Keresés

Részletes keresés

brenduska Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77366
Szia rill!
Szerintem biztos segít ha helyre állnak az értékek.Legalább is bízom benne.Nekem nem kell méregetni,de 3 óránként kell enni nekem is.De nem mindig sikerül.Mivel van úgy hogy később kelek,mármint hétvégén .Akkor csuszik és egy kaja kimarad.Én sem eszem fehér kenyeret,rozs és barna ,vagy korpásat eszem.a teljes kiőrlésűt nem szeretem.Meg tele van tartósítóval.Reggeli sajt,túró,natúr joghurt,csirke sonka váltakozva.Tízórai ugyanaz mint neked ,ebédre eszem rendesen .Krumplit is eszem,Nem mondták hogy nem ehetek.Délután már csak salátát és gyümölcsöt eszem.Hát elkeseredtem mert nem sokat mentek vissza az értékeid,ennyi idő alatt.Akkor az enyém se biztos.Nem tudom mennyi idő kell hogy vissza álljon.
üdv:Brenduska
Előzmény: rill (77353)
brenduska Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77365
Szia Mazsola!
Hát nálam is minden tökéletes volt mindig,csak még sem sikerült.Én is úgy vagyok hogy legalább kiderült valami.Hétfőn megyek infektológiára,szerintem te is kérj ilyen vizsgálatot is.A körzeti tud adni beutalót.Én is olvastam róla hogy ha valakinek ir-je van akkor azért nem tapad meg.Csak a kaáliba a dokim most azt mondta hogy jók voltak a hormonjaim mindig,nem hiszi hogy a magas inzulin véget nem tapad meg.12-én megyek
hormon meghatározásra ,mert endónak kell március 18-án ha megyek.Hát hogy mikor lehet menni lombikra,azt nem tudom.Csak azt hogy addig én biztos nem megyek ,még
az inzulin szintem jó nem lesz.Mert remélem szépen vissza fog menni.Még el akarok menni immunológiai vizsgálatra is,genetikán voltunk várjuk az eredményt.
Szerintem biztos nagyobb esély ha vissza áll,de ez csak az én személyes véleményem.Nem mondtak semmit,mivel nem is kérdeztem.De most listát írok hogy miket kérdezzek.
Üdv:Brenduska
Előzmény: ma.zsola (77344)
Móka70 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77364

Szia Pat!!! Sok szeretettel köszöntelek 2 szép embrióval a pocakodban, jó növögetést kívánok nekik, neked meg nyugodt, pihenős, boldog napokat!!!!

 

Rill, sajnálom, hogy ilyen hírt kaptál IR miatt, elfogadod a tanácsát a dokinőnek, hogy halaszd egy picit a lombikot??? Meddig kellene??? Remélem jól haladsz a tanulással, és majd várunk téged is a találkozóra márciusban!!!

 

Endzsi, mi van veled??? Hova tűntél??? Minden rendben????? Várunk!!!

Előzmény: Pat74 (77361)
bobka2006 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77363
Akkor jól van :)) Drukkolunk neked :)
Előzmény: Pat74 (77361)
bobka2006 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77362

ok, ha újra inszemezni akarz, akkor indokolt a hsg :)

 

Előzmény: Dongo.75 (77358)
Pat74 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77361

Bobka! Dehogy, nem bántott meg senki! Nagyon kedvesek vagytok ott is, de itt éreztem igazán, hogy ezt a topikot MI csináltuk. És valahogy itt nagyon otthon vagyok.:) Mikor elkezdtem idejárogatni, akkor alig volt hozzászólás. Most meg nem győzöm visszaolvasni, ha 1 nap nem voltam. Ez olyan jó!

 

 

Előzmény: bobka2006 (77352)
Dongo.75 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77360

baromira és rengeteg

bocs a helyesírásért!

Előzmény: Dongo.75 (77359)
Dongo.75 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77359
Kollina, megvan, akkor ezek szerint pozitív! Neked mennyire régi HSG-t fogadott el? Hogy őszinte legyek, ez az,ami barimira elriaszt, rengetek mindenen vagyok túl a 6-7 év alatt és már nem szívesen kínoztatom magam....
Előzmény: Dongo.75 (77358)
Dongo.75 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77358

Kollina, fogalmam sincs hogyan kell rákeresni a régebbi hozzásólásokra... amatőr vagyok hihi! :) Kis támpont?

