Keresés

Részletes keresés

lacza85 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 1127

Sziasztok

Tkm után ödéma alakult ki a makk oldalsó és hátsó részén ráadásul elég nagy. Mutattam dokinak is aki meglepődött hogy mekkora, de így is azt mondta nyugodjak meg idővel elmúlik. Ez egy hete volt. Sajnos azóta nemsok változas történt, talán annyi hogy a varrás mentén már nem tűnik olyan feszesnek de a mérete ennek ellenére nem csökkent. Lehet ezzel kezdeni valamit? Segíteni a felszívódást? Napi 2x kammilázom illetve orvosi tanácsra elocomot hasznalok (ezt csak két napja) és cinket szedek. Egy hét múlva kell visszamennem és jó lenne ha addigra valami eredményre jutni ha egyáltalán lehet vele mit kezdeni.

( egészségügyi ok miatt nem volt mas választasom )

Kidobóstorta Creative Commons License 2015.01.30 0 1 1126

EE, téged is zaklatnak levélben a körülmetélésmániások, hogy állj le most már?

Rendesen fenyegetéseket kapok újabban.... te is??    :(

Előzmény: EE|33 (1125)
Tretoxx Creative Commons License 2015.01.11 0 0 1123

Igen, ez is lehet.. Hol olvashatok ezekről a gyarkorlatokról? 

Előzmény: EE|33 (1122)
Tretoxx Creative Commons License 2015.01.09 0 0 1121

Köszi a válaszod.

 

Akkor amit te írtál a 28 éves srácról, az tárgytalan számomra, igaz? Mert neki akkor az volt a gondja, hogy nem ment el. Vagy tévedek?

Előzmény: EE|33 (1118)
Tretoxx Creative Commons License 2015.01.09 0 0 1120

Igen Kylar, neked van igazad! Nem az a gond, hogy nem megyek el, vagy nagyonkésőn megyek el, hanem az, hogy igen hamar. Vagyis nevezhetném korai magömlésnek is.

Előzmény: Kylar R. (1119)
Kylar R. Creative Commons License 2015.01.08 0 0 1119

Hmm, nekem a beszélgetésből pont az jött le, hogy a makk pereme alatti feszülő érzés épp hogy túlságosan is izgalomban tartja a makkját és ezért az általa elvártnál korábban megy el.  De majd kiderül, melyikünk értelmezése a helyes :)

Előzmény: EE|33 (1118)
Tretoxx Creative Commons License 2015.01.06 0 0 1117

Az érzékenység nem is gond. Sejtésem szerint az, de más mi lenne?

Előzmény: Kylar R. (1116)
Kylar R. Creative Commons License 2015.01.06 0 1 1116

Hát az érzékenységen nem (azon max az segít, ha többet foglalkozol a makkal, stb.), de a szűk részeken lazíthat és akkor elmúlik az a szorító érzés amire azt mondtad, hogy sejtésed szerint az okozza hogy túl korán mész el.

Előzmény: Tretoxx (1115)
Tretoxx Creative Commons License 2015.01.06 0 0 1115

Köszönöm. Vajon ez segítene az én gondomon? Mert már elég kínos számomra ez,sajnos. Szerencsére a jelenlegi barátnőm megérti a dolgokat..

Előzmény: Kylar R. (1114)
Kylar R. Creative Commons License 2015.01.06 0 0 1114

(a fitymaféket meg megpróbálhatod nyújtani azzal, hogy előrefele húzod a bőrt és úgy tartod)

Előzmény: Kylar R. (1113)
Kylar R. Creative Commons License 2015.01.06 -1 1 1113

Annak az a lényege, hogy kifeszítve kell tartani a bőrt huzamosabb ideig, és ha amúgy nem sérült és nincs valamilyen betegsége, akkor az növekedni fog.  Természetesen mindennemű durvaság mellőzendő, pont annyira kell erősen tartani, hogy ne fájjon, csak legyen szép feszes.

 

Esetedben meg valószínűleg úgy is menni fog, hogy bedugod a két mutatóujjadat és úgy, belülről kifele tolva tágítod ki a bőr szorosabb részét.

 

Így tartod pár percig, pihenteted, aztán megismétled még párszor, és mondjuk csináld napi rendszerességgel, feltéve, hogy nem okoztál magadnak fájdalmat.

Előzmény: Tretoxx (1112)
Tretoxx Creative Commons License 2015.01.06 0 0 1112

A bőrnyújtást,  azt hogyan képzelted? 

