Keresés

Részletes keresés

rill Creative Commons License 2008.02.21 0 0 77472

sziasztok, kicsit eltűntem, mert most már nincs sok hátra a vizsgáig.

 

rettenetesen el vagyok fáradva, és a Merckforminra való áttérés sem ment simán, állandó szédülés és hányinger kerülgetett, de most már kezdem megszokni. tegnap iszonyatos migrénem volt, éjjel is alig aludtam- ma reggelre a Norcolut hatására megindult a vérzés, ez is megzavart bennem mindent.

 

a héten elárasztottak újabb ultrahangos képekkel és lassan kiderül minden barátnőmnél, hogy milyen nemű a csöppség, és persze mindenki részletesen beszámol mindenről, úgyhogy mikor már kezdeném elfogadni a helyzetemet és az újabb várakozási időszakot, újra előjön a szomorúság, de legalább edződöm, erősödöm folyamatosan.

 

ez persze nem azt jelenti, hogy nem várom a magas hcg-szintekről való beszámolókat és szerike boldog bejelentkezéseit!!!! :))) ezek mindig erőt adnak!!!

 

Midway, Pat, mikor lesz eredmény?

 

Cettia, neked is nagyon szorítok!

 

Móka, Judit és mindenki, aki készül a talira: márciusban én is ott leszek!

szerike Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77471
Pat mikor is mész vissza????????????ezerrel drukkolok!!!a mensidnek mikor kéne megjönnie?
Előzmény: Pat74 (77351)
szerike Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77470
ez nem szidás ez tény,hogy azért magas ívben sz@rnak mindenhol az egyénre!!!egy csomo lombik teljesen felesleges,de hát ugyis mindent megteszünk azért,hogy legyen babánk.KI VAGYUNK SZOLGÁLTATVA!de sztem azért ezt már tudjuk mindannyian.
nekem pedig már egy szavam sem lehet,de azért sokat agyalok a sorstársaimon,meg,hogy min kell keresztül mennünk testileg ,lelkileg:(
Azért kell a lehetö legpozítivabban gondolni a jövöre!!!!!
Előzmény: Móka70 (77468)
szerike Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77469
Sziasztok!
Bocs mindenkitöl nem vagyok eltünve,csak rengeteg dolgom lett.

helga örülök,hogy kimaradt!!!!!!!!!!bár jobb ,hogy felkészülten mentél,mert pont találkoztam a multkor egy olyan lánnyal aki nem készült fel,én adtam neki mindenféle törlöt ki is borult:( amugy nem nagy cucc gondolj bele egy szülésnél mit lát a doki:)


A márciusi talira én is beneveznék!nem tudtam végig olvasni mindent,de megpróbálok,van már valakinek siker?nálam minden oké eddig ,holnap megyek 3D-re ,megnéznek egy csomo mindent a kicsi egészségével kapcsolatosan.meg esetleg ha nem tul antiszociális akkor megmutatja,hogy mi van a lába között,de ez még nagyon nem bizti:)

mindenkinek nagy türelmet,és iszonyatos lelki eröt kivánok!!!!Aki most csatlakozik a forumhoz én 38éves vagyok több éves próbálkozás után sikerült!!!!!:)
Előzmény: helga78 (77453)
Móka70 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77468

Judit, sajnálom a pénteket, Pat, akkor halasszuk március elejére, amikor Rill is, Judit is ráér????? Mit gondolsz? Akkor te már lehet, hogy kismamiként jönnél!!!!!:-))))))

