Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.23 0 0 77532
Kollina!

Te még ismersz erről a topikról. Jan. 3.-án kislányom született :)
Előzmény: kollina (77513)
luca30 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 77531
Szia Zeusz!

Nekem is long volt decemberben. Előkerestem a lapomat, úgy tűnik nekem is az utolsó Merionallal ment az Ovitrelle, másnap mégegy Deca és a leszívás napjára már nem volt felírva!
Sajnos nem emlékszem már pontosabban, mert én is paráztam hogy jól csinálom-e és inkább ez maradt meg bennem!
Arra viszont emlékszem, hogy mindegy volt mikor szúrom a decat, azt mondta a doki, ahogy megszoktam, és én ált. reggel szúrtam.
Ne izgulj, és mindenképp telefonálj hétfőn a recepcióra!!
Minden jót!!!! És sok szép petesejtet!
Előzmény: Zeusz77 (77523)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77530
Örülök,hogy jól vagy.Remélem egyszer én is kapok felmentést mondjuk mosogatásból! :))
Az egészségüggyel kapcsolatban nem változott a véleményem,sajnos. :((
Úgy unom már,hogy mindig falakba ütközöm.De,ha egyszer igazán bemérgelem magam...
Most az ARWEN tornáról olvastam egy csomó szívderítő dolgot,jó lenne kipróbálni.
Előzmény: cettia (77529)
cettia Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77529
Helló Endzsi!

Megvagyok, köszi, igazából szeretném tudni, hogy vagyok, de az még nagyon sok idő, amíg megtudom. Aztán látom, mennyire kellene kertet rendezni, meg ablakot pucolni, ...(bár a doki azt mondta, hogy ráírja a zárójelentésemre, hogy fel vagyok mentve)

Én mindig olyan mérges leszek, ahogy írod, hogy milyen nehezen boldogulsz a vizsgálataiddal remek egészségügyünk útvesztőiben, de csak azért se hagyd magad!
Előzmény: Endzsi93 (77528)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77528
Végre!!!
Már azt hittem,hogy csak magammal fogok beszélgetni! :))
Hogy vagy Cettia?
Előzmény: cettia (77527)
cettia Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77527
É na helyedben betelefonálnék a klinikára (BMC??) csak van ügyeletes, aki biztosabbat tud mondani, mint mi
Előzmény: Zeusz77 (77523)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77526
Ez teljesen érthető Noaaa.Én is maximálisan elégedett lennék az egyetlen "kedvenc" kisfiammal,csak sajnos nem a "kedvenc" férjem a genetikai apukája.Így aztán megpróbálunk mindent megtenni a siker érdekében. :))
Előzmény: noaaa (77514)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77525
Szerintem sokkal megnyugtatóbb,hogy kiderítették az esetleges sikertelenség okát és tehetsz valamit a siker érdekében.Én folyton azon aggódom,hogy kifutok az időből,ezért olyan jó lenne biztosra menni. :))
Előzmény: rill (77517)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77524
Szia Zeusz!
Ki a dokid (ha nem titok)?
Sajnos a problémáddal kapcsolatban nem tudok segíteni,mert én nem kaptam Decapeptylt.De valaki biztosan tájékozottabb nálam.Miért írtad,hogy ez a 2. és az utolsó beültid?
Előzmény: Zeusz77 (77523)
Zeusz77 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77523

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni így ismeretlenül is. BMCben lombikozom. Ez a 2. és az utolsó is. Kedden reggel lesz a leszívás. Eddig Merionált, Puregon, és Decapepylt szúrtam esténként. Doki kérte, hogy az utolsó merionál adagot. Vasárnap reggel adjam be, utána már nem kell. Este jön a tüszőrepi szuri.

Csak olyan lüke vagyok, hogy nem tudom, hogy mi a helyzet a decapeptyllel. Azt tudom, hogy vasárnap is adnom kell. Rajta van a papíromon. Csak azt nem tudom, hogy ezt is reggel adjam, vagy mehet este.

Aztán jön a tüszőrepi utáni másnap....a papír szerint nem kell Decapeptyl. De amikor kijöttem a dokitól egyből felírtam, hogy melyik nap mit kell. S azt mondta kell hétfőn is a decap.... természetesen meg fogom kérdezni a dokit hétfőn, de addig is örülnék, ha elmondanátok nektek hogy volt.

