Keresés

Részletes keresés

akagi Creative Commons License 2006.01.18 0 0 235
Azért egy páran tudunk jobbat! A "bukik a muki a kukira" játéknál.
Előzmény: Cs. András (234)
Cs. András Creative Commons License 2006.01.18 0 0 234
Az.
Előzmény: akagi (233)
akagi Creative Commons License 2006.01.18 0 0 233
"Rendes családapák":) Hát igen! Ez a jövő!
Előzmény: Cs. András (232)
Cs. András Creative Commons License 2006.01.18 0 0 232
"nehogymár az legyen a deviáns aki utálja a buzikat...azért ez már röhej"

Nem ez szomorú. Egész életetekben elhitették veletek, hogy normálisak vagytok. Tudom, ezt egy idő után képtelenség lenyelni. De a lényeg, hogy legalább a következő generációk még menthetőek.

"...a buzik meg egyszerűen csak egy genetikai-társadalmi zsákutca."

Ja, hisz a buzik nem lehetnek "jómunkásemberek", szerető férjek, rendes családapák, meg normális emberek. Nem, ők úgy kelnek fel reggel, hogy elhatátozzák: ma is zsákutcába terelik a társadalmat. Esetleg azt is megosztanád velünk, hogy pl. egy közértben vagy a postán te hogyan viselkedsz, és hogyan viselkedik egy buzi?
Előzmény: Törölt nick (231)
akagi Creative Commons License 2006.01.18 0 0 230

"Attól még megnösülnek hogy megfeleljenek a környezet elvárásainak." A kölköket meg a nap kelti ki!

Előzmény: fer1976 (227)
Röné Creative Commons License 2006.01.18 0 0 229
/me vállat von. Te így látod, én úgy látom.

Előzmény: Kamukáze (222)
Röné Creative Commons License 2006.01.18 0 0 228
Kinek fáj? Itt röhögök ezen a barom filmtémán és a mélyen benyalós szervilis reagálásokon. :)
Előzmény: geszthi (220)
fer1976 Creative Commons License 2006.01.18 0 0 227

A filmen meg nincs sok mindent magyarázni: színtiszta provokáció, ami azonban -legalábbis nálam- harsány röhögést vált ki.

 

Mi benne a provokáció?

 

Két hapsi egymásbaszeret. Hidd el van ilyen.

Attól még megnősülnek hogy megfeleljenek a környezet elvárásainak. Rengeteg ilyen álheterót ismerek. Szóval ez is reális. Lásd pl azt hogy a melegchat-ek tele vannak nős emberekkel.

Még nős korukba is tart a szerelem. Reális.

Szóval mi ebben a röhely? Azért mert te nem tudod elképzelni hogy emberek így is érezhetnek egymás iránt? Ugyanmár! Én meg pl azt nem tudom elképzelni hogy öljek mégis vannak gyilkosságok a világban.

 

Előzmény: Röné (205)
fer1976 Creative Commons License 2006.01.18 0 0 224

"Na és! Romba is dölt az egész római birodalom. Vagy ez a mi világbirodalmunk is visszafelé tartja a körmenetet?"

 

Ja rombadőlt. De akkora már áttértek a kereszténységre. Biztos ez volt a kiváltó ok:)

Előzmény: zividivi (98)
fer1976 Creative Commons License 2006.01.18 0 0 223

"Szerinted ha valaki nem ért egyet a buzikkal,és azzal az életstilussal amit ők képviselnek, az már homofób??? Asszem én homofób vagyok ..ó a francba!"

 

MOND EL RÉSZLETESEN MILYEN A BUZI ÉLETSTÍLUS SZERINTED! 

Előzmény: The Cannibal (87)
Kamukáze Creative Commons License 2006.01.18 0 0 222
Ize... Ket pontban hazudni tetszel.
Előzmény: Röné (205)
geszthi Creative Commons License 2006.01.18 0 0 221
Ez most tunt fel csak? Azok pasik szoktak otthon forszirozni az olyat akik a legghangosabban horognek a melgek ellen. Meg ugyanazok akik elvezettel nezik a leszbi filmeket mert hat akkor emgint csak nincs semmi bajuk vele.
Előzmény: csuda (145)
geszthi Creative Commons License 2006.01.18 0 0 220
En csak azt nem ertem, hogy ez most neked miert faj?!