Visszatérve az inzulinra, most csalódtam. Mit kezdek én akkor a 2 pontos vizsgálatommal 6500-ért????? Ráadásul most az önként választott de mégis kényszer-munkanélküliség idején minden fillér számít...néha én is úgy érzek, mint Endzsi...megfelelő orvosi felkarolás nélkül, futjuk a saját laikus köreinket...amikor felhívtam a Mens..-t, elmondtam mire kell az IR szűrés, miért nem mondták, hogy 5 pontos a legjobb erre? Az árlistájukon  2 órás ár szerepel, de nem írták, és nem is mondták , hogy ez 2 pontost jelent...itt tőletek tudtam meg...mondjuk én nem az ottani dokik javaslatára mentem, hanem önszorgalomból.....Kár, hogy a BMC nem utalgat automatikusan ilyesmikre, amikor lehet pl.ez is meddőségi ok!!!!! Ettől függetlenül nem szidok senkit, csak minden doki végzi a saját dolgát, és nincs egy átfogó betegszemlélet....

 

Előzmény: judit1975 (77462)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77467
Most azon gondolkodtam,keresek egy magán belgyógyászt.Lehet,hogy eddig nem a megfelelő orvosokra akadtam rá. :((
Nem tudja valaki mi az a "zöld lötyi",ami állítólag lúgosít?
Előzmény: judit1975 (77466)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77466
Én +20-nál, tartom rendesen, szerencsére nem gyarapodik tovább, de sajna nem is kevesebb.
A háziorvos felírhatja a cukrot és inzulint is, nemtom miért fáj neki, hogy felírja???? A candidát nem tudom, de mintha a patikában lehetne gyors tesztet kapni hozzá. Sztem ő is felírhatná!!!
Előzmény: Endzsi93 (77465)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77465
Teljesen kétségbe vagyok esve!!!Már lassan 30 kiló +-nál tartok és minden hiába!
Előzmény: judit1975 (77463)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77464
Judit!
Ez tök jó!Az én háziorvosom (fiatal,belevaló nő),teljesen elzárkózik ezektől a vizsgálatoktól.Pedig a "vérpapíron" láttam ezeket az 5 és 3 pontos cukorvizsgálatokat.Kértem volna tőle a candidát,de azt mondta,hogy ő azt sem jelölheti be.Menjek el a nőgyógyászhoz( +4 ezer ft)és kérjem tőle. :((
Ebbe fáradtam már totál bele!!!
Előzmény: judit1975 (77462)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77463
Endzsi!

Én is rettentő sokat híztam, valószínű az ir miatt. Múltkor 2 hétig diétáztam: no csoki, no kenyér, sok zöldség és gyümölcs, és röhej, de stagnált a mérleg, egy deka sem ment le. :-(((
Előzmény: Endzsi93 (77461)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77462
Móka, Pat! Én is keleti irányból mennék, Zugló szuper lenne, mondjuk a Sugár? De sztem ez a péntek nem fog most összejönni. :-((((

A cukor és inzulinnal kapcs.ban:
Nem tudom felétek milyen lehetőségek vannak, de nálunk van egy egészségügyi központ, olyan sztk féle, csak sokkal modernebb, és én ott a laborban csináltattam meg mindent INGYEN. 5 pontos cukor volt (éhgyomri és utána 30 percenként 4x vettek vért, tehát összesen 5x), és 4 pontos inzulin, plusz a toxoplazmát is meg fogják csinálni. Irtó kedvesek voltak velem. :-) A háziorvos adott beutalót, mondjuk az enyém egy tünemény, és mellette még jóképű is :-), most konzultál egy diabetológussal, és még lesznek további vizsgálatok is. Vicces, hogy a háziorvosom nyomatja ezeket, a Sote-n meg tettek rá nagy ívben. Szóval sztem egy nagyobb sztk-ban vagy kórházban tutira ingyen csinálják. Nehogy már azért fizessünk, ami jár, amit a tb támogat!!!! Fizettünk mi már eleget a sok sikertelen lombikért! Kérjetek toxoplazmát is!!!! Egyébként a cukor nekem aznap meglett, az inzulin kb. 5 nap.
Móka!
Tudom, hogy Te már túl vagy rajta, de aki most készül, először érdeklődjön körbe. Én megcsörgettem a háziorvosom, ő rögtön mondta, hogy fussak a beutalóért. :-)))
Előzmény: Móka70 (77460)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77461
Nem kértem még időpontot,de mindenképpen nála szeretnénk folytatni,ha egyáltalán lesz folytatás. :((
Rettentő sokat híztam,képtelen vagyok leadni.A munkahelyemen rémhírek keringenek.Bár évek óta véglegesített közalkalmazott vagyok,most mégis rezeg a léc.És hát valljuk be 2-300 ezer ft,az nem kis pénz.Na és persze olyan jó lenne pár vizsgálatot megcsináltatni előtte...
Előzmény: Móka70 (77460)
Móka70 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77460

