Keresés

Részletes keresés

Móka70 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77417
Kedves Midway, ez igazán szívemhez szólt!!! Köszönöm!!!! Ilyen szépen megfogalmazva még nem olvastam- hallottam sehol.... 
Előzmény: Törölt nick (77405)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77416
Kinga!

Tuti, hogy a gyógyszergyártók nyomnak vmit a dokiknak ( szakmai út stb.), ha az ő készítményüket írják fel. Egyébként tisztelet a kivételnek, de nagyon sok orvos nem hajlandó mélyebbre ásni, csak amit megtanult egyszer ahhoz ragaszkodik. Mint ahogy más szakmákban is, igazad van. Elvégzik a dolgukat, a minimumot, aztán már hogy egy kis pluszt adjanak bele, az nem megy. És még várják a hálapénzt. Más ágazatban is akkor kap a dolgozó jutalmat, ha a normál munkájánál többet tesz!
Milyen diéta segít? Írnál pár irányelvet? Jövő héten már többet tudok, de addig is szeretnék vmit tenni. :-) Köszi!
Előzmény: kinga71 (77415)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77415

Judit,

 

én egy rendes bölcsész vagyok, nem orvos:) De szerintem erre kapsz gyógyszért és diétáznod is kell. (Még egyszer le kell írnom, hogy a diéta nem azonos a koplalással!)

 

Az, hogy a meddőségi orvosok ezzel miért nem törődnek, arra nem tudok mit mondani. Tippjeim vannak, de ha csak arra gondolok, hogy ugyan hány tanár képzi magát tovább, vagy jár színházba, a maga örömére, akkor miért is várnék el bármi hasonlót az orvosoktól. Próbálok finoman fogalmazni. (Arra meg nem akarok gondolni, hogy esetleg a gyógyszergyártók adnak-e támogatást azoknak az orvosoknak, akik felírják az általuk gyárott szereket, de az tény, hogy más gyártó készítményeit használja pl. a kaáli és másét a bmc.)

Előzmény: judit1975 (77414)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77414
Kinga!

Most nincs nálam a lelet, mert a háziorvosom ott fogta, konzultál diabetológussal, meg egyéb kivizsgálásra is el fog küldeni.
Ha jól emlékszem az éhgyomri 5,2 volt, a terheléses is mindig ref. tartományban volt. Az éhgyomri inzulin is jó volt, a terhelésnél volt gáz. Szerinted gyógyszert kapok? Milyen kezelés szokott lenni? Sokáig tarthat, amíg rendeződnek az értékek?
Nagyon rendes háziorvosom van, elküld toxoplazmára is, meg mondta, hogy valószínű még jó pár dologra. Azért felháborító, hogy a meddőségi szakemberek, nőgyógyászok ennyire szemellenzősek!!!!!!!!!! Vajon miért nem képesek elküldeni egy egyszerű laborra? Állítom nem kéne ennyi lombik! Csak hajtottak mindig bele a következőbe. Mikor meg nem sikerült mindig azzal "biztatott", hogy volt akinek 9.-re jött össze. Na de miért???
Előzmény: kinga71 (77410)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77413

viszont, ma.zsola, ha látod, az 2,6-os cukor baromi alacsony, arra mondtak neked valamit?

 

És most megnézem, hogy kinek kell szorítani, Patot már láttam félszemmel :))

mégleány Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77412
Kinga, köszi :)
hajlamos vagyok túlgondolkodni a dolgokat :)))
akkor csak szurkálok és nem aggódok :) (egy ideig :p)
Előzmény: kinga71 (77411)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77411

mégleány:)

 

Stimulált ciklusnál azt, hogy saját ciklus, és hogy ott mi és hogyan történik, felejtsd el.  Vagyis ne aggódj feleslegesen :)

Előzmény: mégleány (77409)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77410

Judit,

 

mit jelent az, hogy jó? Számosítva?

Előzmény: judit1975 (77408)
mégleány Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77409
Sziasztok!
Nos most már túl vagyok az 5-dik napi szurin. A férjem olyan profi, hogy meg sem érzem :)
Viszont kérdés: én azt olvastam, hogy a ciklus 3-4-dik napjától kell adni a Puregont és a Merionalt...viszont mi 14-én kezdtük a Decapeptylt és a lapon 28-dika van megjelölve első vérvét+uhnak és az első adag Puregon+Merionalnak...de az, ha minden igaz a ciklusom 6-7-dik napja lesz...(30-32 napos ciklusaim vannak). ??? BMC-s long protokolosok? vagy ne aggódjak feleslegesen?