Előzmény: Kylar R. (1111)
Kylar R. Creative Commons License 2015.01.06 0 0 1111

Jól látod a dolgot, ilyen enyhe szűkület esetén teljesen felesleges a körülmetélés.  Az nem teljesen tiszta a leírásod alapján, hogy vajon a fitymafék rövid-e, és esetleg azért feszül a hátrahúzott fityma merevedés közben, vagy amúgy is van valamilyen fokú szűkület.  De mindenesetre a bőr nyújtásában látom a megoldást, pár milliméter lazulást egész könnyű elérni, ami rengeteget segíthet.

Előzmény: Tretoxx (1110)
Tretoxx Creative Commons License 2015.01.05 0 0 1110

Sziasztok!

 

 

20 éves vagyok, és egy Enyhe (legalábbis szerintem) fitymaszükülettel fordulnék hozzátok. Hátrahúzni a fitymát hátratudom álló állapotban is, fájdalom nélkül. De hátrahúzva, kissé feszít, de nem fáj. Nekem is érzékeny a makkom ez miatt, de elviselhető és ez sem fáj.

 

Ellenben van egy gond nemi kapcsolat közben: sajnos hamar elmegyek. Ráfeszül a makk aljára a fityma, és a ki-be mozgatásnál is nagyjából a makk alján van a fityma szorulva,és feszít ott. És ez csak izgatásba tart mégjobban és közel, hogy elmenjek. Körülmetélést kizárnám a véleméynem szerint. Orvosnál nem voltam. 

 

Valami megoldás van rá?

 

Válaszotokat előre is köszönöm.

 

Fejlesztomernok Creative Commons License 2014.11.23 0 1 1109

Kedves EE33!

 

A képen egyébként egy szikét látsz, amivel kifaragod a saját anatómiai formádra a tágításra használt félkemény szivacsszerű anyagot. u.i. méretlépcsőként változtatni kell kicsit a formáját (fitymabőr nem egyenlően tágul, a sebes és nem sebes szakaszokon, legalábbis ez tapasztalatom). Nem mondom, hogy egyszerű :(. A tágítógyűrű hibáit csak így lehet kiküszöbölni. 

Fejlesztomernok Creative Commons License 2014.11.23 0 1 1108

Kedves EE 33!

 

Válaszaim a kérdéseidre: 

 Nálad hogy volt az eszköz bentléte a fitymanyílásban? Tamponszerűen, de a krémezési technikát ki kell tapasztalni, hogy nem csúszik, ne horzsolódjon.

 

Mennyi ideig viselted napi szinten? 0-24-ben

_ Mit éreztél, amikor bent volt az eszköz a beszűkült fitymanyílásban?

A behelyezést követően fájdalmas (a tágítási szakaszban), de egy idő után megszűnik a fájdalom.

_ Mennyire zavart az eszköz viselése?

- Farmer és szűk viselet nem jó, nyáron laza pamut viseltnél nincs gond (nincs dörzsölődés a fitymabőr mozgása miatt, amit a nadrág ráfeszülése okozna)

_ Mit és hogyan alkalmaztál elő- ill. utókezelésként?

Nincs értelme a kérdésnek ennél a technikánál :), semmit :) Bepanthen pluszt használtam csak közben.

_ Csináltál előtte/utána képsorozatot is, hogy lássuk, honnan indultál, és az eszköz segítségével mennyit változott a szűkületed?

Képeket nem csináltam, nem piár célra készültem ebben a témába :), de 6mm-ről  30 mm-re tudtam visszatágítan kb.: 7-8 hét alatt, munka mellet, 6 hónap kísérletezgetést követően. Amennyiben egész nap ezzel foglalkoztam volna 3 hét is elég lett volna rá (0 fájdalom tűréssel nem érdemes hozzákezdeni).

_ Mi a helyzet a fitymafékkel? Volt vele gondod azelőtt? (Célzok itt a rövid fitymafék okozta makkelőrebukásra 1.sorban...)

Nem volt ilyen problémám.

_ Egy életkort elárulnál magadról? 37

Kylar R. Creative Commons License 2014.11.22 0 0 1107

És amúgy dolgozol rajta, vagy azért nincs mert nem foglalkoztán a szűkületeddel?

Előzmény: szüz82 (1106)
szüz82 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 1106

nincs

Előzmény: Kylar R. (1105)
Kylar R. Creative Commons License 2014.11.18 0 0 1105

Azóta a fotód óta van valami fejlemény? :)

Előzmény: szüz82 (1104)
szüz82 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 1104

köszi

Előzmény: Csi_cso_li_nem (1075)
Fejlesztomernok Creative Commons License 2014.11.09 0 1 1102

Köszönöm a segítséget!