Kulonben is arra szoktak dijat adni ami nem normalis szerep megfogalmazas. Lasd hany gyilkost, orultet beteget alakito szinesz kapott Oscart. Miert? Mart hal istennek nem az a mindennapi dolog, igy annak megformalasa a nagyobb feladat.

De a hires viccet aktualizalva mar megint a zsidok jartak jol. Eddig ugyanis az volt a bajuk egyeseknek itt az Indexen, hogy topikot nyissanak, hogy fuj az Oscart mindig ok kapjak, vagy olyan tema ami nekik jo. Hat most nem, igy nem okat tamadjak....
Előzmény: Röné (-)
Cs. András Creative Commons License 2006.01.18 0 0 219
Na jó, ki nem az? Csak egyesek egyenlőbbnek képzelik magukat a betegek közt ;o)
Előzmény: Újlaki (218)
Újlaki Creative Commons License 2006.01.18 0 0 218
Beszélgetőpartnered egy beteg világ beteg polgára.
Előzmény: Cs. András (217)
Cs. András Creative Commons License 2006.01.18 0 0 217
Mélymagyar... Ugyan már királylány, tőlem ilyet biztos nem hallottál. A homofóbiának semmi köze a te nemzettudatodhoz. A nacionalisták meg a vadprolik közt is ugyanolyan elterjedt. Akárcsak a buziság.

Igen, tényleg kényelmes szó ez a homofób. Talán azért, mert nagyon jól beazonosítható a célcsoport. Igazából a szexistát szeretném rád használni... többek közt... csak az félreérthető, meg több magyarázatot igényel. A "homofób" jelentését sem bírod követni, különben már rég magadra ismertél volna benne.
Előzmény: Röné (216)
Röné Creative Commons License 2006.01.18 0 0 216
Nah, fogmosás után benéztem:

Andriska, majd ha bizonyítasz, aranyom. De mivel úgysem fog menni, ne is fáradj vele. Roppant kényelmes persze homofóbnak leírni mindenkit, aki nem a lilaködösségedet szajkózza, de mivel te az alant leírt csoportba tartozol, neked édesmidnegy, mint mond neked egy "homofób mélymagyar".

Semmi szükségem rá, hogy kis lelked megnyugtatásához én itten védekezgetni kezdjek néhány ideböffentett hazugságod ellen, annyit nem érsz te nekem. Már az első mondatod is... :)

namostmártéllegpá.
Előzmény: Cs. András (213)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.18 0 0 215
hogy értsed...

de ha kötözködni akarsz.. ... akkor kötözködj mással

Előzmény: Don Alfonso (211)
Újlaki Creative Commons License 2006.01.18 0 0 214
Soha ne magyarázz bele mások szavaiba olyat, ami nem volt benne abban.

A pedofiliáról annyit mondtam, hogy aki szenved tőle, nem tehet róla, hogy olyan. Más kérdés, hogy a gyermekeink védelmében meg kell akadályozni, hogy ezt a hajlamukat kiélhessék.

A homoszexualitás ugyanúgy nem válsztott, hanem veleszületett vagy más módon kialakult preferencia, és nem lehet rajta érdemben változtatni. Ami az előzőtől érdemben megkülönbözteti, az az, hogy az égvilágon semmiféle hátrány nem származik belőle. Mármint akkor, ha a társadalom normálisan képes kezelni, magyarul, nem foglalkozik vele.

A homofóbia ezzel szemben egy tanult viselkedésforma, már ha szabad a tanulást ilyen értelemben használni, és közeli rokonságban áll a cigányozással, zsidózással négerezéssel, szőkenőzéssel és egyéb alantas viselkedésformákkal. Tudom, hogy ez a felsorolás nem lesz mindenkire egyformán meggyőző hatású, mert ezek a viselkedésformák igen gyakran "együtt járnak".