Szerike, hogy vagy? Mostanában kevesebbet látlak a fórumon. Picurka?
mindenkinek szép napot!
Kriszta
judit1975 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77408
Köszi Kinga!

Most fogok pont menni a háziorvoshoz.
A cukor jó lett, a terheléses is. Nem tudom mi lesz ezzel az inzulinnal. :-( Akkor lehet, hogy ettől nem megy le rólam a zsír, meg ezért nem tapadnak meg az embriók?
Előzmény: kinga71 (77407)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77407

Szia Judit,

 

néztem az értékeidet, és nem túl jók, hogy így mondjam, finoman szólva.  Fogd a leletedet és nagyon gyorsan keress egy endokrinológust. A cukorértékeid milyenek lettek amúgy? 

 

 

Előzmény: judit1975 (77378)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77406
Addig fölösleges. Én nem ugrok már bele csak úgy az 5.-be, nincs értelme. Majd ha rendesen kivizsgáltattam magam. Még nem is mehetnék, mert dec.-ben volt a 4., ráadásul ilyenkor mindig hosszabbak lesznek a ciklusaim.
Előzmény: Endzsi93 (77403)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77405
Kedves Móka,

sokszor erzem en is ugy mint te, tudom milyen erzes a gomboc a torokban, nyelni a konnyeket...

Nemrég olvastam valahol, gondoltam bemasolom ide:

"Egy meddő nő annyiszor kerül padlóra, ahányszor feláll. Nem marad ott elnyúlva, port nyelve, mert tudja, hogy az út végén a kincse várja.
Egy meddő nő erős, aggódó feleség, mert figyel a férfira, és félti, védi, elé áll, ha úgy érzi, bántás érheti, védi a lelket, kíméletesen tálal, a legjobb időben.
Egy meddő nő tud nagyon gyenge lenni, napokig a kudarc után, kitépik a szívét, de aztán feláll, nem is áll, ugrik, libben-toppan, mozdul, harcol.
Egy meddő nő, nagyon egyedül van, és mégsem, mert a szívében ott él a gyermeke már évekkel előbb.
Egy meddő nő tud bölcs lenni, tud értékelni, tud vigyázni, tud tanulni, de egyet nem tud: feladni."
Előzmény: Móka70 (77402)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 77404
Szerintem nagyon sokan érzünk így,mint Te!Én senkinek sem árultam el,hogy nem sikerül.Nálunk is állandó téma,hogy "nem akartok még közöset?".NEM és kész.Hagyjon mindenki békén!Undok dög vagyok,ugye?De már annyira belefáradtam a kifogásokba és a magyarázkodásokba.Ez a mi magánügyünk.
A talira olyan szívesen elmennék én is,de messze lakunk,sajnos.Azért majd lélekben veletek leszek.Beszélgessetek helyettünk is!Aztán majd elmondjátok mi történt!:))
Előzmény: Móka70 (77402)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 77403
Na és mi van a stimulációval?Amíg nincsenek eredmények,addig nem vágtok bele?
Előzmény: judit1975 (77401)
Móka70 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 77402

Szia Rill, szívemből szólt, amit írtál. Nálunk minden barátnő, a férjem minden munkatársa babát várt vagy vár, sokan a 3.-at, mióta mi is próbálkozunk, 3.éve. Az én munkahelyemen 3 éve egymás után 5 munkatásnőm, 2 főnökömnek a 3 lánya, egy főnököm maga is minimum 1 de egyes esetekben 2.3.gyereket várta, várja, és a 3 év alatt mindenki boldogsága mellett végig ott lapult az én boldogtalanságom, fájdalmam(de nem irigységem)...minden egyes esetben!!!! A többi kollégának minimum 1 de sok esetben 3-4-5 gyereke van, főnöki körökben is, gyerekek, születő unokák, stb. Egyedül én voltam az a  20 fős csapatban, akinek nem jött össze, persze, hogy nekem a szánalom és a csodálkozás jutott éveken át...nem kívánom senkinek....a fősulis, egyetemi csoporttársakról nem is beszélve, ott is  az elmúlt években mindenhol jött a a baba , ahol akarták....komolyan, minimum 30 ember boldogságát kellett a magam nyomorúsága mellett megélni, és a sok rácsodálkozást, hogy "neked még mindig nem?" és "nem kell annyira akarni, majd jön" valamint "még mindig nem tudják, mi a baj, nem pszichés oka lehet?" ...hát szörnyű....a legnagyobb orrbavágás januárban jött: pont akkor, amikor én az első sikertelen lombikot megtudtam, tudtam meg, hogy újabb kolléganő, és férjem újabb kolleganője babát vár...egyidőben a 2 hír....hát a nyomorúság netovábbja....és nem értik meg, hogy ez nem irigység...ma is ültünk egy cukrászdában, kicsit lazulni délután, hát bejön egy nagymama a lányával, és unokájával, és egy 3 hónap körüli babával, mellénk ültek le, össze vissza csókolták a babát, mondogatták, mekkora kincs...stb....nyomorúságos kép, egymás mellett mi és ők!!! Nem ragozom.....