Ja és nekem long van. köszi 

mégleány Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77522
én el tudnám képzelni, márcsak azért is, mert itt névtelen maradhatsz...és ha netalántán mégsem akarsz többet írni, akkor nem írsz többet és kész...
még azt sem kell elárulnia, mennyi idős vagy konkrétan, mi a problémája, ha nem akarja...
szerintem nekik is vannak lelki problémáik ezzel, hiszen az ő életük is megváltozik és ahogy mi is megijedünk esetleg a felelősségtől vagy a következményektől, stb., úgy biztos nekik is sok kérdésük van...
és a haverok max. bólogatnak, meg bíztatnak, de nem tudnak hozzászólni a témához, ha nincsenek hasonló helyzetben...
na majd keresgélek :p
Előzmény: rill (77521)
rill Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77521

cettia, köszi, aranyos vagy!

 

mégleány, ez érdekes felvetés :), az én férjem elég zárkózott, pláne ebben a témában, csak a közeli barátaival beszél róla, el sem tudom képzelni, hogy egy fórumon kitárulkozzon. de kíváncsi lennék egy ilyen pasi-fórumra.

mégleány Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77520
Tud valaki olyan fórumról, ahol a fiúk is megbeszélhetik az ezzel járó gondjaikat?
Nem mintha az én férjem beszédes lenne, de elolvasni az ittenieket is mindig elolvassa...
És szerintem nekik ugyanolyan sokat jár az agyuk a téma körül, csak nem mondják el...
mégleány Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77519
Sziasztok!

Mozgás kapcsán: tényleg kell valamit sportolni, mozogni, mert a mozgásszegény életmód rengeteget ront az egészségen.
Sajnos én mindkét végpontot ismerem.
Sokáig dolgoztam edzőként, napi 6-8 órában sportoltam, 4 évet versenyszerűen. Nem is volt semmilyen betegségem, egészen addig, amíg le nem sérültem. Azóta (több mint 2 év) szinte semmit nem mozogtam, már nemcsak azért mert nem tudtam, hanem mert nagyon könnyű leszokni róla. :(
Viszont tényleg minden bajom van: térdproblémák, állandó betegeskedés, és PCO is jelentkezett enyhébb formában (hál istennek, egyelőre úgy tűnik, az megszűnt...)
Szóval kell a mozgás, de nem szabad túlzásba vinni. És sokat számít, hogy olyat végezzetek, ami jól is esik, legyen az jóga, Arwen, vagy Aviva vagy akár intim torna is! De nagyon jó a vízi torna is, illetve vannak labdás, stb tornák, amik szintén segítenek. És a mozgás már azért is fontos, mert a stresszt is oldja, így a lelki eredetű akadályokon is segít!!!!

Lányok!
Itt a tavasz, a napsütés, legyetek sokat levegőn, süttessétek magatok a napon és próbáljátok meg minden nap legalább fél órára kivonni magatokat a mindennapok hülyeségéből! És higgyétek el, sikerülni fog mindannyiónknak!!! :)
cettia Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77518
Szia Rill!

Azért azt nem mondanám, hogy nem tartasz sehol, jó, hogy utánajártál at IR-nek és teszel ellene.
És persze az is jó, hogy írsz ide!
Előzmény: rill (77517)
rill Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77517

szia cettia, köszi az érdeklődést, jelenleg sajnos sehol sem tartok :(((

az IR-eredményeim miatt azt tanácsolta a diabetológus, hogy várjunk még a lombikkal, menjek vissza májusban kontrollra, és majd meglátjuk, addig meg szigorú diéta, mozgás és gyógyszer.  szóval én most csak azért vagyok a főrumon, hogy tartsam bennetek a lelket!!! :) (és persze azért, hogy ti is bennem)

Előzmény: cettia (77497)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77516
Koszi lanyok mindenkinek a biztatast es az oszinteseget, nagyon nagyon sokat szamit! Kimozditott a tegnapi melypontomrol:-) Nagyszeru, emberek vagytok!!!
cettia Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77515
Szia Kollina!

Akkor ezek szerint még akár van időm és megkaphatom az oly nagyon áhított tüneteket.

