Keresés

Részletes keresés

MidiTom Creative Commons License 2020.05.06 0 0 2669

Ma már nyilván okafogyottá vált ez a szintézismódszer, de abban az időben teljesen jó volt Szalayék megközelítése.

Előzmény: djuice (2668)
djuice Creative Commons License 2020.05.01 0 0 2668

A technológiai érdekességekről pedig kiváltképp matematikusi vénájú zongoristák figyelmébe! ;)

 

http://fizikaiszemle.hu/old/archivum/fsz0207/szalay0207.html

Előzmény: ÁsítóSárkány (2666)
djuice Creative Commons License 2020.04.30 0 0 2667

Tény, hogy mára tengernyi a választék hangszerben (is). 30 éve ez az özönáradat csak digitális zongorában elképzelhetetlen volt mint manapság. Ellenben, hogy ma relatíve olcsó belépő kis tanuló hangszerek is már létezhetnek (nyilván a minőség relációjaként), annak sok akkoriban vaskosan megfizettetett, kezdetleges technológiák alapozták meg közvetve a jelenét egyik részről.

Másik részről ma is érvényesül hasonló dolog, éspedig a folyamat aktualitásaként közvetlenül, mikor is olykor nüansznyi plusszokért vaskos százezrekkel drágább (nyilván az előállíthatóság mérlegén túlárazott) modellek bevételéből is jut, kis olcsó tömegszériákat piacra dobni.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2666)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.04.30 0 1 2666

Szerény véleményem szerint a Yamaha belépő szinten jórészt a korábban szerzett nevéből él... persze akadnak kisebb változtatások, P-125 meg YDP-164 stb, de a P-515 / CLP-6xx alatti szinten olyan komolyabb dobásra nem figyeltem fel tőlük... Ha leginkább az YDP 103 az alternatíva, akkor én is a CLP-220-ra szavaznék -- inkább egy régi GH, mint egy mai GHS...

 

A másik kérdés, hogy mennyire lenne érdemes ugrani az árszinttel egy eggyel komolyabbra, ami -- jó használt ajánlat híján -- mostanában 250 környékén kezdődik (a korábban említettek közül is különösen pl. Kawai CL-36, Korg LP-380, Roland FP-30 szett). A magam részéről hajlanék arra, hogy ezek megérik az árkülönbséget. Igaz, ebben benne van az is, hogy nem láttam a használt zongorát személyesen, hajlamos vagyok az extra óvatosságra... ahogy az áréryékenység és a garancia értékelése is elég szubjektív.

 

Ha tényleg újszerű állapotú a CLP-220, akkor egyáltalán nem volt rossz vétel!

Előzmény: trit-on (2664)
djuice Creative Commons License 2020.04.29 0 2 2665

Akkor magadnak köszönd! Jó ár/értékben vetted, főleg ha minden szempontból tetszik is és megkímélt típus.

A hangszergyártók marketing, presztizsérték és modernitás hármasába pedig addig örülj, még nem látsz bele! :)

Sokat változott mostanra a világ! (de nem az előnyére...)

Előzmény: trit-on (2664)
trit-on Creative Commons License 2020.04.29 0 0 2664

Értem, csak nekem mindig furcsa, hogy adva van egy presztízs márka és belekezd valami olyan forgalmazásába, ami nem felel meg a róla kialakított képnek (próbáltam nagyon szalonképesen fogalmazni). Persze tudom, hogy a Yamaha is gyárt pss játék szintiket, meg több tízmilliós hangversenyzongorát is.  Nem vagyok marketing szakember, de logikusnak tűnik, hogy vannak termékek, ahol a brand "felhúzó" erőt képvisel (ld.: Yamaha) és úgy tűnik van ahol érezhető bizonyos recesszió, vagy dekadencia. (Sokszor nem tudom érthetően megfogalmazni a gondolataimat, de talán érthető volt.)

 

És a megvételezett zongora, pontosítom a Clavinovát, tehát Clavinova CLP 220-as:

 

 

Túlzás nélkül újszerű állapotban van, első tulajdonostól (hölgy, nemdohányzó, állatmentes, kevés leütéssel) :-D, de komolyra fordítva mint írtam maximálisan megvagyok vele elégedve, hobbiszinten szomszédot bosszantani nagyon jó lesz. És a 200.000-es limiten is jóval beljebb kerültem, 160.000 Ft-ot hagytam ott érte.

 

Neked is és djuice-nak is köszönöm, hogy segítettetek!

 

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (2663)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.04.28 0 1 2663

Ennek kapcsán pedig csak annyit jegyeznék meg, nagyon nem mindegy, hogy digitális zongorát keresel-e, vagy szintetizátort.

