Keresés

Részletes keresés

Bucca Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4386
igen, tudom, hogy ez a háttér hiányzik a nagy fogyasztói társadalmunkból:((

Volt erre kísérlet egy időszakban, amikor sugározták ezt a jelet egyes csatornákon, reklám elején, meg végén...

vagy rosszul emlékszek, és csak az elméleti tanulmány készült erről, a gyakorlatba nem ülteték át még kísérleti jelleggel sem?!

Végülis mindegy, ezért lesz jó a merevlemezes író, bármit, bármikor, bármilyen hosszan fel tudok venni, aztán majd vágok...

Meg is rendeletem már MM-ben, Pio 645-ös lesz:))

Remélem jót választotam, látni, megtapogatni sajna nem tudtam, mert nem volt nekik, úgy kellett intézni az előrendelést (éljen a vidéki lét!!).
Előzmény: K09 (4380)
wpepi Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4385
A comb filter a digitalizálást (nem a tömörítést) végző chip-ben van és ma már szinte nincs olyan készülék amiben ne lenne (TV-k, asztali DVD felvevők, PC-s TV tunerek, stb.).
A 3D zajszűrés a jobb hatásfokú tömörítés (pld. MPEG2, DV) érdekében van és a működése nagyon nagy vonalakban az, hogy képkockákon időbeni elemzést végez és azt veszi zajnak ami az előző ill. a következő képkockán nincs jelen. Ennek az eljárásnak köszönhetően úgy lehet jó hatásfokkal zajt kiiktatni, hogy a kontúrok élessége nem lesz elmosva mint pld. a mezei median filter esetében.

Előzmény: wpepi (4384)
wpepi Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4384
A comb filter a színjel és a világosságjel tökéletesebb szétválasztására van.
Előzmény: compot (4382)
wpepi Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4383
Csak a pontosítás végett a comb filter meg a 3D zajszűrés teljesen más. 3D zajszűrés PC-s eszközöknél csak a professzionális capture eszközöknél van (pld. Canopus ADVC300 melynek az ára kétszer annyi mint a Panasonic felvevő :) ).

A Panasonic felvevődet beállítottad? Mármint optimalizáltad a beállításokat VHS forrásra? pld. ha jól tudom kell ott lenni valahol egy fésű szűrőnek is ami gyárilag ON-ba van és VHS forrás esetén javasolt OFF-ba tenni.
Előzmény: compot (4382)
compot Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4382

Elmélet és gyakorlat. :)

A jó kis JVC 7700-ben van TBC ugyhogy ez nem gond.  A Leadtek Expressben is van valami comb filter. Szóval eglsz jó vhs digiket tudok vele csinálni. Az össz gond az, hogy mire összehozok egy dvd-t az kb 2nap. De az eredmény nem annyival rosszabb mint amennyivel többe kerül a Pana iró.

 

Előzmény: wpepi (4381)
wpepi Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4381
LP módban nem is csoda. :)
Ami a minőséget illeti nekem pld. ez azt jelenti, hogy legalább azt a minőséget kapom vissza mint ami a szalagon van. Ha rendelkezésre áll képjavítás (pld. a Pioneer paraméterezhető áramkörei) akkor lehetőség van a forrásnál is jobb minőséget elérni hiszen a forrás minőségéhez lehet állítani az áramköröket. Sokat jelent pld. a fehér és feketeszint állítás mert az igencsak képes megdobni az MPEG tömörítés hatékonyságát.
De ha csak a Panasonic áramköreire támaszkodsz akkor is el kell érned látható minőségjavulást mivel a TBC kiiktatja a sorcsúszkálásokat, lebegéseket, a 3D zajszűrésnek köszönhetően VHS-re jellemző zaj nagyobb része ki lesz iktatva anélkül, hogy mosott lenne a kép.
Egyébként TV tunerrel soha nem fogsz olyan minőséget elérni mint amit a Panasonic ad mivel a TV tunerben eleve nincs TBC tehát nem tudod kiiktatni a sorcsúszkálást, pixel instabilitást, stb., a 3D zajszűrés hiánya pedig lerontja az MPEG tömörítés hatásfokát.
Előzmény: compot (4379)
K09 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4380

ja, tudom naív vagyok, de gondoltam ennyi pénzért bele kéne férnie:)))

 

Szerintem nem naív vagy, hanem úgy látom nem érted a technikai oldalát.

 

Ha a recorder gyártók ennyi pénzért be akarnák építeni ezt a funkciót, akkor a gép mi alapján döntené el, hogy az éppen vett anyag egy reklám? A gépnek az ugyanolyan, mint egy film, vagy bármi más. Ahhoz hogy ezt meglehessen tenni, a TV csatornáknak kellene egy jelet sugározniuk, hogy reklám eleje, meg vége, vagy mondjuk az egész reklám alatt. Na ezt nem fogják megtenni a TV csatornák, mert a reklámokból élnek. És itt be is zárult a kör.

Előzmény: Bucca (4378)
compot Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4379

Egy hetes ismerkedés után a tapasztalatok (Pana 57).

