Keresés

Részletes keresés

tompysoft Creative Commons License 2012.10.30 0 0 3954

Üdv!

TL-WR1043ND (v1.9-es hardver) routerre szeretnék DD-WRT-t tenni. Viszont mindenhol azt olvastam, hogy csak v1.8-cal próbálkoztak, ott sem mindig sikeresen. Közületek játszott már valaki ilyen konfiggal?

puglife Creative Commons License 2012.10.29 0 0 3953

Jaj! Azthittem etéren már sikerült konszenzusra jutnunk, hogy nem ajánlunk kinaí selejt Tplinket mélyentisztelt fórumtársainknak, hiszen Ők is ugyanugy emberek mint mi! Annyi más életképes gyártó létezik, nem értem miért tűnik fel mindenhol pont ez a vacak. Emre kolléga aúgy is kifejtette már az elözőekben a Linksys irányába érzett szimpátiáját, kérlek ajánlásod ezek mentén tedd meg!

Előzmény: madar86 (3951)
puglife Creative Commons License 2012.10.29 0 0 3952

Kedves Emre01!

 

A gondolatmenete teljességel hibátlan, mindenképpen megfelelő lesz Önnek a korábban javasolt modell! Valószinüleg nem fog gondot jelenteni a szomszédban befogni a wifi jelet, azonban itt figyelmébe ajánlanám a Linksys Re1000 termékét, mely egy range extender,magyarán jelerősitő. Ennek a kettőnek az összekombinálásával Ön végleg eljuthat a hálozati nirvanába! Jó utazást kívánok!

Előzmény: emre01 (3950)
madar86 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 3951
Előzmény: emre01 (3950)
emre01 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 3950

Kedves eugenehu!

Olvasva korábbi írásait meggyőzött, hogy  a Linksys lehet számomra a megfelelő.

Egy külső modemre van most a laptop kötve, de ezen modemre szeretém az Ön által is javasolt wrt160nl készüléket rákötni, amennyiben találok kedvező árban.

Egy 40 méterre lévő szomszédos rokonnál szeretnénk ugyanezen netet használni, így a távolság szempontjából keresem a elgideálisabb routert.

Esetleg ha tudna tanácsot adni, és hogy jól gondolkozok-e nem hozzáértőként, azt megköszönném.

 

Üdv:

 

Imre

Előzmény: eugenehu (3927)
appia45 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 3949

Sziasztok

 

Segitsetek.

Van egy  Huawei B 970 es routerem ( Telenor) sajnos megszolalt az az csütörtököt mondott.

Tudtok  ajánjani valakit aki a javitásal foglalkozik, a hiba a setupjába belehet menni de semmit nemtalál

este még jovolt reggelre semmi.

 

  Várom válaszotok

  Üdv appia

bauci Creative Commons License 2012.10.08 0 0 3948

A telefon egy Lenovo A798. A más routereket szereti... Nem értem megérteni, de már nem is akarom...

Most Huawei B683 router-rel remelkül megy... Minden varázslat nélkül...

Előzmény: puglife (3946)
Doky586 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 3947

mégegy tipp: ha b+g+n -et tud a router akkor kapcsold át g only módba (vagy b+g onlyba), mert pár régebbi eszköz allergiás lehet az n-re..

Előzmény: jucababa (3942)
puglife Creative Commons License 2012.10.08 0 0 3946

Ez érdekes, pedig aztán ha egy Linksys Wrt350n-t nemsikerült configolnod, akkor az olcsóbb gatyikkal nem is érdemes probálkoznod, mert az a lehetetlen kategória.Bár nekem E3200 van, (teló meg samsung s3) és probléma nélkül érzékelik egymást, nem is nagyon kellett állítgatni. Lehetséges, hogy a telód oldalán volt a problematika. de olyan is van hogy egyszerűen nemmegy és még a legnagyobb szakértők is értetlenül állnak a probléma előtt. furcsa szakma ez a hálozatépitgetés...

Előzmény: bauci (3945)
bauci Creative Commons License 2012.10.04 0 0 3945

Nekem is volt olyan, hogy régebbi Linksys WRT350N routerem, bárhogy is konfiguráltam, SSID kijelzés, WEP, WPA, WPA2 nem működött a telefonommal. Egyszerűen nem látta a telefon. Más router-t igen, és a router-t is más eszközök. Most router csere után, minden megy. Én ezt nem értem, biztos vannak itt hozzáértők, akik tudnak okosat mondani.