A zongora esetében a billentés mechanikája nagyon sokat számít, illetve ennek értelmezése és hanggá alakítása, ami követi a leütés hirtelenségét/lágyságát stb. -- a Kurzweilről elsősorban a zongora-specifikus elvárások kapcsán beszéltelek le.

Előzmény: trit-on (2658)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.04.28 0 1 2662

Most pár napig sűrű volt az élet, aztán úgy látom, a kérdezőnek már nem aktuális a kérdés.

 

Egy szempont még nem volt egészen tiszta nekem, minimálszekrényes is elég, vagy igazi szekrényes kell?
Az utóbbiak alapból drágábbak, cserébe a saját hangszórón keresztüli hangzás tud jóval jobb lenni. Fizika, rezgőtest tömege, valamit valaméirt stb.

 

Igazi szekrényt abban az árfekvésben nagyon nehéz találni általában is.

Kicsit körbenéztem a használt piacon, mointha a vírus miatt az is a szokásosnál is jobban pangana...

 

Amúgy számomra a konkrét felvetett modellek nem voltak meggyőzőek, elsősorban az életkoruk miatt... a digitális zongorák a 2000-es évek végén, 2010-es évek első felőben még elég jelentős tempóban fejlődtek. Ha nem esik be valami frisebb vagy 10 éve csúcsmodell zongora olcsón, akkor egy új minimálbútor vagy hordozható gyári álvánnyal lett volna az ajánlásom (újonnan kaphatóak közül pl.: Kawai CL-36, Kawai ES-110 szettben, Korg D1 szettben, Korg LP-380, Roland FP-30 szettben, Yamaha YDP-164 stb.) de való és igaz, ezek bármelyike tervezett büdzsé teteje környékén volna (vagy picit túl is rajta), a felvetések pedig jelentős árérzékenységet sejtetnek... ugyanakkor sejtem, jelentősen kevesebbe került a használt darab, és a régebbi modellek esetében a Yamahával lehet még talán a legkevésbé mellényúlni.

 

És akkor megint ott vagyunk a valamit valamiért dilemmánál.

 

Ha trit-on elégedett a választással, akkor az a legfontosabb :)

Előzmény: djuice (2659)
trit-on Creative Commons License 2020.04.28 0 0 2661

Sziasztok! Időközben megvettem a Clavinovát és azt hiszem nem csináltam rossz vásárt. A Piano 1-es hangja hall 1-es reverbbel ami 15-ös értékre van állítva, szerintem nagyon szép realisztikus hangot produkál 3/4-es hangerővel. A billentését is remeknek találom, az én szintemen egy jó darabig biztos kiszolgál engem. És nem utolsósorban jól passzol az ikeás bútorokhoz, így asszonypajtás is belenyugodott az elkerülhetetlenbe. :-)

trit-on Creative Commons License 2020.04.25 0 0 2660

Találtam a jófogáson 3 példányt, kiváncsi lennék a véleményetekre:

 

https://www.jofogas.hu/budapest/Realpiano_Rp800_elektromos_zongora_101794250.htm

 

Egy régi GEM, a maga korában biztos jónak számított, de ha valami baja lesz, gondolom alkatrész már nem igazán van hozzá.

 

 

https://www.jofogas.hu/pest/Elektromos_zongora_100023808.htm

 

Ez sem mai darab, de ezeket úgy tudom még jól megépítették, GH billentyűzet, koncert zongora hang, damper noise, stb.

 

 

https://www.jofogas.hu/pest/Elado_Yamaha_Arius_Ydp_103_101931153.htm

 

Na ez már mai darab, de van-e olyan hangja mint egy CLP 220-nak (elvégre min. 10 évvel fiatalabb technológia), viszont ez tényleg "csak" egy pianinó, még egy sávos felvételi lehetőség sincs benne.

djuice Creative Commons License 2020.04.25 0 1 2659

Szekrényesben inkább Ásítósárkány van otthon aki tud vmit ajánlani, azon kívül hogy Korg LP380 meg pl. a jófogin van még egy-két diszkrétebb állványos best of cucc (pl. Roland FP7). 2-300 közt nem nehéz lőni vmit.

Én azonban nem tartózkodnék egy P80 stílusú kis portable stage pianotól, ui. egy asztalos negyed annyiból csinál neked alá egy nappaliba illő stílusos állványt, mint amennyit ezért egy gyártó felárként elkér a cabinet style miatt! :)

De a döntés persze a tiéd!

 

A Kurzweil igazából a K2000, K2500 szintijeiről volt híres 20-25 éve. Azóta nem alkottak maradandót, szokásos tucatterméket nyomnak mint a legtöbben. A Forte, Artis modeljeik meg nagyon túl vannak árazva.