Persze, az ember tudja ezeket, de annyira szeretne már v.mi bizonyosságot.
Előzmény: kollina (77513)
noaaa Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77514
A bp-i Kaáliba jártunk. A 3. próbálkozás lett sikeres és két fagyi maradt, akiket 6 év után, tavaly kértünk vissza. Mindketten túlélték a fagyasztást, de nem maradtak meg. Nem, többet már nem próbálkozunk, mert kétgyerekes anyaként felelőtlenségnek tartom kockára tenni az egészségemet... Meg ha esetleg sikerül és marad méd egy csomó fagyi, azokkal mit csinálunk??? Sajna az időnkbe nem fér bele még 5 gyerek :-)))). Ha a Jóisten csodát tesz és lesz még spontán egy 3., annak nagyon fogunk örülni, ha nem, akkor is mi vagyunk a földkerekség legboldogabb szüléi :-))))
Előzmény: Endzsi93 (77503)
kollina Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77513

A kapott hormonok miatt teljesen felesleges jeleket keresni. Az utrotól lehet mellfeszülés, hasfeszülés, stb. terhesség nélkül is. Ha még hcg tartalmú injekciót is kaptál, akkor az is félrevezető lehet, sőt még a tesztet is befolyásolhatja. Tesztet csinálni sem nagyon érdemes. A hcg-t egyébként mindenki másképp üríti, volt olyan aki csinált tesztet negatív lett, majd kiderült, hogy mégis terhes és fordítva.

 

Nekem az első esetben a betöltött 6. hét után a második esetben meg az 5-6. héten jelentek meg igazi tünetek. Ekkor már a vérvételek és az első uh eredmények meg is voltak. Onnantól kezdve viszont végighánytam az első 13 hetet.

Előzmény: cettia (77476)
kreta88 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 77512

Veho!

Nekem is edom volt. En Lucrint kaptam a mutet utan 6 honapig es semmi mellekhatasom nem volt, persze ezert tettem.A legobb hely az infoszerzesre az endometriozis.hu . Az ott levo forumon a csajok nagyon sokat segietenk, ajanld a baratnodnek!

 

Luca30! Koszonom a valaszt:) Megnyugtattal. Azota is minden napomat a Budaiban toltom.UH, vervetel.Most vagyok a 8 napon, eddig a felso hatarertek alatt maradtam. Holnap kozelebbit tudok, lesz e leszivas es mikor.Ami most aggaszt az, hogy mire az egesz orszag kilabalt az influenzabol, akkor en pont most estem bele.

 

Mindenkinek szoritok es kitartas a csajoknak Marciusig:)

Ja meg valami: Mostanaban ezer meg egy forumot olvasgattam, szomoru es csodas storykat hallgattam. Egy biztos, a legfontosabb a pozitiv hozzaallas. En eddig nagyon negativ voltam, nem hittem semmiben..A Paromtol kaptam egy rozsaszin fuzetet, arany tollal ( nem neztem ki belole, hogy ilyet is tud venni) Es azt kerte minden nap irjam le, hogy nem vagyok beteg es lesz babank!Tunder:) Hat En megtettem, bar csak mosolyogtam magamon es nem hittem ebben sem.Es kepzeljetek, hasznal.A masodik mondatnal, mar odafigyelek mit irok, jol eso erzes tolt el, es a vegere elhiszem, sot tudom, hogy igy lesz.Barmilyen rossz passzban vagyok, ez jo kedvre derit. Javasolom:)

Es az Arwen tornat! Olyan hulye voltam, hogy eddig nem probaltam ki. A baratnom most lett terhes 1 honap torna utan, ugy hogy lombkra irtak ki januarra es 0 eselyt adtak neki..

Szoval, Mindig van remeny:) Baba meg lesz es kesz!

Móka70 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 77511

Pat, Midway, Endzsi, csak csatlakozni tudok megint hozzátok....örülök, hogy ti előrébb jártok lelki téren, így most már tényleg világra kell jönnie a babátoknak!!! Amit leírtatok, az alapján hiszek benne...

Megerősítem, én is bepánikoltam a beültetés után, de akkor csak azt ismertem fel, hogy valamitől rettegek, félek, talán a sikertelenségtől, de mögötte volt az is, ki segít majd, kire számíthatok, jó anya leszek-e, és igazán szeretetteljes hátteret tudok-e adni a babámnak...nekem sajnos ez nem adatott meg gyerekkoromban... Én még nem tartok ott, mint ti, még csak az ismertem fel, hogy szakmát és munkahelyet kell váltanom, és radikális változásokat kell magamban és magam útján elérnem...az út elején vagyok...tele vagyok szorongással még a jövőt illetően....de ezt felismertem, és teszek ellene, így már én is tudom, hogy egyszer tényleg lesz gyerekem, csak még talán hosszabb  addig az út addig, mint képzeltem!!!

