Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4228

Egy irányárat azért írhatnál, hogy legyen miből megegyezni.

Előzmény: max79 (4224)
florg Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4227

Örülök, hogy bejött. A B sorozat nekem jobban tetszik, mint az A, volt nekem A is, Pap Józsi bácsi kikapta belőle a gátat, és akkorát szólt utána, hogy repedtek az üvegek. Aztán kölcsönadtam valakinek, mert akkor még megbíztam az emberekben...

Előzmény: tamcsab (4226)
tamcsab Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4226

na ugy tunik, most mukodik...:)

szoval volt szerencsem es lett egy par uj fejem.

Adva Florg velemenyre, es nem utolso sorban bizva tapasztalataban, ugy dontottem, hogy veszek egy Rico Graftonite-ot. Gondoltam sokat nem bukhatok, es legfeljebb a telen, ha hazalatogatok megajandekozlak vele kedves Florg. De nem:) Marad, nem mondom, hogy nem fujtam meg jobbat, errol szo sincs, de hogy ar ertek aranyban nagyon ott van, es teljesen elfogadhato hangja van az tenyleg igaz, sot .....Egy kis lehuzasu, nagy uregu-t vettem A3-ast. Nagyon konnyen szol, mindenkinek ajanlom foleg kezdoknek, vagy olyan profiknak, akik nem akarjak szetfujni a tudejuket, vagy nagyon sokat kell fujniuk ( Valos a lagziban...). Semmi extra a hangja, de jo elfogadhato....Kepzeljetek a Tenor Yamaha 475-osom is megturte a hatan.... Ahogy irtam meg varom a A Yamaha 5 CM-et, es nagyon kivancsi vagyok, mert jon egy Guardala MB-II fem fej...felek tole, eleg durva lehuzasu, de azert remelem elvezni fogom, gyurok ra rendesen......

Alt-ra kaptam egy Vandoren Optimum AL3-as fejet. SZinten nagyon tetszik, szinten kezdo fuvoka, konnyen szol, es nagyon szep tiszta vegig az eges csovon. Megerkeztek a Roven bor szoritok, ezeket is ajanlom mindenkinek.( Valos kerdezte nemregen)

Sopranra nagyon nagyon varakozom, jon egy Selmer fem C* ahogy irtam, de senki nem mondott rola itt a forumon semmit, jon hozza A Yamaha 4 CM, es jon hozza egy kis erdekesseg:Pomarico Cristal fej,( egy olasz kristaly fuvoka, nem hallottam rola semmit) nagyon kivancsi vagyok.....Remelem mihamarabb tudok a tapasztalatokrol meselni nektek, hatha segit valakinek, vagy legalabbis elindit egy jo kis vitat, velemenycseret!

Addig is udv mindannyiotoknak!

Előzmény: florg (4223)
tamcsab Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4225

:) proba, mert mostanaban, irtam parat, es a gomb lenyomasaval el is szaladt valahova az eterbe...

 

Előzmény: florg (4223)
max79 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 4224

Üdv kedves fórumolvasók!

 

Kihasználatlansága miatt eladóvá vált egy Kohlert alt szaxi.

Jellemzők:gyártási év 1934, hengerelt hanglyukak /mindegyik ép/, extra disz trilla billentyű, kétoldali H és B hanglyuk, microtuneres nyak.

Állapot:Fúvóka parafázása cserére szorul, egy-két párna beállításra szorul, kopás a microtuneren.

Képek: https://picasaweb.google.com/117415807264841021548/KohlertSohneGraslitzAltoSaxophone?authkey=Gv1sRgCOmq5Na6w43XHA#5618345143270059298

 

Ár: megegyezés szerint.

florg Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4223

Persze, meg a fújó ember is máshogy fúj, mint te, meg más az anatómiája stb.

