Keresés

Részletes keresés

pepe315 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64051

A képen nem látszik túl jól, az ablakpárkány kb. 5 cm-rel a tűzhely fölött van.

pepe315 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64050

Sziasztok !

 

Segítségeteket szeretném kérni. Mellékeltem egy képet, így szeretném bekötni gáztűzhelyet. Egyenes fekete vonallal van jelölve a jelenlegi gázcső. A tűzhely az ablak előtt lenne, az ablak alsó része buktatható. A tűzhely jobb oldalán fal van. Mit gondoltok? Megoldható a dolog, ha igen hogyan? Mennyibe kerülne kb.?

 

 

 

Köszi előre is.

Üdv:

pepe

 

morgen66 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64049

Mit kell karbantartani egy gázkazánon?

 

A hőcserélő falára lerakódott szennyeződéseket le kell tisztítani.

Gyujtó elektróda ha elégett cserélni.

Kondenzációs hulladékot kitakarítani.

Ventillátort kitakarítani.

Gázszűrőt kitakarítani.

 

Kondenzációs kazán esetén.

 

 

Valaki kérdezt hogy milyen kazánt vegyen.

Nekem ezt ajánlotta egy gázszerelő pedig nem ennek a márkának a szerelője

 

http://www.kazanwebaruhaz.hu/hajdu-hgk-24-kombi-kondenzacios-fali-gazkazan-hajhgk-24

szemi74 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64048

Nem gond a 18 fok,nekünk nem kell több.

Már akkor sem problémáznánk,ha maradt volna a fogyasztás a tavalyi,mivel a kazán a régi.

Ez így viszont többletköltségeket eredményező,sohavisszanemtérülő befektetés.Nagyon nem jó bolt.

Mi is nyitott rendszert cserétünk zártra,csak kazán nélkül.

Előzmény: Dreamer (64046)
cat5409 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64047

pedig  ma a szigetelés a legjobb befektetés.......

Előzmény: Dreamer (64046)
Dreamer Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64046
18 fok nagyon kemeny, pingvinek vagytok?

Egyebkent en is beleestem ebbe a hibaba, hogy nem a hazat szigeteltettem, hanem uj futesrendszert csinaltattunk (Feg c18, nyitott rendszer, regi tagos radiator kontra 24kwos turbos kazan, zart rendszer, uj lapradiatorok, termofejek miegymas). Nekunk ugyan olyan hasznalat mellett nem nott a fogyasztas, kb 10-15%-ot csokkent, de a beruhazas arahoz kepest ( majdem 1m) nem jo bolt volt :(.

Dreamer
Előzmény: szemi74 (64022)
gabrielke Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64045

Hát igen, magyarországon sajnos kell tudnod. És nem csak a direkt átverősök miatt, hanem egy csomó tényleg balfasz kontár is van, akik nem szándékosan hanem hülyeségből vernek át. Németországban pl. azért ez nem ennyire általános.

 

Előzmény: halaloszto (64042)
Dunit Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64044

 Nagyon , de nagyon igazad van !

 Máspélda : egy tető felújításnál, tetőtéri ablakok beépítésénél az egyik tetőfedő előadta, hogy mindent meg tud csinálni, aztán amikor úgy mellékesen megkérdeztük  bontóvasa van és ? csak nézezet ! nem tudta, hogy palatetők bontása e nélkül nem megy !! Nem kapott megrendelést !!

 

 Bizony vannak gázszerelők akiknek az a jó ügyfél, aki áll, bámul,  és csodál.

 Barátom egyébként azt kérdezte milyen műveletek tartoznak egy karbantartáshoz.

 

 A válasz  közhelyes terelés volt !!

Előzmény: halaloszto (64042)
FSO Papa Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64043

Köszönöm a tanácsokat, szerintem a Viessmann lesz a befutó, valóban a szimpátia miatt :)

Igazából a használat első néhány éve miatt nem aggódom, ott szerintem minden valamirevaló készülék jól teljesít. Inkább az lenne a cél, hogy a későbbiekben se kelljen évente toldozni-foltozni valamit a kazánon, tehát valamennyire tartós megoldást szeretnék, bár tisztában vagyok azzal is (sajnos), hogy fogyasztói társadalomban élek.

 

Mindgey, adok egy esélyt a "drágább jobb" elvnek, aztán legfeljebb nem jön be. Végül is nincsenek nagyságrendi különbségek árban, úgyhogy belefogok.

halaloszto Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64042

Hogyapicsaba ne kellene tudnom? Hat en veszem at a melot a szakitol, nekem kell leellenoriznem hogy elvegezte-e. Kulonben atver ugy, hogy meg nem is tudom hogy atvert.