Előzmény: trit-on (2657)
trit-on Creative Commons License 2020.04.25 0 0 2658

Neked is köszönöm az észrevételeidet! Pedig régebben a Kurzweil szintetizátorai elég jó hírűek voltak, meg most is van egymilliós vasuk, de ezek szerint dig. zongora építéséhez kevésbé értenek.  

Előzmény: ÁsítóSárkány (2655)
trit-on Creative Commons License 2020.04.25 0 0 2657

Köszönöm az ötletet, meggyőzőek a videók és az ár is igen kedvező. Viszont mindenképpen szekrényes változatot szeretnék, mert a nappaliban lenne és a család azt még hajlandó elfogadni. :-)  Van egy külön pici "stúdió" szobám, ott van több szintetizátor, meg rengeteg kütyü, ahol min. hét ketyerét kell bekapcsolnom ahhoz, hogy hangot halljak (sokszor van: ménemszól!?) szóval pont az lenne a lényeg leülök, egy gomb be, és játszom. Úgy néz ki kénytelen leszek többet áldozni rá, valszeg használtan vadászok majd egy Yamaha 142, vagy 162-re. Azért érdekes, hogy egy parafonikus Moog Sub 37-re nem sajnáltam a 350 k-t, vagy ugyanennyit egy Korg Prologra, de ez már egy másik történet... :-)) 

Előzmény: djuice (2656)
djuice Creative Commons License 2020.04.25 0 1 2656

Bocs, ez inkább többet megmutat a P80 minőségéből!

 

Előzmény: djuice (2654)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.04.24 0 1 2655

A Kurzweilt én is kerülném messziről.

A Casioból az AP és PX szériák 2012 utáni tagjai (tipikusan x50, x60, x70, x80, Sx000, de egyre nehezebben követhető) belépő szinten már úgy ahogy elmegy -- a többi széria és a 2012 előtti modellek meg egyértelműen kerülendők) de szerintem is jobb a Kawai, Roland, Yamaha közül, vagy a Korg RH3 billentésű modellei közül választani.

 

Leginkább: nagyon tisztában kell lenni azzal, hogy mi a fontos neked és mennyire, meg próbálni és próbálni és próbálni...

 

A belépő szintű újat vagy korábbi kicsit magasabb szintű használtat kérdése meg időről időre felmerül. Ott legfeljebb azt lehet korrektül elmondani, hogy mely modelleket érdemes előre kizárni és mely sérülésnyomoktól vagy tünetektől kell menekülni...

 

 

 

 

Előzmény: trit-on (2650)
djuice Creative Commons License 2020.04.24 0 0 2654

Ha nem akarsz sokat költeni, használtban utazol, nem fontos a beépített hangszórórendszer és egy vállalható zongorahangzást keresel, esetleg fontold meg ezt.

https://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Yamaha_p80_zongora_101687243.htm

Neki még a drágább, prémium minőségű Yamahákból származik a billentyűzete, nem az olcsó mai lagymatag GHS.

 

https://www.youtube.com/watch?v=txiedH9BDDg

Előzmény: trit-on (2652)
Bee74 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 2653

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata Yamaha cvp 701-ről? Ha igen, megosztaná? Köszi 

trit-on Creative Commons License 2020.04.24 0 0 2652

Köszönöm a választ, bizonyára sok bosszúságtól óvtál meg így. Akkor marad egy használt Yamaha, majd nézelődöm.

Előzmény: djuice (2651)
djuice Creative Commons License 2020.04.24 -1 1 2651

Röviden: a Kurzweilt, mint a Casiot nagy ívben el kell felejteni!

A Kurzik ráadásul legendásan megbízhatatlanok, most meg méginkább hogy a főforgalmazó a Hitspace se vállalja már a hercehurcát velük (pl. garanciás javíttatás).

Az egy hulladék márka lett sajna!

Előzmény: trit-on (2650)
trit-on Creative Commons License 2020.04.24 0 0 2650

Sziasztok! Kérdésem mi a véleményetek a Kurzweil M90-es dig. zongoráról? Nem vagyok zongoraművész, (távolról sem, közelről meg pláne) csak itthon

szórakoztatnám vele magam, a családomat már kevésbé. Kinézetre szépnek tűnik, vannak kezelő szervei is, a hangját már nehezebb megítélni videók alapján.

Az ára pár fillérrel 200.000 alatt van, ez nálam a lélektani határ. Használtan lehet venni Yamaha Ariust is ennyiért, de ez a billentyűn kijelölni a hangszínt, reverbet, annak értékét, a metronómot, annak értékét(!), stb... agyrém. Szóval mondjuk egy Ariushoz képest nagyon gyenge a Kurzweil hangja és billentése, vagy "vidékre" elmegy? Köszi előre is! 