 

Általában a híres márkák pénztárca és ízlés függőek. Egy Otto Link, Berg Larsen, LeBayle, Lawton, Meyer stb. nagy csalódást nem okozhat minőségileg. Maximum nem tetszik a hangja. Ezért írtam, amit. Nyilván egy noname fej meg bármilyen lehet, abban van szórás, ott lehet szó minőségi változásokról. Pl. a Classic cantabile tisztességes műanyag kópiákat ad a szaxikhoz. Ezzel szemben volt nálam két Prelude, aminél az egyik mellett ahsználhattalan fej volt. Roy bensont is láttam már ilyet. De ezek mind márkátlan fejek. Márkásnál ilyen meglepetés csak akkor érhet, ha használtan veszed, és valami ügyetlen kezű belepiszkált. Na, olyankor lehet egy Otto Link is vacak.

Előzmény: marcopolo92 (4222)
marcopolo92 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4222

Hát egy Mark VI-ossal lehet máshogy szól, mint a Thomannon...:) 

Válaszolva a megjegyzésedre tudom, hogy nagyrészt minden ízlés kérdése, de én pl. találkoztam olyan fúvókával, ami nem hiszem, hogy BÁRKINEK tetszene (nem kötekedésként írom, egyszerűen így látom. Habár nyilván nem egy Otto Link volt, de akkor is). Aztán meg gondolom van olyan is, amivel nem nyúlhat mellé az ember. De azért kipróbálom, anélkül tényleg nincs fúfóka vétel, csak kiváncsi voltam mire számítsak.

Előzmény: florg (4221)
florg Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4221

Otto Link általában jó, annak, aki szereti. A 8* meg nem kicsi nyílás. Neki pl. bejön: http://www.youtube.com/watch?v=OSAnQs8PDBk

 

De: ilyen kérdésnek nincs igazán értelme. Én pl. szeretem a Rico Graftonite fejeket. Sőt, van itthon egy nagyon jó fém B&S alt fejem, pedig azt mondanám, hogy a B&S vacak. Meg volt már a kezemben olyan márkás fej, amiért egy fillért nem adnék, pedig mások istenítik. Meg olyan is, amit nagyon szívesen használnék, de annyiba kerül, mint egy jobb minőségű kínai szaxofon.

A lényeg: fújatlanul ne vegyél fejet, csak ha annyi pénzed van, hogy nem tudsz vele mit kezdeni. Bárkinek lehet jó, ami neked rossz, és fordítva.

 

Előzmény: marcopolo92 (4220)
marcopolo92 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4220

hali!

Kinek van tapasztalata Otto Link tone edge 8* fúvókáról (vagy más lehúzás)? Visszanézeggettem, kerestem, de magyarul nem nagyon találtam semmit. (értek angolul, de ki tudja, jó lenne valakinek közbvetlenül a véleményét hallani)

Köszi :)

zsoltijazzguitar Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4219

Vannak áraik az tuti, de annyira jónak nem mondanám. De már megvan kivel csináltatom szerintem már nem keresgélek. Azért köszi.

Előzmény: Fraktál fúvós (4218)
Fraktál fúvós Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4218
kered meg a hangszerklinika.hu-t. Jó áraik vannak!
Előzmény: zsoltijazzguitar (4217)
zsoltijazzguitar Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4217

Rendben!
Egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy vele fogom megcsináltatni, remélem sikeresen. Elég öreg a hangszer, de szerintem jó kis szaxi lesz ez, ha rendbe lesz rakva. Én már nagyon megbarátkoztam vele :D 

Előzmény: florg (4216)
florg Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4216

Nem ismerem a munkásságát. Ha dolgoztatsz vele, számolj be légy szíves.

Előzmény: zsoltijazzguitar (4215)
zsoltijazzguitar Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4215

http://saxservice.net84.net/ 

Vele beszéltem. De még semmi konkrétat nem egyeztünk, csak nála érdeklődtem.  

Előzmény: florg (4214)
florg Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4214

És ki ez a színes gyógszerész,elárulhatod? 

Előzmény: zsoltijazzguitar (4213)
zsoltijazzguitar Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4213

Magas labda volt! Elnézést kívánok, elírtam.