 

Csodák nincsenek. VHS-ről LP és még SP módban sem tud lényegesen jobb digit késziteni mint egy jobb TV kártya+jó VHS magnó párosítás. (Tudom, most WPepi meg fog kövezni és jön a gyakorlatnak látszó elméleti adatokkal, de a saját szememnek jobban hiszek). Az egyetlen elöny az, hogy gyakorlatilag csak a lejátszási idő kell, míg pc-n sokkal-sokkal több időt vesz igénybe a folyamat.

 

Bucca Creative Commons License 2007.05.01 0 0 4378
ja, tudom naív vagyok, de gondoltam ennyi pénzért bele kéne férnie:)))

Pont ezért jó a HDD-s felvevő, nem?
Utána megvághatod (a reklámszűrő ezt az utómunkát tudná lecsökkenteni:)

Asszem maradok a Pio-nál, márha vidéken be tudom szerezni vhol normális áron...
Előzmény: K09 (4377)
K09 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 4377

Reklámszűrő?????

 

Te jó ég, nálunk még azt sem sikerült elérni, hogy pontosan kezdjék a műsorokat, vagy legalább sugározzák a kezdés jelet. Fél órát mindig ráhagyok a film végére (meg előtte negyed órát), és még így is volt, hogy nem lett meg a vége, vagy az eleje, mert annyit csúszott a műsor.

 

Ehhez képest a reklámszűrő egy rózsaszín álom :))))))))))

Bucca Creative Commons License 2007.05.01 0 0 4376

:))

 

Moswt olvasom a tanácsaid a hwsw-n:))

 

Laikusként (nem a kézikönyvet olvastam, csak a rövid elírást), a reklámátugrást ezek szerint rosszul értettem:((

 

Szemét dolog ez a marketing...

Pio-ból a 645-t néztem ki, Panaból pedig a EH65, EX85, EX87 között gondolkodok...

 

A naten találtam meglepő árakat, van amelyik egész baráti a többiehez képest.

Melyiket javasolnád a fentebb írtak közül?

Előzmény: wpepi (4375)
wpepi Creative Commons License 2007.05.01 0 0 4375
"Pio-nál láttam reklámszűrőt (630-as és 645-nél), igaz, ők már 100 felett vannak."

Valamit nagyon rosszul értelmeztél mert reklámszűrő nem létezik egyik DVD felvevőben sem. Olyan van csak, hogy lejátszáskor nagyobb lépésben tudsz előre/hátra ugrani melyet a marketingesek Commercial Skip funkciónak kereszteltek el. Viszont ennek semmi köze a reklámokhoz.
Szóval a felvételben benne lesz a reklám is akármilyen felvevőt vásárolsz (nem létezik reklám detektálási funkció).
Előzmény: Bucca (4374)
Bucca Creative Commons License 2007.05.01 0 0 4374

köszi a választ...

 

árban akár többet is ráköltenék, asszem ezekre érdemes, ki is tudnám úgy-ahogy használni, és jó sokáig szándékozom már akkor igénybe venni.

 

Panát és Pioneert nézegettem én is. A Pioneerről nagyon jókat hallottam (jó, tudom nem olcsó, de láttam a neten egész baráti áron is az MM-hez képest pl).

Pio-nál láttam reklámszűrőt (630-as és 645-nél), igaz, ők már 100 felett vannak.

Erősen győzködöm magam, hogy szükségem van rá:)

 

Az árgépen (is), meg még néhány oldalon végigmentem, de mondom csak megkérdem már hozzáértő guruktól...

Előzmény: mAlter (4373)
mAlter Creative Commons License 2007.05.01 0 0 4373
Ha elfogadható árat szeretnél, akkor valószínűleg az összes fícsört nem fogod megkapni. Pl. reklámszűrővel még nem találkoztam a nálunk kapható termékek között.

Itt érdemes böngészni

Pl. itt van az LG RH277H, ami csak 62 600 Ft (PixMania), viszont csak 160 GB-os a vinyója. USB, HDMI van rajta, kezel majd' minden lemezformátumot és DivX típust. (Nekem ilyen van.)

Vagy a nagyobbik testvére, az RH288H, ami már 250 GB-os vinyóval jön, viszont vagy egy huszassal többe kerül.

Vagy a MediaMarkt-ban most akciós a Philips DVR3570H 69 900 forintért (160 GB, HDMI, USB), de mivel tök új készülék, nem lehet tudni, hogy mennyire jó.

A legjobbak persze a Panasonic-ok, csak jóval drágábbak.

Nincs tökéletes választás - attól függ, hogy neked mi a legfontosabb.
Előzmény: Bucca (4372)
Bucca Creative Commons License 2007.04.30 0 0 4372

Szép estét itt mindenkinek!

 

Úgy láttam, ide (is) hozzáértő emberkék irogatnak, ezért tanácsot/segítséget szeretné kérni.

 

DVD-felvevő után szaladgálok, azt szeretnék venni, és elképzeléseim ugyan vannak, de azok nem tudom hogyan találkoznak egy felvevőben elfogadható áron...