Bobka, azt fontolgatom, hogy újra inszemezni fogunk, nem vagyok képes több lombikra. Meg tudod közben elkezdtem a metet is, hátha....

Előzmény: kollina (77356)
bobka2006 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77357
ha eleve lombikoztok, akkor szükségtelen a hsg.... ez inszemnél vagy spontánnál lényeges, hogy a petevezetők átjárhatóak legyenek
Előzmény: Dongo.75 (77355)
kollina Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77356
Én hozzá jártam. Ha rákeresel a hozzászólásaimra, megtalálod a tapasztalataimat.
Előzmény: Dongo.75 (77355)
Dongo.75 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77355

Sziasztok!

Jár vki a SOTE-ra, esetleg Urbancsek dokihoz? Érdekelnének tapasztalatok, vélemények.

És volt-e már vki úgy, hogy x évvel ezelőtt volt HSG-n, a közelmúltban laparon és hiszterón, minden negatív, sehol semmi gond és mégis újra HSG-t kérnek?

Igazából intézetváltást fontolgatok, 3 sikertelen lombik után, de nem tudom miért kellene újra műtőasztalra feküdnöm.

Köszi, Dongó

rill Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77354

Pat, nagyon örülök! :)))

pihenj sokat, olvass, nézz filmeket és a párod ugráljon körül! :)

Előzmény: Pat74 (77351)
rill Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77353

brenduska, a diétám a szokásos: 7.00 30 g, 10.00 20g, 13.00 50g, 16.00 20g, 19.00 40g szénhidrát, a dietetikus utasításai szerint. persze a méregetés még nem az igazi. nem eszem fehérkenyeret, uzsonnára mindig gyümölcsöt v. light gy.levet, krumplit csak nagyon ritkán, durumtészta, light joghurtok, édesítő, zöldségek stb.

 

a mozgás még nem az igazi, nagy tanulásban vagyok, úgyhogy kb. heti 5ször szobabiciklizem 30 percet. remélem ha végzek, komolyabban oda tudok majd figyelni! te hogy haladsz, neked milyen diétát javasoltak?

 

120 perc volt a 2 vérvétel között, egyébként október 18. és február 11. a kettő időpontja.

 

olyan jó lenne tudni, hogy segíteni fog, ha kezeljük ezt az IR-t! mármint tudom, hogy segít, hiszen nem szeretnék cukorbeteg lenni, csak jó lenne, ha az anyaságot is elhozná...

Előzmény: brenduska (77343)
bobka2006 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77352

Kivettelek. Remélem nem bántott meg senki odaát, én legalábbis nem láttam ennek jelét :)

 

A lehető legjobbakat neked ehhez a beültetéshez, pihenj sokat és ágyazódj, remélem ez sikeres lesz :)

Előzmény: Pat74 (77351)
Pat74 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77351

Sziasztok lányok!

 

Köszönöm a drukkokat, ma hazahoztam mindkét embriót:)!!!

Előtte megmutatták, mire a párom vállon veregetett, hogy úh nagyon hasonlítanak:)

 

Szóval most pihenek, dolgozni a jövő héten biztos nem megyek.

 

Bobka: kivehetsz a másik topik táblájából, azt hiszem én inkább már itt mozgok.

 

 

bobka2006 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77350
protokoloknak hívják a különböző időtartamú, gyogyszerezésű, egyénre szabott  stimulációs lombik eljárásokat.
Előzmény: Cabernet xtr (77348)
Cabernet xtr Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77349
úgy akartam írni, hogy aki a Schöpf-Mereiben műtött, Zeke doktort ajánlotta.
Cabernet xtr Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77348

Köszönöm az infokat!

 

A műtétet végző orvos Zeke doktor emlegette, de nem beszéltünk még részletesen.