Mindemellett a fájdalom mögött ott van az öröm is minden egyes babának!!! De ezt biztos mind átéljük itt a csapatban......Rill, veled érzek mindebben is....

Endzsi, hát ez van velem....de azért már túl vagyok a mélyponton...vannak terveim, dolgaim, már képes vagyok találkozni barátokkal, keresek munkát, elfoglaltságot, stb...

Tényleg, Pat, Judit, mi legyen találkozóval pénteken?????? Pat, hajrá embriók, kitartást a várakozáshoz!!!! És mindenki más, meg nem nevezett fórumos beülti előtt után álló sorstársanak a legjobbakat, mindíg, még akkor is, amikor nem írok!!!!!

 

Előzmény: rill (77399)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 77401
Endzsi!

Megvagyok, várom Kingát, hogy vmit mondjon az inzulin eredményeimmel kapcs.ban. :-)))) Bár holnap lehet, hogy beugrok dokihoz, hogy értékelje a számokat nekem. Meg kérek beutalót toxoplazmára is. :-)
Előzmény: Endzsi93 (77400)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 77400
Cettia!Millió drukk hétfőre!Már igazán ránk férne egy sikersztori! :))
Móka,Judit!Mi a helyzet veletek???
Nekem a stimu óta 3-4 napokat késik a mensim.Ma fél 11-kor "riadtam" fel és délután 1-5-ig sikerült egy jót szundikálnom.Ráfogom a tavaszi fáradtságra(és a menzeszre),vagy egyszerűen csak egy lusta dög vagyok??? :))
rill Creative Commons License 2008.02.17 0 0 77399

szia Luca,

 

megértelek teljesen! nekem a tanulás segít (28-án vizsgázom), ez igaz.

nem is tudom,  mit érzek: az egyik pillanatban a klinika gondolatától is elborzadok és úgy érzem, addig jó, míg nem kell újra ott tölteni a napjaimat. közben meg nagyon szomorú vagyok amiatt, hogy nem élhetem át az anyai örömöket, pláne, hogy minden olyan barátnőm babát vár, akik egy éve még egyáltalán nem akartak gyereket. ráadásul az elzáródott vezetékeim miatt még abban sem reménykedhetünk, hogy spontán összejönne közben a dolog.

 

a tanulás jó ürügy, hogy ne járjak emberek közé...

 

persze tervezgetem a mindennapjaimat a vizsga utánra, sok programmal, olvasással, stb., de nagyon elkeserített, hogy a diabetológus azt mondta, ne kísérletezzünk májusig semmiképpen. utána is, csak ha jók az értékeim.

 

tudom, hogy "fiatal vagyok-29 éves", de a szüleim idősek, már 4 unokájuk van és annyira szeretném, ha az én gyerkceimr eis lenne még erejük, mert csodás nagyszülők, a párom szüleitől meg e téren picit tartok.

 

hát, így vagyok ezzel a várakozással, bocs ha hosszú voltam!

 

Pat, aludj csak sokat, rád fér és jót tesz! remélem minden rendben odabenn!

 

midway, neked is kitartást kívánok!

 nem is tudom, van még valaki, aki eredményre vár?

 

 

 

 

 

Előzmény: luca30 (77398)
luca30 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 77398
Köszönöm Cettia!

Olyan jó előre tudni, hogy körülbelül mi vár ránk!
Tényleg lazának tűnik a stimuhoz képest, talán, ha túléli az ember a felolvasztás körüli izgalmakat, jobban is tud a sok hormon nélkül koncentrálni a sikerességre!
Meg legalább a túlstimulációval járó őrület, pisimanó, fehérjemánia miegymás kimarad!
Nagyon szorítunk hétfőn és várjuk a híreket !!!!