Tovább megyek; KAL olvtársunk most egy pillanatra ne figyeljen ide. A tudomáyn mai állása szerint nincs is olyan, hogy 100%-ig homoszexuális, vagy 100%-ig heteroszexuális: kisebb vagy nagyobb mértékben, időben is eltérően mindenkiben jelen van valamilyen homoerotikus késztetés is. Van, aki észre sem veszi magán, másvalakinek álamtlan éjszakákat okoz, megint mások pedig dühös, agresszív homofób viselkedéssel álcázzák, akár tudatosul, akár csak tudat alatt jelentkezik.

Az értelmes ember olyannak fogadja el önmagát és másokat, amelyen illetve amilyenek, és nem foglalkozik mások szexuális életével. Kivéve, ha szexológus a szakmája, vagy ha kukkoló; mert akkor megint elérkeztünk egy deviánsnak nevezett viselkedésformához.
Előzmény: Törölt nick (195)
Cs. András Creative Commons License 2006.01.18 0 0 213
Ja, ne is mondj semmit. Én sem tudom, mivel magyaráznám ki magamat a helyedben. Nehéz lehet nektek.
Előzmény: Röné (210)
Röné Creative Commons License 2006.01.18 0 0 212
Na én el aludni, mindenkinek jóéjt.
Előzmény: Röné (210)
Don Alfonso Creative Commons License 2006.01.18 0 0 211
Miért pont Gávriel arkangyal és miért pont az Úrhoz? Miért nem Aphrodité Zeuszhoz? Etc.
Előzmény: Törölt nick (204)
Röné Creative Commons License 2006.01.18 0 0 210
"Ellenben te minden buzitémára ráveted magad kényszeresen"
Rosszul látod, barátom. Úgy is mondhatnám, hogy szemenszedett valótlanság. :)

A többire, mivel nem ingem, nem veszem magamra, majd más reagál, ha akar.

Előzmény: Cs. András (209)
Cs. András Creative Commons License 2006.01.18 0 0 209
"nem. zsidónak, cigánynak, melegnek hívni egy embert esetleg élcelődni azokon a tulajdonságain, ami nem mindegyikre, de nagy részükre jellemző, nem több, mint a franciákat csigazabálóknak, az olaszokat maffiózóknak, az oroszokat vodkatemetőnek hívni."

Igazad van. A homofóbia viszont abban nyilvánul meg, hogy a "csigazabálókat" itt-ott el lehet sütni, és mosolyogni lehet rajta. Ellenben te minden buzitémára ráveted magad kényszeresen. Ha ugyanezt valaki a franciákkal csinálja meg, pl. meglátja Edith Piafot, és lecsigazabálózza, ha meglátja Voltaire nevét leírva, megint csigazabálózik, ha meglátja az Eiffel-tornyot, csigazabálózik... Nos, az tudományos kifejezéssel szólva NEM KOMPLETT. Ez a helyzet a homofóbokkal. Meglát egy meleg témájú filmet és máris hőzöng, hogy buzik így, buzik úgy, ha valaki nyíltan vállalja a buziságát, és megint sír a szája... Nos, ez annak a jele, hogy kényszeres gyűlölködésről van szó.
Előzmény: Röné (205)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.18 0 0 208
shalom
Előzmény: Don Alfonso (206)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.18 0 0 207
hajj, ez most nagyon hosszú lenne, de:

csukd be a szemed, a füled, a bőröd, a könyveid, a távcsöved, a mikroszkópod, a szád, és úgy határozd meg, hogy ki vagy

fentire a tudomány nem képes, a 'vallás' sem képes, csak az Isten által megvilágosított ember, de ő se bírja kimondani, vagy ha kimondja, az nem az, és ebből az utóbbiból lett a vallás

üdv és jóccakát!

kal
Előzmény: Újlaki (203)
Don Alfonso Creative Commons License 2006.01.18 0 0 206

"lehet nyomonkövetni a tudományt, de 'életminőségen' kívül nem sokra jó"

Ajvé.

