Keresés

Részletes keresés

cshibe Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77435
Cettia

Ha majd lesz hozzá kedved leírnád nekem, hogy a fagyis beültinek mi a menete? Nekem is van 4 babóca, lehet, hogy jövőhónapban vissza is kérem őket, nem tudom. Nemrégiben volt a lombik, akarnám is, hogy minél hamarabb visszakapjam őket, másrészt a múlthavi biokémiai terhesség miatt meg eltolnám egy kicsit.
ma.zsola Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77434
Szia Cettia! Már vártam, hogy jelentkezz! Gratulálok az eszkimókhoz, nagyon drukkolok, hogy ezúttal sikerüljön.
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77433
Szia Cettia,


Orulok hogy felebredtek a fagyasztottak nalad:-) mar ez is nagyon jo!
en meg mindig nem csinaltam tesztet, doki nem mondta hogy teszteljek, mert meg ha pozitiv is akkor is annyira korai lenne hogy az meg boven elhalhat, ha meg negativ akkor meg pont a koraisaga miatt lehet hogy meg nem mutatja ki, szoval csak illuziot ad igy vagy ugy.

de persze ha teged az megnyugtat akkor csinalj, ha eljon az ideje!!!

lehet hogy az en hozzaallasom tul pesszimista, de akkor biztos a dolog amikor elve megszuletett addig meg tiszta bizonytalansag az egesz..

Előzmény: cettia (77432)
cettia Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77432
Szia Chibe!

Neked is köszönöm. Azt nem tudom, hogy elég bátor leszek-e, hogy teszteljek, a dokim szerint nem érdemes.
Bár most vettem már előre egy tesztet. Lehet, hogy jobb lenne előbb tudni (még ha nem is 100% bizonyossággal) és nem járnék úgy, mint az 1. alkalommal, amikor úgy mentem a 21. napon, hogy tuti babát várok :((
Előzmény: cshibe (77430)
cettia Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77431
Szia Endzsi!

Köszönöm!

Azért nem, mert el kellett mennie aznap v.hová, de nem volt probléma, Pécsen 3 doki dolgozik a programban, mindegyikük nagyon normális és ügyes. A mostani még gyorsabban, ügyesebben végezte a beültetést, mint az én dokim.
Előzmény: Endzsi93 (77429)
cshibe Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77430
cettia

szorítok neked nagyon, biztosan minden rendben lesz és 2 hét múlva tesztelsz egy gyönyörű két csíkosat!!!!!

jó nektek nagyon, hogy vannak talik, ezért nagyon irigyellek benneteket, én is vidéki vagyok sajna, de azért remélem nem baj, ha azért néha írogatok nektek, így is, ha esetleg találkozni nem is tudok veletek!
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77429
Szia Cettia!
Nagyon szorítok!!!Miért nem a te dokid végezte a beültetést?
Előzmény: cettia (77428)
cettia Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77428
Sziasztok Lányok!

Köszi, hogy gondoltatok ránk.
Hát megvolt.
Tegnap ugyan meglehetősen későn kerültem sorra, nem is az"én dokim végezte a beültetést, de semmi sem számított, csak az, hogy a helyükön vannak.
Ami kevésbé jó, hogy azért nem olyan kiválóan bírták a fagyasztást, a biológus azt mióondta, hogy lehetne jobb is, de azért próbáljuk meg. Majd meglátjuk.
Más most, mint a stimu utáni beültetés, mert nincs tele az ember hormonokkal, úgyhogy, ha most jeleket produkálok, remélhetőleg nem műbalhé lesz.

Azt gondoltam, hogy most nem a szigorúan fekvős módszert adom majd elő, mert olyan szépen ragyog a napocska, muszáj lesz egyet sétálni.

Lányok legyen majd még találkozó, ugyan én sem pesti vagyok, de ha lehet, felutazom.

Móka70 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77427
De figyelmetlen vagyok!!!!Nem olvastam időben vissza azokat, amiket írtál.....bocsánat.. az előző hozzászólásomat fenntartom, de már tudom, hogy sorstárs vagy....
Előzmény: Cabernet xtr (77425)
Móka70 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77426
Szia Cabernet, köszönjük a biztatást, a hozzászólást, hidd el, átjött amit akartál üzenni vele...megkérdezhetem, hogy esetleg te is sorstárs vagy? Ha nem, soha ne ismerd meg ezeket a dolgokat, és minden tiszteletem az empátiádért, ha pedig ne adj isten sorstárs vagy, bátran írj, mi itt mindenkit szeretettel, együttérzéssel fogadunk!!! Írj még magadról!!!!
Előzmény: Cabernet xtr (77425)
Cabernet xtr Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77425

Kedves Te és Mindannyian!

Olyan jó látni ezt a Közösséget, ahogy segítetek a sorstársaknak - nekünk -, jó hogy VAN ilyen!

Mindenkinek sok-sok lelkierőt és kitartást!

 

Réges-régen hallottam, mikor még tini voltam:

Anyukámról nem gondolták annak idején, hogy lelet majd gyereke, még a háziorvosa sem. Soha nem védekezett előttem és utánam sem. Összejött, itt vagyok.