 

djuice Creative Commons License 2020.04.20 0 0 2649

jav. kicsi = kocsi

Előzmény: djuice (2648)
djuice Creative Commons License 2020.04.20 -1 0 2648

Általábant írtam, kivételre meg mindig adódnak esetek, de arra ott a garancia! :)

Mellesleg hallottam olyan hangszerről is, ami kicsi tetejéről repült, cefetül nézett ki utána, de bekapcsolt!!! :)

Előzmény: ÁsítóSárkány (2647)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.04.19 0 0 2647

Az "eleve kizárható" szerény véleményem szerint kicsit bátor megfogalmazás.

Persze igaz, igen kicsi a valószínűsége külsérelmi nyom és nyilvánvaló funkció probléma nélkül.

 

Előzmény: djuice (2646)
djuice Creative Commons License 2020.04.19 -1 0 2646

Ja, ezzel akartam kezdeni:

ha egy hangszerre 60-100 ezret kéne költeni,

1) az nem a Rolandnál szokás,

2) látszana a küllemén rögtön,

3) ha netán 1-2 kalapács lenne eltörve (ami már kizárt a fém mechanikáknál, ellenben a régi müa.oknál 2000 előtt) vagy bill. ami már elég drasztikus, az is megáll max. 20 ezernél javításilag,

4) szakadt gumiharangsor a bill. leütést érzékelendő sem horror összeg,

5) esetleg pár nyomógombnál ha mikrokapcsolót kéne idővel cserélni kontakthiba miatt, az sem súlyos vagyonokat emészt fel és kb. ezzel kiveséztük mindazt ami használt cuccnál átlagos hibalehetőség lehet.

 

Ami már durvább, az a leesésből, szállításból adódható belső törések, repedések pl. áramköri főpanelon stb. ami eleve kizárható, ha:

1) a hangszer kifogástalanul működik minden funkciójában (és erre eleve vállalnak garit is, ha használt, ha új),

2) külsérelmi nyomai is általában ennek ezőzővel együtt rögtön szembetűnőek.

Előzmény: koqxdioo (2641)
djuice Creative Commons License 2020.04.19 -1 0 2645

Különben ha már mindenképp az újra lenne igény, akkor az itt már sokat emlegetett örök klasszikust is nézzd meg, aminek a billentése még mindig legközelebb áll az RD Rolandokhoz! 

https://www.arukereso.hu/zongora-c1009/korg/lp-380-p184103017/?gclid=EAIaIQobChMI27rixZf16AIVyYGyCh20mwCxEAAYASAAEgK8M_D_BwE

Előzmény: koqxdioo (2642)
djuice Creative Commons License 2020.04.19 -1 0 2644

"de ha a plusz 60-100e  esetleges felújítási költséget hozzáadom meg a vele járó időráfordítást akkor"

 

Természetesen semmire nem akarlak, akarunk rábeszélni, a döntés joga nagyobb százalékban a tiéd kell legyen a tippjeinkhez képest!

Én ahhoz képest lőttem be az igényeid ismeretlenül, hogy CP33-ad volt, az meg nem a 200 ezres szint (volt régen sem). Ha pesti vagy, tudsz beszélni Tajtiékkal új és használt dolgokról is, a hangszert le tudod náluk informálni, fel tudod kéretni a pesti üzletükbe (ha épp nem ott lenne), ki tudod próbálni (ha mostanság még nyitva tartanak karantén idején), szóval semmit nem veszthetsz ha megnézed.

Ellenben egy olcsó gagyit ha megveszel, még ha új is, lehet már másnapra megbánod vagy el is megy a kedved az egésztől, ezt is kalkuláld bele, ha a haverod 700SX-e eleve a színvonal!!! :)

Előzmény: koqxdioo (2641)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.04.19 -1 0 2643

Ebben azért természetesen benne van az a feltételezés, hogy a hangszer jó állapotban van.

Ha jól értem, épp emiatt érdekes elsősorban új hangszer a kérdező számára...

Előzmény: djuice (2640)
koqxdioo Creative Commons License 2020.04.19 0 0 2642

Köszönöm, ez a szintenként taglalás érdemi segítség volt.

Amíg a technikám visszarázódik lesz egy új alapgép(még nem döntöttem el, hogy Yamaha vagy Roland) aztán ha biztosan lesz igényem nagyobb tudásúra akkor váltok még ha ez így párszáz bukóval is fog járni. 

Előzmény: ÁsítóSárkány (2639)
koqxdioo Creative Commons License 2020.04.19 0 0 2641

Van benne fantázia de ha a plusz 60-100e  esetleges felújítási költséget hozzáadom meg a vele járó időráfordítást akkor rögtön egy kisebb tudású új felé hajlok. 

Előzmény: djuice (2640)
djuice Creative Commons License 2020.04.19 0 0 2640

Ezekhez képest ma 250-ért ajándék egy hajdan 7-800 ezres csúcs hangszer.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!