Előzmény: Törölt nick (4210)
sugal Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4212

sziasztok! 55ezerért vihető az atm 350es miki

tamcsab Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4211
Nincs ezk szerint,sot:-)
Előzmény: r4hu (4209)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4210

A szinpatikus színes gyógyszereket árul?

Előzmény: zsoltijazzguitar (4208)
r4hu Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4209

nem mondtad....., csak ezek szerint

Előzmény: tamcsab (4204)
zsoltijazzguitar Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4208

Köszi!
Azt hiszem közben találtam egy szinpatikus hangszerészt. Ő is Pesti, dehát úgy látszik nincs nagyon közelebbi hozzám.
Legalábbis  a google elől el vannak dugva.  

Előzmény: florg (4207)
florg Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4207

Passacaglia, Budapest, Dohány utca. Közelebb nem tudok. Generál ott is 60 és 80 között lesz, ennél olcsóbbat csak az ország másik felén tudok esetleg.

Előzmény: zsoltijazzguitar (4205)
zsoltijazzguitar Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4206

Úgy látszik sikerült megállítani a beszélgetést :D

Előzmény: zsoltijazzguitar (4205)
zsoltijazzguitar Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4205

Sziasztok!

Kudarcba fúlladt az Egri hangszerjavítás... 3 hét után kiderült, hogy mégsincs ideje a hangszerésznek.
Nem tudtok valami jó hangszerészt mondjuk Miskolcon? Pesten is jó, csak Miskolcra lenne bérletem, és hát ha lehet nem szeretnék rengeteget fizetni. Persze, mostmár egy megbízható személyhez szeretném vinni, aki legalább a telefont ráér felvenni, ha hívom. Mert a három hét alatt egyszer sem tudtam vele beszélni, csak egy ismerősön keresztül :)  

tamcsab Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4204

ilyet sem mondtam...;)

 

Előzmény: r4hu (4203)
r4hu Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4203

az IQ ezek szerint fordított arányban áll a zenei tehetséggel

Előzmény: tamcsab (4198)
tamcsab Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4202
Ok,rendben,sajnalom,ha feluletes es felreertheto voltam, en lennek az utolso,aki ilyen velemenyt formalna.....tobbszor leirtam mar,hogy szinte mindenki fele tisztelettel allok,aki zenel, hogyan lehetne ez maskeppen olyan zseniknel, mint Parker, vagy barki az o magassagaban! Kommenteddel abs. Egyetertek:-)
Előzmény: florg (4201)
florg Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4201

Akkor félreértettem. azt a fajta hangot véltem kihallani, amit mostanában hallottam (előre elnézést kérek a kifejezésért) nyikhaj senki fiatal szaxofonosoktól, hogy "Parker túlhaladott, túl van spilázva, ami körülötte van, egy csolmó nála jobb szaxofonos van, meg volt (és itt általában elhangzik egy- két név, akik a lába nyomát sem érik el Parkernak sem tudásban, sem semmiben).

 

Persze, el lehet ítélni, mert drogozott, meg lehet róla hallani sok rossz sztorit, ami nincs is benne a filmben, ettől függetlenül amit a zenének adott, az mindenkinek alap (kellene legyen), aki jazz-t játszik, és annak aki valaha is szaxofont fog a kezébe, egyenesen kötelező lenne ismerni, és ez már így marad, amíg szaxofon lesz a világon.

 

Davis pedig arra utalt, hogy két olyan alakja van a jazznek, aki munkássága, újításai alapján megkerülhetetlen. És ezt egy olyan embertől, aki egész életében mást sem csinált, csak újított, el lehet fogadni, függetlenül attól, hogy szintén nem volt egy példakép jellem.

Előzmény: tamcsab (4198)
tamcsab Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4200
Akarm mondani felesegem es nem fekesegem:-)
tamcsab Creative Commons License 2012.10.16 0 0 4199
Osz hajszalaim mar nekem is vannak:-) a hozzaszolasod masodik felevel pedig nemhogynen, de meg a kedves fekesegem is melysegesen egyetert....:-)
Előzmény: Törölt nick (4197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!