 

Kylar R. Creative Commons License 2014.11.09 0 0 1101

feltöltés után be is kell illesztened a szövegbe, erre sajnos a fórummotor nem figyelmeztet értelmesen. 

Előzmény: Fejlesztomernok (1100)
Fejlesztomernok Creative Commons License 2014.11.09 0 0 1100

Remélem megjelenik a kép :)

Fejlesztomernok Creative Commons License 2014.11.09 0 1 1099

Sziasztok Sorstársak!

 

Reméltem csak, hogy nem nevettek ki :),de nézzük, kinél mit tudok mondani. 

 

Kisdobostorának: a 30-40%-os arány az elviselhetetlenségről szólt, azaz, hogy életminőségbeli romlást okoz az illetőknek vélt (pszhológia), vagy valós okok (egészségügyi problémák) alapján, az hogy kinek jön be esztétikailag annál esetenként még rosszabb a helyzet (felnőttkori eltávolításnál). A gyerekkorban eltávolítottak problémáját valóban nem említettem, de ott sokkal jobb a helyzet az elfogadás és komplikációk tekintetében (szigorúan csak orvosi szempontból).

 

Kylor R és EE33

Az oldalt és a módszert igen láttam, de már csak később, amikor már a saját módszerem megvolt, ettől függetlenül logikailag végig játszottam egy ilyen módszert (gyűrűs rendszert) is először.

 

Mérnökként egy új módszer láttán mindig a problémákat elemzem ki először, hogyan lehet mégjobbá tenni.

 

Módszer előnyei, akár pisilni is tudsz mellette, a merev a szerkezet stabilan bent tud marad a kapaszkodó gyűrűrészek (peremek) miatt.

 

Módszer problémái:

A gyűrű statikailag merev szerkezet, az egyik legjobb anyagmennyiség szempontjából.

Ebből adódik több probléma is, ha túl merev tágítóként, akkor jó hatásfokú lehetne, de nagyon fájdalmas az alkalmazása még kenőccsel is (ha feszesen tesszük be), és csak egész napos viselés mellett tudom elképzelni hatásosságát, de akkor foglalkozni kellene a nadrág miatti kidörzsölődés jelenségével is.  Mindenkit el kell keserítenem, 30-60 perces viselések mellett csökken a hatásossága egy ilyen módszernek véleményem szerint.

 

Ha túl puha behorpad és nem funkciónál.

 

Továbbá gyanítom mindenkinél más a bőr rugalmassága (bőrszövet minősége miatt), sőt még a tágítás során ez is változhat gyógyulás fázisok közben is (több hetes folyamatról beszélünk, vékonyodik a bőr és vastagszik a ciklusok közben, és még tudnák mondani problémákat erre) ezt is figyelembe kell venni : ). Így nagyon eltérő lágyságú gyűrűket kellene csinálni, ez gyártástechnológiailag rémálom és elhallgatnám a forgalmazó helyébe :).

 

 

Véleményem szerint minden probléma ezen a területen csak egyedileg lehet megoldani, nem lehet tipizálni, ezért kellett kísérleteznem nekem is, és igen sok problémával járt és időráfordítással, de én nem akartam, hogy lenyisszantsák és esetlegesen fellépő egészségügyi és mentális kockázatokat is súlyosnak ítéltem a ”kockázatelemzések” során J.

 

Egyértelműen az egész napos viselés hatásságát tapasztaltam, az előző hozzászolásomban leírt problémák mellett is. Ehhez viszont tömör tamponszerű alkalmazások jöhettek szóba, amiket ki kell venni pisiléskor, és éjszak másként kell felhelyezni is, hogy biztosan ki tudjon csúszni, ha merevedésed van stb.. Nem egyszerű és nem is fájdalommentes, de hatékony.

 

Erre a célra létesített e-mailcímem, kérdések esetére: gyogyitasi.tapasztalat@gmail.com, sajnos elég sűrű az év végi időszakom, így csak hétvége felé tudok mindig válaszolni. 

 

 

Plussz felraktam egy képet, hogy milyen egyszerű dolgok kellenek, a Pepanthen-en kivül minden filléres költség :) 

Kidobóstorta Creative Commons License 2014.11.05 0 1 1098

"a felnőttkori fityma eltávolításnál a betegek 30-40% nem igazán tudja megszokni a fityma hiányát"

 

Nem csak a felnőttkorinál létezik ilyen....

Előzmény: Fejlesztomernok (1094)
Kylar R. Creative Commons License 2014.11.04 -1 0 1097

Basszus, észre se vettem hogy elgépeltem, ááááá!

