Keresés

Részletes keresés

libidóri Creative Commons License 2016.09.18 0 1 355617

(És JJ Redick-nek is a 355599-re:)

 

Nagyon melléfogtál, a többi összeesküvés-elmélet gyártó okostojásal együtt. :DD

 

A "V" betű a nevem mellett, mint tudod, azt jeleni Veterán...

Legalább 10 éve fórumozok itt.

 

Annak idején nagyon örültem Bélabá kedves üdvözlő szavainak. (Máig szégyellem, hogy akkor nem volt lehetőségem válaszolni neki.) Aztán zöldfülűként majdnem sírtam egyet Oázis egy lekezelő válaszán. Sajnáltam a debreceniek, Jan Fanék, Frizuravarjúék, lemorzsolódását, és együtt aggódtam az egész fórummal mikor Pependre súlyosan megsérült a közúti balesetében. Emlékszem a nyelvészünk, Albapapi kivándorlására Svédországba, majd örültem neki hogy visszatért. Sajnáltam, de megértettem, hogy Sarq kivonult a topikból, és örültem, hogy legalább néha-néha visszatér. (Mindig díjaztam a humorát.) És általában: régen sokszor könnyesre röhögtem magam, olyan szövegek mentek itt!

 

Szóval, azt hiszem ezt te/ti szoptátok be, de nagyon. ;-)

(Bocs, ha a nevek írásmódjára nem emlékszem pontosan.)

Előzmény: i perseguitati_ (355582)
litván80 Creative Commons License 2016.09.18 0 1 355616

A jó szeműséget nem arra értettem hogy valakit itt ebbe a válogatottba az Ivkovics felfedezett volna. Hanem hogy ez a mondás miszerint a játékos csinálja az edzőt egy nettó baromság bárki is találta ki . Ez egy önzetlen udvarias szöveg de szerintem egyáltalán nem helytálló. Hiába adott egy minden szempontból kiváló játékos ha az edzője nem érez rá hogy őt hol és hogyan kell használni szart sem ér az egész. Egy játékosnak véghez kell tudni vinni a dolgokat amit az edző kér tőle, de egy edzőnek tudnia kell mit kérhet egy adott játékostól. Aztán persze szerencsés esetbe a játékos adottságai révén pluszt is hozzá tud tenni ami nyilván grátisz az edzőnek de ettől még az edző érdemei nem kissebűlnek minimum tehát hogy kölcsönös a dolog.

Előzmény: A Sporttárs (355615)
A Sporttárs Creative Commons License 2016.09.18 -1 1 355615

Senki nincs a magyar válogatott keretében, akit egy jó szemű edzőnek most kellett észrevennie. Itt írta be valaki alattam a játékperceket, amit kapnak ezek a fiúk a magyar klubjukban - senki nem ismeretlen peremember. Természetesen jó önfényező duma, hogy "a klubjukban csak faultot ütni tartják őket" - nem is mulasztotta el Sztojan, kár, hogy talán csak Kovács Petire igaz, akit meg ő tartott erre. :))))

 

Ivkovics a rendelkezésreálló állományt összerakta, a csapat egységes volt, jól védekezett - ez mind közös érdem, sem az edző, sem a játékosok nélkül nem működik. (Általában, mert van példa azért másra is.) Hogy Hanga vagy Vojvoda igazi vezéregyéniség, akikből a tét a legjobbat hozza ki, és a társakat is "jobbá" teszik - ez nem edzőkérdés. Hogy éppen ezért bennük bízik egy edző, az persze igen, fontos, de lássuk be, elég egyértelmű volt.

 

Ezek után, ismétlem, hogy egy szurkoló melyik tényezőt teszi a felsorolás elejére, edzőt vagy játékost, az nyugodtan lehet szubjektív, szimpátia kérdése. Gondolom, neked sem egy nagy nóvum, hogy Ivkovics elég megosztó személyiség, ezt azért nem könnyen felejtik el neki.