 

A márka az mindegy, megbízható minőség a lényeg...

 

250GB merevlemez, USB-csatlakozó, (esetleg kártyaolvasó), Dual Layer, HDMI, és nem lenne baj, ha a szokásos funkciókon kívül lenne benne reklámszűrő is (commercial skip).....

 

Jó lenne, ha tudnátok 1-2 tanácsot adni, a neten már nézelődtem a megfelelő oldalakon, de ti itt gyakorlati tapasztalatokkal is rendelkeztek.

 

Köszi előre is.

fegaf Creative Commons License 2007.04.30 0 0 4371
Van ennél a típusnál méret határ (pl. 1,5 GB alatt) DivX lejátszásnál?
Előzmény: fegaf (4370)
fegaf Creative Commons License 2007.04.29 0 0 4370
Pana eh55, könyv szerint, tud úgymásolni hdd-ről dvd-re, hogy automatikusan kb. 5 percenként létrehoz fejezeteket?! Mert nekem nem sikerül. Van valakinek tapasztalata evvel?
Vebber Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4369
A Sony divx, xvid AC3 hangot nem támogat.
wpepi Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4368
Így van. Majd 2012 után a DVB rendszerben talán lesz pár HDTV.
Előzmény: SG01 (4367)
SG01 Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4367
Ezek szerint jó minőségű HDTV adás csak külföldön létezi. Ez tuti.
Előzmény: wpepi (4365)
nagylaj Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4366
Nagyon szépen köszi!
Előzmény: SG01 (4363)
wpepi Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4365
A Matáv digitális csomagja mezei SD MPEG2 kb. 4Mbps-5Mbps bitrátával. Hazánkban ma még nincs HDTV.
Előzmény: SG01 (4361)
wpepi Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4364
"Az egyetlen jó minőségű digitalizáló, amivel eddig találkoztam, az a Sony kamerámban van. Az elfogad analóg jelet a bemenetén, és a firewire portján keresztül digitalizálva küldi ki. :))"

Nekem Pinnacle DC30 Plus hardware-es MJPEG capture/editor kártyám van ami 768x576 felbontású 50 félkép/sec 56Mbps !! MJPEG-et állít elő. :)
Előzmény: K09 (4360)
SG01 Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4363
a Pana központi márkaboltjában holnapig akciós

Panaudio Áruház
1092 Ferenc krt.46
Budapest

Telefon: 06-1/217-2721
Telefon vagy fax: 06-1/215-6884
Előzmény: nagylaj (4362)
nagylaj Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4362
Egyébként a Panát hol láttad 85-ért?
Előzmény: SG01 (4355)
SG01 Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4361
Így érthető. Magyarán akkor tudom én jó minőségben letömöríteni, ha mondjuk előfizetek mondjuk a matávnál egy digitális set-top boxos csomagra, ahol digitális jel jön le? Így a jelenlegi felvételeket nem is érdemes tömöríteni, ugye?

...és melyik programmal lehet ezt megtenni?
Előzmény: wpepi (4356)
K09 Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4360

Ugyanis nekem van TV tuner-kártyám a Számítógépben és a még elviselhető minőségben 1 órát leszedve kb. 2.4 GB lesz....

Amit eddig tuner kártyát láttam (olcsó kategóriás, tehát pár 10 ezer Ft-ig) még mind gyatra eredményt produkált. A jó digitalizáló kártyák 100 ezres nagyságrendben vannak.

 

Az egyetlen jó minőségű digitalizáló, amivel eddig találkoztam, az a Sony kamerámban van. Az elfogad analóg jelet a bemenetén, és a firewire portján keresztül digitalizálva küldi ki. :))

Előzmény: SG01 (4355)
wpepi Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4359
A gyors kameramozgás nem azt jelenti, hogy akciófilm. Ez alatt egy mezei gyors svenket (a kamera tengelye körüli elmozdulás) értettem.
Előzmény: compot (4358)
compot Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4358

Elméletben ökéletesen igazad van. De a Váratlan utazás nem egy akciófilm sorozat, gyors mozgásokkal.

Még az is lehet, hogy SVCD-be konvertálok. :)

Előzmény: wpepi (4354)
wpepi Creative Commons License 2007.04.27 0 0 4357
"Ugyanis nekem van TV tuner-kártyám a Számítógépben és a még elviselhető minőségben 1 órát leszedve kb. 2.4 GB lesz."

TV tuner kártyával soha nem fogsz olyan eredményt elérni mint a HDTV-ről levett anyagoknál hiszen a tunerben lévő digitalizáló chip digitalizáló képessége nem ad erre lehetőséget. Ráadásul mivel a tuner kártyán csak a digitalizálás folyik azaz nincs hardware-es tömörítés ezért eleve csökkentett sávszélességben történik már a digitalizálás is (általában 4:2:2 színmimtavételezéssel) mivel busz áteresztő képessége nem teszi lehetővé a teljes sávszélességű tömörítetlen videó feldolgozását. Ez pedig a tömörítés rovására megy.
Előzmény: SG01 (4355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!