Keresés

Részletes keresés

Oldman. Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10578

Nagyon sajnálom, hogy ha megbántottalak valamivel. Nem volt szándékomban. Együtt gondolkodást szerettem volna kezdeményezni mert csodálkoztam a Doki szélsőséges megítélésén. Én szállok ki.

Mindenkinek javulást kívánok!

Előzmény: Törölt nick (10577)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10577

Valaki legyen szíves segítsen már nekem, hogy hol tudom törölni magam a fórumról? Nincs tovább kedvem itt magyarázkodni mikor már leírtam százszor az esetemet. Mostmár csak a gyógyulásra szeretnék koncentrálni.

 

Kösöszönöm mindenkinek aki az elmúlt két évben tartotta bennem a lelket!

 

Sziasztok.

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10576

Szerintem nem poénból büntették meg a Telki Kórházat műhiba miatt és nem hiába ajánlottak ügyvédet, hogy bírosághoz fordulhatok kártérítési per gyanánt.

Előzmény: Oldman. (10574)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10575

Azért tisztázzunk egy-két dolgot, nem 10-20 éves fájdalomról van szó, hanem pár hónapról ami alatt én kezelésekre jártam, de sajnos nem segített. Mikor én műtőasztalra kerültem 1 sérvem volt.

Előzmény: Oldman. (10573)
Oldman. Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10574

Nem értek hozzá de azt megfigyeltem a szobatársaimon akik három naponta cserélődtek mellőlem, hogy az endoszkópos Lázár-műtöttekekbe nem raktak dréncsövet és nem voltak lázasok mint a többi orvos hagyományosan műtött betegei. Rajtam van egy húsz cm-es heg de én is megúsztam a lázat. 

Előzmény: similis (10572)
Oldman. Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10573

Nem védeni akarom Lázárt és nyilván oka van a kialakult véleményednek csak gondolkodom...

A soraidról eszembe jutott egy éjszakai beszélgetés Lázárral. Szó szerint nem tudom idézni de lényegében ezt mondta: Aki 10-20 év fájdalom után műtétre szánja magát az javulást vár pedig csak lassítani lehet a romlást vagy stabilizálni az állapotát. Sok év kényszeres tartás utáni sorvadásokat és félrekopásokat  nem lehet egy műtéttel rendbe hozni. Csodát vár tőlem a beteg aztán majd szidni fog a műtét után. Aki az első tünetek után kezelésre majd műtőasztalra kerül az nagyobb eséllyel fog javulni és jó esély van rá, hogy nem romlik tovább az állapota. Ő dícsérni fog pedig ugyan azzal a technikával és eszközzel nyúlok hozzá. 

 

-Lehet, hogy ez magyarázza a szélsőséges véleményeket?  Még valami.

Őszintén megmondta, hogy kétséges a műtét eredményessége de amit lehet megtesz. 11 orvos nem vállalt nagy nevű intézményekben mielőtt hozzá kerültem. Akkor arra gondoltam, hogy aki a problémás embereket is vállal annak nyilván nem lesz makulátlan a megítélése, aki csak a "biztos sikert"  vállalja az makulátlan hírű szakember lesz az emberek szemében.

 

similis Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10572

Szerintem a Lázárnál is ezzel az endoszkópos technikával van baj... Az E.A-ra se panaszkodott olyan akit hagyományosan műtött...

Előzmény: Törölt nick (10571)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10571

A Lázárnál nagyon sok betegnek instabil lesz a gerince és ellenzi a stabilizációs műtétet. Négy emberrel vettem fel a kapcsolatot akiknek instabil lett a gerincük a Lázár műtéte után és más intézményben stabilizálták őket és azóta jól vannak. Több fórumon olvasgattam ahol nagyon sokan panaszkodtak rá, hogy újra kell őket műteni. Hévízen találkoztam olyan emberekkel is akik tökéletesek lettek a műtéte után. Valószínűleg az is közrejátszik, hogy nekem elég sok idő eltelt a műtétig  és leépült izomzattal kerültem a műtőasztalra. Addigra összeesett a gerincem a lumbális szakasznál.

Előzmény: Oldman. (10569)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10570

Az instabilitást funkcionális röntgennel szokták vizsgálni (előre hajolt, hátra hajolt állapotban). És ha szerencséje van a betegnek akkor a röntgenen kimozdul a csigolya, ilyenkor nem kérdés instabil a gerinc és fixálják. Viszont van olyan, hogy csak ép hogy kotyog az izület és azt a funkcionális rtg nem mutatja ki. Ilyen esetben tünetek alapján következtetnek arra, hogy instabilitás van.