Rill, Te hogy bírod a várakozást?
Visszaolvastalak és látom, hogy tanulsz, legalább gondolom ez egy kicsit eltereli a gondolataidat! Mikor lesz a vizsga?
Én olyan feleslegesnek érzek minden napot , amióta nem történik a sikertelen beülti óta semmi!
Már bánom, hogy nem kezdtem el én is IR terén vizsgálatokat!
Előzmény: cettia (77393)
Pat74 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 77397

Szia Rill!

 

Jól vagyunk, semmi panasz, attól eltekintve, hogy egyfolytában álmos vagyok. Bár ezt betudom annak, hogy augusztus óta nem voltam szabin...:) Sokat fekszem, de azért megcsinálom ezt-azt.

Előzmény: rill (77396)
rill Creative Commons License 2008.02.17 0 0 77396

szia cettia, gondolni fogok rád hétfőn! gondolom, már e körül forognak a gondolataid!

jó, hogy leírtad mi fog ránk, "fagyisokra" várni, bár nálam biztos nem ez lesz a menet, hiszen általában nincs spontán menstruációm.

 

május előtt biztos nem vágunk bele, de addig is tudok drukkolni mindenkinek, aki akciózik!

 

Pat, hogy vagytok?

Előzmény: cettia (77393)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 77395
Nagyon aranyos vagy,köszi!Így teljesen világos.
Az az igazság,hogy nem tudom az IR milyen tüneteket produkál.Mindenesetre elég sűrűn van cisztám(5-6mm-esek)de maguktól elmúlnak,szinte állandóan fáj a bal oldali petefészkem(a nőgyogyi szerint ez normáliis,szokjak hozzá).Emellett röpke 3 év alatt sikerült 20 kilót felszednem,amit sehogy sem sikerül leadnom,pedig már minden diétát kipróbáltam. :((
Úgy gondolom, még ha nem is derül ki semmi,ezt a siker érdekében meg kell csináltatnom.
Még egyszer köszi!Ja, és a munkaérdemrend arany fokozatára hajtasz??? :))
Előzmény: ma.zsola (77394)
ma.zsola Creative Commons License 2008.02.16 0 0 77394

Szia Endzsi!

Bocsesz, hogy csak most jelentkezem, de most jöttem haza a munkából. Nem vagyok normális, hogy bementem, pedig nagyon pocsékul voltam egész nap, na de mindegy. Szóval: én felhívtam őket, és elmondtam, hogy lombikos vagyok és, hogy hallottam arról, hogy az IR okozhat megtapadási problémákat és szeretnék magamnak egy ilyen vizsgálatot. Innen már ment minden magától, mert a nőci a telefonnál elmond mindent, nem én voltam az egyetlen lombikos aki hozzájuk fordult.(nagyon sok vidéki lány keresi őket, mert itt még sötétebbek a dokik)  Nagyon készségesek, nyugodtan hívd fel őket. Nekem 14.900 ft. volt a vizsgálat. A végén ezt kifizettem kaptam róla számlát és kész. Kérdezték hogyan szeretném megkapni az eredmény, e-mailban v. postán, én az előzőt kértem és még aznap meglett, pedig ott azt mondták, hogy három-négy nap.

A Mensmentist is felhívtam, ott viszont azt mondták, hogy kérjek először időpontot az egyik endokrinológushoz és ő majd továbbküld. Így viszont sokkal tovább tartott volna mire megtudom az eredényt, mert a dokihoz viszont nehéz időpontot kapni. Én ezért döntöttem így, hogy először vérvétel és ha gond lesz akkor megyek endokrinológushoz. Hát lett. De ha nem lett volna megspóroltam volna egy utat.

Szóval ennyi a történet. Remélem neked rendben lesz minden.

 

Előzmény: Endzsi93 (77390)
cettia Creative Commons License 2008.02.16 0 0 77393

Köszi Luca!

Nekem 2x kellett mennem UH-ra, a méhnyálkahártya vastagodását figyelték és azt, hogy esetlegesen ciszta nem okoz-e gondot.

Csak a szokásos vitaminokat kellett szednem, ill. fél adag ovitrelle-t beadni (ez maradt a stimuból) és Utrogestan bogyót használni, bár a stimulációhoz képest csökkentett adagban (3x1).