Előzmény: litván80 (355601)
realfan Creative Commons License 2016.09.18 0 1 355614

A "fontos szerep" alatt nem a játékidőt értettem. Például Fepu egyértelmű, hogy - az első öttől jelentősen lemaradva - hatodik játékos volt tavaly a Körmendben, minden az öt légióson múlott; nem ártana, ha ebben előrelépne. És ezt persze neki kell kiharcolnia, nem ajándékba kapni az edzőtől. 

 

Így van ez a többieknél is. Ebben az eléggé könnyű csoportban elért győzelmek (amelyek értéke persze vitathatatlan), a Hanga-Vojvoda páros ragyogása és az extra csapategység mellett úgy érzem, hogy hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról, hogy egyéni szinten több poszton brutális lemaradásunk van továbbra is. Olyan ez, mint a fociban. Dzsudzsák többször nyilatkozta, hogy nem érti, miért nem vették kilószám a válogatott játékosokat a nyugati klubok az eredmények után. Ha csak egy újságíró felsorolta volna neki egyenként a neveket, talán ő is megértené. 

 

Annyit még hozzá, hogy remélem pár játékos fog olyan teljesítményt mutatni, hogy bejelentkezik a kerettagságra. 

peli_w Creative Commons License 2016.09.18 0 0 355613

forrás:

bckormend.hu

fiba.com

Előzmény: peli_w (355611)
csak a basket Creative Commons License 2016.09.18 -4 0 355612

Neked Szalay Ferenc elnök urad,

nekünk Szalay Ferenc - a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének elnöke.

Előzmény: i perseguitati_ (355597)
peli_w Creative Commons License 2016.09.18 -2 1 355611

Magyarországon játszó játékosok, bajnoki átlagperc, válogatott átlagperc, bajnoki átlag mezőnykísérlet, válogatott átlag mezőnykísérlet:

 

Kovács 18.8/9.3   3.4/2.4

Tóth Á. 18.9/11.6  6.4/1.7

Keller 20.3/21.2    5.8/4.3

Tóth N 20.5/21.7  5/3.2

Fepu 21.2/16.2  5.2/6.2

Witmann 23.4/21.8   7.6/7.3

Ruják 25.3/16.9   7.6/4

Eilingsfeld 29.8/21  6.8/5.8

Váradi 31.7/6.8 10.9/3  (most attól eltekintek, hogy egy meccset jelentenek a második kategória átlagai..)

Vojvoda 32.4/30.2  12.8/15.6

 

Óriási ez a csapat, Ivkovics irányába életemben először érzek némiféle szimpátiát is, de ezt a megmutattuk, hogy ha lehetőséget kapnak a srácok, tudnak bizonyítani dolgot el kellene engedni. Játékpercben ketten kaptak több lehetőséget, konkrétan 1 perccel(, azt is azért, meg a legjobb magyar 4-est nem sikerült elhozni), mezőnykísérletben pedig 10-ből szintén ketten, ebből az egyik Voja, aki amúgy is a csapata elsőszámú scorere.

 

 

Előzmény: peli_w (355609)
litván80 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 355610

Ez nekem valamiért le maradt..... Egyébként az hogy Ivko újra szövkapitányi poszthoz juthatott abban nekem van egy olyan gyanúm hogy abba itt a szálak végén Nyerges doki keze is benne van. Na hogy vele hogy tudott Sztojan ilyen bizalmi kapcsolatot kialakítani ?? Ez számomra örök rejtély....

Előzmény: ájzéjá (355608)
peli_w Creative Commons License 2016.09.18 -2 0 355609

Én ezt itt már kifejtettem, de lehet ráveszem magam, és pontos statokkal játékosokra bontva végigveszem..