 

itt olvashatsz róla:

http://www.cnsc.hu/node/87#XIV.D.

Előzmény: GeriSoft07 (10568)
Oldman. Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10569

Köszönöm! Az ország összes intézményében műthetetlennek minősítették a gerincem egy baleset után amikor ő elvállalt és megműtött 2001-ben Nyíregyházán. Két törött csigolya, csigolyatestek közti porcok összeroppanása (6 cm-rt mentem össze) miatt bal kéz és láb bénulást, bordaközi idegek kilépőgyökét érintő légzést bénító sérülést rakott össze. Sokat javultam a műtét következtében. Előtte az agyban lévő fájdalomközponthoz vezető idegpályákat akarták átvágni, hogy ne kelljen morfiummal tömni. 

Őszintén sajnálom, hogy van akinek nem sikerült jól az általa elvégzett beavatkozás. Olyan műtétekben amiben nagy tapasztalata van még egy pályakezdő gerincsebésznek is panasz van a munkájára és sok tőlem sokkal rosszabb állapotban lévő igazán komolyan sérült embereket is élhetőre összerakott akik megmentőjükként gondolnak rá. Nagyon sajnálom, hogy így van és kíváncsi vagyok miért ilyen szélsőséges a munkájának megítélése.

 

GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10568

és az instabilitásnak van diagnosztikája? mert az egy statikus képen nem látszik

vagy mint a migrén, ha sokat fáj a fejed és nem tudni miért, akkor migrén?

ha sokat fáj a derék, és nincs sérv, vagy egyéb, akkor instabil?

Előzmény: Törölt nick (10562)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10567

LBT ez van ott

http://www.lbt.hu/

 

kézzel készítik, műanyagból, melegformázással

Előzmény: pajti81 (10566)
pajti81 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10566

és ott kézzel készítették vagy elküldték az eredményeket és az alapján a gyártó készítette ? MErt ezt a kézit már próbáltuk és nekem nem nagyon jött be . Valami parafa betét , kicsiszolták de nem igazán működik .

 

Sajnos 46-os egyáltalán nem az én méretem :(

Előzmény: GeriSoft07 (10565)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10565

a margit híd pesti hídfőnél tudok, feleségem ott csináltatott, neki a talp és sarok fájására segített, de derékra nem tudom, jó-e

nekem van egy 46-os RYN cipőm eladó...

Előzmény: pajti81 (10564)
pajti81 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10564

Sziasztok! gerinc problémám és hát fájásom van. Arra lennék kiváncsi , hogy ludtalp betét neketek hogyan segített , mert nagyon jokat mondtak róla . Egy barátom számítogépes vizsgálatra elment és az alapján készítettek neki egy betétet . Szeretnék én is csináltatni .

 

Tapasztalatok ? Illetve tud valaki Budán 3.ker környékén vagy valahol a közelben , ilyen számítógépes scannerrel dolgozó helyet ?

 

Akármilyen segítséget megköszönök :)

 

Szép napot

GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 10563

lehet, a szombti buszút és 1 órás fogorvosi kezelés? ez az oka?

most jobb már, de még elég szar. kocsi is ekkor tojik be, nem tudom mikor készül el

Előzmény: Törölt nick (10562)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.11 0 0 10562

Geri szerintem neked instabil lett a gerinced.

Előzmény: GeriSoft07 (10560)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.11 0 0 10561

Engem 2009-2010-ben operált a Lázár Dr. úr. Életem legnagyobb hibája volt, hogy betettem oda a lábam...

Előzmény: Oldman. (10559)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 10560

Ez valami több, alig bírok mozogni, olyan görcsben van a derekam. kicsit szúrogat a bal oldalamba is, de csak hajláskor

A gond a brutál görcs és fájdalom.

 

Nemsoká jon a háziorvos, ad valamit, meg van itthon diprophos, beadatom

 

3 hétig reggelente merev derékkal keltem, és fájt a bal sarkam, ami fél óra múlva elmúlt, lehet van valami kiszögellés, vagy heg, ami most rossz helyre ment, mert közben elmúlt a sarok fájásom...

Előzmény: similis (10558)
Oldman. Creative Commons License 2012.12.11 0 0 10559

Kedves Gica75! A Telkiben műt most Lázár doktor úr? Ismerős a név?

