "nyaralni" (jó, telelni) mennénk? Egy olyanra befizetni, csak oda.. aztán valahogy majd csak hazajutunk, ha már ott tartunk? (ha nem lesz meló, stb..) :/ Hát.. még képlékeny sokminden :D De valahol mindent el kell kezdeni ;)

zhiera Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5059

:D Ne is kérdezd.. elég, ha én is ezt kérdezem magamtól :D

Hát.. lesz, ami lesz. Most ez a legújabb - és szerintem (remélem!) végleges - verzió.. bízunk a sikerben :)

De majd beszámolok mindenről :D

Adózás.. ja, majd leinfózom, aki riogatott.. nekem sincs kedvem kétfelé adózni, elég lesz oda ki, ha már valahova muszáj.. :S

Előzmény: Törölt nick (5057)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5058

Kérdezd attól aki mondta :-)

Én tutira nem adózok Magyarországon.

Előzmény: zhiera (5056)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5057

Kiváncsi vagyok mi sül ki ebböl :-)

Érdekesen csavarjátok a dolgokat, hogy ebböl mi lessz!?

Előzmény: zhiera (5053)
zhiera Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5056

Az adózásról ki mit tud mondani? Engem ma azzal riogattak, hogy ugyanúgy kell haza (magyarországra)is adóznom. De minek kétfelé??

zhiera Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5055

Ez érdekes riport volt..

De mi inkább helyben próbálkozunk szállással. Találtam egy oldalt, ami talán használható, már írtam is páraknak, hátha.. :)

http://www.couchsurfing.org/

Előzmény: flash.gordon (5054)
flash.gordon Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5054
zhiera Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5053

Szép estét mindenkinek! :)

 

Kedves trainer88, igyekszem „jó kérdéseket” feltenni :D

 

Közben változott a programmenet, mivel ma leesett az eső, és meggondolódott a dolog.. Mégsem motorral vágunk neki, hanem vonat-busz kombinációval (valakinek valami tapasztalata ezügyben?). Máris ránézek a menetrendekre, árakra, stb.. Remélem, nem lesz több, mintha benzinre költenénk az összeget.. :/ (autó sajna nincs, a nyáron összetört, és esélyünk sincs – anyagilag – hogy megjavíttassuk :((  )

A változás miatt nem gond, ha „hegyvidékebb” tájra tévedünk, bár a menetrendek miatt nyilván kötöttebbek lesznek a lehetőségeink (igazodni a közlekedéshez), de bízunk a szerencsében :)

Láttam a tiroli.hu weboldalt is, ahol egész korrekten járnak el – ha igaz, amit írnak – de esélytelen, mert most minden fillér arra kell, hogy kiutazás, és ott szállás, amíg nincs meló, tehát nincs „fölösleges” 140 000 Ftunk, hogy majd valamit rakjanak a seggünk alá..

Ezen kívül hallottam egy olyan lehetőséget, hogy „coach surf”.. Ki mit tud, ez mennyire érvényes osztrákiában? :)

 

mmo Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5052

Sziasztok,

 

ha esetleg autóval tart valaki Bécsből Budapestre most péntek délután és van még helye, akkor szívesen társulnék, légyszi dobj egy mailt ide:

korosila kukac t-online pont hu

 

köszönöm,

Laci

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5051

 Arbeitsvorvertrag?

Nem tudom, nekem még ilyen nem volt.

De mi van olyan esetben, ha valaki mindjuk szeptemberben jelentkezik egy állásra, ami december1-töl él és addig még be kell pótolnia az adott álláshoz valami hiányosságot? Mondjuk hiányzik egy tanfolyama, vizsgája, stb?

Ilyen esetre nincs ilyen elöszerzödés? Simán megkötnek vele egy normális Arbeitsvertragot, majd az életbe lépése után bontják is, ha a jelölt mégsem teljesítette a követelményekben foglatakat?

Előzmény: asx (5050)
asx Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5050

Mi az az elöszerzödés? Mi a neve ennek németül?

Ha nekünk kell hegesztő és megfelel a próbamunkán akkor kap egy Arbeitsvertrag-ot, amiben alapban benne van a 30 nap próbaidő! Én ilyen elöszerzödésről nem is hallottam...

Előzmény: Törölt nick (5045)
tsy28 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5048

Távolság miatt kellene elsőnek lakás.

Az álláshirdetések 99%-a azonnali kezdésű.

 

Előzmény: Törölt nick (5045)
trainer88 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5047

Jók a kérdéseid:) A válaszokat én is gyűjtöm be,hasznosak számomra is :P

Sok sikert!

Előzmény: zhiera (5046)
zhiera Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5046

Mi abban bízunk, hogy olyan helyet sikerül találni, ahol a munkaadó szállást is biztosít. Fogalmam sincs, hogy mennyire létező jelenség ez odakint, de megpróbáljuk :)

 

Felmerült közben még valami. Önéletrajzra mennyire kíváncsiak? (Nem közvetítőn át akarunk jelentkezni, sem pedig soksok időt várni a válaszra, míg behívnak meghallgatásra, vagy érdesítenek, hanem azonnal mondjanak igent vagy nemet, vagy talánt..)

Vagy inkább a próbanap (próbaidő) megoldás dívik? Hogy készüljünk? Vigyünk ki pár kinyomtatott német életrajzot?

Előzmény: Törölt nick (5045)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5045

Van ilyen, ezért kell egyszerre állást és szállást is keresni. Ha van jó allásajánlat, és esetleg elöszerzödést is kapsz, azt meg tuti elfogadná a szállás, albérlet adó is.

Előzmény: tsy28 (5044)
tsy28 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5044

Ha ez ilyen egyszerü lenne.

1 példa a sok közül.:

Sehr geehrter Herr Nagy,

vielen Dank für Ihre Anfrage, jedoch verlangen unsere Auftraggeber von potentiellen Mietinteressenten einen aufrechtes Arbeitsverhältnis.

Melitta Ellensohn

Sekretariat

 

Pedig indenhol jeleztük,hogy kaucióstól,mindenestől kifizetnénk 4-5hónapot előrre.

Előzmény: Törölt nick (5042)
zhiera Creative Commons License 2012.10.02 0 0 5043

Szia Nachtstern :)

köszönöm az újabb infókat, ezzel is nagyon sokat segítettél - ilyesmiről sem volt fogalmam eddig :D

És tök jó, ha még segítenek is :))

Ti is szoktatok kint keringeni motorral? :))

Mit gondoltok, mennyire necces most (így októbertájt) ezzel elindulni? Nyilván nem tervezzük meghódítani vele a Hochtauernt, de arra ugye hólánc nem kapható.. Gáz volna, ha kint ragadnánk a hirtelen leeső csapadék miatt :D Vagyis nem volna gáz, csak ha meló nélkül ragadnánk kint :Ss

Na mindjárt keresek egy időjárás előrejelző oldalt arra kifelé ;)

Előzmény: Törölt nick (5041)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!