 

A hentesnel is kell tudnom mi az a tarja, mert kulonben mast ad helyette. Sot, finoman ertesere kell adnom hogy tudom, hogy ne probalkozzon.

 

Vajk

Előzmény: Wassernyolcas (64041)
Wassernyolcas Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64041

"És mit tartanak karban?"

Az nem biztos, hogy nekem tudni kell. Ha tudnám, megcsinálnám. Elég sokat lehet hallani, olvasni sokszor halálos kimenetelű "kazános, kéményes " balesetről. Ezek értékelésénél nem egyszer elhangzott, lehet, hogy nem történt volna meg a baleset, ha a kazán karbantartása, szakszrű ellenőrzése nem maradt volna el, hosszú évek óta. W8.

Előzmény: Zoltanuss (64038)
kordika Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64040

A probléma azért ugrott ki,mert leválasztanám a szuterénban a vegyes-gáz-pufi szekciót,hogy pormentes legyen a többi rész.Így 6M2 és 14 M3.-es lenne a helységük.Természetes a fórumot átlapozva nyitok a falon egy lyukat.Érdekelne,hogy az eddig felállásban mennyire vol toxigéndús a működése a rendszernek,ha 64M3 ben ablakokkal ajtókkal ellátott helységben üzemelt.

Előzmény: Zoltanuss (64037)
Émile Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64039

 Hát nehéz véleményt mondani.  Kb. 8 éve az egyik lányom diplomamunkáját a bosch.... kazánforgalamazónál készítette. Ott a szerelők bevallották neki , hogy a jó kazán az,  amelyikhez hivogatják őket !!

 Nekem van jópárról ismeretem.- legútóbb én is egy  SD  semiát szereltettem fel. Egy éve működik hibamentesen.

 Aztán egy állókazán a pincében 26 éve nyomja az ipart és egy Fég  fali pont 20 éve - igaz ezt már kellett javítani.

Előzmény: FSO Papa (64032)
Zoltanuss Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64038

 És mit tartanak karban ??

 

 Az átnézés még csak csak, de a hőcserélő tísztításán kivül konkrétan mit kell úgy csinálni egy gázkazánnál ? és még konkrétabban a sanuniel duvalnál.

 nekem van ilyen is olyan is pl. egy Radiánt túrbós azon vajon mit kéne karbantartani. Aztán van egy Fég nyiltégésterű, ott a piszok bekerűlhet az égéstérbe a hőcserélőbe , azt illik tisztítani évente  - 2 évente, amúgy pedig ha elromlik javítani kell.

 Egy  3. radiant látogatta a szerelő mégis 6 év után javíthatatlan lett , állítólag a váltó szelep ment tönkre.

 

 

 Még konkrétabban : van e egy un. karbantartásnak protokolja ?? Vagy csak a szerelő jó belátásara van bízva , hogy mit csinál ??

Előzmény: Wassernyolcas (64036)
Zoltanuss Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64037

 

Hát ez azért nagyon általános !

 

nem mindegy, hogy mekkora térfogatban van az a kazán, mekkora a teljesítménye ill. mennyi a lég utánpótlás.

 

Egy m3 gáz égéséhez 11 m3 levegő kell + a deflektor miatt még ráadás.

Nos egy 25 m2 -es 4 m magas térben egy 1 m3 fogyasztó kazánnál csak nem tárom álladóan ki az ajtót.

Legjobb egyébként a zárt égésterű készülék.

 

 

 

 

"hogy műanyag ablakos szigetelt épületben menyi a filtrációs folyamat mértéke??"

 

 

Az lehet 0-tól nagyon magas érték.

Légbeejtő szükséges.

És a gyakorlati tapasztalat : egy kb 15. cm átmérőjű nyilás legtöbb esetben megteszi.

Az épületet és a kazánt tartalamazó helyiséget azért ne keverd.

 

Előzmény: kordika (64034)
Wassernyolcas Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64036

Még annyit: igaz, két évenként a márkaszervízt "átnézésre", karban tartásra kihívom. Nem olcsó szórakozás, de nyugodt vagyok. W8.

Előzmény: Wassernyolcas (64035)
Wassernyolcas Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64035

Az általad felsorolt kazántípusok mind jók. Nekem Saunier Duval kazánom van, vagy 5-6 éve. Nincs panaszom rá. W8.

Előzmény: FSO Papa (64032)
kordika Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64034

Olvasom a gáz kazán prosiját,osz aszongya,hogy óránkétnt 5x lékgcsere kell a helységben ,ahol működik.