Előzmény: jucababa (3942)
bauci Creative Commons License 2012.10.04 0 0 3944

Régebben szenvedtem egy WAN/dual WAN routerekkel, hogy az FTP szerveremhez szükséges publikus IP igényt és a netezés sebességét együttesen kielégíthessem (T-Home csak 1,5 megás DSL-t tudott vezetéken adni... :()

 

Ha valakit érdekel, most már tapasztalatból mondhatom, hogy a Telenor Hypernet-je publikus IP-t (persze, dinamikus) ad, tehát FTP szerver üzemeltetésére (természetesen DynDNS v. hasonló szolgáltatók használatával) tökéletesen működik. Hűségidő elteltével két szolgáltatásból tudtam egyet csinálni, igaz, más szolgáltatónál. A Huawei B683 router (stabilabb, mint a 3G-s modemekkel használható routerek) nem egy nagy durranás (elég alap, 8 port forward-ra tanítható), de az én szükségleteimre elég, a nem túl szofisztikált igényeket biztos kielégíti. Ami jó benne, hogy a WiFi hardveresen, gomnyomással kapcsolható ki be. Mivel nálam 1-2 eszköz WiFi-zik, a többi vezetéket használ, ez - nekem - előny.

madar86 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 3943

A telefonon kell csinálni valamit szerintem van oylan is,hogy nem a wifis kapcsolatot veszi elsődlegesnek és nem is próbálkozik vele.

Nokia van itt a családba és mikor csaktlakozok a wifihez ajánlja webböngésző indítása és akkor megy az internet wifin keresztül.

Lehet az is,hogy kompatibilitási gondvan régi a router?

Előzmény: jucababa (3942)
jucababa Creative Commons License 2012.10.02 0 0 3942

Sziasztok!
Hát nemtudom jo helyen járok e kérdésemmel, de remélem tud valaki segíteni !
Olyan problémám van, hogy a telefonom érzékeli a routert, csatlakozik is rá, de internetezni nemtudok sajnos! Anno más telefonnal is próbálták, ugyanez volt a probléma ! Belkin routerem van ! Szerintetek mi lehet a gond? Mit kellene tenni?

nazuna Creative Commons License 2012.10.02 0 0 3941

A lentire akkor kell csak statikus IP, ha portot akarsz feléje forwardolni, mert akkor a fenti routerben a lenti gép WAN-oldali IP-jére kell hivatkoznod. Ha nem akarsz forwardolni, akkor siman dinamikusra is állíthatod, és majd a fenti kioszt neki valamit - oszt jónapot :-)

 

Előzmény: -=Szabi=- (3940)
-=Szabi=- Creative Commons License 2012.10.01 0 0 3940

 

Sziasztok!

 

Az alábbi ADSL modem + router felállást szeretném otthon megvalósítani. Mondjátok már meg légyszi, hogy ez így kivitelezhető-e! Köszi előre is!

 

Szóval T-Com rézkábel kétszintes családi ház emeletén jön be, fenti szobában egy magentás wireless router + ADSL modem "adja a netet" egy asztali gépnek kábellel, illetve megy a WIFI is. Földszinti nappali ezzel a fenti szobával egy UTP kábellel van összekötve, így lentre tennék egy TL-WR941ND routert, ami a földszinti nappaliban lévő médialejátszót szolgálná ki, illetve acces pointként adná tovább a WIFI jelet.

 

Mint látszik, elég láma vagyok, lehet alap dolgokkal nem vagyok tisztában, szóval ha valaki tudná, véleményezze a konfigurációt, illetve tanácsokat is szívesen fogadnék. Pl. a TP-LINK beállítással kapcsolatban is. Ha jól olvastam, akkor olyan statikus IP-t kellene kapjon a fenti modem+routertől, ami kívül esik a fenti készülék DHCP tartományából. TP-LINKnél a wan connection type-ot Static IP-re állítom, ugye?

 

Ha még mindig olvassa ezt valaki :), akkor leírnám azt is, hogy most mi hol van, és mi vele a bajom: a T-comos VDSL modem+router PPPOE Pass Through módban van, tehát csak modemként viselkedik,  a TL-WR941ND mellette van rákötve UTP kábellel, a TP-LINK PPPoE módban van, kábellel rákötve egy asztali gép, és adja a WIFIt a földszinti médialejátszónak, telefonnak, néha udvaron a tabletnak. A probléma, hogy lenti médialejátszónál és az udvaron már csak gyenge jel van, de erős jelnél se hiszem, hogy HD tartalmak gond nélkül mennének. Ezért akarnám a TP-LINKet lehozni, hogy egyrészt erősebb legyen a földszinten és az udvaron a WIFI jel, illetve UTP kábellel erre kötném rá a médialejátszót.

 

Még egyszer köszi, aki segít!

 

Sz

 

puglife Creative Commons License 2012.10.01 0 0 3939

Először is köszi a választ!

 

Az hogy "nincs vele baj" elmondható még néhány középkategóriás routerről, én arra vagyok kívácsi , hogy megüti e a nálam a Linksys álltal felálított magas lécet. Tehát akkor érdekes számomra, ha a tökéletesnél kettővel jobb:) az usb 3.0 az miért olyan jó dolod amúgy?