 

Természetesen phimocure.net :)

Előzmény: EE|33 (1096)
Kylar R. Creative Commons License 2014.11.02 0 1 1095

Tök jó leírás, köszönjük :)  A tágító bigyóról a Phimocure nevű kommerciális eszköz jutott eszembe (phimocute.net), ami egyik ismerősömön is rengeteget segített.

Előzmény: Fejlesztomernok (1094)
Fejlesztomernok Creative Commons License 2014.11.02 0 1 1094

 

Kedves Bajbajutottak!

 

Saját gyógyulásom történetét írom le. Okokat nem tudom mért, de sajnos egyszer azt tapasztaltam, hogy a fitymát nem tudom hátrahúzni ... fáj ...repedezik a bőr. Az ember pánikba esik ..... majd elmúlik gondolja, de nem ez történt :(. A helyzet csak súlyosbodott :(.

 

Fejlesztőmérnök révén az összes létező egészségügyi háttéranyagot átnéztem, de nem volt túl rózsás a helyzet, de nem tudtam elfogadni, azt, hogy csak úgy lenyisszantják azt ami mindig is részem volt. Átnéztem az amerikai oldalakat is és bizony láttam amit nálunk a legtöbb orvosi hirdetés a témában elhallgat, hogy a felnőttkori fityma eltávolításnál a betegek 30-40% nem igazán tudja megszokni a fityma hiányát, illetve jelentős része - a plasztikai sebészek örömére -  komoly összegekért visszaállító műtétre is ráveszi magát (sajnos nálunk a legtöbb embernek nincs erre pénze). 

Ezért elgondolkoztam azon is, hogy mennyire gondolják végig az orvosok az alternatív módszereket és betegek igényeit, és azt tapasztaltam mereven ragaszkodik a legtöbb orvos  a régi jól bevált nyisszatsuk le elvhez.

Előre leszögezem, hogy az én általam leírt módszer sem jó mindenkinek (nem csodaszer), mert kell hozzá bátorság, önfegyelem, fájdalomtűrés és adottságok (antómiai és szervezet működésbeli sajátosságok) és nem lehetsz cukorbeteg. 

Fél évig "kísérleztem" - ezt a részét sem javaslom senkinek :). 

 

A tapasztalások a következőt mutatták a fitymabőr rendkívül gyorsan gyógyul (hegesedik)- részben ez adja a fitymaszűkület kialakulásának okát is - nálam 1-2 nap alatt a felrepedt bőr vékonyabban, de visszaépült bepanthen plus (fertőtlenítő és hegesedés elősegítő krém) alkalmazása mellett.

Felmerült a kérdés bennem is, ha egy folyamat működik a szűkület kialakulásánál, akkor reverzibilis (visszafordítható) folyamatként is működik-e? és a válasz egyértelműen az, hogy igen, de kitartás kell hozzá :).  

A módszer egyből eszembe jutott, hogyan lehetne ezt megoldani, de a gyakorlati megvalósítását kicsit komplikáltabb volt és ki kellet tapasztalni.

 

1. A módszer lényege a következő: fokozatosan visszatágítjuk a szűkületet. (Egyszerűnek tűnik, de nem egyszerű, fél évig tartott amíg rájöttem minden részletre.)

Az ötletet hozzá a (gyógy)tampon adta, és az, hogy ha a fityma szűkületi részébe felhelyezünk egy tágító anyagot, akkor azzal méretfokozatosan visszatudjuk tágítani a szűkületet.

 

Probléma:

A fertőtlenítő, hegesítő krém használata mellett folyamatosan kicsúszott a helyéről a tágító :).

 

2. A megoldás következő részét a tágító anyagának, formájának, anatómiai kialakításnak és használati módjának kitalálása adta.

 

Problémák:

Tágító ki- és behelyezése vizelésnél és reggeli merevedésnél (könnyen csússzon ki tubuskinyomó mozdulattal), illetve a fájdalom minimalizálása (krém alkalmazásával), és felhelyezést követő stabil helyzetben tartása (alkalmazott krém mennyiségének optimalizálásával).

 

Az ideális forma és anyag kitalálása volt a legnehezebb, végül is a zömök trapéz keresztmetszetű henger forma vált be a legjobban, anyagnak a félkemény szivacsszerű anyag, melynek felülete apró lyukacsos (ennek is megvan fizikai oka, hogy mért ez a legjobb, de ezt majd máskor). A tágítást 2-3 mm-es lépésközökkel, fertőtlenítő,hegesítő és csúszás elősegítő krém alkalmazása mellett tudtam optimalizálni. A használata a tamponhoz hasonló felhelyezési techinikával történt (de nem kell mélyre benyomni, látszódjon a teteje :), és szélesebb rész kifele). A formák kialakítása manuálisan otthon található eszközökkel végeztem.