Honnan lehet tudni ,hogy ez megvan e??Van e valamilyen gyakorlati tapasztalás,csak úgy nagyságrendileg,hogy műanyag ablakos szigetelt épületben menyi a filtrációs folyamat mértéke??

Teaway Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64033

Viessmann:

Te mondod a szimpátiát, a Viessmann magyaroszági gyártóegységeivel valószínű, hogy a hazai piacra is termel, tehát "magyar" terméket kapsz, én pedig tv-ben látom minden téli sportoló mezén a nevüket:)

Előzmény: FSO Papa (64032)
FSO Papa Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64032

Sziasztok!

 

Lakást újítunk fel (szigeteletlen 55 éves téglaépület, II. emelet, felső szint, lapostető, 63m2, egy szoba, két félszoba), teljes fűtéskorszerűsítéssel. Ehhez keresek most kazánt, a valóban minőségi, megbízható, tartós kategóriából. A kivitelező a Saunier Duvalt ajánlotta, de erről elég vegyes véleményeket olvastam.

 

Természetesen visszaolvasással kezdtem :)

Vaillant, Viessmann, Bosch, Buderus - nagy-nagy egyszerűsítések és általánosítások után ezeket szűrtem le. Nekem a Viessmann szimpatikus ezek közül, de tudom, hogy ez legkevésbé szimpátia kérdése.

Jól döntök, ha így döntök? :)

 

Köszönöm előre is.

Gyurco78 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64031

Nem inkább 5 rétegű cső? Hogyan szigetelnek 5 rétegben?

Amúgy milyen volt az előző cirko? Attól, hogy a csövek a falban vannak, meg vékonyabbak még nem fog kevesebbet fogyasztani a rendszer. Ha egy kéményes cirkot kéményesre cseréltél, attól csodát ne várj.

 

Előzmény: szemi74 (64029)
szemi74 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64030

Még annyit hogy a lángot próbáljuk kisebbre venni hogy ne gyorsan fűtse fel hanem inkább hosszabban és ne gyorsan.

Esetleg mit lehet még kipróbálni???

Ha telefonszámot tudtok adni szívesen felhívunk hátha így egyszerűbb lenne elmondani

szemi74 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64029

Nincsenek tervek,annyi a különbség hogy eddig régi vas csőrendszer volt és a falon kívül volt,most pedig bevezettük a falba a vékonyabb csövet és 5 rétegben van szigetelve.

Kérdés:::lehetséges hogy az a baj hogy a falban megy a cső(igaz szigetelve van),de a ház nincsen és hidegek a falak,és kihúz a meleg??????Én erre gyanakszom a párom szerint nem ez a baj

Előzmény: Wattocsak (64026)
rferi Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64028

Ezt tényleg megkérdezted???

Hihetetlen, mennyire nem szeretnek az emberek gondolkodni....

Előzmény: Égető1 (64024)
pajaci Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64027

Hetente egy pohár víz, vagy megnyitod a zuhanyt egy pillanatra, bedugod műanyag káddugóval.

Előzmény: Égető1 (64024)
Wattocsak Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64026

Tervező mit mondott róla? A terveket tedd közzé, és akkor nem kell leírni semmit.

Előzmény: szemi74 (64025)
szemi74 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64025

Amit tudok a rendszerről::::5 rétegű csőrendszer ,21KW Fég cirkó,6 db radiátor,5 perc után melegek a radiátorok.

Égető1 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64024

 Sziasztok !

 

 Van egy második zuhanyzóm, ami nagyon ritkán használt, néha hónapokig is használaton kívül van.

 Így kiszárad a  szifon, feljön a csatorna szag.

 

Kérdés mit lehet tenni az eltŐmésen kívül.

Ha eltömném, lenne aki megfeledkezne és aztán árvíz jönne !

 

 

pajaci Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64023

Azért valamivel részletesebben is leírhatnád, milyen a rendszer.

Ez így olyan, mintha azt mondám, hogy elromlott a kocsim, mi lehet a baja, pedig új gumik vannak rajta.

Előzmény: szemi74 (64022)
szemi74 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 64022

Sziasztok

Fűtéshez értő szakemberek segítségét kérem....

Az ősszel lecseréltük a fűtés rendszeünket,újra csőveztük a lakást vékonyabb elvileg korszerűbb megoldással,a falban vezettük be 5x szigetelést tettünk rá.A házunk nincsen szigetelve!!!Ezzel a rendszerrel több a fogyasztásunk mint tavaly,próbáljuk kereni a probléma okát,de eddig még semmi.Nincs meleg a lakásban max 18 fok.

Kérem segítségeteket,mert lassan kimerülünk az ötletekből.

Köszönettel

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!