Endzsi, én kb 7-8 napja kértem időpontot. Ilyen gyorsan adnak... Mivel ott a helyszínen nem akartam orvost fogadni, így 6500 Ft volt a mai eksön! Azaz 5200 Ft a vizsgálat, és 25% felár, ha külsős vagy...én nem akartam ott orvost,majd elviszem a leleteimet egy immunologus-endokrinológushoz...ahová 6-án megyek...ezzel remélem be is futom a háttér-okok felderítését kutató kört...minden magánban megy, nem olcsó mulatság, de én is látom, hogy csak így lehet előrelépni. Mens..be ma 6-ra mentem, 5 percen belül levették vért, aztán 2 óra üldögélés egy kellemes váróban, kulturált környezetben...ki lehettett bírni....bár én nem vagyok édesszájú, előbb pogácsázom, mint sütizem, így a cukoroldat gondolhatod, hogy esett gyomromnak...azért bennmaradt....:)))) Endzsi, tervezel kérni időpontot Sz. dokihoz??????? Ugye végül mellette döntöttél????

 

Pat, köszi az infókat, nekem itt nem is ajánlották a 3 és 5 pontosat, neked azokat hol csinálták??? A találkozót még péntek reggelig nyitva hagyom, aki tud, akar csatlakozzon, de ha csak ketten maradunk, aki jönne, akkor ha gondolod tolhatjuk márciusra, akkor Rill is ígérte, és hátha más is kedvet kap!!! Ahogy gondolod!!! Viszont internetközelben péntek 11-ig leszek, addig légyszi szólj, jössz-e?????

Egyébként jól vagy???? Tünetek???? K.dr nő igaz nekem nem vált be anno, de rengeteg embertől hallottam, hogy az 1. beültetés sikerült nála....szerintem te is köztük leszel, olyan szépen alakult minden a mostani stimudnál!!!!!!!!!! Szorítok! Mikor is derül ki? A BMc-ben beülti után kb.11-12.napon.....

Előzmény: Endzsi93 (77459)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77459
Szia Móka!
Mennyi időbe telik amíg a Mens...-ben kapsz időpontot?Na és ha nem titok mennyibe került ez neked?
Előzmény: Móka70 (77457)
Pat74 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77458

Móka! Igen, az eléggé a másik irány:(

Mennék, de ha esetleg később többen csatlakoznának, akkor eltolhatjuk.

 

A terheléses vizsgálat azt jelenti, hogy 1x vesznek éhgyomorra, aztán az az undorító cukros lötty, aztán megint vérvétel. Ez, amin voltál a kétpontos. Ha 2 órán belül többször vesznek vért, akkor az 3 ill 5 pontos. Azt nézik, hogy ilyen óriási cukormennyiségre hogy reagálsz. Ha a cukrod nagyon megemelkedik, akkor azzal van gond, ha az inzulinod, akkor azzal.

 

Nekem 3 pontos volt, de kiindulásnak elég a kettő pontos (szerintem), a tenenciákat ebből is látják.