Előzmény: Bandre (355607)
ájzéjá Creative Commons License 2016.09.18 0 1 355608

Amikor jó pár éve a nyár elején lemondott a szövetségi kapitányi posztról, akkor azon a nyáron a játékosai (Dénes, Wittmann, Grebenár, Bencze) pont sérültek voltak, ezért nem voltak ott a válogatottban.
Régi sztori. :)))

 

Előzmény: litván80 (355604)
Bandre Creative Commons License 2016.09.18 -2 1 355607

Szerintem egyértelmű, hogy irányítóposzton kellene honosított játékos, ott vagyunk igazán vékonyak. Magas poszton nem érzem ezt, oda van további emberünk, pl. Lóránt Péter személyében. Azért, mert személyes ellentét okán a kapitány nem hívja be, az egy másik történet, de könyörgöm, ez ne járjon már azzal, hogy az egy szem honosítottként játszható játékost erre a posztra fecséreljük el... Az évszázad röheje lenne.

 

A másik pedig: melyik válogatott nem kapta meg eddig is a lehetőséget a klubjában? Valaki elkezdte ezt mantrázni, s azóta végigment minden fórumon, elsősorban a Körmend kapcsán, úgy, hogy senki utána nem nézett. Tóth is, Fepu is 20 perc feletti játékidőt nyomott, s lehet azon elmélkedni, hogy ez sok vagy kevés, főleg Fepu esetében, de szerintem egy 31 éves játékos esetében nem olyan kevés, főleg, ha mellérakjuk a teljesítményét. Mert bizony szerintem nem az úgymond kevesebb játékideje és háttérbe szorítása miatt lett egyre rosszabb a teljesítménye, hanem ez fordítva történt: szarul játszott és így csökkent a pályán töltött játékperce. A szezon első felében végig kezdő volt...

 

Félreértés ne essék, én nagyon kedvelem Feput, és imádom a játékát, sokkal komplexebb játékosnak tartom, mint aminek oly sokan beállítják, nevezetesen hogy egy jó tripladobó, s szurkolok is azért, hogy sokat játszhasson, de azért ehhez kell, hogy jól játsszon és akkor bolond, aki lecseréli. Válogatott, rutinos játékos, ne legyen már az a helyzet, mint egy ifistánál, hogy kell vele szemben a türelem, meg hogy bizonyíthasson... Fepunak nem kell senkinek bizonyítania, Körmenden ő az isten, légiósok jönnek-mennek, de ő a klub ikonja, aki mindig itt van, s ez látszódjon a játékán, amikor felmegy és bever mindent ami a keze ügyébe esik.

Előzmény: realfan (355602)
kendeffy Creative Commons License 2016.09.18 0 0 355606

Ezért lenne jó Rosco Allen négyesből. Lóránt válogatott szintű játékos, de Ivkovicsnál nem fog játszani.

Előzmény: realfan (355602)
kendeffy Creative Commons License 2016.09.18 0 2 355605

Wittman lehet, hogy hű katona, se nem nemzetközileg jegyzett, se nem irányító.

Előzmény: A Sporttárs (355591)
litván80 Creative Commons License 2016.09.18 -1 1 355604

Pontosan melyik játékosát nem engedte el és mikor? Mert tényleg nem emlékszem ilyenre..... De nagyon Wittmann és Horváth Zolin kívűl nagyon nem volt válogatott szintű játékosa az olaj előtt.....

Előzmény: realfan (355602)
litván80 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 355603

Szerintem meg Ivkovics képességeinek nincsenek határai. Na persze nem szakmailag hanem pedagogiailag. Mert amennyire megosztó személyiség ő a szurkolók közt annyira tudja a játékosokat is maga mögé állítani,kivéve Lórit sajnos.....és amíg mentálisan ilyen erős a társaság addig nagy baj nem éheti sem Ivkót se a csapatot hozzon bármit is az eb.