 

 

"A stimuláció elkerülhetetlen, a gyógyszerek fajtája és mennyisége pedig attól függ, hogy milyen protokollt csináltok és hogy hatnak a gyógyszerek a szervezetedre."

 

Mit értesz az alatt, hogy protokoll?

 

 

Előzmény: Petne72 (77346)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77347

Szia!

 

Bp-en a legtöbben a BMC-be és a Kaáliba járnak.

 

 Ezen kivül van még a SOTE, a Forgách intézet és a Dévai intézet is, ami evvel foglalkozik.

 

Mindegyik helyről hallasz majd jót és rosszat is. Mindenki a saját intézményére esküszik.

 

A BMC-ben nincs olyan hosszú várólista, ott valószinüleg hamarabb sorra kerülsz, de valóban ott kell az egész napodat töltened egy vizsgálat alkalmával, ha úgy alakul.

 

A Kaáliban várólista van, elég hosszú. Mivel magán intézmény igy az első konzultáció ott pénzbe kerül, de utána dönthetsz úgy hogy a vizsgálatokat nem ott csináltatod meg pénzért, hanem viszed a leleteidet, amit Tb alapon megcsináltattál. Elfogadják.

 

A gyógyszeres kezelés, teljesen egyéni, bár intézmény függő is. A gyógyszerekre 75%-os a támogatás. Igy kb 50-120 ezer között mozog az ára, de ez függ attól, hogy melyik injekciót irják fel neked, ami intézmény függő. És hogyan reagálsz rá.

 

Én Kaális vagyok, ott 5 orvos van, az elején választhatsz kihez szeretnél kerülni, onnantól ő a kezelőorvosod. Én még sose tapasztaltam, hogy felületesek lettek volna velem. Maximálisan megvagyok velük elégedve. A kistesóért is oda megyünk nyárin.

Előzmény: Cabernet xtr (77345)
Petne72 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77346

Szia,

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy teljesen eltérőek a vélemények az intézményeket illetően. Én a Kaáliból igazoltam át a BMC-be, és nem bántam meg. Ugyan nagyon sokat kell várni, legtöbbször reggeltől du. 2-3-ig rá kell szánni az időt, de nagyon lelkiismeretesek, és az eredményeik is a legjobbak az én tudomásom szerint az országban. A Kaáliban mindig időpontra mehetsz, amit legtöbbször tartanak is, viszont nagyon felületesek. De hangsúlyozom, ez csak az én tapasztalatom, vannak, akik éppen az ellenkezőjét mondják.

A TB mindkét helyen támogatja a lombikot, neked "csak" a gyógyszereket kell fizetned.

A stimuláció elkerülhetetlen, a gyógyszerek fajtája és mennyisége pedig attól függ, hogy milyen protokollt csináltok és hogy hatnak a gyógyszerek a szervezetedre.

 

Előzmény: Cabernet xtr (77345)
Cabernet xtr Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77345

Sziasztok!

 

Az elmúlt pár napban visszaolvastalak Benneteket, elképesztő, hogy mi mindent tudtok!

Ezért is szeretném a segítségeteket kérni, ha lehet.

Sajnos az elmúlt héten szabadítottak meg 2. petevezetékemtől, így esélytelen, hogy hagyományos úton babánk legyen. Szerencsére előző házasságomból van két édes fiam 7 és 9 évesek, de Párommal szeretnénk egy közöset is!

Az igazgság az, hogy nagyon könnyen estem teherbe, ezért gondolom, hogy talán egy light-os felkészüléssel megúszom a lombikprogramot.

 

Kérlek Benneteket, hogy aki tudja írja meg, hogy milyen gyógyszeres kezelés az elengedhetetlen ahhoz, hogy az ember lányának legyen babája a Szerelmétől?

Mennyi idő és hova javasoljátok menni a lehetséges pesti címek közül? Ki melyiket ajánlja és melyik az az intézmény, ahol a mi csodálatos társadalombiztosításunk besegít a népszaporulatba? Mi az amit nekünk kell állni?

 

Jelenleg gyógyulok, de azért szeretném kb. tudni, hogy mennyi időre kell számítani, amíg összejöhet a Baba!

 

Előre is köszönöm!