 

Előzmény: Móka70 (77457)
Móka70 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77457

Lányok, aki volt IR-en!!! Én ma voltam Mens...ben, vettek vért éhgyomorra, aztán jött a cukoroldat, majd 2 órát ültem, és újra vettek vért...azt mondták inzulint, cukrot is néznek ebből szűrhető az IR ...postázzák majd az eredményt...szuper volt a légkör, kedves a csapat..egyébként eléggé émelyegtem és szédültem a szirup után, remélem ez nem IR jele..

Kérdésem, hogy az elég ha éhgyomorra és rá 2 órára vesznek vért? Ezt jelenti a terhelés? Nem értek hozzá, de korábban olvastam 5pontos meg 30-60-120 perces értékekről...vagy az más???

Pat, ma nem is írtam, de nem győzöm hangsúlyozni: szívből szorítok!!!!!!

Móka70 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77456

Szia Helga, a mellfeszüléssel kapcsolatban engem szólítottál meg, de biztos nem rám gondoltál...bár feszülne a mellem, de kicsi esélyt látok a spontán terhességre lombik szünetében...nekem most ez nem aktuális...

Pat, én Zuglóból jövök, tehát épp másik irány, de bárhol találkozhatunk 2-kor, ami nektek jó, ha Judit is csatlakozik...te biztos jönnél? akkor is, ha most csak ketten leszünk??? Sajnos 4-kor el kell mennem, mert mint írtam barátnőm házassági krízisben van, és neki is munka miatt a péntek du.jó!!!

Előzmény: Pat74 (77454)
tobikati Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77455
Sziasztok!


Másfél hete volt a beültetésem. Előzőleg 17 petesejtet szívtak le, s a beültetés óta a túlstimuláció jeleit tapasztalom magamon. Enyhe haspuffadással, állandó telítettségérzéssel indult, voltam is UH kontrollon. Egy kis folyadékot találtak a hasüregben, kaptam infúziót a vizsgálat után. Ez két napra rendezte a gondjaimat. Az újabb UH kontroll az előzőhöz hasonló képet mutatott, így csak annyit kell csinálnom, hogy naponta mérem a testsúlyom, a haskörfogatom és azt, hogy mennyit iszom, s mennyi a vizeletem. Az utóbbi két napban fokozódott a haspuffadás, s a vizeletürítés sem megy olyan egyszerűen. Ha nem változik a helyzet, akkor megint jeletkezem kontrollra.
Kérdésem: aki hasonló helyzetben volt, mennyi idő alatt rendeződött az állapota?
Milyen kezelést kapott?

Üdv
Pat74 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77454
Móka! te melyik irányból jössz? Mármint pest melyik irányából? Én is vidéki vagyok, Csepel felől érkezem - csak mert hátha Judithoz közelebb is tudjuk szervezni és akkor beugrana...na?
Előzmény: Móka70 (77452)
helga78 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77453

Szia Móka!

Szerintem a mellfeszülés elég jó jel, nekem majd leszakadt, a legutóbbi méhenkivülinél. Kívánom hogy sikerüljön!

Szerike!

Ma voltam a 3. napi vérvételen, és nem csináltak uh-ot, pedig már felkészültem lelkileg. Na azért nem bánom, egyébként szerintem azért nem csináltak mert úgyis lesz méhtükrözés. Minden jót nektek, és a kismamáknak!

Móka70 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77452
Szia Judit, én Pesti vagyok, megértelek, nehéz egyeztetni, én ugye most nem dolgozom, így könnyű, de ha most nem is jössz (sajnálnám, de megérteném), lesz márciusban is találkozó, rill is akkor ígérte, hogy jönne...Pat-nek jó most péntek a 2 óra, nekem is, én aznap 4-ig érek rá, mert utána egy barátnőmet vigasztalom, aki kisgyerekkel a válás szélén áll.......tegnap este tudtam meg...milyen bizarr az élet....
Előzmény: judit1975 (77451)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77451
Szia Móka!