Előzmény: Adam.Clayton (355592)
realfan Creative Commons License 2016.09.18 -1 1 355602

Ivkovics pár hete nyilatkozta, hogy Mourinho a kedvenc edzője, amin semmi meglepő nincs. Elég sokan utálják, de jönnek az eredmények és a csapatáért mindig mindent megtesz. Hogy úgy lett a zászlóshajó edzője és szövetségi kapitány egyszerre, hogy korábban nem engedte el játékosait a válogatotthoz? Hát az más tészta, számomra ez továbbra is elfogadhatatlan - a szövetség részéről.

 

A Lóránt-témán könnyen átugrunk most annyival, hogy ebben nem lesz változás, holott ez több szempontból is nagy baklövés lesz. A kosárlabdánk közel 20 év múltán fog több szerepet kapni a médiumokban (kolozsvári, többezres magyar közönség esetén nem is kicsit) és nem lesz túl imponáló, hogy a bajnokság várhatóan top3-as magyar játékosa nem lesz ott. Azon a poszton, ahol 20 perces játékos az a Tóth Norbi, akinek hiányosságait nagyon gyorsan észre fogja venni mindenki, aki most még nem lenne tisztában azokkal. A magyar válogatott szurkolójaként én elvárom mindkét féltől, hogy Lóránt ott legyen az Európa-bajnokságon. És leszarom, hogy Lóránt mit csinált a Balaton Soundon. 

 

Honosítás témakörében sem egyértelmű nálam, hogy irányító kell. Szerintem fizikálisan belső posztokon komoly elmaradásaink vannak és őszintén: a Keller-Tóth Á. páros ötösben olyan komoly faultproblémákkal fog küzdeni, hogy azzal nagy kihívás lesz dolgozni. 

 

Ami meg igazán fontos, azt Fepu is említette: nagyon-nagyon kellene most az, hogy a következő szezonban a válogatott játékosok fontos szerepet kapjanak a klubjainkban. 

litván80 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 355601

Hiába vagy te egy kibaszottul tehetséges meg rendkívül jó adottságokkal megáldott kosárlabdázó ha nincs egy jó szemű és jó érzékű edző aki meglátja benned a lehetőséget és tudja is hogy hogyan kell téged használni ahhoz hogy eredményes legyen a csapat, el van baszva az egész. Tehát ezzel a játékos csinálja az edzőt dumával én nem értek egyet. Még akkor sem ha kétségtelenül volt már példa az ellenkezőjére is amikor tényleg egy játékos egyéni képességei improvizációja húzott ki egy edzőt a szarból

Előzmény: A Sporttárs (355590)
Adam.Clayton Creative Commons License 2016.09.18 0 1 355600

csak a basket inda!!!

Előzmény: Törölt nick (355599)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.18 0 3 355599

Ó, ezt de beszoptad! :D

 

Regelj még fel 3-4 nickkel, úgy sokkal jobban tudsz vitatkozni! Hajrá! :D

Előzmény: libidóri (355578)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.09.18 0 0 355598

Ha az előző szezonban Törökországban játszott, akár még ő is lehet :) , de nem tudom kiről van szó.

Előzmény: Adam.Clayton (355596)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.09.18 0 0 355597

Elnök urunk, azt is elmondta hogy annak idején Báder Marci és Obie Trotter is felsőbb nyomásra került be ( elsőre konkrétan úgy fogalmazott: "betetettük őket..") Mészáros Lajos válogatottjába, de az nagyon rosszul sült el, főleg a csapatmorálra nézve, és még azt is hozzátette, hogy Hanga Ádám nem tudott együtt játszani Trotterral.

Előzmény: A Sporttárs (355589)
Adam.Clayton Creative Commons License 2016.09.18 0 0 355596

tehát spivey?

Előzmény: i perseguitati_ (355593)
csak a basket Creative Commons License 2016.09.18 -5 0 355595

Te vagy az,Sztojan?