Mikor Tini lettem elkezdtem aggódni, hogy vajon nekem lesz-e problémám-e ezzel. (Anyu ikertesójának máig nincs gyereke).

Azt mondták, hogy próbáld meg élni az életed, a lehető legkevesebbet gondolni arra, hogy probléma lesz, mert ki tudja az is hatással lehet arra, hogy ne sikerüljön!

 

Ne haragudjatok, ha hosszú vagyok, de egyszerűen megérint a helyzet, amit itt olvasok, talán segít valamit, ha egy kicsit is.

Mindenkinek, aki gyerekre vágyik, talán csak egy hajszál választja el a sikertől, talán csak pont egy hajszál, a nyugalma az ami miatt nem jöhet el a Nagy Pillanat.

 

Bocs, ha a gondolataimat nem tudom kellően még megfogalmazni, de ezekről olyan nehéz írni Nektek, akik mind-mind már átéltetek rengeteg mindent!

 

Előzmény: Móka70 (77402)
agnyes Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77424
Sziasztok Lányok!

Szeretném a segítségetek kérni!

Nem tudom, hogy mi a vizsgálat neve! A lényege, hogy azt nézik, hogy a sperma be tud e hatolni a petesejtbe. Azt hallottam, hogy a nőtől vért vesznek, és a ffi spermájával keverik. Bocs, ha hülyeséget írok, de így mesélték.
Nem tudjátok hol végeznek ilyen vizsgálatot Pesten? Az Istenhegyi klinikát kérdeztem, de ők csak genetikai vizsgálatot végeznek! Fontos lenne!

Ezer köszönet előre is!! Ági
helga78 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77423
Ja, és a multi maca-ról annyit, hogy a barátnőmék 2 és fél évig próbálkoztak, azt mondták hogy mind a ketten egészségesek, mégse jött a baba, elkezdték közösen szedni a multi maca-t, és még abban a hónapban sikerült teherbe esnie. Nem tudom hogy attól vagy nem attól,de tény hogy előtte már minden mást megpróbáltak. Hátha nektek is segít! Üdv Helga
Előzmény: mégleány (77385)
helga78 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77422

Szia Tünde!

Én a BMC-be járok, a szűcs doktorhoz, az itteni lányok ajánlották, egyenlőre még nem mondott semmit a beágyazódásról, csak a vizsgálatokról volt szó, szerinte a beültetés előtt mindenképp kell egy méhtükrözés,aztán majd megkérdezem erről is. Üdv Helga

Előzmény: Cabernet xtr (77371)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77421
Ez annyira szép,hogy naponta többször is el kell olvasnom!!!
Előzmény: Törölt nick (77405)
ma.zsola Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77420
Szia Kinga! Nekem is feltűnt, ráadásul még felkiálltó jelet is tettek mellé, úgyhogy gondolom nem lehet valami jó érték. Még nem tudok semmit, mert majd márc. 6-án megyek a Breyer doltornőhöz, és akkor talán majd többet tudok. Viszont én megírtam a leleteimet egy P. Gy. nevű dokinak itt a neten, és ő válaszolt és azt írta, hogy a leleteim tökéletesen rendben vannak. Ezt egy endokrinológus írta. Pedig a terhelésesek szerintem a normálishoz képest magasak. Kiváncsian várom mit fog a dokinéni mondani.
Előzmény: kinga71 (77413)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77419
Uhhhh, ettől féltem. Bruhahaha. Kis csokika sem. :(((( 5x-i? 2x szoktam. :-((( Szép kilátások. :-( Na de muszáj lesz. Köszi a segítséget. Igyekezni fogok. :-)
Előzmény: kinga71 (77418)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77418

Persze:)

 

Napi ötszöri étkezés,  krumpli, rizs, fehérkenyér, tészta, cukor, csoki (étcsoki is), úgy általában az édesség elfelejtve. Minimális barnakenyér (teljes kiőrlésű), valamennyi durumtészta ok. Sok folyadék, rengeteg zöldség, moderáltan gyümölcs, fehér hús, halak. Koffeint illik kiiktatni, és sokat kéne mozogni. Az endokrinológus majd megmondja, hogy mennyi szénhidrátot ehetsz egy nap, akármilyen dermesztően fog hangozni, nem lesz az olyan kevés, meglátod:)

Előzmény: judit1975 (77416)
Móka70 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77417
Kedves Midway, ez igazán szívemhez szólt!!! Köszönöm!!!! Ilyen szépen megfogalmazva még nem olvastam- hallottam sehol.... 
Előzmény: Törölt nick (77405)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77416
Kinga!