Csak most olvasom, hogy erre a péntekre talit terveztek. Ti budapestiek vagytok?
Nekem nem biztos, hogy jó most. Tiszta zűrös minden, intézem ezt az ir-t, meg pont lakáskiadásban is vagyok, plusz meló. Meglátom, hogy alakulnak a dolgaim, oké? Szeretnék menni, csak én vidéki vagyok. Nincs olyan messze, bár a Kálvin ellégé bent van. Próbálom elintézni!
Előzmény: Móka70 (77446)
luca30 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77450
Szia Kreta88!

Én Decapeptil, Merionalt és Puregont kaptam!
De ha jól tudom három féle protokoll szerint csinálják a BMC-ben, Antagonista, Short és Long, az enyém a long volt!
Azt nem tudom pontosan, hogy kinek mi alapján választanak, de nyilván a problémához próbálják a legmegfelelőbbet kiválasztani!
Én is elég kis adagokkal kezdtem, de majdnem leállítottak és az utolsó napokban már az eredeti mennyiség harmadát kellett szúrnom. Igy előbb megcsinálták a leszívást, lehet, hogy Veled is ezt teszik majd! De voltak érett petesejtjeim, ne aggódj, most biztos rendben lesz minden!
nem hiszem, hogy az egyik gyógyszer jobb lenne mint a másik, csak minden szervezet más és próbálják megtalálni a Neked legjobbat!
Kihez jársz?
Én Z dokihoz.
Holnapra a legjobbakat és kitartást!
Előzmény: kreta88 (77447)
cshibe Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77449
Kollina

Köszönöm, ilyen történeteket igazán jó olvasni!! Egyre inkább úgy látom, hogy amennyiben felébrednek végülis ugyanolyan eséllyel indulnak, mint a nem fagyis babók.
De jó,hogy írtál, ezzel most azért bizakodóbbá tettél. Jó éjt!!
kollina Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77448
Nekem 2004-ben volt fagyibaba beültetésem, most itt rohangál mellettem.
Nekem 28 napig ment a decapeptyl, a beültetés napjától kezdve 3*2 utrogestán és estroderm TTS100-as tapasz változó adagban ragasztgatva. Az adagot a doki minden alkalomra megmondta. Kellett még napi fél bromocriptint, meg prednisolont szedni (de ez utóbbi lehet, hogy csak az első beültetésnél volt a fagyisnál nem, már nem emlékszem)

Az utro, a tapasz, a prednisolon és a bromo a 12. hétig ment, majd fokozatosan kellett abbahagyni.

Nekem is 4 fagyi lett felengedve, 3 élte túl a fagyasztás/felengedést, mindhármat visszakaptam.

A decapeptyllel teljesen leállították a petefészek működését, a szükséges ösztrogént a tapasz biztosította, a progeszteront meg az utro. Az én PCO-mat sem kezelték a beültetés előtt és alatt. Most, egy éve kezdtük el jóval a szülések után. Meforalt szedek.

Sok sikert a fagyibabákhoz!
Előzmény: cshibe (77441)
kreta88 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77447

Sziasztok Lanyok!

1 honapja mar jartam itt, es kertem a tanacsotokat. Akkor epp elkezdtem a stimut a lombikra es sokat fajt a hasam. Sajos az 6. napra tulstimulaltak:(5000 ezres ertekem lett es le is allitottak a programor. 1 honap Lucrin jott ( Ez olyan mint a depot ) es mult heten ujra kezdtuk. Ma voltam es mar megint elegge a teton vagyok az 5 napon. En Meopurt kapok , most napi 2-t.Ami eleg keves, de nekem meg ez is sok. Tul jol regalok a doki szerint.

Kapott kozuletek vki Menopurt? Ha igen, milyen mennyisegben?Ti miket kaptatok? Sokat hallom a Gonal F-t? Az a jobb? Bar ugysem en dontom el, hanem a doki..Holnap megyek ujra kontrollra es meglatjuk.Ja amugy a Budaiba jarok.