Előzmény: Törölt nick (200)
Röné Creative Commons License 2006.01.18 0 0 205
1. nem. zsidónak, cigánynak, melegnek hívni egy embert esetleg élcelődni azokon a tulajdonságain, ami nem mindegyikre, de nagy részükre jellemző, nem több, mint a franciákat csigazabálóknak, az olaszokat maffiózóknak, az oroszokat vodkatemetőnek hívni. Remek példák erre a paródiafilmek. Csak éppen néhány kitüntetett kisebbség esetében elég kiejteni a nevüket, hogy a megélhetési és/vagy lilaködös liberálisok máris nácizni kezdjenek. Természetesen jót röhögnek a 'Maffia' c. filment, mikor a a bevándorló olasz nőket könyékig érő hónaljszőrrel és bajusszal ábrázolják, de felháborodik, ha a zsidó kereskedőt meg a mindenáron hasznot lesőnek festik le. (Meg természetesen az erősen pejoratív, negatív kicsengésű 'tipikus magyar szokás'-kezdetű dumák, azok mehetnek. De 'tipikus zsidó szokás'-kezdetű mondatoknál már utcáinkat elöntő barna folyamot vizionalizálnak)

2. mélymagyarozni meg uezek a tetvek szoktak, azokra, akiknek a nemzeti érzés csöppet fontosabb, mint nekik. Ezt a gyökértelenségükből fakadó kisebbrendűségi érzés okozza, nem találják a helyüket a világban, kicsinyesek, irigyek mindenkire, akiknek megadatott, hogy egy nemesebb dologban higgyenek, mint a globálmassza. Elég nekik egy morzsányival több hazaszeretet, mint nekik van (nem nehéz), és indul a hőbörgés.

A filmen meg nincs sok mindent magyarázni: színtiszta provokáció, ami azonban -legalábbis nálam- harsány röhögést vált ki. És szánalmat, hogy itt tartunk, a meleg pingvineknél is lejjebb.

Előzmény: the soft cushions (172)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.18 0 0 204
"Az utóbbi például egy elég haszontalan hipotézis, amelyet eddig még gatyába rázni sem sikerült."

Gábriel arkangyal odahajol az Úrhoz: 'Azt hiszem a hozzáállásával lehet a baj, egyébként elég jó gyerek lenne, Uram...'
Előzmény: Don Alfonso (201)
Újlaki Creative Commons License 2006.01.18 0 0 203
Őszinte hitedet tisztelem, de minden tiszteletem mellett, anélkül, hogy akár csak kísérletet is tennék a meggyőzésedre, ugyanilyen őszinteséggel én is elárulom, hogy én nem vagyok hívő, és bár megértem a hívőket, véleményem szerint önmagukat becsapják. Azt is elfogadom, hogy a hit valóban jó útmutató lehet az élet egyes nehéz dolgaiban - eretnek véleményem szerint pontosan ilyen célból "hozták létre" a vallásokat azok, akik ezt tették -, ugyanakkor rettenete dolgo - és nyilván egy hívőnek még rettenetesebb - azzal szembesülni, hogy a hitedet annak megcsúfolására, rettenetes dolgokra is fel lehet használni.

Én még azt is elhiszem, hogy ha egy hívő felismer magában egy olyan "deviáns" tulajdonságot, amelyet az ő hite elítél, akkor képes lehet akár egyfajta "gyógyulásra" is, bár ennek a végleges és főleg mellékhatás-mentes eredményében kételkedem.

Nem szeretnék profán lenni, de bizonyos szexuális problémákat kimondottan a hit, az egyház idézett elő. A Csendes-óceáni szigeteken mindaddig nem voltak ilyen problémák, amíg meg nem jelent az első hittérítő. Ha hiszel, és a hited szerint bűnösnek van nyilvánítva az, ami pont ellenkezőleg, természetes, szép és jó, akkor az ember valószínűleg konfliktusba kerül önmagával.

Ha már itt vagyunk, még egy keveset arról, hogy mérhetetlenül ostobának, szomorúnak és orcátlannak tartom, hogy egyes egyházak vezetői a legnagyobb természetességgel elfogadják a ne ölj, a ne lopj és egyéb, a társadalom normális működéséhez valóban elengedhetetlen parancsolat megszegését, sőt, támogatják és alkalomadtán mívelik is azt, de azonnal harcos kiállásra buzdulnak, ha valahol a hatodik parancsolat megszegését vélik felfedezni. Ez az igazi beteg világ.
Előzmény: Törölt nick (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!