 

 

ma.zsola Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77344

Brenduska, Kinga!

 

Egyik szemem sír a másik pedig nevet. Most kezdtem volna újra a lombikot, de éreztem, hogy ezt meg kell csináltatnom. Igaz most nem mehetek, de legalább kiderült valami. Egyszerűen kész voltam, hogy mindig minden a legtökéletesebb volt és mégsem tapadt meg a baba. Én azt hallottam, hogy akinek IR-je van, annak nem épül fel megfelelően a méhnyálkahártyája és nincs az az embrio ami ebbe be tudna ágyazódni. Lehet, hogy ez hülyeség de én ezt olvastam.

Brenduska írtad, hogy december óta szeded a gyógyszert, akkor mennyi idő múlva lehet menni lombikra? Nagyobb esélyem lesz a kezelés után a lombiknál?

Neked mit mondtak?

Előzmény: brenduska (77342)
brenduska Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77343
Szia Rill!
Köszi az infót.Hát a tiéd tényleg nagyon -nagyon magas.Az enyém is dupla érték a megengedettnél.Kíváncsi leszek nekem mennyire megy majd vissza.Milyen diétát csinálsz?Hányszor tornázol egy héten?Mennyit?Mennyi idő volt a két vérvétel között?
Bocsi hogy elhalmoztalak kérdésekkel.
Előzmény: rill (77337)
brenduska Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77342
Szia mazsola!
Persze hogy emlékszem rád.Hát az inzulinod neked is magas dupla érték a reálisnál.Mivel nekem is ilyen értékeim vannak.sőt a 120-as még magasabb mert az nekem 31-lett .Adig is tornázzál rendszeresen,meg próbálj diétázni.Délután csak zöldség gyümölcsöt egyél.Kapni fogsz rá gyógyszert .Én is december 19-óta szedem
Ha van kérdésed,kérdezz nyugodtan.
Üdv:Brenduska
Előzmény: ma.zsola (77338)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77341

ma.zsola,

 

én is  Breyer doktornőhöz járok, nagyon remek doki:)

 

 

Előzmény: ma.zsola (77340)
ma.zsola Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77340

Szia Kinga!

 

Glükoz terhelés 0'  4,6

glükoz terhelés 60'  2,6

glükoz terhelés 120'  4,8

 

Amúgy épp most beszéltem a Tűű doki asszisztensével, mert időpontot szerettem volna kérni, de nagyon elkeseredtem mert csak áprilisi időpontja volt. Így egy másik dokit ajánlottak ha jól emlékszem Breyer Helga. Nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz ezt az egészet tisztázni. Addig is kétségek között leszek, hogy most ez mennyire rossz eredmény, mert ő is csak márc. 6-án tud fogadni.

Előzmény: kinga71 (77339)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77339

ma.zsola,

 

milyenek voltak a cukorértékeid?

Előzmény: ma.zsola (77338)
ma.zsola Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77338

Sziasztok! Már régóta olvasgatlak benneteket, és néhányszor írtam is, talán néhányan emlékeznek rám. Én már túl vagyok öt stimus ill. kettő fagyis beültetésen, ebből kettő biokémiai ill. egy hét hetesen elhalt terhességem volt. Nektek köszönhetően egy hete csináltattam IR-t és most kaptam meg az eredményt. Én nem tudom kiértékelni de nekem úgy tűnik elég rossz. Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném mert jelenleg egy orvost sem tudok elérni.

Inzulin 4,9

inzulin 60 perces  21,0

inzulin 120 perces 27,4

 

 

rill Creative Commons License 2008.02.14 0 0 77337

szia brenduska, nem vagy indiszkrét :))

a kiindulási érték normális (inzulin 6 körül volt múltkor és most is, cukor 4 körüli)

a terheléses cukrom a múltkor visszament a normálisra, most viszont 9.55 lett, inzulinom 3 hóval ezelőtt 100.6, most: 75.8. szóval jó magas értékek!

 

Meforalt szedtem eddig 3X500mg-ot, most Merckformint kaptam, előbb 2X, majd 3X 850 mg lesz.

Előzmény: brenduska (77336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!