Sok sikert , aki mar tul van a beultetesen es sok turelmet, akik meg varnak! Mindenkinek lesz babaja!

 

Móka70 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77446

Pat,rendben nagyon jó a péntek 14 óra, Kálvinon, remélem Judit is csatlakozik, ő korábban jelezte szándékát...ha nem, mi ketten ott leszünk, nem? Azt, hogy miről ismerjük meg egymást, még találjuk ki péntekig!!!!

Előzmény: Pat74 (77443)
cettia Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77445
Kedves Chibe!

Ezek szerint Fabliánál is máshogy ment a dolog. Én 1 cilust hagytam ki a stimus beültetés után.
Előkészítésre kizárólag fél adag Ovitrelle-t kaptam a beültetés előtt 3 nappal és az Utrogestan-t kellett elkezdeni használni 4 nappal előtte, de csak napi 3 x 1-et, semmi több.
Ezért várom azt, hogy talán minden "tisztábban" mutatkozhat, ha...

Én nem bánom, hogy kimaradt az 1 hónap, biztosan érzed majd, ha kész vagy a következőre.
Előzmény: cshibe (77435)
rezep Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77444

Sziasztok! Egy nagyon kedves ismerősöm kérését továbbítom:

 

"Kedves Sorstársaim! Jó pár évet (és sok idegsejtet) emésztett fel az én életemből is a vágy, hogy így vagy úgy gyermekem legyen. Valami furcsa belső vezérlés ez, nem is tudni honnan jön, csak hogy nem lehet neki ellenállni. Mert ki tudná megmagyarázni, miért vágyunk sok átalvatlan éjszakára, egy szembepisilős bőgőmasinára, fékezhetetlen evőgépre? S mégis itt vagyunk ezen a fórumon. Mert itt olyan emberek vannak, akik tudják, miről beszélünk.

 

Azóta – hála Istennek– boldog/fáradt anyuka vagyok (három sikertelen lombik után, örökbefogadással), és közben tanulok is, mégpedig pszichológiát. Szakdolgozatom témája – nem fogjátok kitalálni! – a meddőség lelki vonatkozásai. Ezért is fordulok most hozzátok: segítenétek nekem az adatgyűjtésben? Összeállítottam egy kérdőívet, melynek kitöltése kb. fél órát vesz igénybe. S ami még keményebb dió: rávennétek életetek párját is, hogy kitöltse? Mert meddőség témában valahogy túltengenek a nőkkel foglalkozó vizsgálatok, s én a férfiakra is kíváncsi volnék. Van a kérdőívnek egy elegáns internetes változata (ehhez kattints ide: http://www.keysurvey.com/survey/190621/1a07/ ), mely március közepéig működik, de az első húsz kitöltő után bezárul. S mivel remélem, nemcsak húszotokat sikerül megnyernem az ügynek, dokumentumformában is hozzáférhető a Lombikbaba Alapítvány honlapján. ( http://www.lombikbaba.civil.co.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=428

) Ez ugyan kicsit macerásabb, nem lehet csak úgy klikkelni, hanem pl. aláhúzással vagy kiemeléssel kellene megjelölni a válaszokat, és utána emailen elküldeni nekem

 

Nagyon hálás vagyok nektek, előre is köszönöm fáradságotokat. Szívesen adok visszajelzést is, ha kéritek. Kérdéseket és kitöltött kérdőíveket a jferenczy@hotmail.com emailcímen várok szeretettel.

 

Mielőbbi babásodást nektek!"

 

További információt találtok a www.lombikbaba.civil.co.hu oldalon! :-)

Pat74 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 77443

Móka! Akár a kettő óra is jó! Kálvin tér főleg!

Na jól van megnyugodtam, persze tudtam belül, hogy nem számít, de olyan jó mástól is hallani!

Előzmény: Móka70 (77440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!