 

3. A 2. pontban leírtakat követően a gyógyulási technikai optimalizálásának kitalálása jelentette a problémát (dolgozni is tudjon mellette az ember).

 

Probléma:

A tágító anyag nadrág viselése mellett dörzsölte a belülről az egyébként is érzékeny gyógyulásba lévő bőrfelületet.

 

A tapasztalataim azt mutatják, hogy igazán gyors gyógyulást, csak akkor lehet elérni, ha otthon van az ember (pl.: hétvégén) és 2-3 nap alatt léptet csak egy-egy méretfokozatot egésznapos altesti pucérság mellett:) ( hagy himbálózódjon szabadon, dörzsölődés mentesen:)).

 

 

A hétvégén kitágított bőrfelület már begyógyul és a heges bőrfelület is eltűnik. Hétköznap egy finomabb felületű puhább szivacsszerű félkemény mérettartó tágító került felhelyezésre, mely minimalizálta a dörzsölődését. Hétvégére a vékony bőr megvastagodott, krémezés miatt kellően puha bőrfelület tovább volt tágítható. (Ez nem fájdalom mentes, de a krémezés sokat enyhít rajta.)

A tágítási folyamatot addig ismételjük, míg merve állapotban a hímvesszőn a fitymát akadásmentesen hátra nem tudjuk húzni.

 

Fél év kísérletezést követően, 6-7 hét alatt a 6 mm-es szűkületet, 30mm-esre sikerült feltágítanom a fent leírt módszerrel, azóta problémamentes a használata :), igaz sokkal jobban odafigyelek azóta rá :).  

 

Remélem tudtam segíteni sorstársaimon, ismételten jelezem nem mindenki tudja ezt a módszert alkalmazni, és csak szűkületnél alkalmazható, és nem fájdalommentes maga módszer!

 

 

Csi_cso_li_nem Creative Commons License 2014.10.23 0 1 1093

Érdemes megfigyelni, hogy mennyire feljött a gyakori kérdések oldal, ahol most mintha egymásnak adná két ember a stafétabotot. Ennek a Feketedoktornak is a neve mindig újra elő-előjön, kicsit olyan ő, mint a fitymák fekete angyala. De hát sok pénzről van szó, így ha a videóklinikán kell csúsztatni meg hagyni a szakmaiatlan marhaságot futtatni, félinformációkat terjeszteni, az a bevétel érdekében gondolkodás nélkül simán megtörténik.

Előzmény: Kidobóstorta (1092)
Kidobóstorta Creative Commons License 2014.10.08 0 1 1092

"A fiatal kiskamaszok, akik nem tudják és nem akarják SENKIVEL megbeszélni a problémáikat, mert szégyellősek"

 

Ezeket a kissrácokat szeretik nagyon megkeresni a körülmetélős beteg arcok itt a neten, a "jóvágásúak" és igyekeznek fotókat kérni, okoskodni, meg nyilván személyesen is találkozni. Fura, hogy még szektát nem alapítottak ezek   :(

Persze aki rosszul jár az általuk istenített módszerrel, azt csak szidják és azzal nem akarnak annyira találkozni, mint a fiatal srácokkal, akiket rá lehet venni sokmindenre.

Hányinger, milyen alakok járnak ide  :(((

 

"vagy az alulművelt kisfiús anyukák, akik szintén szőröstől-bőröstől bevesznek mindent, amit egy orvos mond. És mit mond az orvos? Sok esetben egyszerűen hazudik, mondjuk ki. Amikor azt mondja egy orvos, hogy teljes körülmetélés KELL, különben nem fog megoldódni a probléma."

 

Igen, a fenyegetés!

Nem vagy jó anya, ha nem vágatod le a gyermeked fitymáját! A sok smegma majd gyulladást, szűkületet hoz, meg úgyis csak "rutinműtét".... könnyű a buta anyukák érzelmeivel játszani, meg arra pályázni, hogy a "jobb szex" miatt csináltassa valaki.... elképesztő, mire képesek egyesek. Az itteni arctalan, bár sok pénzt és energiát mások fitymátlanításába ölő emberek még lehetnek akárkik, de azért egy orvostól többet várnék. Normális esetben  :(((((

Előzmény: Csi_cso_li_nem (1091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!