Előzmény: madar86 (3938)
madar86 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 3938

Nincs vele baj évek ota megy gond nélkül

az újak meg még jobbak az usb 3.0 miatt csak ajánlani tudom!

Előzmény: puglife (3937)
puglife Creative Commons License 2012.09.24 0 0 3937

Szia!

 

Köszönöm az ajánlást, megnéztem, de szerintem inkább maradnék a már biztosan bevállt Linksys mellett. A leírások alapján nagyon tetszik a 4500-ös, illetve azt tutira könnyen tudom configolni, mert már van tapasztalatom velük. Az asus amúgy minőség szempontjából véleményed szerint hogyan viszonyúl a Linksyshez?mert azokat nem igazán ismerem...

Előzmény: madar86 (3936)
madar86 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 3936

ez nem igazán nas csak egy router ubs csatlakozóval

 

a helyedben megnézném valamelyik asus-t

 

http://www.asus.hu/Networks/

van sok új termékük 2X usb és persze 3.0 ás

Előzmény: puglife (3935)
puglife Creative Commons License 2012.09.17 0 0 3935

Sziasztok!

 

Nemrég (kb2hónapja) van egy Linksys E3200-es routerem, teljesen elégedett vagyok vele, de nem is ez a lényeg...Úgy alakult, hogy ügyesen eltudnám passzolni, és egy kevés hozzárakással tudnék venni egy EA4500-ast! Nyílván a specifikációkat átnéztem,de kiváncsi lennék esetleg ilyen routert használok véleményére is, megéri válltani? szoktam streamelni, online gamelni, torrentezni.Jelentősen gyorsulna minden? előre is köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.02 0 0 3934

sziasztok!

2,4ghz-es Grid antennát keresek!

kinek van eladó az írjon e-mailt:czakone43@freemail.hu

oderka Creative Commons License 2012.08.18 0 0 3933

köszi szépen

madar86 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 3932

az is az meg egy wifiusb adapter semmi más

Előzmény: Törölt nick (3928)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 3931

TP-LINK WR842ND-n van ilyen gomb!

Előzmény: oderka (3929)
Doky586 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 3930

DD-WRT firmben beállítható hogy a router WPS gombja (QSS/SES/AOSS) az eredeti funkció helyett wifi ki/be kapcsoló legyen.

DD-WRT pedig sokmindenre rakható fel..

Előzmény: oderka (3929)
oderka Creative Commons License 2012.08.14 0 0 3929

Sziasztok!

 

Nagy a baj:

olyan routert keresek, amelyen kívűl a burkolaton van wifi on/off gomb, amivel mechanikusan is tudom ki/be kapcsolni a wirelesst.

Tud valaki segíteni, hogy milyet és legfőképpen HOL lehet olyat kapni?

 

Köszi előre is!!

 

Oderka

 

ui.: légyszi ne gyertek azzal, amivel a vásárlót hülyegyereknek néző "kedves, hozzáértő" pc bolti eladók jönnek, hogy: "a wifi-t azt a router menüjében lehet ki és bekapcsolni!"....mert erre csak azt válaszolnám, hogy TUDOM vaze, de szükségem van arra a külső kapcsolóra is...ez van.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.13 0 0 3928

ez egy wifi antenna erősítő!:-)

Előzmény: madar86 (3926)
eugenehu Creative Commons License 2012.08.12 0 0 3927

Hali!

 

Lehet, hogy a megfogalmazás miatt elsőre vicceskedésnek tünhet, azonban amit irtam, sajnálatos módon ténylegesen tendencia. Egy ideje munkánból, illetve érdeklődési körömből kifolyolag alaposan beleástam magam a témába, többek között a fórumokat is átböngésztem. Mindenhol azt látom, hogy a Tplinket istenitik, és szegény outsider hozzá nem értő vásárlókat ilyen módon megvezetik, és elhitetik velük, hogy létezik müködő router 3ezer forintért.aztán nálam veri a szervízben az asztalt.Aki egy minimális szinten is tájékozott a témában, az nem fogja preferálni a tplinket, illetve ajánlani , maximum rosszindulatból. A router paletta már Magyarországon is elég széles, nemkéne mindig pont ennél kikötni. Bezzeg pl egy Linksyst vagy asust senki nem hypeol, pedig jóval magasabb minőségről beszélhetünk esetükben. Ugyhogy igyekszem ellensúlyt képezni, és tájékoztatni az embereket jóval előnyösebb megoldásokról. 

Előzmény: madar86 (3924)
madar86 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 3926

Előzmény: Törölt nick (3925)
madar86 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 3924

mennyi hülyeséget össze hordassz TP-Link szekta :D
Nekem is Asus van.......... 

Előzmény: eugenehu (3922)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!