Előzmény: litván80 (355588)
Adam.Clayton Creative Commons License 2016.09.18 0 1 355594

egyetértek, ha már honosítunk (erős kérdőjel) akkor az legyen egy kosármagyar

Előzmény: A Sporttárs (355589)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.09.18 0 0 355593

"Egyébként sem hangzott el, milyen poszton jönne szóba honosítás."

 

Dehogynem hangzott el. Szalay Ferenc említette nem egész 2 napja, hogy amerikai irányítóról volt és van szó, azt is ő mondta, hogy Ivkovics választotta ki.

Előzmény: A Sporttárs (355591)
Adam.Clayton Creative Commons License 2016.09.18 0 0 355592

csak tudnám ezen mit csodálkozol? ez a mostani szövkap a legmegosztóbb figura a sportban, kőkemény munkája van abban, hogy a legtöbb helyen utálják, sőt, még ott is, ahol korábban alkotott és eredményt ért el. csak magának köszönheti, meg a hányinger stílusának hogy ilyen a megítélése.

 

én spec egy gyüttment kapitánynak aki 6/6-ot csinál sokkal jobban örültem volna

 

ez a faszi elért a képességei határáig

Előzmény: litván80 (355588)
A Sporttárs Creative Commons License 2016.09.18 0 0 355591

Wittmannt Ivkovics soha nem fogja kihagyni (ha egészséges Krisztián). A leghűségesebb katonája, hosszú évek óta, tökmindegy, hogy már nem a nemzetközi szintnek megfelelő irányító, ennyivel tartozik neki.

Egyébként sem hangzott el, milyen poszton jönne szóba honosítás.

Előzmény: kendeffy (355587)
A Sporttárs Creative Commons License 2016.09.18 0 0 355590

Szerintem meg tökmindegy, hogy valaki a gratulációja hányadik sorához illeszti hozz a szövkap dícséretét. Oké, csak a basket benne van a seggében, de mások is elismerik, hogy jó munkát végzett - azt meg, hogy Hanga fontosabb-e a pályán elért sikerben vagy Ivkovics, hadd legyen már szíve joga eldönteni mindenkinek.

 

Vagy legalábbis azt, hogyan fogalmazza ezt meg. Szerintem a válogatott kijutása nem "Ivkovics csattanós válasza", hanem egy sportsiker. Amit speciel a játékosok nélkül a kapitány sem ért volna el. (Faragó Tamás: "Mindig a játékosok csinálják az edzőt.") Ez nem jelenti azt, hogy nem ismerem el a jól végzett munkáját.

Előzmény: litván80 (355588)
A Sporttárs Creative Commons License 2016.09.18 0 0 355589

Fene tudja, már Trotterél is voltak kétségeim, hiszen alig játszott még Magyarországon, de ő legalább magyar klubban szerepelve lett honosított.

Nem a honosítás ellen beszélek, hanem a "légiós igazolás" ellen, hogy olyan amerikait honosítsunk, aki csak azért nem keveri Budapestet Bukaresttel, meg jó eséllyel még egyikről sem hallott.

Előzmény: i perseguitati_ (355584)
litván80 Creative Commons License 2016.09.18 0 1 355588

Nem kritizálva vagy megbántvá bárkit,de van annak azért egy diszkrét bája ahogy egyesek miközben próbálván letörölni arcukról Ivkovics csattanós válaszát az őt ért kritikákra, próbálják elbagatelizálni a szövkap érdemeit azzal hogy gyengék voltak az ellenfelek meg volt egy Hanga stb.Ügyelve a "sportszerűségre" azért kínnyukban azért oda bigyesztenek egy "jár a gratuláció a kapitánynak is" szöveget. De ha egy külföldi hazánkba eddig még nem dolgozó edzővel értük volna el ugyan ezt az eredményt akkor sokkal nagyobb volumentális munkának itélték volna meg a szövkap szerepét ebben a sikerben. Pedig 6/6 nál jobbat más sem ért volna el😁

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!