A ciklus 10. napján mentem először.

Ez azért a stimulációhoz képest egészen light menetnek tűnik, bár majd holnapután meglátjuk.

Akkor már nektek sem kell sokáig várakozni, a legjobbakat kívánom hozzá!


Előzmény: luca30 (77391)
cettia Creative Commons License 2008.02.16 0 0 77392
Kedves Ma.zsola!

Gyógyulj meg mielőbb!
Előzmény: ma.zsola (77388)
luca30 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 77391
Szia Cettia!

Minden nap olvaslak Titeket, párszor már kérdztem és mindig úgy megnyugtatott a válaszotok! Nagyon szorítok hétfőre!!!
Mi is fagyis beültetés előtt állunk, azt már eldöntöttem a tanácsaitok alapján , hogy mindenképp kifizetjük és így nem kell kivárnunk a márc 19. utáni mensit, de a munkám miatt is nagyon érdekelne, hogy összesen hányszor voltál uh-n, mikor kellett először menned, milyen gyógyszert kaptál?? Talán nekivágunk március elején!

Előzmény: cettia (77374)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 77390
Szia Ma.zsola!
Köszi a részletes választ!Sajnálom,hogy beteg vagy! :((
Én is két hete köhögök,majd'kiköpöm a tüdőmet.
Mellesleg most szabadultam el,farsang volt(van) a fiamnak.
Szóval,ha felhívom a klinikát,pontosan mit mondjak?Konkrétan IR vizsgálatot kérjek és majd ők tudják,hogy hogyan tovább.Tegnap felmentem mindkét intézet honlapjára,de annyi vizsgálat van feltüntetve,hogy csak kapkodtam a fejemet.Kell kérni konzultációt,belgyógyászati vizsgálatot is,vagy csak elég ha az IR-t mondom?
Neked mennyibe került?
Előzmény: ma.zsola (77388)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.16 0 0 77389

mazsola, rill

koszi a biztatast, nagyon aranyosak vagytok:*
ma.zsola Creative Commons License 2008.02.15 0 0 77388

Szia Endzsi!

Nem vagy egyedül, rám is elég hülyén néztek amikor IR-t akartam itthon csináltatni. A genetikán nekem azt mondta a doki, hogy nagyon ritka esetben fordul elő, hogy összeférhetetlenek a párok. Illetve olyan előfordulhat, hogy vannak eltérések a kromoszómáknál de ez kiküszöbölhető de mivel nekünk ezzel nem volt gond ezért nem mentem bele jobban így hülyeséget sem akarok írni. Az immunon viszont rengeteg dolgot néznek. Sok olyan dologra fény derülhet, ami ugyan apróságnak tűnik, de oka lehet a sikertelenségeknek. Az én dokim szerint teljesen feleslegesek ezek a vizsgálatok, de sajnos az élet azt igazolja vissza, hogy ez nem így van. Persze nem mindenkinek tudnak itt sem segíteni, nekem is minden eredményem negatív lett, de legalább tudom, hogy ezen a téren minden ok. Ja és igen vérből néznek mindent, tőlem is meg a páromtól is 15 ampullát vettek. És csináltak még hüvelyi uh-ot, std labort (keneteket vettek), és ha kéritek a párod spermáját is megnézik. Szóval nagyon alaposak.

Az Istenhegyire pedig telefonon be tudsz jelentkezni, nagyon hamar kaptam időpontot. De ha beütöd a keresőbe, ott mindent megtudsz, hogy mivel foglalkoznak. A Mensmentisben is csinálnak ez is fizetős, de ott nekem későbbre adtak időpontot. Én nagyon meg voltam velük elégedve, csak az a baj, hogy bármelyikbe is mész, sajnos az eredményt ők nem mondják meg, mindenképpen kell egy endokrinológus, ami nekem a legnagyobb nehézséget okozta, mert nálunk nincsen egy normális sem. Így emiatt is Pestre kell menni, ráadásul itt már nehezebben lehet időpontot kérni. Úgyhogy ha javasolhatom ha kérsz időpontot IR-re, vedd fel a kapcsolatot egy endok-al, így időt is spórolhatsz.

Bocsi ha egy kicsit sok voltam, de igyekeztem mindent leírni, ráadásul nagyon ráérek, mert influenzás vagyok és ágynak estem. Úgyhogy ha bármi kérdésed lenne szívesen válaszolok.

Előzmény: Endzsi93 (77387)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!