Előzmény: Törölt nick (10545)
similis Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10558

Nem valami jó ez a mostani időjárás a deréknak, nekem is elég sokat vacakol mióta ilyen hideg lett meg jönnek a havak :(

Előzmény: GeriSoft07 (10557)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10557

ma reggel felkeltem, még semmi, és fél óra alatt lerobbantam, most épp tens-ezek meg nyújtok, hogy jobb legyen
délután hogy jön haza a gyerek az oviból? azon még nem gondolkoztam

 

nem jó ez így sehogy :(

similis Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10556

Mindenhol mást javasolnak de szerintem amúgy is az adott ember adott javulását kell nézni, én mindenesetre 2 héten belül úsztam, ez 2,5 éve volt, és amint látjátok még élek :)

 

Zuhanyozni meg a varratszedés után rögtön zuhanyoztam.

Előzmény: GeriSoft07 (10553)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10555

Bocsánat elírtam 2 hét múlva már Hévízen áztattam a tóba és mikor onnan haza jöttem, akkor hordott úszni mindennap féléven keresztül.

Előzmény: Törölt nick (10554)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10554

Nekem az első 2 műtétnél, csak belső varratom volt ami felszívódik, kivűl ragasztva volt a seb és 1 hétre rá zuhanyozhattam rendesen 2 hétre meg úszni hordott férjem mindennap.

Előzmény: GeriSoft07 (10553)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10553

http://www.ogk.hu/files/discectomia_betegtajekoztato_2012.pdf

 

"Távozáskor:  1. Zárójelentést és táppénzes igazolást kap.2. Ha bármilyen kérdése van, kérjük, tegye fel kezelőorvosának! A műtét után zuhanyozni kb. 15 nappal, fürödni körülbelül 3 héttel lehet, ezt megelőzőenóvja a sebet az átnedvesedéstől!8. ábra: A sérv eltávolítása8 Varratszedés a műtét után 9‐12 nappal esedékes, de nem szükséges, hogy ezIntézetünkben történjen. Az első  kontroll vizsgálat a zárójelentésben megadott időpontban, az ún. lábadozásiidőszak után (4–6 hét elteltével) esedékes. A műtét utáni rehabilitáció a kezelőorvossal való egyeztetés alapján a segítő szakemberekbevonásával történik."

Előzmény: similis (10552)
similis Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10552

Ezzel viszont nem értek egyet, nekem 10 nappal a műtét után varratszedés volt és 2 nap múlva mehettem úszni, mentem is és semmi bajom se lett. Ha a heg beffort rendesen, akkor már nem lehet gáz. És 2 hétig csináltam lájtos tornát, utána már csvarásos dolgokat is óvatosan, ezt a háziorvos által küldött gyógytornász csináltatta.

 

Mondjuk a rehab szrintem is korai, annyit még nem lehet mozogni, sztem 6 hét után van értelme. ár mondjuk sztem bejutni se nagyon lehet előbb.

 

A másik fele meg hogy én sosem voltam rehabon és rendbejöttem amennyire csak lehet, de nem voltam lusta órákat sétálni naponta és sokáig 2x megcsináli az előírt tornát. És egyéb házimunkával nem eröltettem. Amúgy úszni én pár alkalmon kívül egyéb problémák miatt nem is voltam, és anélkül is rendbejöttem.

Előzmény: GeriSoft07 (10546)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10551

Engem kitoltak a műtöből Telkibe és fél óra múlva fel kellett kelnem asztalhoz ülve ebédelni, mondanom sem kell, hogy nem ettem egy falatot sem, mert azt hittem szét szakadok.

Előzmény: GeriSoft07 (10549)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10550

Még azt akartam, hogy azt a műtétet lukon keresztül végzik és a röntgenen nézi, ezért nem is megbízható, mert mivel nem tárja fel nem lát bele és röntgenen keresztül meg nem biztos, hogy mindent észre vesz. Sajna ezeket a műtét után olvastam el.

Előzmény: Törölt nick (10548)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10549

erről eddig nem esett szó. de amúgy eddig sok jót nem hallottam erről

 

mellesleg minimál invazív az oitis mikrosebészeti téma is, meg az endoszkópos is. itt endoszkópos van?

mert a teljes invazív a hagyományos feltárásos műtét. az oitiset egy 3-4cm-es lyukon végzik, felszívódó varattal, behelyezett lyukkamerával és műszerekkel

 

reggel 7kor műtöttek, délben már sms-eztem, jól vagyok, miután 2-3 közt se tudtam pisilni kacsában, a doki annyit mondott, ha bírok, nyugodtan felkelhetek segítséggel, vagy kérhetek katétert. hát felkeltem :)

Előzmény: Törölt nick (10547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!