Pat, Midway, hiszek, bízok abban, hogy nektek most sikerül, mert lelkileg is megdolgoztatok érte! 

Előzmény: Pat74 (77507)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 77510
a végén azt jelenti, hogy a beültetés után, szóval a hormonkezelés alatt nem
Előzmény: judit1975 (77509)
judit1975 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 77509
mégleány

Nekem 4 (sikertelen) lombikom volt, ebből 3 alkalommal csak a végén jött meg, egyszer pedig a decapeptyl közben. Szóval bármi lehet!
Előzmény: mégleány (77508)
mégleány Creative Commons License 2008.02.21 0 0 77508
Sziasztok!
Látom, mindenki beindult :)

Midway, Pat, kitartás! Nagyon szorítok.

Én a 8-dik napi Decapeptylnél vagyok még csak...bár már kezdek zöldülni :)))

Viszont lenne kérdésem: Decapeptyl alatt mikor kell megjönnie a vérzésnek? ( a doki mondta, hogy meg fog jönni) időben? vagy csak x nap után?
Ha netalántán mázlink lesz a leszívásnál, megtermékenyítésnél, mindenképp fagyasszunk? mennyibe kerül?
egyébként a március engem is érdekel, én pesti vagyok, csak még nem tudom, mikorra fog esni a beültetés...
mindenkinek szép estét!
Kriszta
Pat74 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 77507

Midway, Endzsi : én az első próbálkozásnál éreztem ugyanezt. Annyira be voltam tojva, hogy úristen akarom én ezt meg ilyenek. Megváltozik az életem, a kapcsolatunk a párommal szóval minden. Annyira beparáztam akkor, hogy 1 petesejt sem lett! Meg szerintem mi már annyira hozzászoktunk ehhez az "úgysem sikerül" érzéshez(sajnos), hogy egyszerűen nem hiszünk benne, nem?

 

Most már tudom, hogy AKAROM. Családot akarok, gyerekeket rohangálni körülöttünk és boldog életet. Persze ehhez rendbe kellett tenni a párkapcsolatomat is meg magamat is.

 

Úgyis sikerülni fog! Előbb vagy utóbb. Kinek előbb, kinek utóbb.

 

Szóval lányok! Nem feladni és pozitívan gondolni a jövőre!

 

 

Előzmény: Törölt nick (77504)
helga78 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 77506
Bocs Móka! Igazad van, Pat 74-nek szántam, de remélem nálad előre láttam a jövőt!
veho Creative Commons License 2008.02.21 0 0 77505

Sziasztok!

 

Én az egyik barátnőmnek szeretnék segyteni, azért ítam ide. Endometriózisa van, enyhe-közepes mértékű. Orvosa danazol kezelést ajánlott, de a barátnőm nagyon fél a mellékhatásoktól- hízás, pattanások, mélyülő hang stb.

Esetleg van / volt vkinek hasonló betegsége? Tényleg ilyen szörnyűek a mellékhatások?

Ezután nehéz teherbe esni?

 

köszi ha segítetek!

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.21 0 0 77504
Endzsi,

Ha valaki akkor en biztos megertelek, marhogy azt hogy nem is igazan akartad!
En nagyon sokaig ereztem igy, es mindig amikor azt hittem hogy sikerult akkor elkapott a halalos retteges, hogy uristen most mi lesz,,,,
Sot amikor valoban sikerult elso ferjemtol voltam spontan terhes, akkor csak a rettegest ereztem semmi mast, sajnos spontan vetelessel vegzodott.
A mai napig eleg felelmetesnek tarotm a terhesseget talan a rossz elmeny miatt az a veteles iszonyu fajdalommal jart, es utanna a buntudat hogy biztos azert ment el mert nem igazan akartam, -de sajnos, sajat gyerek terhesseg nelkul nem lehet.
Nalam is mostanaban valtozott a dolog, es ebben nagy szazalekban benne van az is hogy szuleim mennyire szeretnek a bebit, meg most mar el tudom fogadni hogy mi jar ezzel
nah ez egy kicsit zagyva volt, de a lenyeg talan ertheto.
Előzmény: Endzsi93 (77502)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 77503
Noaaa!
Próbálkoztok továbbra is,vagy volt fagyibabátok?Melyik intézménybe jártál(jársz)?
Előzmény: noaaa (77501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!