Tuti, hogy a gyógyszergyártók nyomnak vmit a dokiknak ( szakmai út stb.), ha az ő készítményüket írják fel. Egyébként tisztelet a kivételnek, de nagyon sok orvos nem hajlandó mélyebbre ásni, csak amit megtanult egyszer ahhoz ragaszkodik. Mint ahogy más szakmákban is, igazad van. Elvégzik a dolgukat, a minimumot, aztán már hogy egy kis pluszt adjanak bele, az nem megy. És még várják a hálapénzt. Más ágazatban is akkor kap a dolgozó jutalmat, ha a normál munkájánál többet tesz!
Milyen diéta segít? Írnál pár irányelvet? Jövő héten már többet tudok, de addig is szeretnék vmit tenni. :-) Köszi!
Előzmény: kinga71 (77415)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77415

Judit,

 

én egy rendes bölcsész vagyok, nem orvos:) De szerintem erre kapsz gyógyszért és diétáznod is kell. (Még egyszer le kell írnom, hogy a diéta nem azonos a koplalással!)

 

Az, hogy a meddőségi orvosok ezzel miért nem törődnek, arra nem tudok mit mondani. Tippjeim vannak, de ha csak arra gondolok, hogy ugyan hány tanár képzi magát tovább, vagy jár színházba, a maga örömére, akkor miért is várnék el bármi hasonlót az orvosoktól. Próbálok finoman fogalmazni. (Arra meg nem akarok gondolni, hogy esetleg a gyógyszergyártók adnak-e támogatást azoknak az orvosoknak, akik felírják az általuk gyárott szereket, de az tény, hogy más gyártó készítményeit használja pl. a kaáli és másét a bmc.)

Előzmény: judit1975 (77414)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77414
Kinga!

Most nincs nálam a lelet, mert a háziorvosom ott fogta, konzultál diabetológussal, meg egyéb kivizsgálásra is el fog küldeni.
Ha jól emlékszem az éhgyomri 5,2 volt, a terheléses is mindig ref. tartományban volt. Az éhgyomri inzulin is jó volt, a terhelésnél volt gáz. Szerinted gyógyszert kapok? Milyen kezelés szokott lenni? Sokáig tarthat, amíg rendeződnek az értékek?
Nagyon rendes háziorvosom van, elküld toxoplazmára is, meg mondta, hogy valószínű még jó pár dologra. Azért felháborító, hogy a meddőségi szakemberek, nőgyógyászok ennyire szemellenzősek!!!!!!!!!! Vajon miért nem képesek elküldeni egy egyszerű laborra? Állítom nem kéne ennyi lombik! Csak hajtottak mindig bele a következőbe. Mikor meg nem sikerült mindig azzal "biztatott", hogy volt akinek 9.-re jött össze. Na de miért???
Előzmény: kinga71 (77410)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77413

viszont, ma.zsola, ha látod, az 2,6-os cukor baromi alacsony, arra mondtak neked valamit?

 

És most megnézem, hogy kinek kell szorítani, Patot már láttam félszemmel :))

mégleány Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77412
Kinga, köszi :)
hajlamos vagyok túlgondolkodni a dolgokat :)))
akkor csak szurkálok és nem aggódok :) (egy ideig :p)
Előzmény: kinga71 (77411)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77411

mégleány:)

 

Stimulált ciklusnál azt, hogy saját ciklus, és hogy ott mi és hogyan történik, felejtsd el.  Vagyis ne aggódj feleslegesen :)

Előzmény: mégleány (77409)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77410

Judit,

 

mit jelent az, hogy jó? Számosítva?

Előzmény: judit1975 (77408)
mégleány Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77409
Sziasztok!
Nos most már túl vagyok az 5-dik napi szurin. A férjem olyan profi, hogy meg sem érzem :)
Viszont kérdés: én azt olvastam, hogy a ciklus 3-4-dik napjától kell adni a Puregont és a Merionalt...viszont mi 14-én kezdtük a Decapeptylt és a lapon 28-dika van megjelölve első vérvét+uhnak és az első adag Puregon+Merionalnak...de az, ha minden igaz a ciklusom 6-7-dik napja lesz...(30-32 napos ciklusaim vannak). ??? BMC-s long protokolosok? vagy ne aggódjak feleslegesen?

Szerike, hogy vagy? Mostanában kevesebbet látlak a fórumon. Picurka?
mindenkinek szép napot!
Kriszta
judit1975 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77408
Köszi Kinga!

Most fogok pont menni a háziorvoshoz.
A cukor jó lett, a terheléses is. Nem tudom mi lesz ezzel az inzulinnal. :-( Akkor lehet, hogy ettől nem megy le rólam a zsír, meg ezért nem tapadnak meg az embriók?
Előzmény: kinga71 (77407)
kinga71 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77407

Szia Judit,

 

néztem az értékeidet, és nem túl jók, hogy így mondjam, finoman szólva.  Fogd a leletedet és nagyon gyorsan keress egy endokrinológust. A cukorértékeid milyenek lettek amúgy? 

 

 

Előzmény: judit1975 (77378)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 77406
Addig fölösleges. Én nem ugrok már bele csak úgy az 5.-be, nincs értelme. Majd ha rendesen kivizsgáltattam magam. Még nem is mehetnék, mert dec.-ben volt a 4., ráadásul ilyenkor mindig hosszabbak lesznek a ciklusaim.
Előzmény: Endzsi93 (77403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!